Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@hockeyumpire2 bu tur kampanyalar onceki post'larda tartisilmisti okumanizi tavsiye ederim; bizim arkadaslarla dahil oldugumuz kampanya tmobile one family. Bu tur kampanyalardan yararlanmak ya da hatlari almak icin ilgili GSM sirketinin bir subesine gitmeniz yeterli, onlar her seyi orada hallediyorlar.

• @hockeyumpire2 merhabalar

2 gün evvel AT&T den buy one get one free kanpanyasıyla aldım. 2 Adet iphone xs 9 GB paylaşımlı internet ile beraber aylık 160 dolar civarı bi tutara geliyo. Kredi historysi için kontratlı aldık sizin öyle bir endişeniz yoksa farklı alternatiflere bakabilirsiniz. Bu arada ikinci telefonu XR alırsanız ücretsiz XS alırsanız 750 dolar indirim yapıyo. Yani hesap şöyle 1. telefon aylık 41$ + tarife tutar(seçeceğiniz tarifeye gre değişiyor), 2. telefon 8$+ taarife tutarı. Totalde belli bir hesap çıkarıyolar. Tecrübelerime göre update ederim ilerde.

• ⭐⭐

@kundekari tesekkür ederim.

• Konu işimle ilgili olduğu için biraz detay araştırdım. Burada herkes telefon tarifelerinden bahsediyor. Ancak işin içinde ilk açılış ücreti (30 USD) de var ve ilk faturaya yansıyor. Ayrıca faturalanıza yansıyan rakamlar tarifeden fazla sanırım. Çünkü vergi ve ilave harçlar olması lazım. AT&T'de bu konuda aşağıdaki detayları buldum. Dolayısıyla tarifenin üzerine %24 civarında bir ilave harç ekleniyor olması gerekiyor. Bir de KDV ekleniyor olması lazım. Tecrübeli arkadaşlara sorum şu: Mobil hatlardaki KDV oranı nedir? KDV dışında başka vergi var mı? Bir de aşağıdaki harçlar faturanıza yansıyor mu, oranlar doğru mudur? Örnek olarak tarife ücreti 100 USD olan bir hattın faturası 125 USD olarak mı geliyor? Tecrübeleriniz nedir?

Biraz karışık anlatmış olabilirim. Kusuruma bakmayın.

State : TEXAS
    Federal Universal Service Fund: 20.0%
    State Universal Service Fund: 3.3%
    Regulatory Cost Recovery Charge: 1.25
    Administrative Fee: $1.99
    Other AT&T Surcharges: %0.52 + $0.31

• AT&T, Ilk downpayment odendikten sonra...
    State : CA
    1 Cihaz + txt, wireless, konusma sinirsiz: 75$ (2 cihaz 141$, paperless -20$ oldugundan)
    Federal Universal Service Fund: 0.21$
    State Public Utility Surcharge: 0.01$
    CHCF A: 0.01$
    City Utility Users Tax: 0.16$
    Relay Service Device Found: 0.01$
    State 911 Tax: 0.01$
    Teleconnect Fund: 0.01

• @caglaror AT&T Ilk fatura yuksek ve downpayment var. Sonrasi 2 Samsung S9 Plus cihaz ve sinirsiz 2 hat (yurtdisi haric ve hotspot yok) 141$ hersey dahil faturam.
    Bazi olu bolgeler haric 5G cok iyi. TR ile aracta gezerken bile goruntulu sohbette sorun cikmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bmyilmaz benim kullandigim telefon planinda (T-mobile) bunlarin hepsi aylik ucrete dahil, o nedenle ekstra odemiyorum.

2016 yili icin Tax Foundation soyle bir tablo ve harita hazirlamis:

50 eyalet, baskent DC bolgesi ve Porto Rico'nun kablosuz telefon hizmeti icin vermis oldugu vergilere gore siralamasi soyle:

Rank State 2016 Wireless State-Local Rate 2016 Federal USF Rate 2016 Combined Federal/State/Local Rate
    1 Washington 18.78% 6.64% 25.42%
    2 Nebraska 18.67% 6.64% 25.31%
    3 New York 18.04% 6.64% 24.68%
    4 Illinois 17.84% 6.64% 24.48%
    5 Pennsylvania 15.70% 6.64% 22.34%
    48 Delaware 6.34% 6.64% 12.98%
    49 Montana 6.21% 6.64% 12.85%
    50 Idaho 2.26% 6.64% 8.90%
    51 Nevada 2.09% 6.64% 8.73%
    52 Oregon 1.84% 6.64% 8.48%

alt metni

kaynak: https://taxfoundation.org/wireless-tax-burdens-rise-second-straight-year-2016/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bmyilmaz Bizim fatura boyle:
    alt metni

2 hat icin bu ucreti oduyoruz.

• @knnrn abi biraz zorlasan onlar size ödeyecekmiş 😀😀😀

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@rookie ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

@knnrn abi biraz zorlasan onlar size ödeyecekmiş 😀😀😀

GB basina 12 dolar. Esimle ikimiz ayda toplam 1.5-2 GB civarinda kullaniyoruz. Bos yere yukse ucret odemeye gerek yok diye dusunuyorum. Evde, isyerinde her yerde Wi-fi var zaten.

• benim hattim da metro pcs hersey sinirsiz ve hizli 40 dolar . ama gunde 4201941204 kere scam aramasi geliyor . can sikici biraz .. cozum de yok galiba . surekli arayip antony diyorlar bana birgun buyrun ben antony dicem o olacak :)))

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yekta ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

benim hattim da metro pcs hersey sinirsiz ve hizli 40 dolar . ama gunde 4201941204 kere scam aramasi geliyor . can sikici biraz .. cozum de yok galiba . surekli arayip antony diyorlar bana birgun buyrun ben antony dicem o olacak :)))

var var 🙂
    Biraz sabir gerekiyor, uzun sure spam call'lara cevap vermezseniz sorundan buyuk oranda kurtulursunuz:

https://yesilkartforum.com/forum/topic/1953/istenmeyen-spam-telefon-aramalarini-onlemek

• @crazycells @knnrn @caglaror Hepinize teşekkür ediyorum. %20 civarında ilave harç olacağını düşününce biraz endişelenmiştim. Ancak faturalarınız ve verdiğiniz bilgilerden bunların o kadar da korkulacak bir şey olmadığını anladım.

Tekrar teşekkür ederim.

• Metro pcs 2 hat 2 Samsung j7 unlimited 90 dolar alali yaklasik 1 hafta oldu

• ⭐⭐⭐

Prepaid kullananlar icin;
    Konuyu ana ekranda gorunce gecenlerde gozume takilan su operator aklima geldi.
    Verizon altyapisini kullanarak gercek limitsiz data veriyorlar $40'a (5 Mbps ve Mobile hotspot dahil). Ayrica kampanya ile su an sadece hat acana $100 hediye prepaid mastercard karti veriliyormus. $400 ve uzeri bedelinde cihaz alana ise $200. Nasildir, deneyimlemedim acikcasi.

• @freeworld ABD'de kullandiginiz telefonlar ve GSM operatorleri içinde söyledi:

Prepaid kullananlar icin;
    Konuyu ana ekranda gorunce gecenlerde gozume takilan su operator aklima geldi.
    Verizon altyapisini kullanarak gercek limitsiz data veriyorlar $40'a (5 Mbps). Ayrica kampanya ile su an sadece hat acana $100 hediye prepaid mastercard karti veriliyormus. $400 ve uzeri bedelinde cihaz alana ise $200. Nasildir, deneyimlemedim acikcasi.

Telefonun internetini tablet, laptopa bağladığınız zaman ayriyetten ücret yazıyor mu?

• ⭐⭐⭐

@toronaga Tam o konu icin iletiyi guncelliyordum. Evet sinirsiz hotspot dahil

• @freeworld bende şimdi gördüm 🙂

"Mobile hotspot included. With all that unlimited data, you’ll want to share it with your other devices." diyor.

• ⭐⭐⭐

@toronaga Ben su an Verizon prepaid kullaniyorum sinirsiz. Autopay ile ayda $65 fakat hotspot yok. Cok sikinti oluyor ozellikle yoldayken internet paylasimi yapmak istedigimde. Sanirim gecip deneyecegim bu hatti, pek kaybedecegim birsey olmasa gerek

• ⭐⭐⭐

Bugün “Visible” sim kartım geldi ve kullanmaya başladım.

• Tamamen Verizon LTE altyapısı ve Visible şirketinin sahibi Verizon’ın kendisi (Sonradan öğrendim bu bilgiyi)
    • $40 - Vergiler vs herşey dahil
    • İnternet için belli bir kota sonrası hız yavaşlaması yok, tamamen sınırsız (fakat hız 5mbps)
    • Konuşma ve SMS sınırsız
    • Hotspot internet paylaşımı tamamen sınırsız
    • Hattımı taşıdığım için $100’lık prepaid kredi kartı bir kaç hafta içinde gelecek

Oldukça iyi oldu. Hotspot özelliği olmayan Verizon prepaid hattıma vergilerle yaklaşık $70 ödüyordum. Bu yeni sağlayıcı ekstra hotspot ile $40’a inmiş oldu.

İlgilenenler olursa aşağıdaki linke tıklayarak veya kodu kullanarak $20 indirim kazanabilirsiniz;

Visible Hattı $20 İndirim Kodu: CzJp8

Benzer Başlıklar

• 5
  • 11
  • 11
  • 8
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |