Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Arkadaşlar benim merak ettiğim bir konu var. GreenCard başvurunu sürekli yaptığımızda kara listeye alınma gibi bir durum var mı ? 5-10 denemeden sonra çıkanları duydukça bana gerçeği çok yansıtmadı. sizden fikir alayım dedim.

• @gözde hanım, bu konuyla alakalı kişisel görüşümü belirteyim. Green card a başvuru yapmamın, çok sevdiğim canım ülkemden göç etmek istememin nedeni aşikar. Mevcut yönetim, yaptıkları, yandaşçılıkları, ülkeyi içine düşürdükleri mevcut durum. Geçim sıkıntısı, ekonomik zorluklar, alım gücü vs. Ve tüm bunlara rağmen hala körü körüne bunları destekleyen ve ülkemin kurtulmasına mani olan saplantılı insanlar.
    Lakin, bu belirtmiş olduğum insanların da green card başvurusu yaptığını görünce sinirlerim zıplıyor. Ulan madem memnun değilsiniz ülkenin halinden, neden hala ısrarla ve ısrarla destekliyorsunuz 18 senedir ülkeyi yönetip bu hale sokanları. Bu zihniyete akıl sır erdiremiyorum. Yine rengim değişti, aklıma geldikçe sinir küpü oluyorum.

• ⭐⭐

@dreams_usa DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@gözde hanım, bu konuyla alakalı kişisel görüşümü belirteyim. Green card a başvuru yapmamın, çok sevdiğim canım ülkemden göç etmek istememin nedeni aşikar. Mevcut yönetim, yaptıkları, yandaşçılıkları, ülkeyi içine düşürdükleri mevcut durum. Geçim sıkıntısı, ekonomik zorluklar, alım gücü vs. Ve tüm bunlara rağmen hala körü körüne bunları destekleyen ve ülkemin kurtulmasına mani olan saplantılı insanlar.
    Lakin, bu belirtmiş olduğum insanların da green card başvurusu yaptığını görünce sinirlerim zıplıyor. Ulan madem memnun değilsiniz ülkenin halinden, neden hala ısrarla ve ısrarla destekliyorsunuz 18 senedir ülkeyi yönetip bu hale sokanları. Bu zihniyete akıl sır erdiremiyorum. Yine rengim değişti, aklıma geldikçe sinir küpü oluyorum.

Bu forumda siyasete girmek istemiyorum ama size de hak vermemek gerçekten imkansız. Kötüye giden onca şeye rağmen fanatikçe oy vererek ülkenin geleceğine dinamit koydular, az aklı çalışan herkesi ülkeden soğuttular. Şimdi Amerika'ya bizden önce gitmeye çalışıyorlar 🙂

• @gözde Çok basit, geçen yıl daha yeniydi bu forum tam zamanını bilmiyorum ama sanırım 2-3 yıl önce açılmış diye tahmin ediyorum yanlışsam affetsin sayın @crazycells, sonra tabi ki yazılar artınca ve herkes instagram ve youtube gibi platformlardan greencardla gidenleri duydukça araştırıp bu siteye geldi çok iyi bir kaynak old. İçin, bu sene de tavan yapınca haliyle trol kardeşlerimiz türedi😊
    Çok da şey yapmamak lâzım😊 sonuçta burası herkese açık ne yapalım yazacaklar tabi, cevap verilmezse pek fazla rahatsızlık verebileceklerini sanmıyorum.

• @desperado yok ya olur mu öyle şey.yalan tabi ki.

• @chromium sonra da bunlara cevap verince sen kötü oluyorsun. Burada siyaset yapmayın gibi tepkiler. Bunun adı siyaset değil, tepkidir bu! Bunlar şimdiye kadar her yerde her şeyi konuştular, cevap verenleri olmadı, olanı da sallamadılar bildiklerini okudular. Bu hoyratsız ve alaycı öz güvenlerinin nedeni de bu! Ses çıkarmak lazım, tepki vermek lazım. ''Ülke de bizim, ülkede ki her yer, her şey de bizim'' edalarındalar. Daha fazla konuşup düşünmeyecem, aksi taktirde başıma ağrılar girecek kafamı duvarlara vurmaktan, sinir katsayım yükseliyor yine!
    Neyse diyorum, başka da kelam etmem...

• @labrador Önce Amerikalı kadın buldu. Sonra evini sattı. Gidip evlendi. Türkiye'ye Amerika'dan müşteriler göndererek sağlık,estetik turizmi yaptı. Ama kötü bir hastalığa yakalandı (kanser türü, saçları felan döküldü) ve iyileşince daha rahat stressiz olan tır şoförlüğünü seçti.

• Şunu söylemeden geçemeyeceğim malûm şahıs, ak ablamız istediğin kadar dislike yap bana önemli değil.
    İlk başta hesabına baktım, Nisan girişli old. için yenisin sanmıştım ama sonra 2017 girişli hesabını gördüm ve saşırdım, neden aynı hesapla devam etmediniz? geçen seneki kaybeden arkadaşlardan biriymiş ve yazdıkları da şimdikilerle aynı, çok ilginç bir vatandaş, bu da son olsun.

• @dreams_usa DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@gokhanc DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@labrador hikayesini bilmiyoruz tabiki sadece haberini okuyunca da kolaymış gibi geliyor insana ama yinede bu insanlar bu kadar kolay nasıl gidebiliyor diye sormaktan ben de kendimi alamıyorum. 😂
    Günaydın arkadaşlar, konuya ben de pek vakıf değilim lakin, kuvvetle muhtemel yatırımcı vizesiyle gitmiş olabilir. Zira bahsetmiş olduğunuz kişinin 2 evi nereden baksanız 1 milyon değerindedir diye düşünüyorum. Netice de ünlü biriydi.
    Youtuber bir çifte denk gelmiştim, onlar da evlerini satıp yatırımcı vizesiyle ABD ye gitmişlerdi, oradan yola çıkarak bu tahmini yürütüyorum.
    Cümleten hayırlı Cumalar...

Bir dipnot da benden olsun tolga karel ile ilgili madem 🙂 2.evi nerededir bilmiyorum ama 1 tanesi beylerbeyinde yeşil bahçeli müstakil bir evdi, sıkça önünden geçiyordum bir ara, herlade 3-4 yıl oluyordur en az, uzun zaman da satılık ilanı vardı, 1.2 miydi 1.5 miydi neydi ilanı, taaa o zaman. O yüzden 2. evi de varsa zaten o da aşağı kalır değildir, birikimi de varsa çok rahat 2 milyona halletmiştir yatırımcı olarak işini.

• @reader o iş pek öyle olmuyor ne yazık ki siz ona yazmasanızda konuya dahil olmak için sizi etiketleyip bir şekilde girdap gibi sizi içine çekmeye çalışıyor sonra birşey dediğinizde yanlış etiketlemişim sizi noktasına geliyor konu 😂

• @labrador eşi amerikalı kardeşim, büyük bir olasılık onla alakalı yerleşmesi kolay oldu...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

tolga karel için en sağlıklı bilgiyi buyrun seyredin çünkü aynı olay sürekli farklı farklı yorumlar yapmayın insanların kafası karışıyor.

Bu sekilde direkt video'yu paylasirken, birkac cumleyle de en bastan ozetleyin isterseniz. Cunku birkac kelime ya da cumle icin dakikalar boyunca surecek bir videoyu izlemek cok mantikli degil. Vakti olmayanlar direkt sizden duymus olur...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@daydreamer DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Bir konu hakkında bilgi almak için araştırma yaptığınızda cevap olarak sürekli videolarla karşılaşmak sizin de canınızı sıkmıyor mu? Çoğu, gereksiz müzikler, şakalaşmalar, ıvır zıvır muhabbetlerle dolu en az 10-15 dakikalık videolar. Sadece 3 cümle ile bile özetlenebilecek bir bilgi için yarım saat video izlemeye nasıl zaman yetirebilir ki insan?

Inanmasi cok guc olabilir, ama yukaridaki cevabimi sizim yorumunuzu okumadan post ettim ve sonra kaldigim yerden yorumlari okurken sizinkini gordum. Birebir ayni seyleri yazmisiz.

Size %100 katiliyorum, zamani verimli kullanip bilgi veren cok az arkadas var zaten youtube'da, o nedenle birkac cumle icin tum video'yu izlemek gercekten vakit kaybi. Bu sekilde video paylasacak arkadaslar, lutfen video'yu izlemeye vakti olmayan arkadaslar icin vermek istedikleri mesaji da birkac cumle ile ozetlesinler. Aksi takdirde paylasim yapmanin bir amaci kalmamis oluyor.

• @crazycells DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@daydreamer DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Bir konu hakkında bilgi almak için araştırma yaptığınızda cevap olarak sürekli videolarla karşılaşmak sizin de canınızı sıkmıyor mu? Çoğu, gereksiz müzikler, şakalaşmalar, ıvır zıvır muhabbetlerle dolu en az 10-15 dakikalık videolar. Sadece 3 cümle ile bile özetlenebilecek bir bilgi için yarım saat video izlemeye nasıl zaman yetirebilir ki insan?

Inanmasi cok guc olabilir, ama yukaridaki cevabimi sizim yorumunuzu okumadan post ettim ve sonra kaldigim yerden yorumlari okurken sizinkini gordum. Birebir ayni seyleri yazmisiz.

Size %100 katiliyorum, zamani verimli kullanip bilgi veren cok az arkadas var zaten youtube'da, o nedenle birkac cumle icin tum video'yu izlemek gercekten vakit kaybi. Bu sekilde video paylasacak arkadaslar, lutfen video'yu izlemeye vakti olmayan arkadaslar icin vermek istedikleri mesaji da birkac cumle ile ozetlesinler. Aksi takdirde paylasim yapmanin bir amaci kalmamis oluyor.

🙂 ben polemik yaratmamak için genel yazmıştım ama evet özünde aynı şeyden bahsetmişiz, tavsiyeniz çok doğru

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@reader DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@gözde Çok basit, geçen yıl daha yeniydi bu forum tam zamanını bilmiyorum ama sanırım 2-3 yıl önce açılmış diye tahmin ediyorum yanlışsam affetsin sayın @crazycells, sonra tabi ki yazılar artınca ve herkes instagram ve youtube gibi platformlardan greencardla gidenleri duydukça araştırıp bu siteye geldi çok iyi bir kaynak old. İçin, bu sene de tavan yapınca haliyle trol kardeşlerimiz türedi😊
    Çok da şey yapmamak lâzım😊 sonuçta burası herkese açık ne yapalım yazacaklar tabi, cevap verilmezse pek fazla rahatsızlık verebileceklerini sanmıyorum.

Dogrudur sayin @reader henuz 2 yili doldurmadik, Temmuz'da 2 yil dolmus olacak.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@reader diger hesap facebook baglantili hesabiydi, su an facebook hesaplariyla ilgili bir giris problemi oldugundan yeni bir hesap acmayi tercih etti Sinem Hanim. Bu, kisisel degil teknik bir konu yani 🙂

Lakin su an kendisi foruma yazmiyor artik, bu sekilde kendisi hakkinda konusmak sizin amaciniza hizmet etmiyor bence arkadaslar 🙂 belirtmis olayim...

• @crazycells aslında foruma yazıyor. Sadece bu başlığa yazmıyor şimdilik 🙂

• @cokomisket yok ilkokul öğretmeni anlatım yanlışlığı olmuş 🙂

• @ayvalik10 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

tolga karel için en sağlıklı bilgiyi buyrun seyredin çünkü aynı olay sürekli farklı farklı yorumlar yapmayın insanların kafası karışıyor.

@ayvalik10 şu konuşma tarzına dikkat edersen sevinirim, aksi taktirde benim duyduğum rahatsızlığın aynısını senin de duymanı sağlayacak tarza geçecem.
    Burada kimse kimsenin kafasını karıştırmak niyetinde değil, herkes elinden geldiğince birbirine yardımcı olma çabasında. Bildiğimiz kadarıyla yorum yapıp cevap veriyoruz, böyle bir tarza lüzum yok, gereksiz yere kırmayalım, incitmeyelim birbirimizi!
    Klavye delikanlısı tarzında yazmaya ne gerek?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

114

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |