Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• sayın @burhak,biz sadece -Form I-864 ve W2 Formlarını aldık,çıktı olarak bunlar istenmişti bizden.Diğer belgeleri amcam yüklemişti oradan. Bu iki belgeyi yanımızda istediler mülakat için.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizbilmez F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri) içinde söyledi:

sayın @crazycells;

Marriage Certificate (Original AND English translation with copy).
    Yukarıda mülakat için Marriage Certificate translation lu istemişler ama aile cüzdanında uluslararası yazıyor zaten,yinede çevirili götürelim mi? Sağlık kontrolüne orjinal türkçe belgeleri götüreceğiz dimi? Bir de muayeneye annenin her bir çocuk için birth dates lerini getirin demişler nüfus belgesi yeterli midir? Marriage Certificate dışında ingilizce çeviri muhabbetine gerek yok anladığım kadarıyla Teşekkürler.

Cevirtmenize gerek yok.

Saglik raporu icin turkce belgeler uygundur.

Birth date'leri hemen e-devletten kapsamli bir vukuatli nufus kayit ornegi alarak goturebilirsiniz.

Sadece mahkeme kayitlari varsa, onlarin cevirileri sart, onun disinda ceviriye gerek yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burhak F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri) içinde söyledi:

@crazycells Merhaba, Konsolosluk mülakatı için sponsorumuz bize;
    -Form 1040
    -Form I-864
    -W2 Formları
    -Vatandaşlık sertifikası fotokopisi
    -Amerikan Pasaport fotokopisini gönderdi.

Bize konsolosluktan gelen mailde (Bir önceki mailim de cevaplamıştınız) sponsor için ;
    -W2 formu ve IRS Dosyaları (Fotokopi). talep ediliyordu.

Sormak istediğim, sponsor tarafından gönderilen dokümanlar yeterli mi? Kendisinden destekleyici ilave herhangi bir doküman talep edecekmiyiz? Forumda bu konu ile ilgili bazı açıklamalar var ama, aksine konsolosluk talebinde de çok fazla bir şey yazmıyor. Cevaplarınız için teşekkür ederiz.

Evet, gonderilen belgeler yeterli gibi gorunuyor. IRS'ten transcript istemek cok basit aslinda, siteden istekte bulunuyorsunuz 10-15 gunde posta size ulasiyor. 1040 yerine bu belge daha cok is gorurdu ama bu turlu de sorun olmaz buyuk ihtimal. Zaten konsolosluk daha cok belge isterse, bunlari daha sonradan gondermenizi soyler, dolayisiyla telas yapmaniza gerek yok. Gocmenlik basvurulari bu sekilde eksik evraktan dolayi red alinan basvurular degil.

• @crazycells çok teşekkür ederim sağolun.

• @crazycells,Cevaplarınız için teşekkür ederiz, İyi bayramlar.

• @denizbilmez ,Teşekkür ederiz.

• selam,doktor randevumuz sorunsuz geçti.Son 2 gün kaldı,7 aydır bekliyoduk bu zamanı.İnsan zaman yaklaştıkca bir tedirgin oluyor ya vermezlerse diye.Umarım sıkıntısız geçer,herkesin gönlüne göre olur.Salı günü güzel haberle gelmek dileğiyle..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

selam,doktor randevumuz sorunsuz geçti.Son 2 gün kaldı,7 aydır bekliyoduk bu zamanı.İnsan zaman yaklaştıkca bir tedirgin oluyor ya vermezlerse diye.Umarım sıkıntısız geçer,herkesin gönlüne göre olur.Salı günü güzel haberle gelmek dileğiyle..

Merak etmeyin, dosyanizda problem olabilecek bir sey yok kanimca 🙂 Bol sanslar simdiden, mutlu haberlerinizi bekliyoruz...

• sayın @crazycells,
    -arşivli adli sicil kaydı
    -evlilik cüzdanı
    -banka cüzdanı
    -diplomam
    -pasaportlar
    -sağlık raporlarımız
    -arşivli nufüs kaydı
    -askerlik belgesi
    -ais kayıt belgemiz
    -Form I-864 ve W2 belgemizi
    topladık.Unuttuğumuz bir şey var mıdır? teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

sayın @crazycells,
    -arşivli adli sicil kaydı
    -evlilik cüzdanı
    -banka cüzdanı
    -diplomam
    -pasaportlar
    -sağlık raporlarımız
    -arşivli nufüs kaydı
    -askerlik belgesi
    -ais kayıt belgemiz
    -Form I-864 ve W2 belgemizi
    topladık.Unuttuğumuz bir şey var mıdır? teşekkürler.

Sanirim vize icin fotograflari unutmussunuz? Bir de W2 ile birlikte 1040 formlari iyi olur.
    Askerlik belgesini TC vatandaslari icin istemiyorlar bilginize. Su yonergeyi bir daha gozden gecirin isterseniz.

Daha once NVC'ye gonderdiginiz hangi belge sizdeyse onlari da goturun.

• Merhaba,
    Ablam ABD vatandaşı ve benim için I-130 formu vasıtasıyla Green Kart -F4 vize sürecini başlatacak.
    Vizesi konusunda deneyime sahip olmadığımız için kafamda sorular oluştu.
    İlk sorum şu şekilde;
    Ben evliyim ve 2 çocuğum var.
    Bu uzun zaman alan vize süreci sonunda (sanırım 13-15 Yıl gibi bir süreç) eğer F4 vizesi almaya hak kazanırsam.
    Benimle birlikte eşim ve çocuklarım da F4 vizesi almaya otomatikman hak kazanmış oluyor mu?
    Yoksa Ben Green Kart sahibi olmaya hak kazandıktan sonra. Eşim ve çocuklarım için F2A vize kategorisi ile onlara da ayrıca bir vize başvurusu mu yapmam gerekecek?

Not: Bu başlığın konusu altında (1.sayfasında) F4 vizesinden ABD vatandaşının kardeşi, kardeşinin eşi ve çocukları da yararlanabilir diye bir ibare okudum. Bu yüzden kafamda bu şekilde bir soru oluştu.

• @crazycells gönderdiğim tüm belgeler bende.Fotoğraflar için bugün yeni çekilmeye gidicez elimizde yinede var son hal için : ).1040 belgeleri de elimizde unutmuşum yazmayı.Askerlik belgesini ne olur ne olmaz diye aldık NVC ye gönderdik diye.Başka bir şey yok tamamız galiba?Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ali-kartal F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri) içinde söyledi:

Merhaba,
    Ablam ABD vatandaşı ve benim için I-130 formu vasıtasıyla Green Kart -F4 vize sürecini başlatacak.
    Vizesi konusunda deneyime sahip olmadığımız için kafamda sorular oluştu.
    İlk sorum şu şekilde;
    Ben evliyim ve 2 çocuğum var.
    Bu uzun zaman alan vize süreci sonunda (sanırım 13-15 Yıl gibi bir süreç) eğer F4 vizesi almaya hak kazanırsam.
    Benimle birlikte eşim ve çocuklarım da F4 vizesi almaya otomatikman hak kazanmış oluyor mu?
    Yoksa Ben Green Kart sahibi olmaya hak kazandıktan sonra. Eşim ve çocuklarım için F2A vize kategorisi ile onlara da ayrıca bir vize başvurusu mu yapmam gerekecek?

Not: Bu başlığın konusu altında (1.sayfasında) F4 vizesinden ABD vatandaşının kardeşi, kardeşinin eşi ve çocukları da yararlanabilir diye bir ibare okudum. Bu yüzden kafamda bu şekilde bir soru oluştu.

Evet, esiniz ve cocuklariniz da sizinle ayni anda Green Card almis olacaklar F4 kategorisinden. I-130 formuna onlarin bilgilerini de yazmayi unutmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells gönderdiğim tüm belgeler bende.Fotoğraflar için bugün yeni çekilmeye gidicez elimizde yinede var son hal için : ).1040 belgeleri de elimizde unutmuşum yazmayı.Askerlik belgesini ne olur ne olmaz diye aldık NVC ye gönderdik diye.Başka bir şey yok tamamız galiba?Teşekkürler.

Bence de her sey tamam gorunuyor 🙂 bol sanslar...

• @crazycells
    cevap için teşekkürler.
    Sürece yeni başlıyorum takıldığım noktalarda sorularım olacaktır.
    Sorularıma cevap verirseniz çok müteşekkir olurum.
    Sürecin ilk aşamasında
    I-130 Formunda istenilen alanları eksiksiz doldurduktan sonra.

Başvuru sahibi (ablam) ve benim, I-130 formunun ekinde göndermemiz gerek evraklar tam olarak nelerdir?

1 – Ablamın ABD vatandaşlığını kanıtlayan kimlik vs. Türkiye doğumlu olduğu için TR nüfus müdürlüğünden alınmış kardeş olduğumuzu kanıtlayan Vukuatlı nüfus örneğini bu aşamada formun ekinde göndermeli miyiz?

2 – Benim Vukuatlı Nüfus Örneğim. Pasaport ön nüshası. (Ayrıca eşim ve çocuklarım içinde Pasaport ön nüshaları) bu aşamada form ekinde gönderilmesi gerekli mi?

• Selam,bugün vizemiz onaylandı.Tüm belgeler tamdı hiç bir sıkıntı olmadı diğer başlığa yazmamıştım ama buraya şunu belirteyim;bizden w2,1040 ve banka cüzdanı kağıdı istenmedi.Hanımefendi o kadar çok tatlı ve güler yüzlüydü ki, ilk gülümsemesinden sonra sevinmeye başladım.Umarım herkesin kalbine göre olur kimse üzülmez ,çok stresli ve yorucu bir süreç fakat o vize onayını duymayı tarif edemem.@crazycells , tekrardan her şey için çok teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    cevap için teşekkürler.
    Sürece yeni başlıyorum takıldığım noktalarda sorularım olacaktır.
    Sorularıma cevap verirseniz çok müteşekkir olurum.
    Sürecin ilk aşamasında
    I-130 Formunda istenilen alanları eksiksiz doldurduktan sonra.

Başvuru sahibi (ablam) ve benim, I-130 formunun ekinde göndermemiz gerek evraklar tam olarak nelerdir?

1 – Ablamın ABD vatandaşlığını kanıtlayan kimlik vs. Türkiye doğumlu olduğu için TR nüfus müdürlüğünden alınmış kardeş olduğumuzu kanıtlayan Vukuatlı nüfus örneğini bu aşamada formun ekinde göndermeli miyiz?

2 – Benim Vukuatlı Nüfus Örneğim. Pasaport ön nüshası. (Ayrıca eşim ve çocuklarım içinde Pasaport ön nüshaları) bu aşamada form ekinde gönderilmesi gerekli mi?

Su konuyu incelediniz mi acaba? Sanirim ilk iki iletide sizin sorularinizin cevabi kapsamli olarak yaziyor...

https://yesilkartforum.com/forum/topic/422/i-130-formu-ile-ilgili-sorular

• @crazycells
    Hangi belgelerin gerektiğine Verdiğiniz linkten ulaştım çok teşekkürler.
    Belgeleri yanlış hazırlamamak adına kafamdaki soruları netleştirmek için biri kaç sorum daha olacak.
    1 – Green kart alacak kişilerin şu anki ve önceki evliliklerine ait dokümanların fotokopileri isteniyor.
    Şuan ki evliliğim ikinci evliliğim olduğu için mevcut Aile(evlilik) cüzdanı fotokopisi ekleyeceğim. İlk evliliğime ait Aile cüzdanım yok ( mahkemeden boşamanın resmi olarak sonlandığına dair belgeyi almam yeterli olacak mı?)
    2- ABD Vatandaşı ablam ve benim aramda aile ilişkilerini gösteren belge (doğum belgesi) isteniyor.
    Bunun için ablam ve benin ayrı ayrı Vukuatlı nüfus Örneğini istenen belgeler arasına eklememiz gerekiyor mu? Yoksa sadece benim Vukuatlı Nüfus Örneği bilgimi eklemem yeterli mi?
    Vukuatlı Nüfus Örneğini E-Devlet üzerinden almak yeterli mi? Yoksa bizzat Nüfus Müdürlüğüne gidip kaşeli ıslak imzalı belge almamız mı gerekecek?
    3- ABD vatandaşı Sponsorun (Ablam) isteten belgeleri arasında Doğum belgesi isteniyor.
    Bu belge Türkiye den Ablam için alınmış Vukuatlı Nüfus Örneği mi oluyor.

Ayrıca Boşanma ve Vukuatlı Nüfus Örnekleri için İngilizce çevirileri gerekli mi? Türkçe nüshalarını koymamız yeterli olacak mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Hangi belgelerin gerektiğine Verdiğiniz linkten ulaştım çok teşekkürler.
    Belgeleri yanlış hazırlamamak adına kafamdaki soruları netleştirmek için biri kaç sorum daha olacak.
    1 – Green kart alacak kişilerin şu anki ve önceki evliliklerine ait dokümanların fotokopileri isteniyor.
    Şuan ki evliliğim ikinci evliliğim olduğu için mevcut Aile(evlilik) cüzdanı fotokopisi ekleyeceğim. İlk evliliğime ait Aile cüzdanım yok ( mahkemeden boşamanın resmi olarak sonlandığına dair belgeyi almam yeterli olacak mı?)
    2- ABD Vatandaşı ablam ve benim aramda aile ilişkilerini gösteren belge (doğum belgesi) isteniyor.
    Bunun için ablam ve benin ayrı ayrı Vukuatlı nüfus Örneğini istenen belgeler arasına eklememiz gerekiyor mu? Yoksa sadece benim Vukuatlı Nüfus Örneği bilgimi eklemem yeterli mi?
    Vukuatlı Nüfus Örneğini E-Devlet üzerinden almak yeterli mi? Yoksa bizzat Nüfus Müdürlüğüne gidip kaşeli ıslak imzalı belge almamız mı gerekecek?
    3- ABD vatandaşı Sponsorun (Ablam) isteten belgeleri arasında Doğum belgesi isteniyor.
    Bu belge Türkiye den Ablam için alınmış Vukuatlı Nüfus Örneği mi oluyor.

Ayrıca Boşanma ve Vukuatlı Nüfus Örnekleri için İngilizce çevirileri gerekli mi? Türkçe nüshalarını koymamız yeterli olacak mı?

1. Evet, bosanma karari yeterli olur.

2. Sadece sizinki de yetmeli aslinda, temelde ayni belge... ama bu belgeyi almak zor olmadigindan alip ekleyebilirsiniz. E-devlet veya nufus mudurlugu farketmez. Eksik belge olarak gorunmesin, surec gereksiz yere uzar.

3. Dogum belgesi, nufus kayit ornegi oluyor; ama ABD vatandasligini kanitlamak icin gerekiyorsa o durumda ablanizin nasil vatandas oldugu onemli. Eger sonradan vatandas olduysa "Naturalization" belgesi, eger dogustan olduysa "Dogum Sertifikasi" gerekecek.

Hayir, maalesef I-130 basvurusu icin Turkce olan tum belgeleri Ingilizce'ye cevirmeniz gerekiyor. Isin USCIS tarafi sadece ingilizce gerceklesiyor, fakat NVC/Konsolosluk tarafinda Ingilizce/Turkce farketmiyor.

• @crazycells
    Bu bilgiler için de teşekkürler.
    Bende İlk aşamadan ziyade ikinci aşamaya (NVC) geçtiğimiz süreçte İngilizce çeviri belgeler gerekir diye düşünüyordum. Şimdi afalladım. 🙂
    Uygulama böyleyse yapacak bir şey yok. İstenilen neyse o nu gerçekleştireceğiz.
    Ben şimdi Mahkemeden boşanma kararı alıp.
    Çeviri bürosuna gidip bu resmi boşanma kararını ve Nüfus Müdürlüğü veya E-devlet üzerinden aldığım Vukuatlı Nüfus Örneklerini İngilizceye mi çevirttireceğim?
    Vukuatlı Nüfus Örneği formatını düşününce, bu formatta nasıl çeviri yapıyorlar kafamda çok canlandırmadım.
    İstanbul da bu işler de deneyimli yeminli çeviri işleri yapan kişi ve kurum varsa yönlendirebilir misiniz?

Evet Doğum belgesi Ablamın ABD vatandaşlığını kanıtlamak için gereken bilgiler arasında isteniyordu.

Ablam daha sonra evlilik yaptığı için ABD vatandaşı oldu, o vakit doğum belgesi gerek olmadan sizin bahsettiğiniz “Naturalization” belgesini evraklar arasına eklememiz yeterli olacaktır diye anlıyorum.
    Doğum belgesine bu duruma da gereksinim varsa Türkiye den Vukuatlı Nüfus Örneğini de alıp bu belgeyi de İngilizceye çevireceğim diye anlıyorum. Buna gerek var mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

130

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |