Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @freeworld hocam yani sonunda cikti diyorsunuz 🙂

• @apex ayni benn gerci benim 4. senem busenede cikmazsa daha buyuk yikilirim

• Umut fakirin ekmeği... başvurduk, bekliyoruz... 🙂

• @askimkoray Zaman geçiyor, bu saatten sonra ülkemiz şartlarında kaybedilen yer bir yıl bizleri çok daha zorlayacağını düşünüyorum. Allah yardımcımız olsun..

• 👉70 gün👈

• @askimkoray DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@freeworld hocam yani sonunda cikti diyorsunuz 🙂

Yok hocam halen cikmadi. Evet Amerika’dayim ama L vizesi ile calismaktayim. Ne kadar 3 + 2 sene vizem olacak olsada bunun sonu var. Green card olmadan halen kendimi Amerika’da gibi gormuyor / hissetmiyorum. Yani kisacasi bende herkes gibi Mayis’i beklemekteyim.

• Şuraya Bir sayaç ekleyim bari.
    Şafak sayar gibi sayanlara hizmet olsun ,

• @freeworld DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@askimkoray DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@freeworld hocam yani sonunda cikti diyorsunuz 🙂

Yok hocam halen cikmadi. Evet Amerika’dayim ama L vizesi ile calismaktayim. Ne kadar 3 + 2 sene vizem olacak olsada bunun sonu var. Green card olmadan halen kendimi Amerika’da gibi gormuyor / hissetmiyorum. Yani kisacasi bende herkes gibi Mayis’i beklemekteyim.

Esinizin vizesi nasil oluyor, daha dogrusu onun da calisma izni var mi? Belki onun adina bir small business acip, 5 seneye kadar isleri buyutursunuz, just in case 😉

Size NC izlenimlerinizi de sorayim. Kizim NC 'daki bir kac universiteye basvurdu. NC guneyde sayilir, bible belt icinde. Is yerinde karsilastiginiz egitimli insanlar degil de, sokakta markette karsilastiginiz insan profili nasil? Gocmenlere karsi nefret, bagnazlik gibi durumlara sahit oluyormusunuz?

• @senay-sirin
    Benim L1 vizesine bakaraktan esimin vizesi aslinda cok avantajli; ben sadece ve sadece vizeyi aldigim isyerinde calismak zorundayken o hem SSN'ini alabiliyor benim gibi hemde diledigi iste calisiyor veya diledigi isi yapabiliyor. Aslinda onerdiginiz benim tamda aklimdan gecenler ama iste biraz yatirim olusturmak gerekiyor onu nasil yapariz bilmiyorum. Ama dediginiz mutlaka mumkun.

NC konusuna gelirsek; hangi bolgede yasayacagina bagli. Research Triangle dedikleri NC dogu tarafina gelecekse kiziniz, oralar yabanciya gayet alisik cunku universiteler bolgesi ve harika yerler.
    Fakat biz mesela bati tarafinda yasiyoruz ve yerden yere degisiyor. Ornegin isyerimin oldugu yer tam cahil beyaz kesimin yasadigi yer ve kesinlikle yabanciya alisik degiller. Orada yasamak zorunda kalsam kesinlikle turkiye'ye donmeyi dusunurdum ki beni bilenler vardir cok bunalmistim Turkiye'de yasamaktan. Isyerinin orada tek bildikleri yabancilar mexicalilar.
    Ama evimizin oldugu yer apayri bir dunya - cok acik ve ileri goruslu insanlarin yasadigi yer. Isyeri ve evim arasi 40 dk yaklasik. Yani 40 dk mesafede iki ayri dunya diyebilirim. Boyle ozetleyebilirim size.

• Arkadaslar bu arada ABD ve NC civarlari ne merak ettiginiz varsa bana sorabilirsin - elimden geldigi kadar cevaplamaya calisirim. Burdanda cevap veririm Email'den belki daha hizli cebap verebilirim. Adresim [email protected]

• @reader hocam şafaksayar gibisiniz maşallah:) Umarım beklediğimize ve saydığınız şafaklara değer de olumlu bir sonuç alırız

• Ne yapalım oyalanıyoruz işte...Aslında o kadar da önemli değil ya kafayı kırdım galiba🤣 önemli olan katılmaktı dermişim

• @apex size siddetle katiliyorum bu sene cikmasi lazim artik banaa ve gercekten oraya gidip kalacaklara... Deneme amacli gideyim deneyeyim olursa olur olmazsa geri donerim diyenlere cikmaz umarim...

Bu arada yazilim isiylemi ugrasiyosunuz ?

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐

@askimkoray DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@apex size siddetle katiliyorum bu sene cikmasi lazim artik banaa ve gercekten oraya gidip kalacaklara... Deneme amacli gideyim deneyeyim olursa olur olmazsa geri donerim diyenlere cikmaz umarim...

Bu arada yazilim isiylemi ugrasiyosunuz ?

Tam tersi totem de yapabilirsiniz aslinda. Deneme amacli gidecegim belki de gitmem diyenlere daha cok cikiyor sanki 😀

• @goodluck 😃 denenebilir ama ben hep tepkiliydim simdi totem derken kendimden sogumayayim 🙂

• 🙂 Adı üstünde işte piyango.Kimine ilkinde,kimine ikincide,kimine 10 sene sonra çıkıyor.Kimi komşum başvurmuştu benim neyim eksik bende başvurayım dedim,hopp bir bakmışsın ona çıkmış.Geçen sene yaşanmıştı daha önceki senelerde var mı bilmiyorum.Eşlerin ikisine de çıktı.Kimine çıkar ne işim var orada der ilkinde gitmez,3-5 sene sonra tekrar başvuru çıkar.
    İster şans deyin,ister kader.Adını nasıl adlandırmak isterseniz.Ben yiyecek ekmeğimiz var ise önünüzde hiç bir mani olmaz diyorum.
    Bu sene 15 Mayıs akşamından sonra yeni hayatlara doğru adım atıyor olacağız.
    Gönlümüzdeki ve aklımızdakinin hakkımızda hayırlı olması dileğiyle....

• Son 69 güne girmiş bulunuyoruz sayın seyirciler hepinize güzel bir gün diliyorum.

• iyi en azından 70 den düştük :)))

• @takip evet evet ben de o yüzden heyecanlandım. 10 gün sonra hoop 50lere düşecek...

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

139

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.7k

| | | |