Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Herkese selam,

Apple son yaptigi lansmanda yakinda piyasaya cikacak olan kredi kartini da tanitti. Herhangi bir bankaya bagli olmayip, Apple Pay sistemi ile entegre calisacak bu kartin bir cok avantaji var. Her alisverisinizden belirli bir oranda cashback odeyecek size. Bunu bankalara ait cashback kartlar gibi puan seklinde veya aylik odeme seklinde degil de gunluk odemeler olarak gercekleştirecek. Apple Pay’in gecerli oldugu her yerde telefonunuzu kullanarak odeme yapabileceksiniz. Simdi geldik bende en heyecan uyandiran kisma 😄 Apple Pay’in kabul edilmedigi yerlerde, Apple’in MasterCard ile olan anlasmasindan dolayi kendi uretecegi titanyumdan yapilma, uzerinde yalnizca isminizin yer aldigi ve piyasadaki diger kartlara kiyasla gerek malzeme kalitesi, gerek guvenlik acisindan cok daha basarili olan Apple Card’i kullanabileceksiniz. Benim cok hosuma gitti. Uygulama arayuzu de oldukca basarili. Peki ya siz ne dusunuyorsunuz? Bu arada Apple Card’in tanitim videosunu asagiya ekliyorum.

• ⭐⭐

Apple Card ise su sekilde gozukecek.

alt metni

• Vaayyy yine artistlik yapmışlar 😁 ben kullanırım sanırım Apple pay le ödemek büyük rahatlık.

• ⭐⭐

@damladav Kesinlikle. Oldukca basarili duruyor. Faydalarini da dusunursek kesinlikle kullanirim ben 🙂

• ⭐⭐⭐

Apple sunumlarına yoğun ilgi duyan biri olarak yine canlı olarak izledim ve güzeldi.

Fakat, Apple Pay anlaşmalı mağazalar listesi her geçen gün büyüyor olsada şu an için çok limitli. Çıkaracakları kart kulanımında ise Cash Back (para iadesi) imkanınıda %1 olarak belirlemişler. Bu oran rakiplerin biraz gerisinde kalıyor. Diğer yandan Cash Back yanlış hatırlamıyorsam sınırsız olacak, bu konu ise sanırım bir ilk ve gayet olumlu. Genellikle maksimum alabileceğiniz iade miktarı limitli oluyor.

Yinede bu servis başlatılınca kullanmayı düşünüyorum, özellikle güvenlik açısından çok daha ileri seviyede olacak.

• ⭐⭐

@freeworld Kisitli Apple Pay agi sorununu MasterCard ile anlasarak cozmusler bence 🙂

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐

@keysnambır, içinde söyledi: Apple Card geliyor

Alan var mı? 💳 https://9to5mac.com/2019/08/06/apple-card-launch/

Yakın takipteyim ama davetiye gelmedi maalesef 🙂

• ⭐⭐⭐

Fakat gönül isterdi Visa olsaydı. Mastercard Costco’da kabul edilmiyor ve şahsen bizim %90 alışveriş Costco’dan.

• ⭐⭐⭐

@FreeWoRLD Bak bu ilginçmiş. Türkiye'de visa ve mastercardın beraber geçmediği bir yere hiç rastlamamıştım. Peki costcoda Apple Pay var mı?

• ⭐⭐⭐

@keysnambır maalesef yok. Sadece visa kredi kartları veya herhangi bir debit kart.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@FreeWoRLD Bak bu ilginçmiş. Türkiye'de visa ve mastercardın beraber geçmediği bir yere hiç rastlamamıştım. Peki costcoda Apple Pay var mı?

Bu, donemlik anlasmalara gore degisiyor aslinda. 3 yil oncesinde de Costco'nun Amex ile anlasmasi vardi, ya Amex kredi karti ya da debit card kabul ediliyordu. Sonra Amex ile olan anlasmalari bitti ve VISA'ya gectiler...

• ⭐⭐⭐

@crazycells Peki insanlar costcodan vazgeçmeyip kredi kartlarını mı değiştiriyorlar? İyice garip geldi 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Peki insanlar costcodan vazgeçmeyip kredi kartlarını mı değiştiriyorlar? İyice garip geldi 😃

Evet, birden fazla kredi kartina sahip olmak bir problem degil 🙂
    Benim de Amex - Costco kredi kartim vardi, American Express bu iliski bittiginden kredi kartinin kapanacagini eger istersem normal bir Amex kredi kartina gecebilecegimi soylemisti (mektup yoluyla), ben de kabul etmistim...

Sonra da Costco, Citibank ile anlasip Visa kredi karti verdi. Hem Citibank'tan kredi kartim vardi, hem de baska bir Visa kredi kartim vardi, ama Costco'yu ben de siklikla kullandigim icin bu kredi kartini da aldim.

• ⭐⭐⭐

Ben Visa karta sahip değildim fakat 5 dk yakınımıza Costco açılınca sadece oradan alışveriş yapmak için Visa kart aldım. Yani, evet Costco’dan vazgeçmeyerek ekstra kredi kartı almış oldum.

Visa kredi kartı kuruluşu MasterCard’ın son zamanlarda biraz gerisinde kalmıştı. Costco anlaşması ile akıllı bir atak yaptı.

Amex şuan bir hayli geride kaldi sanki. Costco anlaşmasını kaybetmesinin bence büyük etkisi var.
    İki haftada bir bana ve eşime ayrı ayrı Amex kartı pre-approved postası geliyor. Bilmem kaç $ hediyeli vs. Hiç gerek duymadık.

• ⭐⭐⭐

@FreeWoRLD, içinde söyledi: Apple Card geliyor

@keysnambır maalesef yok. Sadece visa kredi kartları veya herhangi bir debit kart.

@keysnambır
    Az önce Apple Card davetiyesi geldi ve bende başvurarak aldım. Fakat bir düzeltme yapmak istedim sorduğun soru için verdiğim cevaba @keysnambır

Az önce farkettim Apple Pay sayfasında Costco geçerli yazıyor ve sitesinde kontrol ettiğimde Apple pay Costco marketlerde geçiyor diye belirtiliyor. Yanlış biliyormuşum meğer.

Yinede bir sonraki Costco alışverişimde deneyerek buradan yazarım.

Tekrar Düzeltme
    Biraz araştırma sonrası Costco’da Apple Pay kullanılabildiğini fakat arka planda kullanılan kredi kartının yine Visa olması gerektiğini öğrendim. Yani yine en başa dönüyoruz; Costco sadece Visa kredi kartı kabul ediyor. Apple Card Master Card olduğu için dolayısı ile kabul olmuyor.

• ⭐⭐⭐

İşte Apple Card 🙂

E4D3E555-C9EE-4274-88B4-6398401BD296.jpeg

18711B9C-ED9C-4D61-AA44-ED0A2292DBE6.jpeg

• ⭐⭐⭐

@FreeWoRLD hayırlı olsun 🙂 kullanımla ilgili deneyimlerini de bekliyoruz 🧐

• ⭐⭐

@FreeWoRLD Vaaaav müthiş duruyor! Kartın hissiyatı nasıl peki? 😃

• ⭐⭐⭐

@Edelweiss 😊 Titanyum ve agir. Garip biraz. Ates edip ne kadar saglam acaba diye testlere baslamis bile insanlar 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |