Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells yok buraya yazdigim gibi degil.Buyuk harfler ve ingilizce karakter kullaniyorum.Sanirim site bakimda ondan oyle oluyor.

• @crazycells tamamdır ulaştım. Çok teşekkür ederim. Son sorum; 33.000 lerde dosya numaram. Kişisel görüşünüz; ds260 formunun sonuçlar belli olduktan sonra 15 gün gibi bir sürede doldurmuş olmakla çok da geç kalmış sayılmıyorum değil mi?

• Merhabalar,

Daha önce yurtdışında bir mahkeme acıldı ve kamu cevası ile sonuçlandı. 6 ay dan az. Form doldururken bu bilgiyi '' Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action? '' sorusunun acıklamasına mı eklemem gerekiyor yoksa sadece sabıka kaydını mı vermem gerekiyor?

• Yasaklı

• @crazycells ds260 formunda bulundugum ulkeyı yazmak yerıne , yalnıslık dogdugum ulkeyı ısaretlemısım ve bunu formu yolladıktan sonra haberım oluyor, ardından KCC ye mail yolladım ( yaptığım hatayı belırttım ) , karsı taraftın sistemi açması ne kadar surer ve yalnısımı duzeltmek bana zaman acısından negatıf bir etkisi olurmu ?

• Yasaklı

@muradali DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells ds260 formunda bulundugum ulkeyı yazmak yerıne , yalnıslık dogdugum ulkeyı ısaretlemısım ve bunu formu yolladıktan sonra haberım oluyor, ardından KCC ye mail yolladım ( yaptığım hatayı belırttım ) , karsı taraftın sistemi açması ne kadar surer ve yalnısımı duzeltmek bana zaman acısından negatıf bir etkisi olurmu ?

Selamlar,

Oncelikle excel i doldurup imzanizi guncelleyebilirmisiniz

• Yasaklı

@cato DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells tamamdır ulaştım. Çok teşekkür ederim. Son sorum; 33.000 lerde dosya numaram. Kişisel görüşünüz; ds260 formunun sonuçlar belli olduktan sonra 15 gün gibi bir sürede doldurmuş olmakla çok da geç kalmış sayılmıyorum değil mi?

Selamlar,

Oncelikle excel i doldurup imzanizi guncelleyebilirmisiniz

• @cancakicitr varda telefon yardımcı olun benim çok sorum var form doldurmam gerekiyor ancak korkum var yanlış ile ilgili telefon numarası varsa yazabilir misiniz

• DS 260 Formu dolduruyorum dolduruyorum.ve kaydet diyorum sistem otomatik baglanti koptu diyor ve cikiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@metin144 DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Herkese iyi günler;

DV2020 sürecine dahilim, DS-260 formunu greencardın çıktığı ilk gün doldurdum ancak adres bilgilerimi girerken yanlışlık yaptığımı dosyayı onayladıktan sonra farkettim. [email protected] adresine durumu açıklayan bir mail attım. Daha süreç çok uzun olduğu için bu formu editlemem mümkün mü? Mümkünse bu ne kadar zaman alır?

en gec 1 haftaya KCC donus yapar size.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhtaradana DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhaba bir kaç sorum var

1. Sorularda ki hiç vize reddi aldınız mı kısmınna turist vizesi de dahil dimi(ben turist vizesi reddi almıştım)
      2)Telefon numaralarını nasıl yazıyoruz,rakamlarda ki sıfırlar kafamı karıştırıyor örnek
      a) 0090 05323334455 0090 0212554488
      b) 0090 5323334455 0090 2125554488
      hangi şekilde yazıcaz ?
      3)Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or
      unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?

Calisma Bakanliginin henuz onaylamadigi vasif gerektiren ya da gerektirmeyen
    islerde calismak uzere mi ABD’ye geliyorsunuz?
    sorusuna hayır diyoruz soruyu tam olarak anlamadım

1. Evet, turist vizesi dahil.

2. En bastaki 0090'i +90 olarak yazabilirsiniz, 90'dan sonra 532 ya da 212 olarak devam edin.

3. Lisanssiz is yapacak misiniz diye soruyor kisaca.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@izmufuk DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells sizi tekrar rahatsız ediyorum farkındayım ama.o*net veri tabanı na giriş yaptım .orada( job zone) da Kaplama , boyama ve püskürtme makinası takımları operatörü olarak
    Benim de yapmış olduğum işi tanımlayan bölüm
    Mevcut ( 59-9121 ,00) diye bır kodu bulunmaktadır.fakat (job zone 4 veya 5) gibi bir puanlama bulamadım,bunun ile ilgili bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sayfanin ortasina dogru icin "Job Zone" diye bir baslik goreceksiniz, bu konuda ilgili tum bilgiler o baslik altinda siralanmis...

• @semihmete Sabah saat 10 dan beri ayni durum ile karsi karsiyayim.Dolduruyorum ya bitmeden site kendini kapatiyor yada save yapinca site kapaniyor.baglanti sorunu diyor..Bu formu doldurabilene helal olsun..

• @semihmete 4 dakikayı geçirme hemen atıyor her sayfada save yap, bende zorlandım, belki kullandığım internette dolayı olabilir

• @muhtaradana is deneyimini 4 dakikada doldurabilen varmi :)) vay be..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhtaradana DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Bir kaç sorum daha var

1. Meslekler kısmında şu anda motorsikletli kuryeyim ingilizce tam karşılığı nedir ? Ben (motorcycle drıver package delivery) yazdım doğrumudur
      Şu an kurye olarak çalışıyorum ama esas işim iş makinesi operatörü(beko loder operatörü)
      bu mesleğin ingilizce karşılığı (Backhoe loader driver operator) olarak yazdım doğrumudur

2. Primary occupation kısmında Culınary/food servıces i seçiyorum bu motorsikletli kurye için ne kadar doğru ? Bunu other olarak yapmayı denediğimde, iş makinesi operatörlüğüne de other seçiyorum bu sefer iki other i sistem kabul etmiyor

3. Şu an okuduğum üniverisite atatürk üniversitesi açıköğretim fakultesi bu üniversite ismini ingilizce nasıl yazabilirim
      Okuduğum bölüm Lisans Sosyal Hizmet ingilizce olarak (socıal servıces depaartment) yazdım ne kadar doğru ?
      Şimdiden cevaplar için teşşekkür ederim

1. Kisa ve oz sekliyle "delivery driver" ve "Driver Operator" uygundur, fakat sizin yazdiginiz sekilde de kalabilir.

2. Cok dogru gorunmuyor aslinda bu secenek, digerleri arasinda en yakini hangisiyse onu secin. Eger baska bir secenegi uygun gormuyorsaniz, bu sekilde kalabilir. Bu bolumleri size en dogru gelecek sekilde doldurmaniz yeterli.

3. Ataturk University seklinde yazabilirsiniz. Social Service dogru.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@semihmete DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells yok buraya yazdigim gibi degil.Buyuk harfler ve ingilizce karakter kullaniyorum.Sanirim site bakimda ondan oyle oluyor.

olabilir, daha sonra deneyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cato DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells tamamdır ulaştım. Çok teşekkür ederim. Son sorum; 33.000 lerde dosya numaram. Kişisel görüşünüz; ds260 formunun sonuçlar belli olduktan sonra 15 gün gibi bir sürede doldurmuş olmakla çok da geç kalmış sayılmıyorum değil mi?

Hayir, 15 gun uygundur.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mstgmsxd DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhabalar,

Daha önce yurtdışında bir mahkeme acıldı ve kamu cevası ile sonuçlandı. 6 ay dan az. Form doldururken bu bilgiyi '' Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action? '' sorusunun acıklamasına mı eklemem gerekiyor yoksa sadece sabıka kaydını mı vermem gerekiyor?

Diger konuda cevaplamistim sanirim, evet aciklama olarak yazin.

• @crazycells +90 da hata veriyor, 0090 devanındada 5323334455 başına 0 katmadan yazdım
    -lisanssız derken abd her meslek için lisans alman lazım yani orda yasalara aykırı I çalışacaksın diye soruyor herhalde ben no yaptım

Benzer Başlıklar

• 9486
  • 73
  • 4816
  • 3439
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

121

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |