Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@alico, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

sn. crazycells geçen hafta itibariyle yüksek lisans öğrenimine hak kazandım.
    ds260'ı açtırıp kendimi öğrenci olarak bildirmeli ve öğrenim bilgilerine ekleme yapmalı mıyım? formu açtırmak istemiyorum yüksek lisans öğrencisi olduğumu mülakat zamanım geldiğinde bildirsem problem olur mu?(bu arada asıl talihli eşim)

Guncelleme yapmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tugbafurkan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar biz ds260 formunu 5 temmuzda summit ertik kcc 'den gelen emaile gerekli belgeleri yolladıktan sonra case number current olacak degil mi ? Yoksa kaç 'den mail geldiği zaman otomatik olarak current mi oluyor bir de ben case numberin current oldugunu nerden anlayacağım nereye bakmam gerekiyor bu soruyu da şu yüzden soruyorum başvuru sırasında yazdığı mailimin doğru olduğundan şüpheliyim yardımcı olursanız sevinirim

Evet.

KCC belgeleri genelde sizin numaraniz aktif olmadan isteyecek. Aylik numaralari vize bulteninden ya da su sayfadan takip edebilirsiniz:

https://yesilkartforum.com/bulten/

• @crazycells teşekkürler... 🙂

• @crazycells peki numaram vize bülteninde açıklandığında bana kcc 'den tekrar bi mail gelecek mi şu gün şu saatte mülakata gelin diye

• @tugbafurkan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@crazycells peki numaram vize bülteninde açıklandığında bana kcc 'den tekrar bi mail gelecek mi şu gün şu saatte mülakata gelin diye

Evet gelecek. Mülakat gün ve saati alacaksınız.

• Abi kolay gelsin @crazycells . Ben formu doldururken halihazırda pasaportum yoktu "other" seçeneğini işaretleyip gönderdim. KCC'den email gelmesini bekleyip pasaportu çıkartmayı düşünüyordum. Daha sonra mülakat gününde pasaport bilgilerini vermeyi düşünüyordum. Fakat bazı yerlerde pasaportu çıkartıp, formu açtırıp bilgileri girmemi söylediler. Ben bu şekilde yapmak istiyordum, uygun mudur? Çünkü formu açtırmak istemiyorum.

• @KnightMan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Abi kolay gelsin @crazycells . Ben formu doldururken halihazırda pasaportum yoktu "other" seçeneğini işaretleyip gönderdim. KCC'den email gelmesini bekleyip pasaportu çıkartmayı düşünüyordum. Daha sonra mülakat gününde pasaport bilgilerini vermeyi düşünüyordum. Fakat bazı yerlerde pasaportu çıkartıp, formu açtırıp bilgileri girmemi söylediler. Ben bu şekilde yapmak istiyordum, uygun mudur? Çünkü formu açtırmak istemiyorum.

Formu, bu gibi değişikleri güncellemek için açtırmanın bir sakıncası yok. Pasaport bilgilerini olabilecek en kısa sürede formda belirtmek yararınıza olabilir.

• @Sefa, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@KnightMan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Abi kolay gelsin @crazycells . Ben formu doldururken halihazırda pasaportum yoktu "other" seçeneğini işaretleyip gönderdim. KCC'den email gelmesini bekleyip pasaportu çıkartmayı düşünüyordum. Daha sonra mülakat gününde pasaport bilgilerini vermeyi düşünüyordum. Fakat bazı yerlerde pasaportu çıkartıp, formu açtırıp bilgileri girmemi söylediler. Ben bu şekilde yapmak istiyordum, uygun mudur? Çünkü formu açtırmak istemiyorum.

Formu, bu gibi değişikleri güncellemek için açtırmanın bir sakıncası yok. Pasaport bilgilerini olabilecek en kısa sürede formda belirtmek yararınıza olabilir.

Teşekkürler. Peki benim dediğim gibi süreç işlemiyor mu? Yoksa mutlaka açtırıp, bilgileri girmemiz mi gerekiyor?

• @KnightMan Bu sürecin, neredeyse her aşamasında geçerli bir pasaporta ihtiyacınız olacak. Zamanı geldiğinde pasaportunuzun ilk sayfasını, maille KKC'ye göndereceksiniz, sağlık randevusuna pasaportunuzu götüreceksiniz. Pasaportunuzla mülakata gireceksiniz. Pasaport bu süreçte önemli bir döküman.

• Arkadaşlar benim eşime green card cıktı ben onun yan talihlisi olarak doldurdum ds260 formunu bana mezun olduğunuz en yüksek eğitim kurumu sorusunu sormadı direkt olarak katıldığın eğitim kurumu sorusu sordu ben de lise ve üni olarak 2 yazdım ve okul bilgilerini girdim ama eşimin yani asıl talihlinin formunu doldururken onda mezun olduğunuz en yüksek eğitim kurumu sorusu vardı university değere seçtik yani onun formunda herşey olması gerektiği gibi oldu ama bende o soruyu sormadığı için bisey yazamadım bir sorun olur mu sizce sonucta katıldığım eğitim kurumları bölümünde belirttim üni mezunu oldugumu

• @KnightMan evet mülakatta da pasaport bilgilerini eklettirebilirsiniz diye biliyorum(yalnız unganlardan randevu alırkende pasaport bilgilerine ihtiyacınız olduğundan siz en geç mülakat tarihiniz açıklandıktan sonra pasaportunuzu alın)
    veyahut mülakat tarihi aldıktan sonra konsoloslukla iletişime geçip pasaport bilgilerini verebilirsiniz

• @tugbafurkan sıkıntı olmaz

• @crazycells evet diploma bilgilerimi girdiğimi hatırlıyorum. Kaydetme işlemi sırasında bazen site zaman aşımına girip sayfadan atıyordu. Bende o gece formu doldurmaktan vazgeçtim. Ertesi gün kaldığım yerden devam ettim fakat eğitim bilgileri kısmı birdaha hiç açılmadı

• Herkese selamlar
    Daha önce green karta başvurduğu fotoğrafla tekrardan ayni ve eski fotoğrafla başvuru yapması durumunda, 2020 talihlisi olduğu halde tespit edilmesi durumunda elenmesi söz konusu olabilir mi? bilgisi olan yada daha önce ayni durum sebebi ile elenen caseler varsa yorumlarınızı bekliyorum
    Teşekkürler

• @tugbafurkan, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

Arkadaşlar benim eşime green card cıktı ben onun yan talihlisi olarak doldurdum ds260 formunu bana mezun olduğunuz en yüksek eğitim kurumu sorusunu sormadı direkt olarak katıldığın eğitim kurumu sorusu sordu ben de lise ve üni olarak 2 yazdım ve okul bilgilerini girdim ama eşimin yani asıl talihlinin formunu doldururken onda mezun olduğunuz en yüksek eğitim kurumu sorusu vardı university değere seçtik yani onun formunda herşey olması gerektiği gibi oldu ama bende o soruyu sormadığı için bisey yazamadım bir sorun olur mu sizce sonucta katıldığım eğitim kurumları bölümünde belirttim üni mezunu oldugumu

Formda sizden hangi bilgiler talep ediliyorsa, onu doldurmanız yeterli.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

@KnightMan evet mülakatta da pasaport bilgilerini eklettirebilirsiniz, veyahut mülakat tarihi aldıktan sonra konsoloslukla iletişime geçip pasaport bilgilerini verebilirsiniz

Şimdi ben ne yapsam şaşırdım kaldım :D. Fakat bir duyum aldım "other" ile doldurduğumuzda KCC pasaport bilgilerini istemiyormuş sanırım. O zaman büyük sıkıntı yaşarız. @crazycells Bu konuda en güzel cevabı verecektir.

• @phozz şuanda ağustos ve eylül aylarında tüm kıtalar current olarak görünüyor. Bu 2020 iler için geçerli değil mi ?

• Merhaba,

DS-260 formlarını Mayıs ayında doldurup gönderdim. Hala KCC'den bir email gelmedi henüz. Yaklaşık olarak sizce ne zaman gelir?

• @miralam daha önce böyle bir durum olmadı diye biliyorum. Ne kadar eski bir fotograf kullanmıştınız ?

• @stilll DV Lottery 2017 ve 2018 başvurularında ayni fotoğraf kullanılmış, ama şimdiki hali ile o fotoğraf arasında fazla değişiklik yok

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

119

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |