Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Temmuz ayı için mülakat maili alan arkadaşlara bol şanslar.Soyle bir sonuca ulaşmak mümkün;benim gibi Mayıs ayı içerisinde evrak maili alanlarin mülakatı Ağustos'ta olacak.(Temmuza mülakat tarihi alanların hepsi Nisan ve önceki aylarda evrak onay maili almışlar)Bu durumda mayista evrak maili alamayanların da randevusu Eylül de olacak.Bu da demek oluyor ki current olduğunuz aydan (ilk bültenler hariç)ortalama 2 ay sonrasında görüşmeye cagriliyorsunuz.Epeydir bekliyoruz,biraz daha bekleyelim🙂

• acaba ağustosta bayram var die mi bu kadar kişiye mülakat verildi? hazirana çünkü pek mülakat verilmedi.. umarım alakası yoktur. eylüle kalmayalım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@burakdal DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Ek test istedikleri için hak sahibinin sağlık raporunu mülakata götürememiştik. Bu yüzden mülakatta pasaportları geri verip rapor çıktığında göndermemizi istediler. Klinik test sonuçlarının çıktığını ve direkt elçiliğe göndereceklerini yazan bir mail atmış. Bu konu hakkında 2 soru sormak istiyorum:

1. Pasaportları göndermemiz için elçilikten bir mail vs. gelecek mi? Rapor ulaşmadan önce gönderirsek tekrar geri gönderilmesinden endişeleniyorum.
    2. Raporla birlikte aşı belgesi ve CD de elçiliğe gidecek anladığım kadarıyla. Elçilik pasaportlarla beraber bunları da bize yollayacak mı?
    1. hayir, direkt gonderin ve Ungan'larla yazismalarin ciktisini ekleyin, onlar zaten durumu anlarlar.

2. CD ve asi belgesini Ungan'lara sorun, sizin ayrica almaniz gerekebilir. Eger konsolosluga gonderirlerse, konsolosluk onlari size geri gonderir. Bu belgeler pakete eklenmiyor cunku.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ergun DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar, genel olarak greencart sürecine forumdaki en hakim olmayan kişi olabilirim. Sorular fazla ise şimdiden kusura bakmayın.
    1-Ayın 17 sinde ds260 formunu gönderdim. Forumdaki bazı arkadaşlara kabul maili gelmiş ancak bana hala gelmedi. Case number a göre mi geliyor yoksa hiç gelmeme ihtimali var mı?
    2- Sponsor işlemleri diye bir şey duydum. Bunu yapmamız şart mı? Greencart için ds260 a girdiğimiz adres yetersiz mi? Bu sponsorluk veya kefil işlemi ne için?
    3- Bu mail geldikten sonra, oradaki talimatları yerine getirip belgeleri taratıp göndereceğim. Bu işlemden sonra mı mülakat tarihim belli olacak?
    4- Son olarak, banka hesabımızda vs. onların belirteceği bir miktarda para mı olması gerek?
    şimdiden teşekkürler. @crazycells

1. Bu kadar sira surede DS-260 bilgilerinizin islenmesi mumkun degil, KCC'den belgeler icin email beklemelisiniz. Hic gelmeme ihtimali var maalesef, ama bence gelme ihtimali daha yuksek. O nedenle bu birkac ay minimum beklentiyle ama yine de olumlu dusunelim.

2. Finansal sponsor. Eger kendi maddi kaynaklariniz yeterliyse, finansal sponsora gerek yok.

3. Evet, su an icin sistem o sekilde gorunuyor.

4. Evet, mulakat deneyimleri konusunun ilk iletisini tekrar okuyun.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dscrt DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

acaba ağustosta bayram var die mi bu kadar kişiye mülakat verildi? hazirana çünkü pek mülakat verilmedi.. umarım alakası yoktur. eylüle kalmayalım

Bence konsoloslugun is yukunden dolayi bu sekilde oldu. Haziran'da yeterli sayida dosyaya bakamadilar.

• @crazycells süper o zaman:) içimi rahatlattınız.. peki ay sonuna kadar randevu verilmeye devam edicek mi? yoksa mailler gitti bitti mi bu ay?

• @crazycells ergun bey 2020 talihlisi, daha zamani vardir herhalde .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ergun DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar, genel olarak greencart sürecine forumdaki en hakim olmayan kişi olabilirim. Sorular fazla ise şimdiden kusura bakmayın.
    1-Ayın 17 sinde ds260 formunu gönderdim. Forumdaki bazı arkadaşlara kabul maili gelmiş ancak bana hala gelmedi. Case number a göre mi geliyor yoksa hiç gelmeme ihtimali var mı?
    2- Sponsor işlemleri diye bir şey duydum. Bunu yapmamız şart mı? Greencart için ds260 a girdiğimiz adres yetersiz mi? Bu sponsorluk veya kefil işlemi ne için?
    3- Bu mail geldikten sonra, oradaki talimatları yerine getirip belgeleri taratıp göndereceğim. Bu işlemden sonra mı mülakat tarihim belli olacak?
    4- Son olarak, banka hesabımızda vs. onların belirteceği bir miktarda para mı olması gerek?
    şimdiden teşekkürler. @crazycells

Siz DV2019 degil, DV2020 talihlisisiniz; imzanizdaki DV2019 yazisini duzeltmelisiniz ve sadece isminde DV2020 olan konulari kullanmalisiniz, yoksa sorulariniza yaniltici cevaplar alirsiniz. Bu konuda soru cevaplayan biri, basliga bakarak sorulari cevapliyor, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@dscrt DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells süper o zaman:) içimi rahatlattınız.. peki ay sonuna kadar randevu verilmeye devam edicek mi? yoksa mailler gitti bitti mi bu ay?

Temmuz'un basindan sonuna kadar mulakat tarihleri verilmis gibi gorunuyor, bu birkac gun icinde email almazsaniz Temmuz icin cok umutlanmayin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cnpist uyari icin tesekkurler.

• Bu ay herhangi bir tatil var mi Amerika da . Mulakatlar sanki normalden erken dagitildi gibi .

• @cnpist evet yarin tatil 🙂 Memorial Day

• @onrozr Tesekkurler. Ben asil talihlinin abisiyim. Bende 2004 DV lottery talihlisiyim. Onun adina surecini buradan da takip etmeye calisiyorum. Baska bir arkadas e mail aldigini soylediginde, dv lottery sayfasindan kontrol edip oradan ogrendim mulakat zamanini. Darisi sizlerinde basina insallah. Ertesi gun kardesim is emailine KCC den gelen bir emaili yolladi. Yani hemen hemen ayni zamanlarda geliyor gibime geldi.

• @rmzn tesekkurler . Belki hala alamayanlarin bir sansi vardir . Kismet . Tekrar tesekkurler

• @denizaydinli arkadaslar cevap yazmislar size. dvlottery sayfasindan, yani kazandiginizi ogrendiginiz sayfadan bakiyorsunuz. o mektup bir sekilde mulakat tarihine donusuyor. alt kisminda sizden baska bir aile ferdi varsa onlarin da ismi zikrediliyor. ikinci onay emailinizi almis gorunuyorsunuz imzanizda, ayin sonuna kadar sabirla bekleyin insallah sizelere de gelir.

• Eskiden en popüler konuydu burası,süreci bitenlerden sonra biz bize kaldık, yok mu yeni haberi olan, mülakat tarihi alan?

• Bu ileti silindi!

• Excel dosyası yine karman çorman olmuş

• @crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@mrjohn DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@mrjohn DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

KCC'den mail gelmedi, sıkıntı olur mu ?

Hangi asamadasiniz? Surecinizi hatirlatmalisiniz, yoksa cevap veremem.

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin

DS-260 11 Mayıs gibi gönderdim. Case Number 23K.

cok yakin bir tarihte gondermissiniz, bence KCC'ye yazmadan once bu ayin sonuna kadar bekleyin. Sonra email ile durumunuzu sorarsiniz.

KCC 'ye durumu anlatan mail attım. Case Number, Name, Date of Birth istedikleri şekilde gönderdim, fakat KCC'den gelen mail'de yazdığım mesaj da belirttiğim Case Number vs. bunları tekrardan istediler. Kaçırdığım bir yer mi var ?

• @cnpist merhabalar,
    her yıl çekiliş sonunçları mayıs ayında açıklanıyor değilmi?
    sizin çekilişte mayıs ayında açıklanmıştı yanlış hatırlamıyorsam? DS 260 formunu submit etme tarihiniz 9 mart nasıl oldu? çok geç submit ettiğinizden dolayı mı?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |