Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells

Peki ben usa disindayken aldi dhl yada ups ile yollama sansi var mi bu tarz firmalar biometric kimlik tasirmi baska ulkeye?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pilot23 yollayabilirsiniz.

• @onur1601 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@onur1601 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Herkese selamlar,
    Haydi bakalım bugün artık Mart ayı görüşmeleri için rakam açıklansın. 14200 ve üzeri bir rakam güldürür. 13000 altı bir rakam süründürür 🙂 Umarım bu ay gülen tarafta oluruz. Hepimiz için hayırlısı olsun bakalım.

13800 Ne güldürdü, ne süründürdü 🙂 insallah bu artis ilerleyen aylarda katlanarak cogalir ve bekleyen herkes icin sonu güzel olur.

13800 fenal değil. İnşallah yıl sonunda 28000-30000 bandına gelebiliriz. Daha önceki yıllarda belli aylarda sıçrama olmuş mu bilen var mı arkadaşlar

• @onur1601 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

089
    Kasım - 1559
    Aralık - 1178
    Ocak - 1718
    Şubat - 1991

Geçtiğimiz ay bir önceki ay çağırılan kişi sayısı olan 1900 kişiye göre 1900-2000 kişi arası bir ortalama ile açıklanabilecek kişi sayılarının analizini britsimon excel’nden nacizane paylaşmıştım 🙂 Ancak bu ay çarşı biraz karıştı çünkü çağırılan id sayısı 200 küsür kadar düştü ve Mart ayı aşağıdaki gibi oldu;

Geçtiğimiz aylarda çağırılan numaralarda dolu olan case id sayıları;
    Ekim - 2089
    Kasım - 1559
    Aralık - 1178
    Ocak - 1718
    Şubat - 1991
    Mart- 1678

Son 6 ayda aylık çağırılan kişi sayısı ortalama 1702. Bu duruma göre ds260 formunu henüz doldurmamış kişiler sayıyı etkilemezse ki çok abartı bir şekilde etkileyeceklerini sanmıyorum. Bundan sonraki aylarda ortalamanın 1700 lere yakın olacağını varsayarsak aşağıdaki şekilde bir tablo çıkıyor. Geriye çağırılmama ihtimali olan 594 id kalıyor ancak bu ortalama aylık 100 kişi arttığında bile son ay current görüyor oluruz.

Nisan – Çağırılacak id sayısı 1705--> Açıklanabilecek rakam 16800 Artış-->3000
    Mayıs - Çağırılacak id sayısı 1675-->Açıklanabilecek rakam 20100 Artış-->3300
    Haziran - Çağırılacak id sayısı 1689--> Açıklanabilecek rakam 24000 Artış-->3900
    Temmuz - Çağırılacak id sayısı 1705-->Açıklanabilecek rakam 28000 Artış -->4000
    Ağustos - Çağırılacak id sayısı 1671--> Açıklanabilecek rakam 31800 Artış--> 3800
    Eylül - Çağırılacak id sayısı 1672--> Açıklanabilecek rakam 35700 Artış-->3900
    Geriye Kalan id 594

• @onur1601 Ben artık her ay Visa Bulletin açıklanmasından sonra da sizin tahminlerinizi merakla bekliyorum )) Emeyiniz için teşekkür ediyorum size

• ⭐⭐

@onur1601 emeğine sağlık. Haziranda umarım sorunsuz bir şekilde bu işi atlatırız. Bende geriye kalan 594 case için sorun olacağını düşünmüyorum. Ez azından Eylülde Current yaparlar vize kalmazsa bildirim yaparlar. Zira Eylül de de gelmeyenleri oranı fazla olabilir. Yok yere diğer case leri çağırmamazlık yapmazlar diye düşünüyorum.

• Merhaba arkadaşlar. Benim görüşmem 6 şubatta, ancak elde olmayan sebeplerden görüşmeye gidememe durumu oluştu. Görüşmeye gitmediğimizde sanırım tekrar randevu alabiliyoruz. Ancak randevu almada problem çıkıyor mu? Ortalama ne kadar sonrası için tekrar randevu veriliyor. Ya da randevu alamama durumu var mı? Bilen üstadlar cevaplarsa çok sevinirim. Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa33 tekrar randevu alamama durumu olmaz.
    Hazir oldugunuzda ais sisteminden bir daha randevu talep edin, size yeni bir mulakat tarihi verilir. Genelde 1-1.5 ay sonrasina veriliyor ama konsoloslugun takvimine gore degisik bir tarihe de verilebilir.

• @crazycells nisan gibi işlerimi hallederim sanırım. O tarihlerde randevu istediğimizde mayıs haziran gibi olur o zaman. Yani bizim geç kalma gibi bir durumumuz olmaz değil mi? Yada sizce randevuya en geç ne zamana kadar başvurmalıyız üstadım. Teşekkürler...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa33 eger nisan'da islerinizin bitecegine eminseniz, mart sonunda da isteyebilirsiniz.

Bence de en gec Mayis/Haziran gibi istemelisiniz o zamanlarda gec kalma durumu olmaz, ama son aya birakirsaniz vizeler yetismeyebilir.

• Merhaba arkadaslar bende yesil kart talihlisiyim birkac sorum olacakti
    1-Mulakatta evraklari verirken sirayla gorevlimi istiyor nasil yapiliyor o siralama bir cok arkadas kagit sesinden gorevlinin rahatsiz oldugunu yazmis en kolay nasil siralayabiliriz yazarmisiniz.
    2-Mulakat tarihinden kac gun once mail geliyor yazabilirmisiniz cunku yurtdisindayim ona gore donus tarihini belirlemeliyim

• @erhan91 evet sıralama kısmını bende merak ediyorum.bilen arkadaş varsa..

• @crazycells üstadım, benim şuan konsolosluğa görüşmeye gelemiyorum dememe gerek var mı? Görüşmeye gidemeyince neden bilgi vermediniz gibi bir durumla karşılaşmayız değil mi? Birde tekrar randevu almak için konsolosluğumu arayacağız yoksa konsolosluk sitesinden alabiliyor muyduk? Teşekkür ederim şimdiden...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erhan91 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhaba arkadaslar bende yesil kart talihlisiyim birkac sorum olacakti
    1-Mulakatta evraklari verirken sirayla gorevlimi istiyor nasil yapiliyor o siralama bir cok arkadas kagit sesinden gorevlinin rahatsiz oldugunu yazmis en kolay nasil siralayabiliriz yazarmisiniz.
    2-Mulakat tarihinden kac gun once mail geliyor yazabilirmisiniz cunku yurtdisindayim ona gore donus tarihini belirlemeliyim

1 - Belli bir siralamada olmasi gerekmiyor, hazirlayacaginiz belgelerin listesini bu konunun ilk postunda bulabilirsiniz. Gereken belgelerin hepsini bir anda verebilirsiniz.
    2- Mulakat tarihinizi yaklasik 1.5 - 2 ay onceden ogreniyorsunuz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mustafa33 DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

@crazycells üstadım, benim şuan konsolosluğa görüşmeye gelemiyorum dememe gerek var mı? Görüşmeye gidemeyince neden bilgi vermediniz gibi bir durumla karşılaşmayız değil mi? Birde tekrar randevu almak için konsolosluğumu arayacağız yoksa konsolosluk sitesinden alabiliyor muyduk? Teşekkür ederim şimdiden...

Gerek yok, ama iciniz daha cok rahat edecekse suradan konsolosluga yazip durumu haber verebilirsiniz:

Tekrar randevu almak icin PTT kaydini yaptiginiz siteyi kullanacaksiniz.

• Merhabalar,

Ben bu ay sonu San francisco ya gitmeyi planlıyorum. Eşim ve çocukları daha sonra Türkiye'ye gelip onları alıp tekrar gideceğim. Kafama takılan sorular ise şunlar;
    1- Şimdi ben giderken eşimin ve çocukların USCIS ücretini yatıracak mıyım?
    2- Yatırmıyacaksam onların giriş yapacağı zamandan bir hafta önce mi yatırmalıyım?
    3- Eğer yatıracaksam onların green cardlarını onlar daha ABD'ye gelmeden ben alabilir miyim?
    4- ABD'ye yalnız giriş yaparken eşimin ve çocukların sarı zarf, pasaport vs... ihtiyaç var mı?
    5- DS260 SSN yes cevapları vermiştim, adres akrabamın bir adresi, fakat ben farklı bir yere gideceğim. Hem greencard hem SSN aynı adrese mi gelecek?
    6- SSN ve green card adrese gelmeden SSN ofisine gidip SSN öğrenip bununla işlem yapabilir miyim? (Banka hesabı açmak, kredi kartı başvurusu...)

Teşekkürler,

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlu DV2018 Mülakat Deneyimleri içinde söyledi:

Merhabalar,

Ben bu ay sonu San francisco ya gitmeyi planlıyorum. Eşim ve çocukları daha sonra Türkiye'ye gelip onları alıp tekrar gideceğim. Kafama takılan sorular ise şunlar;
    1- Şimdi ben giderken eşimin ve çocukların USCIS ücretini yatıracak mıyım?
    2- Yatırmıyacaksam onların giriş yapacağı zamandan bir hafta önce mi yatırmalıyım?
    3- Eğer yatıracaksam onların green cardlarını onlar daha ABD'ye gelmeden ben alabilir miyim?
    4- ABD'ye yalnız giriş yaparken eşimin ve çocukların sarı zarf, pasaport vs... ihtiyaç var mı?
    5- DS260 SSN yes cevapları vermiştim, adres akrabamın bir adresi, fakat ben farklı bir yere gideceğim. Hem greencard hem SSN aynı adrese mi gelecek?
    6- SSN ve green card adrese gelmeden SSN ofisine gidip SSN öğrenip bununla işlem yapabilir miyim? (Banka hesabı açmak, kredi kartı başvurusu...)

Teşekkürler,

1- Ücreti istediğiniz zaman yaptırabilirsiniz. İdeali ABD'ye girmeden önce yatırmak.

2- Kartların basılması için her birinizin ABD'ye ayak basması gerekiyor. Parayı önceden yatırmak bir avantaj sağlamıyor.

3- Eş ve çocuklar ABD'ye giriş yapıp geri dönerlerse kartları siz teslim alabilirsiniz. Daha doğrusu adresten teslim alırsınız.

4- Giriş yapmayan kişilerin zarflarını yanınıza alırsanız daha sonra onlara yollamak zorunda kalırsınız. Herkes kendi zarfı ile giriş yapacak.

5- SSN kartı da verdiğiniz adrese gelir. Sizin nereye gittiğinizin önemi yok.

6- Çoğu SSA ofisi 21 gün geçmeden herhangi bir işlem yapmıyor. Dediğiniz işlemler için SSN gerekmiyor, göçmen vizeyi kimlik olarak kullanabilirsiniz.

Not: Tüm aile bireyleri vizelerindeki süre bitmeden ABD'ye giriş yapmak zorunda. Asıl talihli girmeden diğer aile üyeleri giriş yapamaz.

• Son dakika golu:)

ds260 formunun doldururken SocialSecurityNumber sekmesindeki tüm sorulara no demesim

usa hiç gitmemiş ve ssn numarası olmayan biri olarak gidince bu durum beni nasıl etkiler yada ne yapmalıyım

• @pilot23 Merhaba gideceginiz sehirdeki herhangi bir social security office'e ugrayip numara talep etceksiniz onlar size ne vasifla ulkede oldugunuz sorcak sizde green kart holderi oldugunuzu belgeliceksiniz 1 haftaya numranizi adresinize yollicaklar

• @b-family Öncelikle çok teşekkür ederım.Kusura bakmayın yogunluktan foruma giremedim ancak vakit bulabildim.Umarım geç kalmamışımdır.Ben eski eşimden boşanma mahkeme kararının orjinalini ve fotokopisini götürdüm. İngilizcesini istemediler. Orjinaline bakıp fotokopisini aldılar.Umarım her şey yolunda gider sizin için şansınız bol olsun.. Sevgiyle kalın

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |