Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @muhammed01 bu bahsettiğini Kanada ve Avustralya yapıyor. Skilled migration deniyor buna. ABD'nin yaptığı ise tamamen çeşitlilik amaçlı çekiliş..

Yani bahsettiğin özelliklere sahip olmanın eksi veya artı hiçbir avantajı yok.

Bilgin için belirteyim, kalifiye göçmen alan bahsettiğim ülkeler de 20 yaşındaki insanlardansa 28-32 dönemini tercih ediyor. En yüksek puanı bu yaş grubuna veriyor..

• ⭐⭐

son 27 gün

• 🙂 🙂 🙂 Sabah işe geldim kafam zaten ağrıyor bu aralar mevsim geçişi ihracatın bizim sektörde yavaştan artması arık çekiliş yaklaştığından kendince hani çıkmamaması olasılığı için amaan çıkmazsa çıkmasın tribine girmek kendini hazırlamak vs. vs. toplanınca küçük kıvılcımlar yetiyor ama güldürdünüz sağolun 🙂 @Oradaki

• Merhaba Arkadaşlar,
    Benim kafama takılan bir konu var,ama hangi başlıkta yazacağımı tam bilemediğim için
    burada yazmayı uygun gördüm. Benim annem de başvuruda bulunmuş green card çekilişine.
    Ben Amerikada yaşıyorum ve annem her yıl veya 2 yılada bir ziyaretime gelir genellikle. Şimdi sormak istediğim:
    Annemin 10 yıllık turist vizesi var. Oldu da çıktı diyelim green card. Turist vizesine etkisi ne olur acaba?
    İşlemlerin sonuçlanması uzun sürüyor ya.İşlemler sonuçlanıncaya kadar Amerikaya benim yanıma gelebilir mi
    turist vizesiyle yoksa tersi mi olur bunu merak ettiğim için soruyorum.Bilen arkadaşların yanıtlarını bekliyorum.

• @mümine eğer mevcut turist vizesi varsa sıkıntısız kullanabilir.

Çekilişi kazanıp DS260 formunu doldurduktan sonra turist vizesi başvurusunda bulunursa red yiyebilir ancak mevcut vizesiyle gelmesinde bir sıkıntı olmaz..

• @volkanu anladım cevap için teşekkür ederim .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muhammed01 buraya yazmadan önce kim olursa olsun önce mağaza videolarını seyret ondan sonra yaz amerika hakkında bir zırnık kadar bilgin olmadığın ortaya çıkmasın 85 yaşında kasiyerlik yapan var. Düşünce yapını düzelt. Amerika bir kişinin yaşına siyaset görüşü ve dinine asla sorulmaz ve de konuşulmaz yeterki işimi görüyor mu görüyor bu kadar basit bir düşünce var orada. Genç olupta toy acemi bir insan zarar vereceğine gider 70 yaşında bir ustayı çalıştırır sende bunu böyle bil gençsin diye orada üstünlük olmaz düzelt kafanı

• @volkanu DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@mümine eğer mevcut turist vizesi varsa sıkıntısız kullanabilir.

Çekilişi kazanıp DS260 formunu doldurduktan sonra turist vizesi başvurusunda bulunursa red yiyebilir ancak mevcut vizesiyle gelmesinde bir sıkıntı olmaz..

Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Evet mevcut vizesi var.2025 yılına kadar.Sorunsuz kullanabileceğine çok sevindim.

• @mümine DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba Arkadaşlar,
    Benim kafama takılan bir konu var,ama hangi başlıkta yazacağımı tam bilemediğim için
    burada yazmayı uygun gördüm. Benim annem de başvuruda bulunmuş green card çekilişine.
    Ben Amerikada yaşıyorum ve annem her yıl veya 2 yılada bir ziyaretime gelir genellikle. Şimdi sormak istediğim:
    Annemin 10 yıllık turist vizesi var. Oldu da çıktı diyelim green card. Turist vizesine etkisi ne olur acaba?
    İşlemlerin sonuçlanması uzun sürüyor ya.İşlemler sonuçlanıncaya kadar Amerikaya benim yanıma gelebilir mi
    turist vizesiyle yoksa tersi mi olur bunu merak ettiğim için soruyorum.Bilen arkadaşların yanıtlarını bekliyorum.

Green card çıkarsa annenize, mülakatı da geçip göçmen vizesi onaylanırsa o aşamada turist vizesi iptal edilecek, çünkü zaten asıl vizesi göçmen vizesi olacak, turist vizesine ihtiyacı kalmayacak. O aşamaya kadar da turist vizesini eskisi gibi sorunsuz kullanmaya devam edebilir.

• @cesur DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Arkadaşlar ben başvuru yapmıştım ancak okulum hala devam ediyor. Olulumu bitirip gitmek istediğimi söyleme şansım vs. var mı yoksa çıkarsa her türlü gitmek mi zorundayım?(gitmezsem bir daha çekilişe katılamıyor muyum?)

Katılırken uygun bir resimle katılmadığımı sanıyorum çünkü sitelerden kontrol ettiğimde göz ağız hizası tutmamış onun dışında kimlikte kullanılan biyografik fotoğraf. Fotoğraf yüzünden elenip elenmediğimizi nasıl anlıyoruz?

Olur da çıkar ama mülakat için sıra gelmezse seneye yeniden katılabilir miyim?

Öyle bir şansın yok, vize basıldıktan (sağlık kontrol tarihinden aslında) itibaren 6ay içinde giriş yapman gerek, o ilk girişten sonra hemen dönüp okuluna devam edebilirsin(ama bitmesine çok zaman yoksa). O aşamadan sonra okulunun bitmesi atıyorum 1 sene gibi az bir zaman kalmış olacaksa, 1 seneyi mümkünse geçirmeden tekrar abd ye dönebilirsin. Girişte neden 1 yıldır abd de değilsin diye sorarlar en fazla, o zaman yarım kalan okulumu bitirmek için ülkemde o zamanı geçirdim, ama artık abd ye temelli yerleşmeye geldim dersen hallolur. Yoksa bana vizeyi verin ama ben okulumu bitirince gelicem diye birşey yok 🙂
    Çekilişe katılabilirsin tekrar, daha önce çekilişi kazanıp gitmeyip, birkaç yıl sonra yine katılıp kazanıp göçmüş şanslı meşhur ve çok sevilen bir aile var mesela 🙂

Diğer sorulara zaten cevap verilmiş.

• @calibraturbo arkadaşım istediğini sor ama ben de pek bilmiyorum orayı yazın gidersem inşallah öğrenicem. Ben avrupa vat. old. için gidip çalışma hakkım var ama dediğim gibi almancam yok ingilizcem var orta seviye. İngiltere'ye de gidebilirim ama orada Almanya gibi sosyal destek yok ve çok daha masraflı kira bulma işi fln. Hem Avrupa'da bir işçi Amerika'daki gibi öyle bahçeli koca koca evlerin sahibi olamıyor maalesef çünkü o kadar geniş araziler yok ve yeni ev pek yapılmıyor. Ayrıca her ne kadar yok dense de bence Avrupa'da ırkçılık var ama Amerika'da( genel) adamlar sadece yeteneğine bakıyor. O yüzden greencard a her sene başvuracağım.

• @aysegul DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@mümine DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba Arkadaşlar,

Green card çıkarsa annenize, mülakatı da geçip göçmen vizesi onaylanırsa o aşamada turist vizesi iptal edilecek, çünkü zaten asıl vizesi göçmen vizesi olacak, turist vizesine ihtiyacı kalmayacak. O aşamaya kadar da turist vizesini eskisi gibi sorunsuz kullanmaya devam edebilir.

Çok teşekkürler yanıtladığınız için.

• @ayvalik10 biraz daha anlayış lütfen, burda bir iki üç kişi toplanıp her hoşunuza gitmeyen şeyi sorana/ yazana yüksekten bakar gibi saldırmayın rica edicem @crazycells sonra forumdan soğuyoruz.

• @muhammed01 foruma hoşgeldiniz. Eğer dediğiniz gibi olsaydı o vloggerların çoğu 30 ve üzeri olmazdı, inanın bana yaşla bir ilgisi yok. İnşallah Allah herkesin gönlüne göre verir.

• @ayvalik10 Neden bu kadar kızdığınızı anlamadım . Ben sadece düşüncemi belirttim . Zırnık fikirli de olabilirim bilgim de olmayabilir . Yaşamış geçirmiş görmüş biri iseniz buyrun bilgilerinizden bir kaçını da ben kapmak isterim anlatın okuyalım . Nerden dedim ' bence genç ve dinamik bireyleri alıyorlardır' gibi bir düşünce elim kırılsaydı da yazmasaydım . İsmimdem dolayı bile sıkıntı çekeceğimi söyleyen olmasına rağmen burdayım çünkü benim hiç bir kötü düşüncem ve hiçbir devlet aleyhine yapılacak fikrim yok . Bence düşüncesi değişmesi gereken sizsiniz . İnsanlara karşı bu şekilde bilmişlik ile tavır koyup kızmanız büyük bir hata . Daha fazla konunun uzamasını istemiyorum . Bu yüzden bu kadar uzun yazdım . Umarım (yeşil kart henüz çıkmadıysa bile) sizede bana da başkalarına da bu çekiliş olumlu sonuçlanır . İyi günler dilerim herkese . 7 mayısa kadar herhangi bir şey yazmak istemiyorum . Çünkü azar işitiyorum . Sağlıcakla kalınız .

• @muhammed01 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@ayvalik10 Neden bu kadar kızdığınızı anlamadım . Ben sadece düşüncemi belirttim . Zırnık fikirli de olabilirim bilgim de olmayabilir . Yaşamış geçirmiş görmüş biri iseniz buyrun bilgilerinizden bir kaçını da ben kapmak isterim anlatın okuyalım . Nerden dedim ' bence genç ve dinamik bireyleri alıyorlardır' gibi bir düşünce elim kırılsaydı da yazmasaydım . İsmimdem dolayı bile sıkıntı çekeceğimi söyleyen olmasına rağmen burdayım çünkü benim hiç bir kötü düşüncem ve hiçbir devlet aleyhine yapılacak fikrim yok . Bence düşüncesi değişmesi gereken sizsiniz . İnsanlara karşı bu şekilde bilmişlik ile tavır koyup kızmanız büyük bir hata . Daha fazla konunun uzamasını istemiyorum . Bu yüzden bu kadar uzun yazdım . Umarım (yeşil kart henüz çıkmadıysa bile) sizede bana da başkalarına da bu çekiliş olumlu sonuçlanır . İyi günler dilerim herkese . 7 mayısa kadar herhangi bir şey yazmak istemiyorum . Çünkü azar işitiyorum . Sağlıcakla kalınız .

Yeni çıkan site özelliği var nicklerinin yanındaki göz işaretini tıklayıp yazdıklarını görmeyebilirsin. Siteyi inceleyerek detaylı bilgileri öğrenebilirsin. İstediğin her şeyi sorabilirsin yazmaktan çekinme. Yaşının genç olması da şahane..

• @ayvalik10 herkesin sizin kadar video izlemeye vakti olmayabilir. Ayrıca bunu tercih de etmeyebilir. Kimseye bu şekilde emir kipiyle konuşmamalısınız.

Tanımadığınız bir bireye "kafa yapını düzelt" deme hakkını da kendinizde bulmamalısınız, okuyunca ben rahatsız oldum. Lütfen forumdaki mizacınızı biraz yumuşatın.

• @volkanu DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@ayvalik10 herkesin sizin kadar video izlemeye vakti olmayabilir. Ayrıca bunu tercih de etmeyebilir. Kimseye bu şekilde emir kipiyle konuşmamalısınız.

Tanımadığınız bir bireye "kafa yapını düzelt" deme hakkını kendinizde bulmamalısınız, okuyunca ben rahatsız oldum. Lütfen forumdaki mizacınızı biraz yumuşatın.

Dönüp kendi yazdıklarını okusun bir daha öyle cümle kurmaz zaten.Profilinde yazdıklarına bakınca genelde üstten emir kipiyle konuşan biri olduğu aşikar. Bir yazısında da bir üyeye akıl vermiş bu forumda yumuşak olmayacaksın öyle geçineceksin diye. Hadsiz!

• @muhammed01 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@ayvalik10 Neden bu kadar kızdığınızı anlamadım . Ben sadece düşüncemi belirttim . Zırnık fikirli de olabilirim bilgim de olmayabilir . Yaşamış geçirmiş görmüş biri iseniz buyrun bilgilerinizden bir kaçını da ben kapmak isterim anlatın okuyalım . Nerden dedim ' bence genç ve dinamik bireyleri alıyorlardır' gibi bir düşünce elim kırılsaydı da yazmasaydım . İsmimdem dolayı bile sıkıntı çekeceğimi söyleyen olmasına rağmen burdayım çünkü benim hiç bir kötü düşüncem ve hiçbir devlet aleyhine yapılacak fikrim yok . Bence düşüncesi değişmesi gereken sizsiniz . İnsanlara karşı bu şekilde bilmişlik ile tavır koyup kızmanız büyük bir hata . Daha fazla konunun uzamasını istemiyorum . Bu yüzden bu kadar uzun yazdım . Umarım (yeşil kart henüz çıkmadıysa bile) sizede bana da başkalarına da bu çekiliş olumlu sonuçlanır . İyi günler dilerim herkese . 7 mayısa kadar herhangi bir şey yazmak istemiyorum . Çünkü azar işitiyorum . Sağlıcakla kalınız .

Öyle düşünme, çekilişin rastgele yapılmadığını düşünen ve bunu burada yazan onlarca kişi oldu, ilk değilsin sen sadece yanlış kişilere denk geldin diyelim, bir de yaşla ilgili bir kriterden bahsedince tepki çektin, normaldir takılma. Bir arkadaşın üstenci tavrınaysa hiiç takılma, boşver de geç, keşke olmasa ama kendisinin tarzı bu (ki çok da aktif bir kullanıcıdır, herhangi bir konuda yardımcı olabilmek adına linkler bulup onları bile paylaşır ancak üslup konusunda ciddi sıkıntısı olduğu konusunda çoğumuz hemfikirizdir herhalde) malesef.. Bir de çekiliş kriterleri konusunda fikrin netleşsin diye söyleyeyim, ülkesine göçmen olarak alacağı insanlar için belirli kriterleri sağlayabilenleri seçebilmek için bir algoritmayı kullanma konusunda abd ye engel olabilecek bir güç yok, bunu açıklamadan gizli saklı yapmasına da gerek yok, istese kanada gibi puantaj yapar alır, kim ne diyebilir. O yüzden gizli saklı şifreler aramamak gerek bu çekilişle ilgili, nacizane tavsiyem.

İsminden dolayı zorluk çekersin de fazla kesin bir ifade, sadece "son yıllardaki malum 'terör(?)' olaylarından dolayı günlük yaşamında değil ama belki bazı resmi alanlarda vs süreçlerini uzatacak küçük sıkıntılarla belki karşılaşabilirsin" daha doğru bir uyarı olabilirdi belki ama zaten bir insanın göçmenlik kararını veya sürecini etkileyecek bir şey değil bu, buna da takılma.

Sen yazmak istediğinde, herhangi birşey sormak istediğinde yine paylaş, adı üstünde bekleme odası, beklerken muhabbet ediliyor burada.. arada kriz çıksa da buralar bizim, gidip bekleyeceğimiz başka yer mi var :)))

• @n0ne OZ'u izleyip öyle gitmekte fayda var ) Liste güzel olmuş eline sağlık. Yakın zamanda Fargo izledim. İzlenebilir öneririm.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

113

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |