DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@gunaltay58 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba..
    1-Üniversite yazarken iki örgun bir açıköğretim olmak üzere 3 üniversite bitirdim hepsinimi yazıcam?
    2-Farklı üniversitelerde okudugum için farklı illerde farklı yurtlarda ve farklı evlerde kaldım,bütün adreslerin hepsini yazmalımıyım?
    3-Ayrıca Maltada 3 ay dil eğitimi aldım,dolayısıyla orada da kaldım bunuda yazmalımıyım?
    4-iş konusunda da farklı işlerde çalış dım kimileri iflas etti,buna rağmen adreslerini yazmalımıyım?yada iş yeri oradan taşınmışsa yeni adresimi yazmalıyım?
    5-Son olarak yukarıdaki sorulardaki adreslerin çogunu unuttum,ne yazmalıyım?
    6-Kaldığım yerlerde ikametimi aldırmadım yinede yazmalımıyım?

Biraz çok oldu farkındayım ama yardımcı olursanız sevirim..

1. Evet, o sekilde yazmanizi tavsiye ederim.

2. En uzun kaldiginiz adresi yazabilirsiniz, cok kisa kaldiginiz yerleri ya da yurt adreslerini yazmaniz o kadar elzem degil. Ama 1 yil boyunca ayni adreste kaldiysaniz tabii ki bunu yazabilirsiniz.

3. Gerek yok.

4. Eski adresleri yazabilirsiniz.

5. Hatirlamiyorsaniz yazmaniza gerek yok. Elinizden gelenin en iyisini yapmaniz yeterli.

6. evet.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@arkypg DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese merhaba,

Öncelikle böyle bir forum olduğunu öğrenince çok sevindim, çok başarılı olmuş.

77** case no ile seçilmişim, yeni üye oldum. Yazışmaları mümkün olduğunca okudum ve şu 3 konuda DS-260 formunda hata yapmış olabileceğimi anladım. (Formu göndedim)

1- Country/Authority that Issued Document: sorusunda Turkey diye cevap verdim ama Rusya'da çalıştığım dönemde St. Petersburg'daki Türk Büyükelçiliğinden aldım pasaportu. Buraya Rusya'mı yazmalıydım?

2-Number of Educational Institutions Attended: sorusuna 1 diye cevap verdim ve mezun olduğum üniversiteyi yazdım, ama liseyi yazmadım, hem ben hem eşim için bu hata var

3-Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law? Bu soruya EVET dedim, nasılsa mülakata kadar gerekli tüm aşıları olurum diye, ama siz forumda, "HAYIR AMA MÜLAKATA KADAR TÜM AŞILARI OLACAĞIM" yazın diye yazmışsınız.

Bu konuyla ilgili KCC ile irtibata geçmeye gerek var mı acaba? Formumu yeniden düzeltmeye çalışayım mı yoksa gerekli belgeleri (lise adresi, aşıları olduğuma dair belge vs) getirip mülakatta mı düzelteyeim? Birçok hata olunca sıkıntı olur gibi düşünüyorum.

Düşüncenizi paylaşırsanız çok sevinirim.

1. Pasaportun ilk sayfasinda yazan bilgiyi yazin.

2. Mulakat oncesi bu bilgileri ekleyebilirsiniz.

3. Sorun degil, bu sekilde kalabilir.

• merhabalar. ds260 formunda katıldığım okulların giriş ve çıkış tarihlerini bilmiyorum. burayı doldururken dönemin başlama tarihi ve bitiş tarihini esas alıp yazmalı mıyım yoksa eğitim aldığım kurumlara gidip kayıt ve ayrılma tarihini mi öğrenmeliyim? çok teşekkürler.

• @crazycells Sorun şu ki, formu çoktan gönderdik bile. Formu gönderdikten sonraki süreç nasıl olmalı ? Ne yapmamız gerekiyor? Formu gönderdiğim halde review kısmında edit seçeneği çıkıyor.

• Bu ileti silindi!

• @crazycells çok teşekkür ederim, bir soru da altı yıl önce döndük Amerika’dan ve uzunca bir süre kaldık, oradan da polis raporu almalı mıyız ve nerden alınır ki bu🙁

• @crazycells gercekten mi? New York taki bi avukat youtube kanalında soruları cvplarken bu konuda aksini söyledi?? Kafam karıstı suan.

• @crazycells merhabalar bende DV 2020 kazanalardanım case no 38 li.260 o doldururken pasaport no istiyormu bu konuda bilginiz varsa yardımcı olursanız sevinirim

• @ahmetg1983 zorunlu değil. Yok işaretleyerek de devam edebilirsiniz. Ama sonraki aşamalarda olması gerekecek.

• @omertug çok teşekkür ederimbir sorum daha olacak mülakata asıl talihli mi çağırılıyor yoksa diğer aile fertleri de oluyor mu

• @ahmetg1983 resmi olarak ds260a kimi yazdıysanız sizinle gelecek olarak herkesin mülakatta hazır olması gerekiyor.

• @omertug çok teşekkür ederim tekrar ilginiz için

• @omertug bir sorum daha olacak çok meşgul ettim kusura bakmayın mülakat için be zaman çağırıyorlar birde ilk etapta ben giriş çıkış yapmayı planlıyorum yasal çizgide daha sonra yerleşmeyi düşünüyorum bu giriş çıkışlarda ailemde yanında olmak zorunda mı

• @ahmetg1983 forumda bu şekilde düşünenler mevcut, onların tecrübelerini okumanızı tavsiye ederim. Zaten ilk girişte herkes giriş yapmayacaksa sıkıntı çıkabilir, kartlarınız tehlikeye girebilir. Sürekli gir çık pek tavsiye edilen bir işlem değil.

• @avesta48 bazen farklı tarayıcılardan farklı zamanlarda açmak gerekiyor. sık sık deneyin bence

• Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar iyi forumlar ds 260 formunu gönderdim nasıl olduysa babamın kaldığı adreste kapı ve daire numarasını yazmayı atlamisim gonderdikten sonra fark ettim posta koduna kadar yazıp bunu atladim. Bu durum sizce sorun teşkil eder mi Tecrübeli arkadaşlar cevaplayabilirse çok sevinirim.

• Abi merhaba @crazycells

1-) Bugün lise diplomamın olmadığını fark ettim okula gidip orijinal olmayan bir diploma ve transkript verdiler. Orijinal veremiyorlarmış maalesef kaldık buna. Bu mülakatta herhangi bir sorun çıkartır mı? E- devletten aldığım çıktı ile destekleyeceğim.

2-) Lisemin ismi değişmiş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmuş. Benim mezun olduğum düzdü. Diplomada böyle yazıyor, yazarken forma yeni ismi mi yazayım?

3-) Formda belittiğiniz üzere düz liseler için "academic" yazın demişsiniz. Şimdi ben ne yazayım? Düz lise mezunuyum fakat artık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi görünüyor. Yoksa "vocational" mı yazayım?

• @sharm DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

...Onemli olan o adreste yasayan kisinin ismini belirtmis olmaniz ve tanidiginizin kendi posta kutusuna sizin tam isminizi postacinin gorecegi sekilde yazmis olmasi (kolay cikmayan etiketlerle isim yazilip konuluyor).

bunu tam olarak anlayamadım. Alıcı ismine green card ı teslim alacak kişiyi yazdım. adresi de tamam. başka bir şey eklemem gerekiyor muydu ds 260 formunda? "kendi posta kutusuna benim ismimi yazmak" kısmını anlamadım kusura bakmayın

• @knightman lise diplomasıı için orijinali isteniyor denilmiş önceki mesajlarda ama ek belgelerle desteklemeniz gerekir yazmışlar. Bence lisenizin sizin mezun olduğunuz zamanki adını kullanmanız gerekiyor. resmi belgelerinizde o isimle geçiyor sonuçta. Aynı şekilde siz mezun olduğunuzda düz liseyse academic yazmak daha uygun olmalı

• @kubra DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@sharm DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

...Onemli olan o adreste yasayan kisinin ismini belirtmis olmaniz ve tanidiginizin kendi posta kutusuna sizin tam isminizi postacinin gorecegi sekilde yazmis olmasi (kolay cikmayan etiketlerle isim yazilip konuluyor).

bunu tam olarak anlayamadım. Alıcı ismine green card ı teslim alacak kişiyi yazdım. adresi de tamam. başka bir şey eklemem gerekiyor muydu ds 260 formunda? "kendi posta kutusuna benim ismimi yazmak" kısmını anlamadım kusura bakmayın

Estagfurullah, adrese teslim alacak kisinin ismini yazmaniz dogru.DS-260 Formu icin bu konuda eksiginiz yok.

Yukaridakini ek onlem olarak paylasmistim, konuyu cok detaylandirip kafa karistirmamisimdir umarim.. Postaci elindeki zarfi tanidiginizin posta kutusuna sorunsuz birakacaktir cunku zarfta o kisinin ismi zaten yazili olacak. Postacilar(USPS) fiziksel posta kutusunu acip zarfi birakiyor. Genelde posta kutusunun ustunde veya icinde bir etiketin uzerinde o adreste yasayanin ismi yazili oluyor, postacinin isi kolaylasiyor. Bu etikette sizin adiniz da yazili olursa postacinin zarfi birakmasi kesin olur diye onermistim. Sizin durumunuzda cok gerekli degil ancak yapmak isterseniz, sizin ABD'ye ilk girisinizden sonra, adreste oturan tanidiginiz, sizin isminizi de yazip posta kutusuna koyabilir.

Kolay gelsin!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

111

41.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

430.0k

| | | |