Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @okvekilic Bizim durum da aynı hatta bizim 2.5 aydır bir gelişme yok. Bu hafta başında belgelerin güncellerini alıp tekrar göndericez. Randevu da alamamış olduk, Nisan'da. Normalde Nisan ayının bizim ayımız olmasını umuyorduk. Bakalım ne olacak, Mayıs ayında bize randevu verecekler mi yoksa sonlara mı kalıyoruz, hiçbir fikrim yok.

• Yasaklı

Vizeyi aldık arazi olduk gibi oldu ama işler öyle değil 🙂 Büyük bir mesai bundan sonra başladı. Ben zaten evde kullanmadığımız malzemeleri satmaya başlamıştım şimdi evi tasfiye etme ve yolculuk hazırlıkları başladı. Şehir seçimi işi daha ciddiye bindi (Bu arada öğrendim ki Türkiye'de herkes "Houstonolog" olmuş. Bir dönem hepimiz deprem uzmanı bir dönem savaş uzmanı olmuştuk sanıyorum onun gibi.)

Evdeki eşyaları hala satıyorum kötü kumarbaz gibi hissediyorum kendimi 🙂 Hazırlıklar sürüyor yani yoksa "Faydalandım sizden gittim" konusu asla yok 🙂

Kendimle ilgili bir güncelleme yapmış oldum.. Sevgiler selamlar

• @Sinem-Akçam ve @Sefa tesekkur ederim 🙂

• Yasaklı

@ozgurastan DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

İzmir'den selamlar ve bol şanslar herkeze. Arkadaşlar birşey gözümü korkuttu, ds260 formundaki 16 yaşından itibaren olan adresleri soruyor, ben 1 şehir ve birçok adres değiştirdim. Bu durumda en eski adresleri hatırlamam mümkün değil. E devlete girdim sadece 2 adres çıkıyor, o kadar eski adreslerin apt no sk no falan mümkün değl hatırlıyamam, eğer çok ayrıntılı soruyorlarsa bizim durum biraz sıkıntıya girebilir. Bu konuda bilgisi ilgisi olan var ise lütfen içime su serpsin. Benim gibi yaşı 50ye dayanmış çok adres değiştirmiş çok insan var, onlarada yardımcı olmuş olursunuz.En azından bu adresleri bir devlet kurumundan elde edebiliyormuyuz bilen varmı ?

Ben hatırladığım kadarını yazmıştım sorun olmadı

• ⭐⭐ Yasaklı

@sinem-akçam hanimefendi ben annecigi rahatsız oldugu için ds 260 yollamayan forum üyesine bassagligi diledim.Bana kart cıkmadı.Babama cikti

• @nakalakev bende şubatta gönderdim ama mayısa kaldık galiba inşallah gün alırız onay mesajı da şubatta geldi herke için hayırlısı olsun

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@isag vurulan green kart gelmese bile 1 yıl giriş çıkış yapabilirsin mühürü yanlışsa @crazycells düzeltir

• green cardı aldıktan sonra bir müddet çalışıp( 3-4 ay mesela) ülkene geri dönersen devamında vergi beyanı ve vergi ödemesi yapılıyor mu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serfi DV2019 Mulakat Deneyimleri içinde söyledi:

green cardı aldıktan sonra bir müddet çalışıp( 3-4 ay mesela) ülkene geri dönersen devamında vergi beyanı ve vergi ödemesi yapılıyor mu

ne kadar kazandiginiza bagli. Green Card sahipleri ABD disinda olsa bile vergi mukellefi.

ayrica sorularinizi sadece ilgili basliklar altinda sormalisiniz.

• @gkhn-clkkn Hayırlı olsun.

• @sfati Hayırlı olsun.

• Arkadaşlar, belgelerin incelenmesi tamamlanmıştır maili 30 saniye önce geldi :))) Sizce Nisan'a randevu verirler mi? Yoksa bitti mi o iş, mayısa mı kaldık 🙂

• Sürecin en başından beri anlatmaya başlıyorum..
    çok zordu tahmin edilmez, ön görülemez bir zorlukta geçti süreç. Üzerine, evine hiç bir şey almıyorusun ve hayatını çekilişe göre ayarlıyorusun. Tek soru var kafanda alabilecekmiyiz vizeyi.. Eminin her talihli bu soruyu sormuştur kendine. Sağlık mülakatına giriyorsun kafanda bin bir soru var. Acaba şekerim yüksel çıkar mı? Bel fıtığı ameliyatı oldum sorun olur? Gibi gibi bir sürü şey. Harika geçiyor çünkü sen bir sürü filtrelemeye giren bir talihlisin.. elbette sana özel davranacaklar orada. Soruyor Handan Hoca hiç ameliyat oldun mu? Bir yandan aşılarını yapıyor. Salaklık bizde sürecin tadınu çıksrsana:) ama olmaz takıntılıyız.. Türkiye’de hayat takıntılı hep. Zor ve yıpratıcı akıyor hayat.. Her yeri Türkiye sanıyoruz. Oysa çoktan Birleşik Devletler’e ulaşmışız.. Sakinlik, dürüstlük bekliyorlar bizden. Süreçte nice insanlar tanıyorsun bazıları yalancı, bazıları kıskanç, bazıları iyi kalpli.. bazısına bana bu kişi yoldaş olur amerika’da diyorsun, bazısına benden uzak olsun.. çok insan tanıyorsun bu süreçte. Ve en son günü geliyor işte.. Seni içeriye alıyorlar. Herkes gülümsüyor. Dinini sormuyorlar sana, cinsel tercihini sormuyorlar, tek dertleri Birleşik devletler de ne iş yapacaksın tanıdıığın var mı, hangi eyaleti istiyorsun diyorlar ve vizeni alıyorsun. Nil Karaibrahimgil in şarkısı gibi, nefes aldım nefes verdim burdayım pes etmem yok diyorsun 🙂 işte bu kadar kolay bir süreç.. yazmam 5 dk yı aldı.. ama 2 sene yaşadım.. korkmayın eğer yalan söylemediyseniz bu vizeyi alırsınız.. @crazycells tekrar teşekkür ederim 💕 bizim için bir şanssın

• @nakalakev Nisan bitti mayıs ayı dua edelim ki gelsin yoksa hazirana bile kalabiliriz

• @ayvalik10 rayiç bedel dediğiniz belediyeye baktım 2019 335tl çıkıyor bizim ev nasıl oldu anlamadım evimiz 250 bin eder yardımcı olutmusunuz acaba

• @yılmaz yanlış bilmiyorsam evin için verdiğin vergi üzerinden hesaplanır rayiç bedel. 335 tl dediğin de m2 si. Yani evin fiyati için m2×335 tl. Hatta Karayolları, tedas falan arazi İstimlak edecekleri zaman bu şekilde fiyatlandır. Fiyatta pazarlık yapmazlar. Direkt rayiç bedel üzerinden İstimlak edilecek alan hesaplanır. Senin kıdem öyle olmalı. O nu iyi araştır bence. Sonra sıkıntı yasama

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@yılmaz bu fiyat metrekaresi yani kaç metrekare ise o rakamla bu sayıyı çarpıyorsunuz.

• @mehmeta teşekkürler

• @ayvalik10 peki evin sadece tapusunu götürüp rayiç bedeli götürmesek olmaz mı mülakata isterler mi acaba

• Ben forumda bir baslikta okuduğum, expertise raporu isteniyormus fiyat için.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

102

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |