Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar nasip olursa greencard talihlisi olursam eşimle florida'ya yerleşmeyi düşünüyorum-florida'daki forum arkadaşları ile iletişim kurmak isterim- ama şehirleri araştırdığımda çok fazla bilgi bulamadım florida şehirleri hakkında tavsiye ve bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederiz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@canerb Ben Florida'daki en kalabalik sehirleri, hem de Turklerin en cok bulundugu sehirleri aktarmis olayim... Sehirleri bilen arkadaslar yorum yaparlar 🙂

County(eyalet bolgesi) Turkiyeli Nufusu(~) Toplam Nufus Sehirler
    Palm Beach County 3188 1,422,789 West Palm Beach / Boca Raton
    Miami-Dade County 2194 2,693,117 Miami
    Orange County 1591 1,288,126 Orlando
    Broward County 1521 1,896,425 Fort Lauderdale
    Hillsborough County 1455 1,349,050 Tampa
    Duval County 651 913,010 Jacksonville
    Pinellas County 567 949,827 St. Petersburg
    Florida'daki sehir Nufus
    Jacksonville city 821,784
    Miami city 399,457
    Tampa city 335,709
    St. Petersburg city 244,769
    Orlando city 238,300
    Hialeah city 224,669
    Tallahassee city 181,376
    Fort Lauderdale city 165,521

• @crazycells teşekkür ederim hadi bakalım.. 🙂

• @crazycells Detaylı ve faydalı bilgi olmuş. Eline sağlık. 👍

• Daytona Beach desem bana ne dersiniz?

• Yok mu kimsenin bu daytona beach ile ilgili bilgisi

• @pilot23 Daytona beach da yaşayan ve vlog çeken Neslihan hn var.
    isterseniz videolarından takip edebilirsiniz.

• Aslı hanımda florida da ahtta miamide

• Orlando hakkında düşünceleriniz nelerdir ?

• Boynton Beach hakkında bilgisi olan var mı ?

• Miami bölgesinde olan var mı? Önümüzdeki hafta 15-18'i arasında Miami-Boca Raton'da olacağım. Müsait olan kimse varsa tanışmak ve bölge hakkında bilgi almayı çok isterim.

• Merhaba Ben Miami bolgesinde yasiyorum . Foruma dun katildigim icin mesajinizi daha once gormemistim . Sorulariniz varsa yardimci olmaya calisirim . Miami ile ilgili ilk soylemek istedigim Ispanyolcanin birinci dil oldugudur . Yanlizca ingilizce konusan insan sayisi oldukca az. Basta Kuba olmak uzere buyuk bir Latin nufusu var .

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mkv Florida şehirleri hakkında tavsiyeler.. içinde söyledi:

Merhaba Ben Miami bolgesinde yasiyorum . Foruma dun katildigim icin mesajinizi daha once gormemistim . Sorulariniz varsa yardimci olmaya calisirim . Miami ile ilgili ilk soylemek istedigim Ispanyolcanin birinci dil oldugudur . Yanlizca ingilizce konusan insan sayisi oldukca az. Basta Kuba olmak uzere buyuk bir Latin nufusu var .

gunluk yasam bir de gece hayati hakkinda bilgi verebilir misiniz? Bir de hangi alanlarda islerin bulundugu...

Saniyorum ki tum yil turist bolgesi oldugundan eglence sektoru ve hizmet sektoru (otel, restoran vs.) oldukca gelismistir. Ama yasayan birinden de duymak lazim 🙂

• Ben göçme planı yapar iken Miami'yi çok kalabalık ve kozmopolit olduğu için elemiştim. Marco İsland'ta tanıdık olması, yüksek puanlı okulların olması ve daha sakin olması nedeni ile Naples daha uygun geldi. Tabi planlar yüksek case no yüzünden nerede ise alt üst oldu ama yapacak bir şey yok.

@MKV siz ne dersiniz, Miami ve Naples konusunda?

• @mkv slm Haziranda Boynton Beach yerleşiyoruz ailece , yeni green cardlı bir aileye öneriniz neler olur. O bölgedeki göçmen işleri genelde neler ?

• Merhaba crazycells,
    Isim dolayisiyla hayatim ev ve is arasinda geciyor bu nedenle maalesef gece hayati konusunda pek bir bilgim yok. Evli ve cocuklu olarak ot hayati yasiyoruz anlayacaginiz.
    Istanbul kadar olmasa da is saatlerinde Miami'de trafik yogun ama iyi tarafi park sorunu yok. Gunluk hayat rahat sayilir. Gerek sigorta primi olrak gerek hastane masraflari ve ilac giderleri olarak saglik harcamalari oldukca yuksek onun icin gelmeden Turkiye'den burada gecerli bir saglik sigortasi ayarlamaniz uygun olabilir. Is konusuna gelince bir arastirmam olmadi ama tahmin ettiginiz gibi eglence sektoru cok hareketli.

• Selam asilcenk,
    Naples daha sakin ve gayrimenkulun daha pahali oldugu bir yer diye biliyorum. Okullarin Miami'ye gore daha iyi oldugunu ben de duydum. Miami'nin iyi tarafi burada yabancilik cekmiyorsunuz. Kimse size baska ulkeden geldiginiz icin garip davranmiyor. Dilerim hepimiz GCimizi aliriz. Biraz uzak ihtimal ama yine de umut fakirin ekmegi umar ha umar umar diyelim.

• Selam Greenieo,

Bolge ile ilgili pek bilgim yok. Isler sanirim her yerde ayni, ozelliklerinize gore is arayacaksiniz. Oncelikle araba almaniz gerekecek buralarda toplu tasima olmadigi ve mesafeler uzun oldugu icin her yere gitmek icin araba sart. Gelmeden bir saglik sigortasi ayarlarsaniz iyi olur derim.

• ⭐⭐⭐⭐

evet Florida'cılar bi canlandırın ya şu konuyu

• ⭐⭐

Canlandiralim. En buyuk Florida baska buyuk yok. 😀 araba sart. Ulasim yok. Dag tepe yok. Her yer duz. Kar kis yok. Hep yaz bazen bahar. Temmuz agustos eylul en kotu aylar. Yagmur camur sicak nem kasirga. En guzel aylar ekim kasim aralik ocak subat mart nisan mayis. Miami thy eylul ekimde ve mart nisanda ucuz olur. Ev kiralari iyi. Yasam maliyetleri ortalama. Miami haric. Kafamdan akip gidenler bunlar simdilik 😀

Benzer Başlıklar

• 28
  • 1
  • 1
  • 659
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

90

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |