Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba ARKADAŞLAR. Grupta yeniyim ve mükemmel bir türkcem yok o yüzden özür dilerim.
    Ben 3 yıl önce Azarbeycandan politik mülteci olarak Georgiaya tasındım. Hala pending asylum gibi bir süreç içerisindeyim.
    Sorum şu,
    Azarbeycandayken Bioloji üzerine bachelor, master ve 4 yıllık PhD yaptım. 4 yıllık PhD eğitimiyle burda bir yerlere gelemem malum, çünkü diplomam yok. Ama ben doktora okumak için science degreem 10 yılı aştığı için yeniden undergraduate okumalımıyım, yoksa sadece premed requisitlerle MCAT sınavına gire bilirmiyim? Bu sorumu son 2 yılda Georgiada araştırdım. Maalesef GA çok mülteci sevmeyen bir yer ve hala bu sorularım cevapsız.
    Aranızda bu yolu geçmiş ve ya geçtiyini bildiyiniz biri varsa lütfen zaman ayırsın. State deyişmeye bile sıcak bakıyorum bu durum için amma hangi state onu da bilemiyorum. Her bilgiye Google üzerinden et cevab bulunmuyor maalesef.
    Önceden Sizlere minnetdarım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Gulnar0707, içinde söyledi: Başka ülkeden bioloji diplomalı birinin Amerikada tıp okuması.

Merhaba ARKADAŞLAR. Grupta yeniyim ve mükemmel bir türkcem yok o yüzden özür dilerim.
    Ben 3 yıl önce Azarbeycandan politik mülteci olarak Georgiaya tasındım. Hala pending asylum gibi bir süreç içerisindeyim.
    Sorum şu,
    Azarbeycandayken Bioloji üzerine bachelor, master ve 4 yıllık PhD yaptım. 4 yıllık PhD eğitimiyle burda bir yerlere gelemem malum, çünkü diplomam yok. Ama ben doktora okumak için science degreem 10 yılı aştığı için yeniden undergraduate okumalımıyım, yoksa sadece premed requisitlerle MCAT sınavına gire bilirmiyim? Bu sorumu son 2 yılda Georgiada araştırdım. Maalesef GA çok mülteci sevmeyen bir yer ve hala bu sorularım cevapsız.
    Aranızda bu yolu geçmiş ve ya geçtiyini bildiyiniz biri varsa lütfen zaman ayırsın. State deyişmeye bile sıcak bakıyorum bu durum için amma hangi state onu da bilemiyorum. Her bilgiye Google üzerinden et cevab bulunmuyor maalesef.
    Önceden Sizlere minnetdarım.

Doktora sahiplerinin katilabilecegi hizlandirilmis tip okullari mevcut. Bunlara girip once MD derecesi alabilirsiniz, daha sonra da bu MD derecesiyle uzmanlik okumaniz lazim, ayrintili bilgi surada:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/117/amerika-da-doktorluk

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |