Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ONROZR

şu tabloyu doldursalar her sene yapılan bir tablo ozaman o kadar sağlıklı olacak ki diğer yıllar için

• Sayın @ayvalik10 size katılıyorum,bu bir yardımlaşma platformu,tüm forum ailesine karşı sorumluluk içinde hareket etmemiz sürecin içinde olan ve daha sonra bu süreci yaşayacaklara fayda sağlayacaktır...aynı zamanda listede 19 tarihli randevu alan 2 kişi bulunmakta..

• merhaba,
    1 Ağustos için görüşme tarihi aldık evraklar içerisinde Nüfus için:

• çocuklar için (14 yaş) e devlet şifresi yok bizim üzerimizden mi nüfus kaydı alınacak (aile olarak gözüktüğümüz), nüfus müdürlüğü e devletten alın dedi, konsoloslukta sıkıntı çıkar mı? e devletten aldığımız n
    • Çocukları evlilik cüzdanına işlemek gerekiyor mu?
      Teşekkürler
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

boşanma - evlilik gibi kıymetli mahkeme sonuçları dşında TÜM EVRAKLARI E DEVLETTEN ALIP GÖTÜREBİLİRSİN. Vukuatlı nüfus çıktısını aldın ya orada yazıyor zaten üvey evlat yoksa ayrıca bir işlem yapman gerkmiyor.

• @ayvalik10 ağustos 20-25 tarihlerinde mülakat alınmaması o tarihlere mülakat gelmesi gerektiği anlamına gelmiyor. Temmuz dışındaki aylara bakarsanız zaten genelde GC randevuları ayın ilk iki haftası yapılıyor. Haziranda olan bir aksamadan dolayı Temmuz'un son günlerine kadar randevu dağıtıldığını düşünüyorum. Ayrıca süreç hakkındaki kesin ve net bilgiyi paylaşmak isterim. Mülakatlar ay bazında dağıtılır yani haziran ayında açıklanan bülten ile ağustos ayında mülakata girecekler belli olur ve haziranın son gününe kadar (son günde dahil) bu kişiler mülakat bilgilendirme maili alır. Yeni bir ay başladığı andan itibaren mülakat dağıtılmaz. Yani Temmuz 1 itibari ile ağustos maili almak imkansızdır. Ve bu saatten sonrada ağustos için mülakat maili dağıtılmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cancakicitr bu sene gelen yeni sistem mağdurları olurlar mülakat tarihi alamayanlar adamlar ne diyor kardeşim istiyor musun bu vizeyi ozaman DS260 hemen gönder current olunca evrak maili gelir bana gönder ben de sana mülakat tarihi veriyim diyor. Bu sene de tekrar değişti bu sefer sosyal medya çıktı bu sene evrak maili ekimden sonra da sosyal medya mülakat tarihlerini etkileyecek. Zaten excel tablosu var. Oraya bir göz atsan doldursalar tabiki de DS260 ne zaman gönderildiyse current olanlar hiçbiri senin gini 25.000 olanlar tarihi gelmeyen yoktur.

• @ayvalik10 DV-2019'da bence tüm bildiklerimiz alt-üst oldu. DS-260'ı şubatta gönderip, martta evrak maili ve onayı alıp haziran'da randevu alan, case numara benden yüksek kişiler var.. bence kesinlikle kcc'de ilgili birimlerde çalışan insanların inisiyatifinde işliyor süreç. kabaca case numarası ve cut-off göz önüne alınıyor ama DS-260'ın process edilmesi süreci çok düzensiz işledi.

• @coder bence sistem çok net sadece evrak işleme süreci biraz farklı, mesela insanların sizden önce mülakat maili almasının sebebi sizin evraklarınızın geç onaylanması. Eğer nisan ayında onay almış olsaydınız temmuza mülakat alırdınız ama mayısta onay aldığınız için haziranda açıklanan bülten ile ağustosa mülakat aldınız. Süreç 1 ay ara ile işliyor. Evrak onayı - mülakat maili - boşluk - mülakat, bu sıradakilerin hepsini 1 ay olarak düşünün yani size göre mayıs - haziran- temmuz (boşluk) - ağustos

• @cancakicitr zaten bahsettiğim süre, DS-260'ın işlenme süresindeki tutarsızlık. 2018 haziranda gönderilmiş ve tekrar dokunulmamış form için nisan sonu evrak talebi, mayıs başında onayı gelirken 2019 şubatta ilk defa formu submit eden, case numarası benden büyük olan kişiye aynı ay doküman talebi ve onayı geliyor ve iki ay öncesine randevu alabiliyor (cut-off'a girebildiği için elbette). bahsettiğim nokta burası, yoksa sürecin ana akışları net.

• @coder, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

@cancakicitr zaten bahsettiğim süre, DS-260'ın işlenme süresindeki tutarsızlık. 2018 haziranda gönderilmiş ve tekrar dokunulmamış form için nisan sonu evrak talebi, mayıs başında onayı gelirken 2019 şubatta ilk defa formu submit eden, case numarası benden büyük olan kişiye aynı ay doküman talebi ve onayı geliyor ve iki ay öncesine randevu alabiliyor (cut-off'a girebildiği için elbette). bahsettiğim nokta burası, yoksa sürecin ana akışları net.

maalesef bu sene bu şekilde örnekler var. Algoritma pek doğru çalışmadı bu sene. Benden geç DS formu submit eden 29K case no'lu arkadaşlarımız Ağustos'a mülakat aldıklarını beyan ediyorlar.

• Merhaba Arkadaslar,

Yesilkartforum.com da yeniyim bu sebepten dolayi yanlis baslik altina yaziyorsam lutfen kusura bakmayin. Yonlerdirdiginzi taktirde dogru basliga gecis yapacagimdan emin olabilirsiniz.Tesekkurler.

Sorularimin hakkinda bilgisi olan veya herhangi bir sekilde katkida bulunan forum uyelerinin yardimlari icin simdiden minnettar oldugumu belirtmek isterim.

1-) Su anda H-1B vizesi ile amerikada bulunuyorum. GC gorusmemi Agustos ayinda Ankarada ki ABD Büyükelçiliğinde gerceklestirecegim. Agustos ayinda ki GC interview icin gerekli "health examination" sadece ABD Büyükelçiliği(Ankara) internet sitesinde civil surgeon olarak belirtilmis olan Ankara da ki doktorlar tarafindan mi gerceklestirilmeli? Yoksa Amerika da USCIS tarafindan belirlenmis civil surgeonslardan birtanesi benim "health examination" islemlerimi yapabilir mi ve benim durumum da bu islem ABD Büyükelçiliği tarafindan kabul gorur mu? Tesekkurler.

2-) Agustos Ayinda interview tarihini belirten email geldi. Bunun uzerine ais.usavisa-info.com adresine kaydolurken aklima bir soru takildi. Haziran 2018 de DS-260 formuna duldururken belirttigim adres 28 Haziran 2019 de gonderilen GC interview emailinden 20 gun once degisti. Bildiginiz uzere ais.usavisa kaydi yapilirken ds-260 form numarasi isteniyor. Bu durumda adres degisikligi yapmadan hali hazirda eski amerika adresinin yazdigi ds-260 formumun numarasini mi kullanmaliyim. Yoksa ilgili makamla iletisime gecip adres degisikligi yapip DS-260 guncellemesi yaptiktan sonra elde edecegim DS-260 formunun numarasini kullanarak mi kayit yaptirmaliyim?
    Forumda okudugum bazi iletilerde ileti sahipleri gorusmeye gittiginde adres degisikligi yaptiklarini belirtmisler. Adres degisikligi gerekliligi, soz konusu forum uyelerinin ais.usavisa-info.com kayidindan once mi sonra mi meydana geldigini bilmedigim icin nasil bir yol izlemem gerektigini bilemedim? Tesekkur ederim.

3-) ais.usavisa-info.com adresine kayit olurken dosya numarasi girmemiz gereken yerde 4sayi2harf10sayidan olusan numaranizi giriniz diye bir uyari cikiyor. Bu alana case numaram olan 2019eu00026xxx numarasini girecektim ama dosya numaram 4sayi2harf8sayi seklinde oldugu icin terettud ettim. Bu alana girmem gereken case no sahip oldugum 2019eu00026xxx case numarasimi? Tesekkurler.

Degerli vaktiniz ve yardimlariniz icin tesekkurler.

• @august_chillzone Merhabalar,
    Tecrübeli olduğum 3. sorunuza yanıt verebilirim. Ben 2019EU00019XXX şeklinde yazdım, sorun yaşamadım. Forumda sistem kabul ederse, bu şekilde de yazabileceğimiz yazıyordu, ben de öyle yaptım 🙂

Diğer sorularınıza da mutlaka cevap veren olacaktır.

• Umarim dogru baslik altina yaziorumdur biz ds 260 formlarini doldurduk fakat bugun acio ds formuna baktigimizda benim ds firmumda confirmation number yok. Ais tede her aile uyesinin confirmation numarasi ayridir diyor bizde orasi zorunlu degil diye bos biraktik islemi oyle tamamladik ds formuna sadexe baktik acaba birsey olur mu cunku onun ciktsini goturmemiz gerekior sanirim mulakata ve asil talihli esim.

• @ozkk sağ üstte yer alan sign kısmına tıkladığınız zaman en son barkod görüntüsü çıkıyor. Orada her aile ferdi için ayrı olan confirmation number yazıyor. AİS kaydında onu yazmanız gerekiyor. Ben çok kez açıp baktım herhangi bir değişiklik olmadı. Zaten çıktısını alabilmeniz için de o son sayfaya gelmeniz gerekiyor.

• @frozen Tesekkur ederim cevabiniz icin! 🙏 Muhtemelen bende ayni yolu takip ederim!

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@august_chillzone, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Arkadaslar,

Yesilkartforum.com da yeniyim bu sebepten dolayi yanlis baslik altina yaziyorsam lutfen kusura bakmayin. Yonlerdirdiginzi taktirde dogru basliga gecis yapacagimdan emin olabilirsiniz.Tesekkurler.

Sorularimin hakkinda bilgisi olan veya herhangi bir sekilde katkida bulunan forum uyelerinin yardimlari icin simdiden minnettar oldugumu belirtmek isterim.

1-) Su anda H-1B vizesi ile amerikada bulunuyorum. GC gorusmemi Agustos ayinda Ankarada ki ABD Büyükelçiliğinde gerceklestirecegim. Agustos ayinda ki GC interview icin gerekli "health examination" sadece ABD Büyükelçiliği(Ankara) internet sitesinde civil surgeon olarak belirtilmis olan Ankara da ki doktorlar tarafindan mi gerceklestirilmeli? Yoksa Amerika da USCIS tarafindan belirlenmis civil surgeonslardan birtanesi benim "health examination" islemlerimi yapabilir mi ve benim durumum da bu islem ABD Büyükelçiliği tarafindan kabul gorur mu? Tesekkurler.

2-) Agustos Ayinda interview tarihini belirten email geldi. Bunun uzerine ais.usavisa-info.com adresine kaydolurken aklima bir soru takildi. Haziran 2018 de DS-260 formuna duldururken belirttigim adres 28 Haziran 2019 de gonderilen GC interview emailinden 20 gun once degisti. Bildiginiz uzere ais.usavisa kaydi yapilirken ds-260 form numarasi isteniyor. Bu durumda adres degisikligi yapmadan hali hazirda eski amerika adresinin yazdigi ds-260 formumun numarasini mi kullanmaliyim. Yoksa ilgili makamla iletisime gecip adres degisikligi yapip DS-260 guncellemesi yaptiktan sonra elde edecegim DS-260 formunun numarasini kullanarak mi kayit yaptirmaliyim?
    Forumda okudugum bazi iletilerde ileti sahipleri gorusmeye gittiginde adres degisikligi yaptiklarini belirtmisler. Adres degisikligi gerekliligi, soz konusu forum uyelerinin ais.usavisa-info.com kayidindan once mi sonra mi meydana geldigini bilmedigim icin nasil bir yol izlemem gerektigini bilemedim? Tesekkur ederim.

3-) ais.usavisa-info.com adresine kayit olurken dosya numarasi girmemiz gereken yerde 4sayi2harf10sayidan olusan numaranizi giriniz diye bir uyari cikiyor. Bu alana case numaram olan 2019eu00026xxx numarasini girecektim ama dosya numaram 4sayi2harf8sayi seklinde oldugu icin terettud ettim. Bu alana girmem gereken case no sahip oldugum 2019eu00026xxx case numarasimi? Tesekkurler.

Degerli vaktiniz ve yardimlariniz icin tesekkurler.

Hosgeldiniz, dogru baslik 🙂

1. Maalesef USCIS'ten alamiyorsunuz, konsolosluk kabul etmiyor; gorusmeden 3-4 gun oncesine saglik raporu icin randevu almaniz yeterli olacaktir.

2. Adres guncellemesi yapmadan DS-260 formunun numarasini kullanabilirsiniz. Eger Green Card'in gidecegi adreste bir degisiklik olmadiysa adres guncellemesi yapmaniza gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ozkk, içinde söyledi: DV2019 Mulakat Deneyimleri

Umarim dogru baslik altina yaziorumdur biz ds 260 formlarini doldurduk fakat bugun acio ds formuna baktigimizda benim ds firmumda confirmation number yok. Ais tede her aile uyesinin confirmation numarasi ayridir diyor bizde orasi zorunlu degil diye bos biraktik islemi oyle tamamladik ds formuna sadexe baktik acaba birsey olur mu cunku onun ciktsini goturmemiz gerekior sanirim mulakata ve asil talihli esim.

Sorun degil, DS-260'lari imzaladiginiz kisimda formlarin no'lari var, o no'larin ciktisini alip mulakata goturebilirsiniz. Onemli olan konsoloslukta sizi dogru PTT adresi ile eslestirmeleri. Bunu isminizle de yapabilirler, gerekirse diye DS-260'larin confirmation page'lerini de yaninizda goturebilirsiniz.

• @ayvalik10 çok teşekkür ederim. Fazla soruyorum kusura bakmayın. Ben geçen hafta ais kaydını yaptım yalnız bu transit in transit olayı nedir orda birşey mi kaçırdım acaba.

• @crazycells Hosbulduk! "Dogru Basik" icime su serpti:)

1. Tesekkurler cevabiniz icin! Ben saglik raporunu NY state residenti oldugum icin buradan alabilirim dusuncesine gore hareket edip 31 Temmuz aksami Ankara da olacak sekilde ucak biletini almistim. O zaman bir an once ucak biletini degistireyim. Bakalim havayolu ne kadar ekstra ucret alacak bilet degistirme cezasi olarak.

2. Maalesef ki green kart gidecegi adres degisecek pasaportumu alacagim PTT adresi degil. Bu durum da ne yapmam gerektigine dair bir oneriniz var mi acaba ?

• @crazycells başkanım ne zaman foruma girsem donuyor googleden atıyor başka arkadaşların başına gelmişmidir acaba rahatsız ettim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.3k

| | | |