Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @denizbilmez Hayırlı Olsun. tamamı 13 yıl sürdü galiba

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali-kartal F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri) içinde söyledi:

@crazycells
    Bu bilgiler için de teşekkürler.
    Bende İlk aşamadan ziyade ikinci aşamaya (NVC) geçtiğimiz süreçte İngilizce çeviri belgeler gerekir diye düşünüyordum. Şimdi afalladım. 🙂
    Uygulama böyleyse yapacak bir şey yok. İstenilen neyse o nu gerçekleştireceğiz.
    Ben şimdi Mahkemeden boşanma kararı alıp.
    Çeviri bürosuna gidip bu resmi boşanma kararını ve Nüfus Müdürlüğü veya E-devlet üzerinden aldığım Vukuatlı Nüfus Örneklerini İngilizceye mi çevirttireceğim?
    Vukuatlı Nüfus Örneği formatını düşününce, bu formatta nasıl çeviri yapıyorlar kafamda çok canlandırmadım.
    İstanbul da bu işler de deneyimli yeminli çeviri işleri yapan kişi ve kurum varsa yönlendirebilir misiniz?

Evet Doğum belgesi Ablamın ABD vatandaşlığını kanıtlamak için gereken bilgiler arasında isteniyordu.

Ablam daha sonra evlilik yaptığı için ABD vatandaşı oldu, o vakit doğum belgesi gerek olmadan sizin bahsettiğiniz “Naturalization” belgesini evraklar arasına eklememiz yeterli olacaktır diye anlıyorum.
    Doğum belgesine bu duruma da gereksinim varsa Türkiye den Vukuatlı Nüfus Örneğini de alıp bu belgeyi de İngilizceye çevireceğim diye anlıyorum. Buna gerek var mı?

USCIS , Icisleri bakanligi'na bagli 🙂 , o nedenle Turkce bilmiyorlar 🙂 USCIS'le yazismalar ve basvurular hep Ingilizce olmali.

Evet, yeminli tercuman cevirileri yetmeli, ayrica notere gerek yok. Benim bildigim bir tercuman yok maalesef, ama sanirim forumda bunun konusunu acabiliriz. Baskalari icin de lazim olabilir...

O durumda naturalization belgesi gerekecek sadece.

I-130 sayfasinda document checklist vardi, oradan teker teker giderseniz hicbir belge eksik kalmaz:

• @ashley
    Merhaba.

Bir soru sormak istiyorum
    (Eşimin ve benim green card serüvenimiz abimin vatandaşlık almasından sonra “kız kardeşim için de başvurayım” demesi ile başladı.) demişsiniz.

Bende bu sürece yeni başlıyorum.
    Benimde ablam, benim adıma başvuru başlatacak.
    Sürecin sonunda green kart almaya hak kazanırsam eşim ve çocuklarımda benimle birlikte green kart almayı hak edecekler mi?

sizin , eşiniz ve çocuklarınız varsa hepinizin green kart onaylanma süreci nasıl gelişti.

Sizinle birlikte eşinizde aynı anda green kart alma hakkı kazandı mı?

• @crazycells Merhaba, Öncelikle bu günde kadar yapmış olduğunuz yönlendirme ve cevaplarınız için teşekkür ederiz.Sürecimiz gayet olumlu giderken mülakat sonunda eşimin (Asıl talihli) vizesinin onaylandığı, benim ise idari sürece kaldığım bilgisi verilerek pasaportum ve yanında bilgilendirme formu verildi.Bu günde konsolosluktan DS 5535 formu gönderildi ve en kısa sürede doldurup geri göndermemiz isteniyor .Form ile ilgili bir kaç sorum olacak;

• DS 260 Formu doldurulurken son 15 yıl içinde ikamet edilen adresler ve çalışılan işyerleri ile ilgili bilgiler doldurulmuştu. DS5535 formunda aynı bilgiler soruluyor yeniden bu forma aynı bilgileri yazmaya gerek var mı? (2 ay kadar önce zorunlu adres değişikliği yapmıştık mülakatta bu durum ile ilgili herhangi bir soru ile karşılaşmadık tekrar belirtmeye gerek var mı? )

• Formda eski pasaportlar ile ilgili bilgi isteniyor,Bundan önceki pasaportumu emniyet alıp iptal etmişti.Numarasını bulamıyorum, bu konuyu nasıl çözebilirim.

Cevaplarınız için teşekkür ederiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burhak F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri) içinde söyledi:

@crazycells Merhaba, Öncelikle bu günde kadar yapmış olduğunuz yönlendirme ve cevaplarınız için teşekkür ederiz.Sürecimiz gayet olumlu giderken mülakat sonunda eşimin (Asıl talihli) vizesinin onaylandığı, benim ise idari sürece kaldığım bilgisi verilerek pasaportum ve yanında bilgilendirme formu verildi.Bu günde konsolosluktan DS 5535 formu gönderildi ve en kısa sürede doldurup geri göndermemiz isteniyor .Form ile ilgili bir kaç sorum olacak;

• DS 260 Formu doldurulurken son 15 yıl içinde ikamet edilen adresler ve çalışılan işyerleri ile ilgili bilgiler doldurulmuştu. DS5535 formunda aynı bilgiler soruluyor yeniden bu forma aynı bilgileri yazmaya gerek var mı? (2 ay kadar önce zorunlu adres değişikliği yapmıştık mülakatta bu durum ile ilgili herhangi bir soru ile karşılaşmadık tekrar belirtmeye gerek var mı? )

• Formda eski pasaportlar ile ilgili bilgi isteniyor,Bundan önceki pasaportumu emniyet alıp iptal etmişti.Numarasını bulamıyorum, bu konuyu nasıl çözebilirim.

Cevaplarınız için teşekkür ederiz.

• Hayir, eger her seyi yazdiysaniz bir daha yazmaya gerek yok. 2 ay onceki de problem degil, ama isterseniz bunu tek ekleme olarak bildirebilirsiniz.

• Eski pasaportunuzla yaptiginiz islemleri dusunun, belki bulmak icin bir yol akliniza gelir. Maalesef eger sizin kayitlarinizda yoksa nasil bulacaginizi ben de bilmiyorum.

• @crazycells .Teşekkür ederiz.
    Yanlış anlamadıysam DS5535 formunun amacı, DS260 formu düzenlenirken unutulan veya eksik girilen bilgilerin tamamlanması diye düşünüyorum.

Bu arada eski pasaport bilgilerine Nüfus Müdürlüğüne giderek ulaştık.Protokol belgesi olarak veriliyor.

• @oprmngr evet.teşekkürler : )

• Selamlar,vizelerimizi aldık bugün.Herkese bol şans

• @denizbilmez
    Merhaba.

Bir soru sormak istiyorum

Bende bu sürece yeni başlıyorum.
    Benimde ablam, benim adıma başvuru başlatacak.
    Sürecin sonunda green kart almaya hak kazanırsam eşim ve çocuklarımda benimle birlikte green kart almayı hak edecekler mi?

sizin , eşiniz ve çocuklarınız varsa hepinizin green kart onaylanma süreci nasıl gelişti.

Sizinle birlikte eşinizde aynı anda green kart alma hakkı kazandı mı?

Başvuru başlatırken I-130 formunu sadece başvuru hakkı bulunan kişi için mi doldurup göndermiştiniz, yoksa tüm aile bireyleri için mi?

Not: daha önce forumda başka arkadaşlara da sordum henüz cevabını alamadım.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burhak F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri) içinde söyledi:

@crazycells .Teşekkür ederiz.
    Yanlış anlamadıysam DS5535 formunun amacı, DS260 formu düzenlenirken unutulan veya eksik girilen bilgilerin tamamlanması diye düşünüyorum.

Bu arada eski pasaport bilgilerine Nüfus Müdürlüğüne giderek ulaştık.Protokol belgesi olarak veriliyor.

bilgilendirme icin tesekkurler, bunu pasaport konusuna tasirim...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali-kartal evet, bu sekilde tum aile ayni anda gocmen vize alabilir.

• @ali-kartal abi benim amcam halletti form işlerini.13 yıl sonra cevap geldi.Geçen 2018 Aralıkta işlemlere başladık.Geçen hafta vizelerimizi aldık.Asıl başvuru sahibi babam.Kardeşlerim,annem dahil bizde yararlandık.Sizde bu haktan yararlanırsanız tüm çekirdek aile bireyleriniz yararlanabilir.

• @ali-kartal Ali bey merhaba. Ablanız sizin adınıza başvuru yaptığında eşiniz ve çocuklarınızı da belirtecek zaten. Dolayısıyla ailecek alacaksınız. Süreciniz birlikte işleyecek. Başvurudan sonra bir çocuğunuz olursa onu da forma ekletiyorsunuz. Benim küçük kızım abimin başvurusundan çok sonra doğdu. Onu da dahil ettik sürece.. Yani ailecek dahil oluyorsunuz sisteme..

• merhaba,2010 yılında kızkardeşim'in yapmış olduğu başvuru sonucu geçen hafta porstmouth dan beklediğimiz evrak geldi. İşin başlangıç noktasındayız.Daha kendim internet ten onay vermedim.
    Cevabını öğrenmek istediğim bir kaç soru var.
    1-kızım 21 yaşını doldurdu bu sene ve tıp fakültesi 1 sınıfında...
    2-eşimin ailesinde hasta büyükler var...şimdi gelmek istemiyor.
    3-Yalnızca ben kendi adıma başvurup,senede 1 giriş çıkış yapsam ne olur?(5 yıl boyunca)
    bilgili arkadaşları görüşleri önemli,yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• @ashley
    @denizbilmez

@Burhak
    @oprmngr

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler.
    Kafama oturmayan bir kısım daha var.
    I-130 Formunu doldurduktan sonra, formun ekine kardeş olduğumuzu destekleyici ve bazı kişisel durumumuza ilişkin belgeler isteniyor.
    -Green Kart alacak kardeşin pasaport biyografi sayfası,
    -Evliliğe ilişkin evrakların fotokopileri, (Evlilik Cüzdanı)
    -ABD vatandaşının arasındaki aile ilişkilerini gösteren resmi belgeler. (Vukuatlı Nüfus Cüzdan Örneği Vb.)
    Bu istenen belgelerin İngilizce çevirilerini mi eklememiz gerekiyor yoksa belgelerin Türkçe orijinal hallerini eklesek yeterli olacak mı?
    Sağolsun Bu konuda @crazycells cevap verip, Türkçe olan bu formların İngilizceye çevrilmesi gerektiğini söylemişti.
    Ama Ben formun doldurulma şartlarına biraz göz attım. "Instructions for Form I-130 (PDF, 254 KB)" Bu eklerin Yabancı dilden İngilizceye çevrilmesi gerekliliğine ilişkin bir ibareye rastlamadım.
    I-130 formunu dolduran, en azından sizin adınıza dolduruldu. Bu evrakları İngilizceye çevirip mi eklediniz.
    @crazycells affına sığınarak, Emin olmak için size de bu soruyorum. Belki bu konuda bilgi sahibisinizdir.

Cevap verirseniz çok sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@seattle1966, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

merhaba,2010 yılında kızkardeşim'in yapmış olduğu başvuru sonucu geçen hafta porstmouth dan beklediğimiz evrak geldi. İşin başlangıç noktasındayız.Daha kendim internet ten onay vermedim.
    Cevabını öğrenmek istediğim bir kaç soru var.
    1-kızım 21 yaşını doldurdu bu sene ve tıp fakültesi 1 sınıfında...
    2-eşimin ailesinde hasta büyükler var...şimdi gelmek istemiyor.
    3-Yalnızca ben kendi adıma başvurup,senede 1 giriş çıkış yapsam ne olur?(5 yıl boyunca)
    bilgili arkadaşları görüşleri önemli,yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ABD'de yasamak istiyor musunuz? Bu sorunun cevabina gore hareket etmelisiniz...

Dediginiz sekilde senede 1 giris-cikisla Green Card'i korumaniz zor olur. Su konuyu incelemenizi tavsiye ederim:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/77/green-card-sahiplerinin-abd-dışında-kalış-süreleri

21 yas icin su konuyu inceleyebilirsiniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/666/gocmen-vize-ve-21-yas-siniri-problemi

Tek basiniza surece devam etmeniz mumkun. Green Card alacak kisiler de sizinle mulakata katilabilirler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Kartal, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@ashley
    @denizbilmez

@Burhak
    @oprmngr

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkürler.
    Kafama oturmayan bir kısım daha var.
    I-130 Formunu doldurduktan sonra, formun ekine kardeş olduğumuzu destekleyici ve bazı kişisel durumumuza ilişkin belgeler isteniyor.
    -Green Kart alacak kardeşin pasaport biyografi sayfası,
    -Evliliğe ilişkin evrakların fotokopileri, (Evlilik Cüzdanı)
    -ABD vatandaşının arasındaki aile ilişkilerini gösteren resmi belgeler. (Vukuatlı Nüfus Cüzdan Örneği Vb.)
    Bu istenen belgelerin İngilizce çevirilerini mi eklememiz gerekiyor yoksa belgelerin Türkçe orijinal hallerini eklesek yeterli olacak mı?
    Sağolsun Bu konuda @crazycells cevap verip, Türkçe olan bu formların İngilizceye çevrilmesi gerektiğini söylemişti.
    Ama Ben formun doldurulma şartlarına biraz göz attım. "Instructions for Form I-130 (PDF, 254 KB)" Bu eklerin Yabancı dilden İngilizceye çevrilmesi gerekliliğine ilişkin bir ibareye rastlamadım.
    I-130 formunu dolduran, en azından sizin adınıza dolduruldu. Bu evrakları İngilizceye çevirip mi eklediniz.
    @crazycells affına sığınarak, Emin olmak için size de bu soruyorum. Belki bu konuda bilgi sahibisinizdir.

Cevap verirseniz çok sevinirim.

Evet, Turkce olan belgeleri Ingilizce'ye cevirmeniz gerekiyor.

Bilgi icin, USCIS sayfasindaki "Checklist"i kontrol edebilirsiniz:

If you submit any documents (copies or original documents, if requested) in a foreign language, you must include a full English translation along with a certification from the translator verifying that the translation is complete and accurate, and that they are competent to translate from the foreign language to English.

• @crazycells

Çok teşekkürler. buradan gönderilecek evrakların ingilizceye çevrilmesi gerektiğini alamış oldum. 🙂

Peki Evlilik cüzdanımız da isteniyor. Evlilik cüzdanında bilgiler Türkçe ve İngilizce.
    Evlilik cüzdanını bu hali ile eklememiz yeterli olur mu? Bunu tekrar ingillizceye çevirmeye gerek yok herhalde.

Evllik Cüzdanı Örnek..jpg

Ayrıca Sponsorumuz I-864 Formunu hangi aşamada dolduracak?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-Kartal, içinde söyledi: F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri)

@crazycells

Çok teşekkürler. buradan gönderilecek evrakların ingilizceye çevrilmesi gerektiğini alamış oldum. 🙂

Peki Evlilik cüzdanımız da isteniyor. Evlilik cüzdanında bilgiler Türkçe ve İngilizce.
    Evlilik cüzdanını bu hali ile eklememiz yeterli olur mu? Bunu tekrar ingillizceye çevirmeye gerek yok herhalde.

Bu belgedeki dil fransizca, ingilizce degil. Eger baska bir yerinde ceviri yoksa ingilizceye cevirtmeniz gerekecek.

Ayrıca Sponsorumuz I-864 Formunu hangi aşamada dolduracak?

Bunu su an dusunmenize gerek yok, bu kisim NVC asamasi.

• @Ali-Kartal Ali bey, USCIS veya NVC ye göndereceğiniz her belge mutlaka ingilizce olmalı. Yeminli tercümanların bilgisayarında her türlü şablon mevcut. Vukuatlı nüfus kayıt örneğini de, evlilik cüzdanını da, her türlü mahkeme evrağını da nasıl çevireceklerini gayet iyi biliyorlar merak etmeyin. Notere tastik ettirmenize gerek yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

106

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |