Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Merhabalar Cihan Bey, bu sabah ben NVC email aldım. Benim civil documents larda Benim doğum belgesi kısmımda Please replace this with an acceptable birth certificate.Please use our Document Finder at https://travel.state.gov/ find for acceptable documents guidelines. Anlamadığım şey, ben nüfus idaresine gittiğimde bana doğum belgemi verdiler. İnglizce dahil bütün dillere çevrilmiş halde e devletten çıktısını verdiler bana. Türkiye de doğum belgesi Vükuatlı Nüfus Örneği doğum belgesi olmuyor ki .. Ne diyorsunuz? Size danışmak istedim. Vükuatlı Nüfus Örneğini İngilizce ye çevirip mi göndereyim? Yoksa Türkçesini mi göndereyim? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi) içinde söyledi:

@crazycells Merhabalar Cihan Bey, bu sabah ben NVC email aldım. Benim civil documents larda Benim doğum belgesi kısmımda Please replace this with an acceptable birth certificate.Please use our Document Finder at https://travel.state.gov/ find for acceptable documents guidelines. Anlamadığım şey, ben nüfus idaresine gittiğimde bana doğum belgemi verdiler. İnglizce dahil bütün dillere çevrilmiş halde e devletten çıktısını verdiler bana. Türkiye de doğum belgesi Vükuatlı Nüfus Örneği doğum belgesi olmuyor ki .. Ne diyorsunuz? Size danışmak istedim. Vükuatlı Nüfus Örneğini İngilizce ye çevirip mi göndereyim? Yoksa Türkçesini mi göndereyim? Şimdiden teşekkürler.

Size daha once resmi linki gondermistim:

Yonergenin acik oldugu durumlarda, kendi muhakemenizi kullanmamanizi tavsiye ederim. Vukuatli nufus kayit ornegini turkce olarak gonderebilirsiniz.

• @crazycells Cihan Bey, kusura bakmayın.. Ben anlayamadım.. Yönergenin açık olduğu durumlarda, kendi muhakemenizi kullanmamanızı tavsiye ederim demişsiniz.. Ne demek istediniz? Açıklarsanız sevinirim..Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cihan Bey, kusura bakmayın.. Ben anlayamadım.. Yönergenin açık olduğu durumlarda, kendi muhakemenizi kullanmamanızı tavsiye ederim demişsiniz.. Ne demek istediniz? Açıklarsanız sevinirim..Teşekkürler.

Yonergede vukuatli nufus kayit ornegi diye yaziyorsa, bunu yorumlamaniza gerek yok demek istiyorum. Zaten hangisini istedikleri linkte yaziyor.

• Merhaba şöyle bir sorum olucaktı eşimden ayrıyız ben türkiyede o amerikada onun vatandaşlık işlemleri bitmek üzere sanırım 21 yaşından küçük bir erkek çocuğum var ona vatandaşlık olabilirmi ve sonrasın da çocuğum üzerinden ben ve şu anki eşim alabilirmi. Teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@endgap IR5 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin anne ve babasi) içinde söyledi:

Merhaba şöyle bir sorum olucaktı eşimden ayrıyız ben türkiyede o amerikada onun vatandaşlık işlemleri bitmek üzere sanırım 21 yaşından küçük bir erkek çocuğum var ona vatandaşlık olabilirmi ve sonrasın da çocuğum üzerinden ben ve şu anki eşim alabilirmi. Teşekkürler

Eger ABD'deki eski esinizin cocugu 18 yas altindaysa ve Green Card sahibiyse, o durumda babasi vatandas olurken otomatik olarak beraber vatandas olabilirler. Bu bahsettigimiz cocuk 21 yasini gectikten sonra size ve esinize Green Card icin sponsor olabilir; lakin bu aile iliskilerini resmi belgelerle kanitlamaniz gerekir. Ne ABD'deki belgelerde, ne de Turkiye'deki belgelerde cocugunuzun kaydi yoksa, o durumda basvuruyu baslatmaniz bence biraz zor olur.

• @crazycells
    Cihan Bey, merhabalar size bir sorum olacak. Ben DS 260 formunu doldurup, submitted yaptım. Ayrıca Civil Documents ları da aynı şekilde gönderdim.

Oğlum ise FORM I-864 AFFIDAVIT OF SUPPORT
    combinepdf 2.pdf
    This is the best I could since you do not accept more than 2MB. I hope it is readable enough for you.
    08-MAY-2019
    SUBMITTED

FEDERAL INCOME TAX RETURN OR TRANSCRIPT
    Taxes 2018.pdf
    11-APR-2019
    ACCEPTED

Benden de 9 tane Civil Documents istediler. Hepsini 19 Nisan da göndermiştim. My Birth Certificate ve Petitioner's Birth Certificate yanlış göndermişim diye tekrar istediler. Onları da 3 Mayıs tarihinde gönderdim. Diğerleri Accepted olmuştu. 4 gün ever baktım ki My Civil Documents kısmında Incomplete yazıyor. MARRIAGE CERTIFICATE (1st MARRIAGE-FINAL DIVORCE DECREE) daha önce Accepted idi. Neden daha sonra Marriage Certificate ( 1st Marriage- Final Divorce Decree) belgemi tekrar istediler? Çok garip değil mi? Yoksa NVC göndermiş olduğum belgeyi kaybetmesi mümkün değil? Ben de tekrar Evlilik ve Boşanma belgemi 15 Mayıs tarihinde submit yapıp gönderdim. Benim öğrenmek istediğim şey: NVC benden istenen Civil Documents ları , Oğlumdan istenen Affidavit of Support and Financial Evidence ve benim DS 260 formunu bir aradamı inceliyorlar? Bunları incelemeleri ve bana yanıt vermeleri kaç hafta sürüyor? Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells
    Cihan Bey, merhabalar size bir sorum olacak. Ben DS 260 formunu doldurup, submitted yaptım. Ayrıca Civil Documents ları da aynı şekilde gönderdim.

Oğlum ise FORM I-864 AFFIDAVIT OF SUPPORT
    combinepdf 2.pdf
    This is the best I could since you do not accept more than 2MB. I hope it is readable enough for you.
    08-MAY-2019
    SUBMITTED

FEDERAL INCOME TAX RETURN OR TRANSCRIPT
    Taxes 2018.pdf
    11-APR-2019
    ACCEPTED

Benden de 9 tane Civil Documents istediler. Hepsini 19 Nisan da göndermiştim. My Birth Certificate ve Petitioner's Birth Certificate yanlış göndermişim diye tekrar istediler. Onları da 3 Mayıs tarihinde gönderdim. Diğerleri Accepted olmuştu. 4 gün ever baktım ki My Civil Documents kısmında Incomplete yazıyor. MARRIAGE CERTIFICATE (1st MARRIAGE-FINAL DIVORCE DECREE) daha önce Accepted idi. Neden daha sonra Marriage Certificate ( 1st Marriage- Final Divorce Decree) belgemi tekrar istediler? Çok garip değil mi? Yoksa NVC göndermiş olduğum belgeyi kaybetmesi mümkün değil? Ben de tekrar Evlilik ve Boşanma belgemi 15 Mayıs tarihinde submit yapıp gönderdim. Benim öğrenmek istediğim şey: NVC benden istenen Civil Documents ları , Oğlumdan istenen Affidavit of Support and Financial Evidence ve benim DS 260 formunu bir aradamı inceliyorlar? Bunları incelemeleri ve bana yanıt vermeleri kaç hafta sürüyor? Şimdiden teşekkürler.

Neden istediklerini bilmiyorum maalesef. Aciklama olarak hicbir ifade yok mu (yanlis belge, okunmayan belge vs. diye)? Kaybetmis olamazlar bence de. Belgelerinizin tam olduguna emin olun. Iki ayri belge olarak mi yuklediniz bunlari?

Maalesef NVC'nin incelemeyi nasil yaptigini bilmiyorum, zaten bu tur surecler de yildan yila degisiyor, siz de immigrant visa yerine modernized immigrant visa alacaksiniz buyuk ihtimal. Yeni sistemde her sey elektronik, buna dogru gecis yapiyorlar. Sistemde boyle seyler olabilir, size tavsiyem bu tur surecler konusunda cok kafa yormadan sadece istenilen belgeleri kendilerine gondermeniz, tekrar isterlerse bile. Biliyorum, her seyi her an bilmek istiyorsunuz ama maalesef boyle bir surec degil bu. Surece etki etmek, hizlandirmak cok mumkun degil, o nedenle size verilen direktifleri yerine getirmeniz yeterli.

• @crazycells Teşekkür ederim. Cihan Bey.

• @crazycells Cihan Bey, immigrant visa nin modernized immigrant visa arasındaki fark nedir ? Kısaca açıklarsanız sevinirim. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cihan Bey, immigrant visa nin modernized immigrant visa arasındaki fark nedir ? Kısaca açıklarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Modernized olaninda her sey elektronik olarak hallediliyor, formlarin gonderimi, onayi vs. O nedenle konsoloslukta sadece bir vize alacaksiniz, baska bir paket ya da dokuman vermeyecekler eskisi gibi. O vizeyle ABD'ye girmeniz yetecek, cunku CBP'ye o belgeleri elektronik olarak ulastiracaklar.

• @crazycells Cihan Bey, ben şimdi forumda bütün bilgileri okudum. Ben DS 260 formunu doldurdum, onun bilgisayardan çıktısını, benden istenen civil documentleri, ve oğlumdan istenilen belgeleri online dan upload ve submit yaptık . Ben tekrar dan bütün bu evrakların fotokopilerini National Visa Center
    Attn: DR
    31 Rochester Ave. Suite 100
    Portsmouth, NH 03801-2914 adresine mi göndermedim. Göndermem gerekiyor mu? Forum da okudum arkadaşlar göndermiş. Sizden haber bekliyorum. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Cihan Bey, ben şimdi forumda bütün bilgileri okudum. Ben DS 260 formunu doldurdum, onun bilgisayardan çıktısını, benden istenen civil documentleri, ve oğlumdan istenilen belgeleri online dan upload ve submit yaptık . Ben tekrar dan bütün bu evrakların fotokopilerini National Visa Center
    Attn: DR
    31 Rochester Ave. Suite 100
    Portsmouth, NH 03801-2914 adresine mi göndermedim. Göndermem gerekiyor mu? Forum da okudum arkadaşlar göndermiş. Sizden haber bekliyorum. Teşekkürler.

Hayir, gondermenize gerek yok, merak etmeyin... Her kategoride farkli olan islemler var, o nedenle baska basliklari okuyup kafanizi karistirmayin.

Siz su an bence yapmaniz gereken her seyi yaptiniz, su an tek yapmaniz gereken beklemek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cavedo F4 Vize Sureci (ABD Vatandaslarinin Kardesleri) içinde söyledi:

@crazycells Cihan Bey, gerçekten özür dilerim eğer size rahatsızlık verdiysem. Ben o linki tıkladım ve Visa Status Check . Şu yazıyor:

U.S. Department of State
    IMMIGRANT VISA APPLICATION
    Action required: Submit requested documents
    Immigrant Visa Case Number: ANK2019xxxxxx

On 2019-04-18, the National Visa Center (NVC) received your Form DS-260 (Immigrant Visa Application).
    Next steps:
    Gather the documents below and send them to us in one (1) envelope or email. Instructions on how to send us your documents are online at https://nvc.state.gov/submit. Do not send these documents separately or it will delay your case processing time.
    NOTE: If you already sent NVC the financial and civil documents for your case, please go to https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/immigrant-process/documents/Submit_documents/nvc-self-tracker.html for information on your case status. Keep in mind that if you recently submitted documents, NVC may still be reviewing them.
    Step 1: Your Petitioner selects and complete Form I-864 (Affidavit of Support). (See detailed instructions)
    Step 2: Your Petitioner collects photocopies of financial documents showing income level (example: their federal U.S. tax return, W-2 form). (See detailed instructions)
    Step 3: Collect photocopies of your civil documents (example: copy of your birth certificate, passport). (See detailed instructions)
    Step 4: Step 4: Gather the documents above into one package. (See detailed instructions)
    Step 5: Submit documents to the National Visa Center
    Send 1 envelope to:
    National Visa Center
    Attn: Document Review
    31 Rochester Ave Suite 100
    Portsmouth, NH 03801-2914
    You can find our current document review times at http://nvc.state.gov/submit. However, NVC will not review your file until we have received your form DS-260, the financial documents from the petitioner and the applicant's civil documents. At that time, we will let you know by letter or email if there is anything that is missing or incomplete.
    Please note:
    Your case will not advance until you complete the step(s) above.
    If there is no activity on your case for one (1) year, your case will enter termination. If your case is terminated, you will have to restart the process and repay fees.
    If you move or change your address, we will not be able to provide updated information and your case may be terminated. To update your address, please use our online form at http://nvc.state.gov/ask. You can also call +1-603-334-0700 from7:00 a.m. to 11:59 p.m. (Eastern Standard Time) Monday through Friday.

Sakın yanlış anlamayın size güvenim tam. Ama yukarda Step 5 'de Adrese gönderin diyor..Size danışmak istedim tekrar. Teşekkürler.

Siz sureci artik buradan takip edeceksiniz:
    https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/immigrant-process/documents/Submit_documents/nvc-self-tracker.html

Sizin gibi basvuru yapan binlerce kisi oldugunu unutmayin 🙂 o nedenle her an bir guncelleme beklememelisiniz. Yukaridaki sitede de tum belgeleri gonderdikten sonra 2 ay boyunca sadece bekleyin, bize ulasip sormayin diye belirtmisler. Siz zaten eksik belgeleri tamamladiniz? Su an tek yapmaniz gereken beklemek.

En basta posta ya da email diyor, sizi zaten online gondermeye yonlendirmisler, dolayisiyla posta ile gondermenize gerek yok. (Size daha once anlattigim modernized immigrant visa oluyor bu)

En tepede

Action required: Submit requested documents

diyor. Eger size bahsedilen belgeleri gonderdiyseniz, tek yapmaniz gereken beklemek.

• @crazycells Çok teşekkürler Cihan Bey. Bir sorum daha var. Unutmuştum bu soruyu sormayı size.. İnanın çekinerek size soruyorum. Çünkü, sizi sorularımla bunalttığımı hissediyorum. Tekrar çok özür dilerim. Benden en son vuküatlı nüfus kayıt örneğini istemişlerdi hatta size danşmıştım. Ben Orjinal Vukuatlı nüfus kayıt örneğini Türkçe olarak göndereceğime, İnglizcesini upload yapıp submit yapmışım. (Telaştan) Halbuki Türkçesini de imzalı, kaşeli bir şekilde gönderecektim. Şimdi o belgenin İngilizcesi online dan submitted yapılmış halde. Orjinalini göndrermek istesem, bu https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/ask-nvc.html linki tıklayıp Ask NVC formunu doldurup orjinal belgeyi göndereyim mi? Hani vakit kaybetmemek için. Tahminen orjinal belgeyi isteyecekleri için zaman kaybetmek istemiyorum. Siz hayır derseniz göndermeyecem. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Çok teşekkürler Cihan Bey. Bir sorum daha var. Unutmuştum bu soruyu sormayı size.. İnanın çekinerek size soruyorum. Çünkü, sizi sorularımla bunalttığımı hissediyorum. Tekrar çok özür dilerim. Benden en son vuküatlı nüfus kayıt örneğini istemişlerdi hatta size danşmıştım. Ben Orjinal Vukuatlı nüfus kayıt örneğini Türkçe olarak göndereceğime, İnglizcesini upload yapıp submit yapmışım. (Telaştan) Halbuki Türkçesini de imzalı, kaşeli bir şekilde gönderecektim. Şimdi o belgenin İngilizcesi online dan submitted yapılmış halde. Orjinalini göndrermek istesem, bu https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/visa-information-resources/ask-nvc.html linki tıklayıp Ask NVC formunu doldurup orjinal belgeyi göndereyim mi? Hani vakit kaybetmemek için. Tahminen orjinal belgeyi isteyecekleri için zaman kaybetmek istemiyorum. Siz hayır derseniz göndermeyecem. Şimdiden teşekkürler.

Evet, bence de dediginiz sekilde belgeyi kendilerine ulastirin. Kendi hesabiniza girince, upload secenegi gorunmuyor mu? Eger gorunmuyorsa dediginiz sekilde gonderin.
    Ingilizcesini nereden cikarttiniz? Siz baska birine mi cevirttiniz? Aslinda o belgenin sadece Turkce halini bile kabul ederlerdi.

Sorularinizi dogru baslik altinda sordugunuz surece ve ayni soruyu sormadiginiz surece problem degil 🙂

• @crazycells Teşekkürler cevaplarınız için. Cihan Bey, az ever National Visa Center dan email aldım. PASSPORT BIOGRAPHIC PAGE ve POLICE CERTIFICATE (TURKEY) are MISSING. Halbuki bu belgeleri 19 Nisan 2019 tarihinde göndermiştim ve bu belgeler ACCEPTED diyordu daha bugüne kadar. Nasıl oluyorda MISSING oluyor şimdi. Bu NVC dalga mı geçiyor bizlerle? Bu beni endişelendiriyor . Yarın yine gönderecem. Ayrıca, My Birth Certificate size bahsetmiştim bu mail gelmeden önce. Birth Certificate yi 15 Mayıs 2019 tarihinde yollamıştım sadece İnglizcesini. Şimdi bu belgenin karşında REJECTED yazıyor. Açıklaması ise: This document is not in the right-side up position. Please this with a scan which displays the words horizontally on the screen. Please replace this document with the original language document and a certified English translation.

Oğlumun documents larınnda ise FORM I-864 AFFIDAVIT OF SUPPORT ise REJECTED yazıyor. En son yine 8 Mayıs 2019 tarihinde yollamıştı. Mesaj olarak da diyor ki , Part of this document is missing in the scan. Please replace this with a scan that shows the complete document. Oğlum kaç kere yolladı Affidavit of Support unu yine problem çıktı. Daha önce ki problem 2MB den küçük olacak diye söyleniyordu benim oğlum da istenilenden daha da küçük yapıp göndermişti. Oğlum yine deliricek.. Cihan Bey, iyi ki varsınız.. Size gerçekten minnettarım..Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

• @crazycells Cihan Bey, bir şey daha var.. Benim oğlum her seferinde FORM I-864 AFFIDAVIT OF SUPPORT da belgelerini yolluyor ve her seferinde sorun çıkıyor. Acaba contact NVC online via Ask NVC 'e yollasa mı daha iyi olur? Yoksa post mail ile mi daha iyi olur? Yoksa tekrar dan yine belgeleri upload yapıp yine submit mı yapsın? Ne yapacağımızı şaşırdık.

• @crazycells Cihan Bey, bir kere submitted yapıldıktan sonra upload kısmı yok. O yüzden o yolu düşündüm. Yeminli Tercümana çevirtmiştim. Noterde çalışan kişi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Teşekkürler cevaplarınız için. Cihan Bey, az ever National Visa Center dan email aldım. PASSPORT BIOGRAPHIC PAGE ve POLICE CERTIFICATE (TURKEY) are MISSING. Halbuki bu belgeleri 19 Nisan 2019 tarihinde göndermiştim ve bu belgeler ACCEPTED diyordu daha bugüne kadar. Nasıl oluyorda MISSING oluyor şimdi. Bu NVC dalga mı geçiyor bizlerle? Bu beni endişelendiriyor . Yarın yine gönderecem. Ayrıca, My Birth Certificate size bahsetmiştim bu mail gelmeden önce. Birth Certificate yi 15 Mayıs 2019 tarihinde yollamıştım sadece İnglizcesini. Şimdi bu belgenin karşında REJECTED yazıyor. Açıklaması ise: This document is not in the right-side up position. Please this with a scan which displays the words horizontally on the screen. Please replace this document with the original language document and a certified English translation.

Oğlumun documents larınnda ise FORM I-864 AFFIDAVIT OF SUPPORT ise REJECTED yazıyor. En son yine 8 Mayıs 2019 tarihinde yollamıştı. Mesaj olarak da diyor ki , Part of this document is missing in the scan. Please replace this with a scan that shows the complete document. Oğlum kaç kere yolladı Affidavit of Support unu yine problem çıktı. Daha önce ki problem 2MB den küçük olacak diye söyleniyordu benim oğlum da istenilenden daha da küçük yapıp göndermişti. Oğlum yine deliricek.. Cihan Bey, iyi ki varsınız.. Size gerçekten minnettarım..Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum.

size son ay icinde gonderilen butun emailleri bana forward'lar misiniz?

[email protected]

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

122

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |