Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cemalmühendis DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@semavi bey in videosunda izledim sanırım. Toplam 4bin küsür kişiye GC çıkıyor ve yaklaşık 600kişi giriş yapıyor ülkeye.Ne kadar enteresan bir durum?Ya arkadaşım madem gitme fikrin yok, madem cesaretin yok, yada ne bileyim...Neden gerçekten yüreğiyle isteyen insanların hakkına giriyorsunuz?

Değil vize için 4-5 bin lira para harcamak, cebinde dolmuşa binecek parası olmadığı halde bedava diye yalandan çekilişe katılan kıyamet gibi 17-18 yaşında lise öğrencisi var. Çekilişe katılmak ücretli olsa ne yapacak, babasından para isteyip çekilişe mi katılacak? Babasının ne cevap vereceğini tahmin edersiniz, buraya yazmayayım ayıp olmasın. Zaten 4000 kişi kazandığı halde sadece 500 600 kişinin vize alıp giriş yapmasının başka açıklaması yok. Kalan 3000 küsür kişi işte sırf beleş diye eğlencesine, amaçsızca çekiliş başvurusu yapan gereksiz tipler. Öyle $500'a filan bile gerek yok, $100 deseler bile yeter, gitmeye niyeti olmayan 10 binlerce kişi çil yavrusu gibi dağılır

• Hatta $100 ücret koysunlar, isteyen istediği kadar başvuru yapabilsin. Lottary dediğin öyle olur, çok isteyen bastırır parayı 10 tane 20 tane çekiliş hakkı alır. Hiç olmazsa gerçekten isteyenler katılmış olur sadece

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@labrador

Bahane yaratma

• Bu ileti silindi!

• Hayırlı Pazarlar, sonunda güneşli günler başladı. İnsanın içi kıpır kıpır oluyor, Mayıs da yaklaşıyor. Geçen sene ramazan arifesi miydi yoksa ramazanda mıydık hatırlayamadım, bu sene de ramazana denk geliyor. O gün geldiğinde çok zor oluyor zaman duruyor sanki...İnsanoğlu işte böyle heyecanlar çok tatlı oluyor,kazanamasak da ne yapalım dedikodu grubuna devam.🤙🤣

• ⭐⭐

@labrador DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@daydreamer Şahsen ben 18-19 yaşındayım ve üniversite okuyorum şimdi.Aklımdan ne geçirdiysem şak diye söylediniz,Ya kardeşim sen ingilizce bilmiyorsun,senin maddi durumun elverişli değil olsa bile annen ve ya baban bu olaya karşı,Sen yurtdışına çıkıp en azından bi süre kalmamışsın deneyim sahibi değilsin hatta bırak yurtdışını,uçağı falan daha ailensiz şehir dışına çıkmamışsın,Kendi işini kendisi halledebilen bir yapın yok...Ve sen gidip GC'ye başvuruyorsun sonra bizim gibilere yani bu şartları sağlayabilen bireylere 'has not been selected' çıkıyor ama bu arkadaşa 'You have been randomly selected' diye ekran geliyor.Napsın tabi arkadaşta ot gibi ekrana bakıyor bi gülümsüyor sonra aklından şunu geçiriyor 'ya benim param yok,ingilizcem yok,ailem zaten ne anlasın Amerigadan neyse boşver'...Aynı örnekte görüldüğü gibi olay bundan ibaret,biz anca bi bardak soğuk su içelim 7 mayısta

Gerçekten ben de bu duruma çok sinirleniyorum. İstisnasız her sene öylesine başvurmuştum çıktı ama dil bilmem, ne anlarım amarigadan, annem/babam yolu göstermese yan mahalleye gidemem; hayatımda uçak görmedim binmedim vs vs diyenler görüyorum.

Madem niyetin ilgim alakan yok, kendi ayaklarının üzerinde duracak bir durumun yok. Ne diye başvurup diğer insanların hakkını yersin ki?

• @oradaki o herkes de var emin ol 😀😀

• Sevgili arkadaşlar, neden 500usd çok diyorsunuz ki?Anlayamıyorum.Zaten GC çıktığında yanınıza 15000usd para alıp gideceksiniz.Yoksa haliniz nice olur oralarda?Şöyle düşünün bu halde şansınız %1 bile değil iken, diğer durumda %30lara belki daha da yükseklere çıkacak.Gereksizlerin elenmesi için inanın yüksek ücret ödemek çok doğru bir yöntem olurdu.Ayrıca ingilizce dil şartıda olmalı.Çünkü her gitmeyi düşünen bi araba alırım lyft,yok uber yok delivery yaparım hayalinde???Adamların hayalleri bile bu kadar.Ama yapacak birşey yok tabiki.Kararı verecek US yetkilileri ne yazık ki.

Sevgili arkadaşlar, neden 500usd çok diyorsunuz ki?Anlayamıyorum.Zaten GC çıktığında yanınıza 15000usd para alıp gideceksiniz.Yoksa haliniz nice olur oralarda?Şöyle düşünün bu halde şansınız %1 bile değil iken, diğer durumda %30lara belki daha da yükseklere çıkacak.Gereksizlerin elenmesi için inanın yüksek ücret ödemek çok doğru bir yöntem olurdu.Ayrıca ingilizce dil şartıda olmalı.Çünkü her gitmeyi düşünen bi araba alırım lyft,yok uber yok delivery yaparım hayalinde???Adamların hayalleri bile bu kadar.Ama yapacak birşey yok tabiki.Kararı verecek US yetkilileri ne yazık ki.

Hayal diye bahsettiğiniz durum genellediğiniz şekilde hayal değil, insanların yeni gittikleri ülke de tutunma ortama alışma ve genelde 2 sene diye adlandırılan zaman dilimi. Her giden direkt sahip olduğu diplomayı kullanamıyor veya mesleği için sertifikalar almak zorunda. Sanıyorum sizin de hayaliniz greencard! uber bile yapabilmeniz için gerekli yani.

• @tanti 😀 işte bakın ne diye paralı olsun dediğimi itiraf etmişsiniz.Bu kadar gocunmasaydınız keşke...

@tanti 😀 işte bakın ne diye paralı olsun dediğimi itiraf etmişsiniz.Bu kadar gocunmasaydınız keşke...

İtiraf etiğim veya gocunduğum bir şey yok, hayal adı altında üst perdeden konuşmanıza kayıtsız kalmadım, bunu anlamamışsınız.Ben zaten paralı olması gerektiğini savunanlardanım hatta 2018 iletilerimde bundan bahsetmişimdir bazı arkadaşlar da bilir.

@semavi bey in videosunda izledim sanırım. Toplam 4bin küsür kişiye GC çıkıyor ve yaklaşık 600kişi giriş yapıyor ülkeye.Ne kadar enteresan bir durum?Ya arkadaşım madem gitme fikrin yok, madem cesaretin yok, yada ne bileyim...Neden gerçekten yüreğiyle isteyen insanların hakkına giriyorsunuz?

Bizim girdiğimiz sene toplam kazanan 2186 tekil kişi idi...
    Aileler ile toplam vize kıtası 3500
    Ailelerle birlikte toplam basılan vize ise 1300-1400 gibiydi...

Yani çok can sıkıcı bir rakam...

500 dolar civarı bir başvuru parası ise greencardi sadece "zengin yada yıllık 3bin lira havaya " verebilecek kişilere hapseder...

benim tecrübelerim ise buraya gerçekten çok isteyip uyum sağlamaya megilli kişiler başarılı oluyor. Zengin olup buraya gelip para kaybeden çok kişi var...adam alışmış Türkiye'de para ile tüm kapıları açmaya buraya gelip iki tane izini alamayınca bir sürü para batiranlarla tanıştım...

• ⭐⭐

@semavi DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@cemalmühendis DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

500 dolar civarı bir başvuru parası ise greencardi sadece "zengin yada yıllık 3bin lira havaya " verebilecek kişilere hapseder...

benim tecrübelerim ise buraya gerçekten çok isteyip uyum sağlamaya megilli kişiler başarılı oluyor. Zengin olup buraya gelip para kaybeden çok kişi var...adam alışmış Türkiye'de para ile tüm kapıları açmaya buraya gelip iki tane izini alamayınca bir sürü para batiranlarla tanıştım...

Hocam sıra gelmeme konusu da var. Belki alamayanların bir kısmı ondan alamamıştır. Yoksa durum vahim.

• Gecmis yillarda Turkiye’den basvuran, kazanan ve vize alanlarin sayilari suradaki tabloda gorulebilir:
    https://yesilkartforum.com/turkiye-ve-azerbaycan-ile-ilgili-istatistikler/

• Elinize sağlık. Sayfayı takip edeceğim. Umarım mayıs ayında mutlu haberleri burada paylaşırız.

• İzmirden selamlarrr👋 😊

• @chromium DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@semavi DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@cemalmühendis DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Hocam sıra gelmeme konusu da var. Belki alamayanların bir kısmı ondan alamamıştır. Yoksa durum vahim.

Bizim senemizde current oldu. Sıra sorunu maddi. Hatta ikinciye tekrar seçtiler TR den... Ona rağmen rağbet yoktu...

Türkiye de sorunlar fazlalasinca insanlar gelmek için daha çok can attılar...

2018de Muhtemelen bir önceki sene sayının az olmasından dolayı 4500 kişi seçtiler Türkiye'den. Bu yüzden kazanıpta gelemeyen çok oldu

• ⭐⭐

Yeni gelenlere hoş geldiniz diyorum. Keşke konsolosluk bu forumun üyelerine özel şöyle 100 kişilik bir green card kontenjanı açsa. Mesajlarını ve hayallerini okuduğum iyi kötü buraya emek veren onca iyi insanın sonuç günü üzülmesini istemiyorum vallahi.

• Kazanıpta vize almayanların oranı genelde yarıdan fazla. Gitmeye niyetin yok, başvurma kardeşim ya. Bizim de şansımızı yarıya düşürüyorlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.4k

| | | |