Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @constantin DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

birşey sorabilirmiyim @crazycells bidaki başvuru tarihi nezaman efendim

DV Programi Cekilis basvurulari her yilin Ekim-Kasim aylarinda yapiliyor. Kesin tarihler icin yapilacak duyuruyu beklemeniz gerekecek. Sizin konu basliginiz surasi:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/2213/dv2021-bekleme-odası

• Herkese merhaba, arkadaşlar.
    Temmuzda mülakata giricem, amerikada işim hazır fakat şirket iş davetiyesi olarak ne yazacağını bilmiyor. Elinde bir örnek olan ya da ne yazılacağını bilen var mı? Google da job letter diye bakınıyorum istediğim gibi sonuç bulamadım. (

• @ksezen92 DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Herkese merhaba, arkadaşlar.
    Temmuzda mülakata giricem, amerikada işim hazır fakat şirket iş davetiyesi olarak ne yazacağını bilmiyor. Elinde bir örnek olan ya da ne yazılacağını bilen var mı? Google da job letter diye bakınıyorum istediğim gibi sonuç bulamadım. (

Asagidaki taslak metinler isinize yarayabilir, gerekli gordugunuz degisiklik ve sadelestirmeleri yaparsiniz:

https://www.indeed.com/hire/c/info/job-offer-letter-samples

• @yasemen DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba
    Case numberım 18*** lerde her şeyi zamanında yapmama rağmen henüz randevu ve onay maili dahi almadım. 21 binlere mail geldi ama bana neden gelmedi bir fikriniz var mı?

evraklar için onay maili almadıysanız kcc yi arayıp sormalısınız evrak mailiniz ulaşmamış olabilir işinizi şansa bırakmayın gerekirse arkadaşların dediği gibi evrakları tekrardan göndermeyi deneyebilirsiniz @crazycells hocam konu hakkında daha doğru bilgiyi sağlayacıktır

• Merhaba, benim de bir sorum olacak. Numaram 30 binlerde. Sabika kaydi ve nufus belgemi talep ettikleri e-maili daha almadim. Temmuz ayi icinde current yaziyor. Suanda Amerikada ogrenciyim mulakat icin Turkiyeye gelmem gerekiyor. Bilet tarihimi ayarlamaya calsiiyorum.Mulakat gununden yaklasik kac hafta once haberim olur? Ayrica eger sabika kaydini talep eden e-maili almassam kendi kendime e-mail atmam mantikli olur mu?

• @elifyesildal merhaba hala mail almadıysanız, sanırım haziran ayı içersinde evraklarınızı göndermenizle ilgili mail alacaksanız ve evraklarınızı gönderdiğinize dair onayı haziran ayında almış olacağınız için çok yüksek ihtimal eylül ayı için mülakatınız progralanacak. Şuanda temmuz mülakatları dağıtıldı. Ağustos mülakatlarında yer alabilmek içinde mayıs ayının sonuna kadar onay almanız gerekiyordu. Bu durumdan dolayı eylüle kalmış oldunuz. Eylül ayı için alacağınız mülakatın bilgilendirmesi temmuz ayının sonunda gelecektir. Türkiyeye gelişinizi buna göre programlayabilirsiniz yani yakın bir tarihte mülakat alamayacaksınız ne yazıkki

• Herkese Merhaba,

Mülakat mailleri ayın kaçına kadar geliyor acaba ? Temmuz için hala beklemeli miyiz yoksa Haziranı mı beklemeliyiz artık ?

• @tuan mulakat mailleri ay sonlarinda geliyor . Temmuz icin mulakat mailleri gecen Cuma gunu geldi, o zamandan beri sanirim gelen mail olmadi. Temmuz icin kontenjan doldu sanirim .

• @cnpist Sorum biraz garip olmuş şimdi farkettim 🙂 O zaman mailleri Haziran sonunda Ağustos mülakatları için bekleyelim. Teşekkürler.

• @crazycells Evet inceledim yönergeyi 16 yaş ve üstü bireylerden sicil kaydı isteniyor ama benim anladığım sanırım bizim götürmemize gerek yok doğru mudur tam emin olamadığım için size danışmak istedim

• Merhabalar, ben de dahil olmak üzere forumdan mail almadan evrak gönderen kişiler oldu. Ama çoğumuz onay alamadık, sadece otomatik mail alabildik... Ardından normal sürecimizde evrak talep maili geldi. Kısaca fayda etmedi ne yazık ki.

Mulakat ile ilgili olarak şöyle örnek vereyim: Mart ve nisan ayında evrak gönderip onay mailini alanlara ve current olanlara temmuz ayına randevu verildi. Bir excel dosyası var bu forumun ilk sayfasında paylaşıldı, onu takip ederseniz siz de tarihleri göreceksiniz. Biz numarası yüksek olanlar ise en erken ağustosu bekliyoruz şimdi.

Size tavsiyem sürecinizi imzanıza taşımanız olacak. Ben 2019 talihlisi olduğunuzu umut ederek yazıyorum, sakın 2020 olmayasınız? Bu sayede daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz.

Bol şans dileğiyle,

• sayın @tuan keşke kcc ağustos ve eylül randevularının tarihlerini şimdiden belirlese de bizlerde önümüzü görsek ,
    kendi adıma çocuğun okulu kısmı beni zaman anlamında çok köşeye sıkıştırıyor, umarım ağustosa randevu alırız...

• @onrozr sabirlar dilerim 🙂 . Cocugu okula burada mi Amerika da mi yazdirmayi dusunuyorsunuz .

• @cnpist yeni seneye orada başlamasını istiyoruz, eylüle kayarsa görüşme gidişimiz 2 ayı bulur, burdaki okula 3 ay devam etmesi maliyet, dönem yarısında orada başlasa adaptasyon kısmı düşündürüyor, çok karıştık bu konuda...

• @ONROZR endişelenmeyin.Bu sürece en çabuk adapte olanlar çocuklar.Daha önce de yarı yıl da giden forum üyelerinden biliyoruz sıkıntı yaşayan olmadı.

• @onrozr cok endise etmeyin . Cocuklar herseye en cabuk adapte olanlar . Sureci her iki sekilde olacak sekilde planlarsiniz , detaylandirmayi gidisata gore yaparsaniz . Hic endise etmeyiniz , sevgiler

• sayın @ikizbabasi @cnpist teşekkürler telkin için, çocuk olunca dünya duruyor, hayatımızı onun adına endişelenerek geçiriyoruz, hayırlısı ile süreci hepimizin tamamlaması dileğiyle...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beti DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@crazycells Evet inceledim yönergeyi 16 yaş ve üstü bireylerden sicil kaydı isteniyor ama benim anladığım sanırım bizim götürmemize gerek yok doğru mudur tam emin olamadığım için size danışmak istedim

Ben sizi dogru konuya yonlendirmeye calisiyorum, siz israrla sorularinizi yanlis baslikta soruyorsunuz 🙂

Size daha once yazdiklarimin disinda soyleyebilecegim tek sey yonergenin cok net cumleler icerdigi. Dogdugunuz ulkeden ve uzun sureli kaldiginiz ulkelerden polis belgesi almaniz gerekiyor. 'Kucuk yasta' diye bir tabir yok , neden bu ibareyi kullanarak soru sordugunuzu anlayamadim 🙂

"dogdugunuz ulke"den istiyorlar bu belgeyi. bilginize.

Su konulari bir daha inceleyin isterseniz:
    https://yesilkartforum.com/forum/topic/525/dv2019-mulakat-deneyimleri

Bu da resmi yonerge:

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yasemen DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba
    Case numberım 18*** lerde her şeyi zamanında yapmama rağmen henüz randevu ve onay maili dahi almadım. 21 binlere mail geldi ama bana neden gelmedi bir fikriniz var mı?

KCC'ye email gonderip durumunuzu sorabilirsiniz.

• @crazycells Yardımınız için teşekkür ederim tedirginliğimden dolayı bu kadar soru sordum kusura bakmayın 🙏🏻

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.9k

| | | |