Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cancakicitr teşekkürler cevabınız için arayınca hemen bi sonuç alabiliyosak yine iyi

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@edab DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells yok doldurduk orayı

form ve belge gonderme tarihlerini gormeden yorum yapmam dogru olmaz. Sizin isminizi bulamiyorum listede.

• @edab evet alıyorsunuz, zaten bilgileriniz söylüyorsunuz, formunuz ne durumda evrakları ulaştı mı hangi aşamdasınız hepsi belli.

• @crazycells Orada ismi farklı bi şekilde yazmışım şu an güncelleme yaptım bu ismimle aynı Edab olarak geçiyor artık

• @cancakicitr Tamamdır vakit kaybetmeden kcc arayalım artık Hazirana kaldıysak da yapacak bişey yok malesef 😞

• @crazycells Thank you for your inquiry.

Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Interviews for the DV 2019 program will begin in October 2018 and conclude on September 30, 2019. Please refer to the visa bulletin at http://www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check http://www.dvlottery.state.gov.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

Durumumuzu maille bildirdik. Şu an bu maille geri dönüş yaptılar. Sizce dosyalarımız işlemde midir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@edab DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells Thank you for your inquiry.

Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky Consular Center. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Interviews for the DV 2019 program will begin in October 2018 and conclude on September 30, 2019. Please refer to the visa bulletin at http://www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check http://www.dvlottery.state.gov.

In order for the Kentucky Consular Center to assist with inquiries regarding a specific Diversity Visa (DV) case, you must provide the Principal Applicant's full name, complete case number, and date of birth in the following format (MMDDYYYY) as entered on the original entry. Please remember that the Kentucky Consular Center does not have the authority to tell you whether or not your specific case will be disqualified. Only a consular officer can do that at the time of your visa interview. Do not send any paper documents to the Kentucky Consular Center.

Durumumuzu maille bildirdik. Şu an bu maille geri dönüş yaptılar. Sizce dosyalarımız işlemde midir ?

Her sey tamam diyor. Su saatten sonra sadece haber verilmesini beklemeniz gerekiyor.

• arkadaşlar numaram bu ay current olacak ama hala evrak mailim gelmedi 🤔 , benimle aynı duruma düşen varmı?

• @Muratbey , öncelikle mail atıp durumunuzu sordunuz ? ve sizinle aynı durumda olanlar var 20-21k olup mail gelmeyen. İsterseniz birkaç gün daha bekleyip sorabilirsiniz çünkü 2 gün önce 18k lardan bir kaç kişiye mail geldi. Dünde 19k larda olan arkadaşlara geldi sanırım sıralama ile evrak istemeye başladılar bu ay için

• merhabalar, ds260 formunu doldururken okuduğumuz okullar bölümünde sadece mezun olduklarımızı mı yazmalıyız yoksa başlayıp bıraktıklarımızı da yazıcak mıyız ? ben yurt dışında üni okuyordum ve bırakmak zorunda kalmıştım şu an türkiye de okuyorum fakat türkiyede de bölüm değiştirdim aynı üniversite içerisinde. Birde adres bölümünde üni için gittiğim şehirde kaldığım adresi yazmam gerekiyor mu ? yoksa sadece ikametgah adresim olduğu yerleri mi yazmalıyım ? Teşekkürler

• @cancakicitr mail atıp durumumu sormadım henüz , numaram current olana kadar beklemeyim dedim , ama dediğiniz gibi benim gibi evrak maili gelmeyen ler varsa yada geç gelenler bi kaç gün daha bekleyebilirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratbey bu tur sorulari sorarken siz dahil butun arkadaslar, butun tarih bilgilerini de yazmali. Bu islerin sadece dosya numarasiyla olmadigi acik...

Bu cizelgeyi incelemelisiniz:

Eger DS260 formunu yeni doldurduysaniz evrak emaili gelmemesi normal. Eger Mayis'ta gonderdiyseniz o durumda KCC ile iletisime gecmelisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuncayarat DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

merhabalar, ds260 formunu doldururken okuduğumuz okullar bölümünde sadece mezun olduklarımızı mı yazmalıyız yoksa başlayıp bıraktıklarımızı da yazıcak mıyız ? ben yurt dışında üni okuyordum ve bırakmak zorunda kalmıştım şu an türkiye de okuyorum fakat türkiyede de bölüm değiştirdim aynı üniversite içerisinde. Birde adres bölümünde üni için gittiğim şehirde kaldığım adresi yazmam gerekiyor mu ? yoksa sadece ikametgah adresim olduğu yerleri mi yazmalıyım ? Teşekkürler

Yurtdisinda okudugunuz okulu yazin.

Turkiye'de sadece bitirdiginiz ya da bitirmeyi dusundugunuz okullari yazmaniz yeterli.

Uzun sure kaldiginiz tum adresleri yazin.

• @crazycells evet Mayıs'ta gönderdim , cizelgeyi kontrol ettim, numara current olunca kcc yazayım diyorum bu durumumu

• @crazycells teşekkür ederim, yurt dışında 3 ay kadar kaldım sonra döndüm zaten o adresi yazmama gerek yok o zaman

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@muratbey DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells evet Mayıs'ta gönderdim , cizelgeyi kontrol ettim, numara current olunca kcc yazayım diyorum bu durumumu

basvuru sirasinda verdiginiz email adresine erisiminiz devam ediyor mu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuncayarat DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

@crazycells teşekkür ederim, yurt dışında 3 ay kadar kaldım sonra döndüm zaten o adresi yazmama gerek yok o zaman

siz bilirsiniz, ben yerinizde olsaydim yazardim.

• Merhaba, dün itibari ile askerlik görevimi tamamladım ve terhis belgemi aldım. Askerdeyken evrakları isteyen mail gelmiş KCC'den, ben de bugün hızlı bir şekilde belgeleri e- devlet üzerinden indirmeye başladım ancak askerlik durum belgem e-devlet üzerinden çıkmıyor ve askerlik şubesine başvurmam gerektiği yazıyor. Soruma gelecek olursak; birlikten ayrılırken verilen terhis belgesi askerlik durum belgesi yerine geçer mi acaba? Eğer geçmiyorsa askerlik durum belgesi olmadan evrakları göndersem, konsolosluktaki mülakatta askerlik durum belgesi ile gitsem ve durumu açıklasam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Malum evrakları geç yolluyor olacağım ve her gecikme mülakat tarihimde de gecikmeye sebebiyet verecek. Bu arada DS260 formunu askerlik yapmamış olarak doldurmuştum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bilbo DV2019 (2019 Green Card Lotosu) Asamalari içinde söyledi:

Merhaba, dün itibari ile askerlik görevimi tamamladım ve terhis belgemi aldım. Askerdeyken evrakları isteyen mail gelmiş KCC'den, ben de bugün hızlı bir şekilde belgeleri e- devlet üzerinden indirmeye başladım ancak askerlik durum belgem e-devlet üzerinden çıkmıyor ve askerlik şubesine başvurmam gerektiği yazıyor. Soruma gelecek olursak; birlikten ayrılırken verilen terhis belgesi askerlik durum belgesi yerine geçer mi acaba? Eğer geçmiyorsa askerlik durum belgesi olmadan evrakları göndersem, konsolosluktaki mülakatta askerlik durum belgesi ile gitsem ve durumu açıklasam herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Malum evrakları geç yolluyor olacağım ve her gecikme mülakat tarihimde de gecikmeye sebebiyet verecek. Bu arada DS260 formunu askerlik yapmamış olarak doldurmuştum.

Ben de dediginiz sekilde yapmanizi tavsiye ederim.

Zaten TC vatandaslarindan askerlik belgesi istenmiyor, dolayisiyla askerlik belgesini mulakata bile goturmezseniz sorun olmayacak.

• @bilbo merhaba ben de bedelli askerlik zorunlu hizmet süresini tamamladıktan sonra bana verilen terhis belgesini taratıp yollamıştım kcc ye bir sorun çıkmamıştı. size de aynısını tavsiye ederim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

151

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.1k

| | | |