Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@daydreamer B1/B2 turist vizesi hakkında... içinde söyledi:

B1 vizesi ile Amerika'da izin verilenden daha uzun kalanlara 10 yıllık giriş yasağı veriliyormuş sanırım. Amerika'dam ayrılırken Türkiye'deki gibi bir pasaport kontrolü yapılmadığına göre izin verilen kalış süresinin aşıldığını nasıl kontrol ediyorlar bilen var mı?

Bu, sadece B1 vizesini ilgilendirmiyor. ABD'de kaldiginiz illegal gunlerin sayisi onemli. Eger 180 gunden uzun illegal sekilde kalip ABD'den cikarsaniz 3 yil giris yasagi, eger 1 yildan uzun illegal sekilde kalip ABD'den cikarsaniz 10 yil giris yasagi aliyorsunuz.

Havayolu sirketleri ucus listesini USCIS ile paylasiyor.

• Bilmiyorum yazdıklarımı görebilecek misin konuyu hortlatıyor um çok güldüm 😃 gece gece buralar daysan durumun nedir ? 😃

• @crazycells peki ülkede 180 günden uzun kaldıktan sonra ülkeyi kara yoluyla terk edip, tekrar Amerika'ya dönmeden başka bir ülke üzerinden Türkiye'ye dönüş yapılsa bunu da kontrol edip otomatik 3 yıl ceza verebiliyorlar mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells peki ülkede 180 günden uzun kaldıktan sonra ülkeyi kara yoluyla terk edip, tekrar Amerika'ya dönmeden başka bir ülke üzerinden Türkiye'ye dönüş yapılsa bunu da kontrol edip otomatik 3 yıl ceza verebiliyorlar mı?

180 gunden uzun kalmak onemli degil, 180 gunden fazla illegal olarak kalmak onemli.

Dediginize gelirsek, bunu sizin planiniz belirleyecek. Eger giris cikis tarihlerinize ulasamazlarsa size ne yaptiginizi sorarlar. Eger Meksika'ya ya da Kanada'ya gittiginizi soylerseniz , pasaportunuzda dediginiz giris-cikis tarihlerinin damgalarini ararlar. Eger dediginiz plana dair hicbir kanit yoksa veya plan cok mantikli gelmezse yalan soylediginizi dusunup yine vize vermeyebilirler.

Siz kagit uzerinde her seyin dogru olmasina bakiyorsunuz ama planiniz mantikli da gorulmeli 🙂 Sonucta Turkiye'ye giris cikis tarihleriniz pasaportta gorunuyor olacak, dolayisiyla dediginiz tarihlerde 6+ ayi Meksika'da ya da Kanada'da yasadiginizi ima etmis olacaksiniz, bu ulkelerde 6 ay boyunca ne yaptiniz, nerede kaldiniz, resmi dokumanlar var miydi? Bunlarin hepsi onemli ayrintilar.

• @crazycells B1/B2 turist vizesi hakkında... içinde söyledi:

@crazycells peki ülkede 180 günden uzun kaldıktan sonra ülkeyi kara yoluyla terk edip, tekrar Amerika'ya dönmeden başka bir ülke üzerinden Türkiye'ye dönüş yapılsa bunu da kontrol edip otomatik 3 yıl ceza verebiliyorlar mı?

180 gunden uzun kalmak onemli degil, 180 gunden fazla illegal olarak kalmak onemli.

Dediginize gelirsek, bunu sizin planiniz belirleyecek. Eger giris cikis tarihlerinize ulasamazlarsa size ne yaptiginizi sorarlar. Eger Meksika'ya ya da Kanada'ya gittiginizi soylerseniz , pasaportunuzda dediginiz giris-cikis tarihlerinin damgalarini ararlar. Eger dediginiz plana dair hicbir kanit yoksa veya plan cok mantikli gelmezse yalan soylediginizi dusunup yine vize vermeyebilirler.

Siz kagit uzerinde her seyin dogru olmasina bakiyorsunuz ama planiniz mantikli da gorulmeli 🙂 Sonucta Turkiye'ye giris cikis tarihleriniz pasaportta gorunuyor olacak, dolayisiyla dediginiz tarihlerde 6+ ayi Meksika'da ya da Kanada'da yasadiginizi ima etmis olacaksiniz, bu ulkelerde 6 ay boyunca ne yaptiniz, nerede kaldiniz, resmi dokumanlar var miydi? Bunlarin hepsi onemli ayrintilar.

Anlıyorum. Bu durumda Amerika'ya giriş yaptıktan sonra I94'te görünen süre içerisinde Amerika'dan çıkışımıza dair bir kayıt göremezlerse, otomatik ceza vermeseler bile bir sonraki girişimizde daha önceki girişimizde ne zaman çıkış yaptığımıza dair bir sorgulama yapılacağını düşünebiliriz sanırım. Teşekkürler

• @hmntskn B1 Vize Mülakat Deneyimim 14.07.2017 ( Sürpriz Sonlu) içinde söyledi:

Merhabalar,

Uzun zamandan ABD'ye gitmek istediğimi sanırım çoğu kişi biliyordur. GC çıkmayınca bir ABD görelim dedim ve internetten DS-160 formunu doldurmaya başladım . Buradaki sorular için temel ingilizce yeterli ayrıca sorunun üzerinde fareyi bırakırsanız size sorunun Türkçe karşılığını söyleyecektir.

Neyse ds-160 bittikten sonra 160 USD yi kredi kartı ile ödedim ve sanırım 27 temmuz tarihine randevu aldım .

Ancak günler geçmek bilmiyordu ve rezervasyon tarihimi erkene almak amacıyla tam 3 kez değiştirdim . ( Yasal hak 5 defa ve 5. den sonra ABD 'nin sizi dava etme hakkı var , böyle bir uyarı vermişlerdi bana) Bu mülakat tarihini değiştirmenizi önermem sanırım negatif bir algı yaratıyor.

14 Temmuz Cuma günü çağırdım Uber XL boğazdan keyifli bir yolculukla konsolosluğa gittim . ( Türkiyede yaşayanlara kesinlikle uberi onerırım taksi ücretine Mercedes Vito ile rahat hızlı bir şekilde gidiyor ve "Taksici" denen mahlukla uğraşmıyorsunuz. )

Konsolosluğu ilk gördüğüm de o yüksek duvarlar vs sanki Kara Kapılardan geçmeye çalışan Frodo gibi hissettim kendimi.

Saat 09:30 randevusuydu . Hemen içeri aldılar . Elimde bildiğiniz bir su şisesi vardı ve içi doluydu girişteki güvenlik zehir olabilir şüphesiyle zorla bana suyu içirtti 😃 ( İçmim atim desem de nafile o suyu içeceksin arkadaş! )

Görüşmelerin yapıldığı salona geldiğimde 2 adet full techizat eller tetikte ABD askeri beni karşıladı telsizden sürekli konuşan tipler . Benim zaten onları görünce rengim falan attı. Ben bunu standart prosedür sandım ancak öğrendim ki salağın biri o yüksek duvarlardan tırmanıp konsolosluğun içine atlamış , meğer o telaş asker vs ondan dolayıymış. ( Adamın savunması da yolu kaybetmiş , yahu DANGALAK arkadaşım benim bir yerde 30 metre duvar varsa bence yol o değildir sen ne dersin ? )

Neyse parmak izini verdim , evrak kontrolu vs derken gittim görüşme için sıra bekledim. Bilerek bankolara yakın oturdum ki muhabbetleri duyayım .

1- 10 yıllık Amerıkan vizesi 17.07.2017 biteceği için gelen hanım teyzeme RED verdiler.

2- Kızıyla Amerıkan vatandaşı olan diğer kızını ziyaret etmek için gelen teyzeye RED verdiler.

3- Baya baya dünyayı gezmiş adama RED verdiler. Suriye de dedi ondan herhalde .

Başka redlerde oldu ancak aklımda kalan çarpıcı örnekler bunlar . Bu arada mülakatlarda ortalama 3-5 dk arası sürüyor oyle 45 sn falan fazla yok .

Neyse numaram yandı bankoya gittim . hoşgeldiniz pasaport alabilirmiyim dedi verdik neden ne zaman nereye gidiyorsunuz hiç yurtdışına cıktınız mı diye 4 adet soru sordu . Bende su tarihte gideceğim , tatile gidiyorum , New York , hiç yurtdışına çıkmadım cevaplarını verdim . ( KEŞKE GÖÇMEN OLACAĞIM DÖNMEYECEĞİM diye bağırsaydım cevaplarım ben göçüyorum diye bağıran cinsten 😃 ) Ekrana birşeyler yazdı uzun zamandır da çalışıyormuşsun dedi bi anlık tereddütten sonra bana bir kağıt ve pasaportumu geri vererek üzgünüm şimdilik uygun görmüyoruz sonra tekrar deneyiniz dedi . Adam bunu öyle bir üzgün söyledi ki kendimi bırakıp adamı teselli edecektim neredeyse ( Tamam bee olm dünyanın sonu mu bir daha basvururum sen sıkma canını 😃 )

Ama en kötü an şuydu herkesin mülakatı min 3 dk sürmüşken benimki 45 sn sürdü ve arkamı döndüğüm de herkes bana bakıp bu cocuk kim ki bu kadar kısa sürede red yedi bakışları vardı bende kimseye bakmadan uçarak oradan çıktım 😃

Tahminim hiç yurtdışına çıkmadım diye red aldım . Almanyadan 3 aylık schengen aldım daha sonra da ingiltere vizesine başvurup sonra deneyeceğim.

Sevgiler .

hahahahahaha :))) iyiymiş

• Herkese merhaba, bu sabah aldığım güzel bir haber ile biraz kafam karıştı, O1 ve Greencard sonuçlarını beklerken, ''Boston film festivaline'' davet aldım, hayat çok garip. benden haber bekliyorlar ve zamanım kısıtlı. Sanırım B1 vize kategorisinde vize almam gerekecek ? En geç 10 nisanda Bostonda olmam gerekiyor. Karşı taraf festivalle ilgili ayrıntıları göndecerek katılacağıma dair ama, hemen gönderiler mi bilemiyorum. Bu kadar kısa sürede B1 vizesi alabilir miyim, yakın zamanda başvurup randevu tarihleri konusunda tecrübesi olan var mı ? ve Greencard başvurum, bu süreci olumsuz etkiler mi ? Yoksa hiç vize işlerine girmeyip, Teşekkür edeyim karşı tarafa.

• @sercan-özüsağlam çekilişe katılmış olmanızın herhangi bir etkisi yok vize üzerinde.

Randevu almadan en yakın randevu tarihine resmi siteden bakarsanız en doğru bilgi o olacaktır..

• @volkanu Teşekkür ederim. Emin olmak adına soruyorum bu linkteki;

bilgiye mi bakmak gerek yoksa başka bir kaynak mı bulamadım da rica etsem link paylaşabilir misiniz ?

• @sercan-özüsağlam bu attığınız link aslında, vize türlerine göre bekleme süresini gösteriyor seçtiğiniz konsolosluğa göre..

Şuan baktım istanbulda 10 takvim günü, ankarada 7 takvim günü sonraya randevu alabiliyorsunuz..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sercan-özüsağlam (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Herkese merhaba, bu sabah aldığım güzel bir haber ile biraz kafam karıştı, O1 ve Greencard sonuçlarını beklerken, ''Boston film festivaline'' davet aldım, hayat çok garip. benden haber bekliyorlar ve zamanım kısıtlı. Sanırım B1 vize kategorisinde vize almam gerekecek ? En geç 10 nisanda Bostonda olmam gerekiyor. Karşı taraf festivalle ilgili ayrıntıları göndecerek katılacağıma dair ama, hemen gönderiler mi bilemiyorum. Bu kadar kısa sürede B1 vizesi alabilir miyim, yakın zamanda başvurup randevu tarihleri konusunda tecrübesi olan var mı ? ve Greencard başvurum, bu süreci olumsuz etkiler mi ? Yoksa hiç vize işlerine girmeyip, Teşekkür edeyim karşı tarafa.

Guzel haber, simdiden iyi yolculuklar 🙂 B1/B2 turunde almaniz gerekecek, hazirliginizi yapip geri doneceginizi gosteren belgeleri de yaninizda mulakata goturun. DS160 formunu incelemeye baslayin bence, kendilerinin gonderecegi belgeye ihtiyaciniz olmadan buyuk bir bolumunu doldurabilirsiniz. Belge gelince de diger ayrintilari tamamlayip vize basvurusu yaparsiniz.

Resmi site, su an Ankara'dan 7 gun sonraya tarih alinabiliyor diyor.

Cekilis basvurusu direkt olaran turist vizesine olumsuz etki etmiyor.

• @volkanu Teşekkür ederim yeniden.

• @crazycells Teşekkür ederim, tüm bilgileri toparlayıp, doldurmaya başlacağım. Süre yeterli gelecek gibi.

• Merhabalar, sizlere bir sorum olacakti. Esime greencard cikti sureci tamamladik haziran sonu giris yapmayi planliyoruz. Annem ve kardesim de turistik vize almak istiyorlar biz giris yapmadan once. Ds 160 formunda Abd'de akrabaniz var mi diye soruyor onlar turistik basvuru yapacaklari sirada biz daha abdye giris yapmamis olacagiz yani bir ev adresimiz yok. Bu durumda akrabamiz var mi demeli yok mu bilemedim danismak istedim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@heaven su an sorunun cevabi hayir. Fakat eger sizi ziyarete geliyorlarsa bunu belirtmelerini tavsiye ederim.

• Merhabalar, 2 hafta once italya schengen vizesine basvuru yaptik esimle birlikte ve 3 gun icinde 3 aylik multi cok girisli 1 ay kalmali vize verdiler 22 subatta giris yaptik 23 subatta donduk is yerimizden ancak 2 gun izin alabilmistik bunu da belgeler ile belirttik soz verdigimiz tarihte giris yapip ve geri donduk. mayis 22 sine kadar suresi var schengen vizesinin bizde diyoruz ki simdi hollanda , fransa , almanya gibi ulkelere de 1 er gunluk giris cikis yapip akabinde de haziran daki ramazan bayrami tatili icin abd turist vizesi basvurusu yapsak daha once sadece benim f-1 ogrenci icin 3 kez almis oldugun red i bu sefer turist vizesinde bu ulkelere giris cikis yapmis olmam olumlu bir izlenim yaratir mi? ( esim hicbir ulkeden red almadi daha once cunku f-1 vizesine ben bireysel basvuru yapmistim)
    Bir baska sorum ise italyadan sonra hollanda fransa almanya yerine ornegin avusturya , macaristan, cek cumhuriyeti , yunanistan, bulgaristan, romanya v.b bir tik daha uygun ulkelere giris cikis yapmam arasinda abd turist vizesine basvuru da memurun gozunde kucuk kalir mi acaba ? cunku italya almanya fransa hollanda bu ulkeler saglam ulkeler diger yazmis oldugum ulkelere gore bir tik daha gelismis ve buralara gidip geri gelmisim ama diger ulkeler okadar gelismedigi icin zaten gitti geri geldi yasam standardi cok yuksek degildi pek inandirici gibi gelmeyebilir mi sirf giris cikis yapti goz boyamak adina diye dusunebilir mi ? Yani giris cikis yapacagim ulkeleri buna gore secmelimiyim fransa hollanda ve almanya da israrci olmaliyim sizce?
    Son olarak bu ulkeler ile zamanimi bosa harcamak yerine hali hazir 3 aylik schengenim ile ve italyaya giris cikis yapmis olmamin yaninda simdi direk Ingiltere vizesi alip londraya 2-3 gunluk seyahat yapip sonra hemen arkasindan abd turislik vize basvurusu mu yapmak daha mantikli ?
    Tesekkurler simdiden vereceginiz cvplar icin.

• Merhabalar, 2 hafta once italya schengen vizesine basvuru yaptik esimle birlikte ve 3 gun icinde 3 aylik multi cok girisli 1 ay kalmali vize verdiler 22 subatta giris yaptik 23 subatta donduk is yerimizden ancak 2 gun izin alabilmistik bunu da belgeler ile belirttik soz verdigimiz tarihte giris yapip ve geri donduk. mayis 22 sine kadar suresi var schengen vizesinin bizde diyoruz ki simdi hollanda , fransa , almanya gibi ulkelere de 1 er gunluk giris cikis yapip akabinde de haziran daki ramazan bayrami tatili icin abd turist vizesi basvurusu yapsak daha once sadece benim f-1 ogrenci icin 3 kez almis oldugun red i bu sefer turist vizesinde bu ulkelere giris cikis yapmis olmam olumlu bir izlenim yaratir mi? ( esim hicbir ulkeden red almadi daha once cunku f-1 vizesine ben bireysel basvuru yapmistim)
    Bir baska sorum ise italyadan sonra hollanda fransa almanya yerine ornegin avusturya , macaristan, cek cumhuriyeti , yunanistan, bulgaristan, romanya v.b bir tik daha uygun ulkelere giris cikis yapmam arasinda abd turist vizesine basvuru da memurun gozunde kucuk kalir mi acaba ? cunku italya almanya fransa hollanda bu ulkeler saglam ulkeler diger yazmis oldugum ulkelere gore bir tik daha gelismis ve buralara gidip geri gelmisim ama diger ulkeler okadar gelismedigi icin zaten gitti geri geldi yasam standardi cok yuksek degildi pek inandirici gibi gelmeyebilir mi sirf giris cikis yapti goz boyamak adina diye dusunebilir mi ? Yani giris cikis yapacagim ulkeleri buna gore secmelimiyim fransa hollanda ve almanya da israrci olmaliyim sizce?
    Son olarak bu ulkeler ile zamanimi bosa harcamak yerine hali hazir 3 aylik schengenim ile ve italyaya giris cikis yapmis olmamin yaninda simdi direk Ingiltere vizesi alip londraya 2-3 gunluk seyahat yapip sonra hemen arkasindan abd turislik vize basvurusu mu yapmak daha mantikli ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vermaynen (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ içinde söyledi:

Merhabalar, 2 hafta once italya schengen vizesine basvuru yaptik esimle birlikte ve 3 gun icinde 3 aylik multi cok girisli 1 ay kalmali vize verdiler 22 subatta giris yaptik 23 subatta donduk is yerimizden ancak 2 gun izin alabilmistik bunu da belgeler ile belirttik soz verdigimiz tarihte giris yapip ve geri donduk. mayis 22 sine kadar suresi var schengen vizesinin bizde diyoruz ki simdi hollanda , fransa , almanya gibi ulkelere de 1 er gunluk giris cikis yapip akabinde de haziran daki ramazan bayrami tatili icin abd turist vizesi basvurusu yapsak daha once sadece benim f-1 ogrenci icin 3 kez almis oldugun red i bu sefer turist vizesinde bu ulkelere giris cikis yapmis olmam olumlu bir izlenim yaratir mi? ( esim hicbir ulkeden red almadi daha once cunku f-1 vizesine ben bireysel basvuru yapmistim)

evet, diger ulkelere giris cikis yapmaniz olumlu degerlendirilir.

Fakat bildigim kadariyla Schengen vizesini veren ulkeden giris yapmayinca sorun cikabiliyor, o nedenle diger yolculuklari da Italya uzerinden yapmaniz gerekecek sanirim.

Daha once aldiginiz vize reddi, ogrenci vizesi basvurusu icin; su an ise turist vizesine basvuru yapiyorsunuz, dolayisiyla bence de daha avantajli durumda olacaksiniz.

Bildigim kadariyla Ingiltere, hem ABD hem Kanada hem de diger Avrupa ulkelerinden daha zor vize veren bir ulke... O nedenle Ingiltere vizesi oldukca olumlu durur; fakat bu tur gezileri sadece ABD vizesi almak yerine kendi kisisel planlariniza gore yapmanizi tavsiye ederim. Yani nereyi gezmek istiyorsaniz, oraya gidin kanimca 🙂

Diger ulkelere sik sik giris cikis yapmak oldukca olumlu bir durum, ama tek basina vize almayi belirleyici faktor degil, bunu da unutmamak lazim.

• @crazycells Scengen vizesiyle dilediğiniz schengen ülkesine girebiliyorsunuz sorun olmuyor.
    Fakat İtalya'dan bavurdunuz diyelim, hiç İtalyadan giriş yapmadınız hep başka ülkelere gittiniz. Bu durumda da bir sonraki vizenizde tekrar İtalya'dan almayı denerseniz kısa süreli verebiliyor veya vermeyebiliyor, ancak sayın @vermaynen İtalya'ya 1 seyehat gerçekleştirdiği için kalan vize döneminde başka ülkeye girmesinde sıkıntı yok bence..

• Tesekkurler crazycells, Schengen vizemi italyadan aldim ve belirttigim tarihte giris cikis yaptim yani ilk aldigim ulkeden giris yaptim schengen ulkesine simdi diledigim ulkeden giris yapabilirim bir sorun yok tersi durum olsaydi ozaman sorun yasabilirdim.
    tskler volkanU aciklayici cvp verdigin icin.

Ozaman hazir schengen vize varken bir de ingiltere vize almak diger schengen ulkelerine girmekten daha iyi bir referans olacak gibi duruyor yanilmiyorumdur umarim. Ekstra vize ucreti ve sayahat icin para vericez malesef. Schengen almadan once ki dusuncem farkliydi simdi ki dusuncem farkli aklima gelmedi degil aslinda ingiltere vize almak ama schengen ile birden fazla ulkeye giris yapmam daha olumlu olur daha fazla geziyorum turistlik imaji verir diye dusunmustum. Garantiye almak adina ve sonradan pisman olmamak adina ingiltere vizesine de basvuru yapmayi dusunmuyor degilim acikcasi sirf abd turistlik vize almak adina. Tabi bunun garantisi de yok. Bir suru takip ettigim okudugum baskalarinin tecrubelerine gore hic bir ulkeye gitmemis , pasaport u bile yeni cikarmis ve abd vizesine basvurup alanda var bircok kez schengen vizesi alip gezmedigi yer kalmayan uzerine ingiltere vizesi dahi olan kisi de abd turist vizesine basvurup da alamayan da var. Acikcasi kime ve neye gore veriyorlar kimsenin bilmedigi muamma bir vize abd de vizesi diye dusunuyorum.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

98

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |