Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba. Turist vizesiyle Amerika'da 2. el araba alabilir miyiz? Amerikan ehliyeti mi olması lazım illa 2. el araba alabilmek için yoksa Türk ehliyeti ile de araba alabiliyor muyuz? Bir de arabayı alırken gereken prosedürler sigorta vs nasıl oluyor acaba? Şimdiden teşekkürler

• Eyalete gore degisir bu durum. Benim NY ehliyetim yada NY kimlik kartim olmadigindan bana satis yapamayacaklarini soylediler. Diger eyaletlerde nasildir bilmiyorum.

• @dancing-queen Texas da oluyor. Aytıntılı bilgi için @semavi. Her eyaletin kanunları değişik, arabayı nereden alacağına ve nerede kullanacağına göre prosedürler değişebilir. Aracı sigortasız trafiğe çıkarmak suçtur. Bazı sigorta şirketleri yabancı ehliyetlere sigorta yapmazken, bazıları daha yüksek fiyatlarla yapabilir. Aracın title'ı alındıktan sonra plaka ve registration işlerleri vs. var.

• Peki turist vizesiyle New York’ta araba kiralanabilir mi? Ve turist vizesiyle türkiye ehliyeti ne kadar geçerli?

• Tabiki turist vizesiyle araba kiralarsın dostum zaten amaçları o - % 90 zaten turist için yapılmış .

Araba alma işini bilmiyorum bende merak ettiğim bir konu- Nj Nwy gibi şehirlerde alabilirmiyiz bilmiyorum.

Peşin almak düşüncem vardı 5000 dolarlık gidersem ama bakalım.???

• Aslında asıl merak ettiğim ubereats, doordash, lyft gibi işleri turist vizesiyle gidip yapabilir miyiz orada bir araç alıp uber vs. yapabilir miyiz? İlla Amerikan ehliyeti mi olması lazım bu işler için?

• @dancing-queen Yasal olarak yapamazsin. Hem USA ehliyeti hem se SSN lazim. Turist vizesi ile 2 sini de alamazsin.

• @sigmoidalmammal, içinde söyledi: Turist vizesiyle 2. el araba almak

@marcus94 Yasal olarak yapamazsin. Hem USA ehliyeti hem se SSN lazim. Turist vizesi ile 2 sini de alamazsin.

ssnim var work and traveldan kalma, usa ehliyetini de turist vizesiyle alınır diyorlar?

• @dancing-queen , içinde söyledi: Turist vizesiyle 2. el araba almak

Aslında asıl merak ettiğim ubereats, doordash, lyft gibi işleri turist vizesiyle gidip yapabilir miyiz orada bir araç alıp uber vs. yapabilir miyiz? İlla Amerikan ehliyeti mi olması lazım bu işler için?

Yasal olarak amerikada hiç bir işte çalışamazsın zaten. Ben duydum bazı Meksikalıların yaptıklarını birileri bir şekilde yaptırıyormuş ama ayrıntıya hakim değilim. Duyduk yani görmedik. Yasal olarak ama turist vizesi ya da öğrenci vizesi ile gelen ve sonra amazon işi yapanlar var youtube de araştırabilirsiniz o konuyu hem yasal olur hemde dolar kazanırsınız biraz sermaye ve ilgi alaka isteyen bir iş.

• Eylulde NY gidicem 3 ay kalicam araba kiralamaktansa 2.el 1000 dolar civarı cok iyi araclar buldum onlardan alip ditmrye yakin bi galeri tarzi yere ucuza satarim diye düşünüyordum

• @mamilim90 NY'ta dealerlardan arac satin alabilmek icin NY ID sahibi olman gerekir. Sahibinden arac alimi olur mu onu bilemiyorum. Eger olursa, arac aldiktan sonra TR ehliyetli oldugun icin aracin ucretinden daha fazla sigorta ucreti cikar. 3 ay arac kiralama maliyeti daha ekonomik olabilir. Buyuk firmalardan 3 aylik arac kiralama yaklasik 3500$ civarinda. Satin almada sigortayida dahil edersen yine ayni fiyatlara yaklasir hatta sigortan 3rd party olacaktir. Kiralamada ise kasko olacak. İyice arastir kardes.

• @mamilim90, içinde söyledi: Turist vizesiyle 2. el araba almak

Eylulde NY gidicem 3 ay kalicam araba kiralamaktansa 2.el 1000 dolar civarı cok iyi araclar buldum onlardan alip ditmrye yakin bi galeri tarzi yere ucuza satarim diye düşünüyordum

Ben california için örnek verebilirim araba alırsınız satarsınız sıkıntı olmaz benim türk ehliyeti ile sigorta icin 6 aylık 550 dolardı liability tabiki kasko değil. 3 ay sonra araçı satıp kalanını iade alabilirsiniz ya da taksit yaparsanız ödemezsiniz tahminim ama 1000 dolarlık araçı satmak tahminizden daha zor olabilir dealır onu alsa alsa 200-300 dolara alır sanki 🙂

• @gkhanfeez dediginiz şekilde kiralamadan ucuza gelmis olmuyor 🙂 bir video izledim Facebook market üzerinden satıyor arac sahibi arada dealler yok o yüzden fiytalar biraz daha uygun gördüm en kotu 1000 dolara arac alsak 3 aylik 500 dolara sigorta yapsak hic satamadan dönsek bile kiralamadan ucuz gibi duruyor tabi bunlar teoride öyle gerçekte ve yasal süreçte nasıl isler tam bilmiyorum

• @gkhanfeez 6 aylık o fiyata çok iyi bulmuşsunuz ben aylık 210 ödüyorum şu an. usa ehliyetimi aldıktan sonra arayıp güncellesem fiyatta değişiklik olur mu acaba? @crazycells

• @keepdreaming, içinde söyledi: Turist vizesiyle 2. el araba almak

@gkhanfeez 6 aylık o fiyata çok iyi bulmuşsunuz ben aylık 210 ödüyorum şu an. usa ehliyetimi aldıktan sonra arayıp güncellesem fiyatta değişiklik olur mu acaba? @crazycells

keepdreaming, hos geldin 🙂 nasil gidiyor abd de hayat? Siz kaca aldiniz arabayi acaba ? b2 ile arac almada herhangi bir sorun yasadiniz mi ? Ny de sanirim turk ehliyeti gecmiyormus nj de geciyormus diye duydum ne kadar dogru kisaca deneyimlerinden paylasim yaparsan seviniriz turist vizeyle geleceklere de yol gostermis olursun.

@gkhanfeez 6 aylık o fiyata çok iyi bulmuşsunuz ben aylık 210 ödüyorum şu an. usa ehliyetimi aldıktan sonra arayıp güncellesem fiyatta değişiklik olur mu acaba? @crazycells

Bu sigorta fiyatların için birden fazla sigortacıyı gezmekte fayda var ben türk ehliyeti ile başladım california ehliyeti ile devam ettim fiyat düşmemişti sonra başka sigortacılara da baktım gerçi bir dealer önerdi ama o sigortacıdan yaptırınca yarı yarıya düştü. İnternet çok uygun bulamadım.

• @vermaynen, içinde söyledi: Turist vizesiyle 2. el araba almak

@keepdreaming, içinde söyledi: Turist vizesiyle 2. el araba almak

keepdreaming, hos geldin 🙂 nasil gidiyor abd de hayat? Siz kaca aldiniz arabayi acaba ? b2 ile arac almada herhangi bir sorun yasadiniz mi ? Ny de sanirim turk ehliyeti gecmiyormus nj de geciyormus diye duydum ne kadar dogru kisaca deneyimlerinden paylasim yaparsan seviniriz turist vizeyle geleceklere de yol gostermis olursun.

hoş bulduk, buralardayım da denk gelemedik demek 🙂 amerika’da hayat mücadeleyle geçiyor nasıl olsun. ben arkadaşımdan aldım arabayı o kanada’ya taşınacaktı. 1300 dolara aldım 2006 mitsubishi endeavor 100k miles. biraz masraf yaptım fakat arabaya. nj’de arabayı üstüme aldım. ilk gittiğim DMV alamazsın dedi 6 puanım olmasına rağmen ertesi gün başka DMV’ye gittim ve hallettim. fakat ehliyeti NJ’den alamadım NYC’den alıyorum yazılı sınavı geçtim sırada road test var. şu ana kadar polis durdurmadı ama durdursa da Türk ehliyetiyle 6 ay kullanabiliyoruz sıkıntı yok.

@vermaynen, içinde söyledi: Turist vizesiyle 2. el araba almak

@keepdreaming, içinde söyledi: Turist vizesiyle 2. el araba almak

hoş bulduk, buralardayım da denk gelemedik demek 🙂 amerika’da hayat mücadeleyle geçiyor nasıl olsun. ben arkadaşımdan aldım arabayı o kanada’ya taşınacaktı. 1300 dolara aldım 2006 mitsubishi endeavor 100k miles. biraz masraf yaptım fakat arabaya. nj’de arabayı üstüme aldım. ilk gittiğim DMV alamazsın dedi 6 puanım olmasına rağmen ertesi gün başka DMV’ye gittim ve hallettim. fakat ehliyeti NJ’den alamadım NYC’den alıyorum yazılı sınavı geçtim sırada road test var. şu ana kadar polis durdurmadı ama durdursa da Türk ehliyetiyle 6 ay kullanabiliyoruz sıkıntı yok.

Evet 6 puan olmasi gerekiyormus. Ornegin pasaport a 1 puan ogrenciysen I-20 2 puan ssn var ise 2 puan v.s toplaman gerekiyormus. Hayirli olsun yeni araban 🙂 test i gecersen devamli kullanirsin artik hadi bakalim.

• çok güzel şeyler yazmissiniz teşekkürler herkese, fakat tam net bilgi istiyorum sizlerden 🙂
    turist vizemle 3 5 ay araba ile delivery yapmak istiyorum, ve araç lazım.
    hangi evraklar gerekli? plakayı nasıl üstümüze alırız, hangi eyaletin bu konuda daha az kuralları var

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aykan-Hürdoğar, içinde söyledi: Turist vizesiyle 2. el araba almak

çok güzel şeyler yazmissiniz teşekkürler herkese, fakat tam net bilgi istiyorum sizlerden 🙂
    turist vizemle 3 5 ay araba ile delivery yapmak istiyorum, ve araç lazım.
    hangi evraklar gerekli? plakayı nasıl üstümüze alırız, hangi eyaletin bu konuda daha az kuralları var

Hangi eyaletin hangi "dealer"indan alacaksaniz direkt email ile kendilerinden belge listesini de isteyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |