Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar 2 yıl kadar hindistanda yaşadım ordan nasıl alabilirim bu belgeyi bilen bir arkadaş varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim genel olarak vermiyorlar diye biliyorum ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ismailozcn Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak içinde söyledi:

Merhabalar 2 yıl kadar hindistanda yaşadım ordan nasıl alabilirim bu belgeyi bilen bir arkadaş varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim genel olarak vermiyorlar diye biliyorum ?

evet, eskiden de Hindistan o sekildeydi, orada olmadan bu belgeyi almaniz imkansiz, boyle durumlarda adli sicil kaydi almaniz gerekmiyor.

siz dis isleri bakanligi'nin sayfasindan yine kontrol edin guncel bilgileri, eger ayni seyler yaziyorsa almaniza gerek olmayacak.

• Arkadaşlar,
    Eşim DV-2019 talihlisi. Ben yüksek lisans eğitimi için Almanya’da 3 yıla yakın bulundum. Bu ülkeden polis kaydı almam gerekiyor. Bu belge için bu ülkenin Adalet Bakanlığına 13 Euro ödeyerek ve bir başvuru formu doldurarak ve sadece posta ile başvuruluyor. Geçen Şubat ayında bu işlemleri yaparak başvurdum, uzunca bir süre bekledikten sonra evrak gelmeyince postanın ellerine ulaşmadığını öğrendim. Tekrar başvuru formu ve ödeme dekontunu iadeli taahhütlü olarak gönderdim. 3 Mayısta gönderdiğim posta 28 Mayısta bu ofise ulaşmış ve 1 ayı geçtiği halde evrak hala ulaşmadı. Ağustos ayının başlarında mülakatımız olacak. Ne yapmam gerektiği konusunda deneyimlerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. En kötü ihtimalle Almanya’ya mülakattan önce gitmem mi uygun olur? Teşekkür ederim.

• @UFUK-KAYA, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@ozancanan Merabalar, pasaport fotokopisinin noter onaylı olması gerekiyormus derken nasıl yani orayı anlayamadım rica etsem açıklayabilir misiniz ? selamlar saygılar

@UFUK-KAYA merhaba. Mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Evrakları gönderirken ben sadece pasaportun fotokopisini göndermiştim. Ama fotokopinin noter onaylı olması gerekiyormuş. Türkiye'deki herhangi bir noter ofisine gidip "aslı gibidir" şeklinde bir onay almanız gerekiyor. Yanlış bilmiyorsam noter ofisine söylerseniz ingilizce olarak da onay mühürü basıyorlar. Gönderdiğiniz fotokopinin üstünde o mühür olmazsa başvurunuz bendeki gibi reddedilir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cangaz, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Arkadaşlar,
    Eşim DV-2019 talihlisi. Ben yüksek lisans eğitimi için Almanya’da 3 yıla yakın bulundum. Bu ülkeden polis kaydı almam gerekiyor. Bu belge için bu ülkenin Adalet Bakanlığına 13 Euro ödeyerek ve bir başvuru formu doldurarak ve sadece posta ile başvuruluyor. Geçen Şubat ayında bu işlemleri yaparak başvurdum, uzunca bir süre bekledikten sonra evrak gelmeyince postanın ellerine ulaşmadığını öğrendim. Tekrar başvuru formu ve ödeme dekontunu iadeli taahhütlü olarak gönderdim. 3 Mayısta gönderdiğim posta 28 Mayısta bu ofise ulaşmış ve 1 ayı geçtiği halde evrak hala ulaşmadı. Ağustos ayının başlarında mülakatımız olacak. Ne yapmam gerektiği konusunda deneyimlerinizi ve önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. En kötü ihtimalle Almanya’ya mülakattan önce gitmem mi uygun olur? Teşekkür ederim.

Telefonla gorusunce bir sonuc alamiyor musunuz?

• Telefonla uzun süre görüşemedim. Sonra Almanyada yaşayan bir tanıdığım vasıtasıyla ulaştım. Ben bu belgenin geleceği adres olarak iş adresimi vermiştim, eşim ve ben her ikimizde çalıştığımız için ve evde olmayacağımız için. Oysa bu belgeyi sadece ev adresine gönderiyorlarmış. Bu nedenle sanırım büyük bir gecikme yaşadım. Bu bilgiyi telefonla öğrenmemiş olsam daha da bekliyor olacaktım. Bana verdikleri e-mail adresine tekrar ev adresimi tanımladım. Ancak henüz yaptığım için bu işlemi şu an hala bekliyorum. Üstelik ev adresine göndereceklerini teyit eden bir e-mail göndermediler. İnşallah olumlu sonuçlanır. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cangaz, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

Telefonla uzun süre görüşemedim. Sonra Almanyada yaşayan bir tanıdığım vasıtasıyla ulaştım. Ben bu belgenin geleceği adres olarak iş adresimi vermiştim, eşim ve ben her ikimizde çalıştığımız için ve evde olmayacağımız için. Oysa bu belgeyi sadece ev adresine gönderiyorlarmış. Bu nedenle sanırım büyük bir gecikme yaşadım. Bu bilgiyi telefonla öğrenmemiş olsam daha da bekliyor olacaktım. Bana verdikleri e-mail adresine tekrar ev adresimi tanımladım. Ancak henüz yaptığım için bu işlemi şu an hala bekliyorum. Üstelik ev adresine göndereceklerini teyit eden bir e-mail göndermediler. İnşallah olumlu sonuçlanır. Teşekkürler

Evet, 3 aylik sure var onumuzde, cok buyuk ihtimalle yetisecektir belge ama siz de hizlanmalari icin elinizden gelen her baskiyi yapin.

• @crazycells bende kıbrıstan polis belgesi alacağım, acaba erken mi olur şimdi başvursam, 3 ay sürüyor deniyor belgenin gelmesi

• iyi günler.
    4,5 ay Fransa da kaldım( erasmus için)ı.Şimdi ispanyada 1 yıllık master eğitimi var. uzun süreli eğitim vizesi almamız gerekiyor. 1. sorum: Fransa dan adli sicil kaydı almamız gerekiyormu.2: sorum Fransa dan adli sicili nasıl alabiliriz.
    Konuyla ilgili bilgi verirseniniz cok memnun kalıcam.tşk.ederim

• Sayın @Muhtaradana, Kıbrısta bir tanıdığınız varsa belgeyi vekalet yollayarak bir günde alabilirsiniz, elçilik aracılığı ile talep etmeniz durumunda 2 ay gibi bir süreye ihtiyacınız var, önemli not olarak eğer Türkiyeden vekalet ile çözecekseniz, vekalette adli sicil kaydı yerine karakter belgesi yazdırıp kaymakamlıktan apostil yaptırmanız gerekmekte.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@idi 6 ay dan uzun süre kalan kişiler alacak bu evrağı 6 ay öncesine gerek yok

• @ayvalik10 Sn. ayvalık10 cevabınız için tşk. ederim.Bu verdiğiniz bilgi güncelmi.çünki ispanya konsolosluğunun sayfasında bir süre belirtilmemiş.Ancak tlf. ile sorduğümuz konsolosluktaki kişi 90 gün den fazla kaldıysa alması gerekir olarak söyledi.( ne kadar doğru bilgi verdi bilmiyoruz).tşk. ederim.

• Sayın @idi bu bilgi ülkeden ülkeye değişmekte,normalde adli sicil kaydını 1 seneden fazla kaldığınız ülkelerden almanız gerekmekte, 6 aydan uzun süre hala yaşıyorsanız yaşadığınız ülkeden almanız gerekiyor diye biliyorum fakat bazı ülkeler için bu kural değişmekte.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@idi ben direk ankara konsolosluk olarak anladım ondan buradaki zamanı söyledim Diğer ülkelerde girecekseniz ozaman ülkeyi yazmanız yeterli

• @ONROZR çok teşekkür ederim kıbrıstan tanıdıklarım var peki şimdi alsam bir sorun olurmuş, yoksa beklemeliyim sizce, tahmini mülakat tarihi ne zaman gelir bilmiyoruz belki 10 ay belki 1 sene, ne tavsiye edersiniz, birde kaymakamlıktan apostil neden gerekli biliyormusunuz?

• Bu ileti silindi!

• Sayın @Muhtaradana hangi ülkeden adli sicil kaydı alacağınızı bilmediğim için süre ile ilgili sizi yönlendiremeyeceğim fakat 3 ay sicil kaydı bekleyip alamayıp ilgili ülkeye gitmek zorunda kalanlarıda gördüm, ben vekaleti apostil olmadan gönderdim ve kabul olmadı, tekrar vekalet çıkartıp kaymakamlıktan apostil ettirerek konuyu çözüme ulaştırdım...

• Sayın @Muhtaradana Kıbrıs olarak belirtmişsiniz kusura bakmayın görmedim, mülakat tarihiniz belli olduktan sonra işleme başlayabilirsiniz, vekalete karakter belgesi yazdırmayı unutmayın!

• @ayvalik10 Sn ayvalı10 bu son söylediğinizi anlayamadım.Ben biraz daha açık anlatmaya çalışayım.2018 de yaklaşık 4.5 ay Fransada erasmus yaptım.Şu an Türkiye deyim ve yaklaşık 1 yıldan biraz az İspanyada master eğitimi var.Bilgi kirliliği olduğundan İSPANYA elçiliği tlf.sorduk 90 günden fazla kaldıysan adli sicil kaydı almalısın dedi.Ama doğruluk derecesinden emin olamıyorum.İnternet sitelerinde çelişkiler var.Eger almamız gerekiyorsa da nasıl alacağımızı bilemiyoruz.CEVAPLAR İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana, içinde söyledi: Türkiye Dışındaki Ülkelerden Adli Sicil Kaydı Almak

@ONROZR çok teşekkür ederim kıbrıstan tanıdıklarım var peki şimdi alsam bir sorun olurmuş, yoksa beklemeliyim sizce, tahmini mülakat tarihi ne zaman gelir bilmiyoruz belki 10 ay belki 1 sene, ne tavsiye edersiniz, birde kaymakamlıktan apostil neden gerekli biliyormusunuz?

Eger sonrasinda Kibris'ta yasamayacaksaniz su an bu belgeyi almaniz bir sorun olusturmaz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |