Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaslar nisanlilik vizesi ile ilgili bir whatsapp grubu var midir, varsa link gonderen olur mu; yoksa kurulmasina nasil bakarsiniz?
    Sevgili Ali forumda aradim ama bulamadim varsa da bu giriyi silerim. Buradan zaten sureci takip edip geldigimiz asamalarla ilgili bilgiler alip-veriyoruz fakat bazen daha spesifik ve anlik haberlesme ihtiyaci da doguyor. Buna istinaden bir whatsapp grubumuz da olsa fena olmaz sanki. Goruslerinizi bildirirseniz memnun olurum.

• @akhilleus benim dahil oldugum veya bildigim bir whatsapp grubu yok ancak olur ise ise yarayacagini dusunuyorum.

• O haldr diger arkadaslar da bir yazsin fikirlerini sonra kabul edilirse duruma gore hareket ederiz. Bu asamada Ali’yi bir bekleyelim ne diyecek bakalim, varsa grup gireriz yoksa ona gore action aliriz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akhilleus @misi-misiyos nisanlilik vizesine yonelik boyle bir whatsapp grubumuz yok arkadaslar, ama faydali olacagini dusunuyorsaniz bu sekilde bir grup kurup bu konuda duyurusunu yapabilirsiniz.

• @akhilleus Selamlar, biz IR1 Sürecine sizden 1 ay sonra başladık.Bahsettiginiz NOA 1 bize hala ulaşmadı.(I797) E-Posta yoluyla sadece bildirim geldi.2.kez ulaşmadıgını yazdım ama hala gelen evrak olmadı.USCİS'in sitesinden ''Change of Adress''mi yapmalıyız. Adres değişikliği yaparsak mı işlemler uzuyor?Birde NOA1 ile dosyanın sistemde ne durumda olduğunu takip edebiliyormuyuz? bu yüzden çok önemlimi fiziki olarak gelmemesi?Şimdiden teşekkürler.

• @crazycells tesekkurler o halde biz ufaktan bir grup kurariz buraya linki birakirim gelmek isteyenler gruba dahil olur.

• @crazycells sanırım erkek arkadaşım forma benim adımı yazarken türkçe karakterlerle yazmalı? Benim son 5 yıl içindeki iş tecrübelerimin olduğu kısımda da türkçe karakter mi kullanmalıyız?

Formda herşeyin bilgisayarda sadece benim adımın elle yazılmış olması sorun çıkartır mı? Neden bilmiyorum fakat forma ‘ğ’ yazamıyoruz. 🤔

• @ice merhaba, bize de gec gelmisti ve telaslanmistik. Hatta adres degisikligi secenegine basvurqcaktik ki son anda bir arayalim dedik. Biz istanbulu adres olarak gidtermistik ve sorunun ordan kaynaklandigini dusunmustuk ama uscisi aradik 30 dk kadar hatta bekledik nihayet iletisime gecebildik. Orda bize iki hafta daha sure verdiler ve eger gelmezse tekrar baglantiya gecmemizi soylediler.
    Biz de bekledik ve nihayet verdikleri surenin sonunda zarf elimize ulasti. Rahatlamistik abd disi adres vermenin sorun olmadigini gorduk. Aksi halde adres degisikligi yapacaktik. Bence bir arayin onlarin yonlendirmesine gore hareket edin eger olmazsa son care adres degistirin cunku adres degisikligi biraz uzatiyor sureci.
    Bu arada no1 zarfi doktor randevusunda gerekli olacak diye biliyorum o nedenle uscis ten gelen her evraga fiziki olarak sahip olun, elinizde bulundurun derim.
    Surecinizde basarilar dilerim.

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@tuchi K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi) içinde söyledi:

@crazycells sanırım erkek arkadaşım forma benim adımı yazarken türkçe karakterlerle yazmalı? Benim son 5 yıl içindeki iş tecrübelerimin olduğu kısımda da türkçe karakter mi kullanmalıyız?

Formda herşeyin bilgisayarda sadece benim adımın elle yazılmış olması sorun çıkartır mı? Neden bilmiyorum fakat forma ‘ğ’ yazamıyoruz. 🤔

Soruda ayrica belirtilmedigi surece sadece ingilizce karakterler kullanmalisiniz. El yazisi / bilgisayar farketmez.

• Arkadaşlar ya kusura bakmayın ama gün geldi 11 de görüşmeye gireceğim kimse girmedi mi ne yapıyorsun içerde ne soruyorlar :)) stresimiz azalsın vallahi

• Merhaba arkadaşlar. Bilgilerin güncel durması açısından. 26 şubat günü sabah 10'da doktor randevuma katıldım. Yer olarak bulunması çok kolay bir konuma sahip. Yanınızda getirmeniz gerekli evraklar;

• Pasaport
    • Ankara konsolosluğunun gönderdiği e-mail (ANK2019XXXXXX)
    • Doktor randevu tarihinizi belirten bilgi e-maili
      İlk önce 4. kata çıkıyorsunuz sol taraftaki ilk kapı. Kapıyı çalmaniz yeterli onlar içeriden açıyor. Pasaportunuzu ve diğer evrakları veriyorsunuz. Ve bir süre bekleyip size sesleniyorlar. Fotoğrafınızı çekip ve pasaportunuzla birlikte bir belge veriliyor. Bu belgeyi imzalıyorsunuz. Ve sonra 3. kata iniyorsunuz. Verilen evrağı ve pasaportunuzu oraya teslim ediyorsunuz. Birkaç dakika sonra size sesleniyorlar. Ve 117,5 dolar ödüyorsunuz. Ve yeniden beklemeye başlıyorsunuz. Yaklaşık 10-15 dakika sonra size yeniden seslenip kan ve idrar testi yapılıyor. Yeniden bekleme alanında bekliyorsunuz. Size seslendiklerinde bu kez arka kısımdaki x-ray gidiyorsunuz işlem bittiğinde imzanız alınıyor. Yeniden 4. Kata çıkıp pasaportunuzu ve belgeyi teslim ediyorsunuz. Sıranız geldiğinde size sesleniyorlar. Handan hanımla beni muayne edip birkaç sorular soruyor. Sorular genellikle klasik yinede bilgi amaçlı sıralayayım.
    • Geçirdiğimiz bir ameliyat var mı?
    • Şeker, tansiyon gibi bir hastalığınız var mı?
    • Yara işiniz var mı?
    • Daralma, sıkılma, karamsarlık hissediyor musunuz?
    • Psikolojik destek aldınız mı? Ve alıyor musunuz?
    • Kendinize zarar vermeye çalıştınız mı?
    • Başkasına zarar vermeye çalıştınız mı?
    • Uyuşturucu kullandınız mı? Şu anda kullanıyor musunuz?
    • Sigara içiyor musunuz? içiyorsanız günde ne kadar?
    • Alkol kullanıyor musunuz?
      Hatırladığım sorular bunlar. 4 tane aşı oluyorsunuz eğer herşey yolunda ise ve sanırım yaşınızda önemli. Yapılan aşılar;
    • Grip
    • Suçiçeği
    • Kabakulak, kızamık ve kızamıkçık karma aşısı
    • Difteri, tetonoz, boğmaca karma aşısı
      Not: Aşılar ilk birkaç gün ağrı yapıyor. En azından benim için böyle geçti.
      Daha sonra çıkıyorsunuz ve 280 dolar ödüyorsunuz. Makbuzunuzu veriyorlar. Bu makbuzu konsolosluk görüşmesine götürüp görülmediğini bilmiyorum. Ve size ertesi gün akşam 4'de sonuçlarınızı teslim ediyorlar. Ben 15:30 da gittim ve sonuçlarım hazırdı.
      Not: Doktor randevu saatinizden bir saat önce gittiğinizde sizinle yine de ilgileniyorlar. Ben nişanlımla gittim bu benim şansımdı. Nişanlınızla beraber gidebilirsiniz. Şu sıralar oldukça yoğun bunun sebebi green card. Orada sırada beklerken sadece 1-2 Türk görebildim. Diğerleri Fas ve İran vatandaşıydı. Sonuç olarak toplam 397,5 dolar ödedim. Ve yaklaşık 2 saat sürdü.
      Salı günü konsolosluk mülakatıma katılacağım. İyi niyetlerimizi ve dualarımızı eksik etmeyelim birbirimizden.
      Not: Mülakat sonrası en kısa zamanda detaylı şekilde yeniden anlatacağım.

• @kewanee mülakatınızın da hayırlı bir şekilde sonuçlanması duası ile.

• @uslanmaz çok çok teşekkür ederim iyi niyetiniz ve duanız için.

• Günaydin arkadaşlar. Bu sabah konsoloslukla ile olan mülakatıma katıldım. Yoğun bir gündü konsoloslukta. Sabah 7:30 da sıraya girdim. Herşeye rağmen 8-8:15 mülakat sırası bir türlü bitmedi. 8:30 randevuma ancak 9 da girebildim. Orada güvenlik göçmen vizeleri için öncelik tanımasa belki hala sırada olabilirdim. Iki güvenlik kapısından geçiyorsunuz. Ve hemen sol taraftaki kapıdan içeri girip pasaportunuzu veriyorsunuz. Ve arka kısmına bir sticker yapıştırıp bir sıra numarası veriyorlar size. Bayrağın olduğu kısma gidip siranizi bekliyorsunuz. Benimle konuşan orta yaşlı beyefendi oldukça nazik ve sevecendi. Beyefendi benden nüfus kayıt örneğimi. Adli Sicil kaydımı. Nişanlimin pasaport kopyasını. Ve sponsorluk belgelerini ve bütün kanıtlarımı istedi. Sonra birkaç konuşma. Ve daha önce yurtdışında yaşayıp yaşamadigimi sordu. Daha sonra sağlık raporumu istedi. Ve siram geldiğinde bankoya gitmemi istedi. Bu arada bazı konuşmalar duyuyordum. Küçük koridorda yapılan herkesin onay aldığını gördüm. Diğer bölümde olanlarin birçoğu reddedildi. Turist vizelerinde. Green card tahlileri 10 kişiydi. Tek k1 vizesi olan bendim. Green card talihlilerine daha nazik davrandığını gördüm. 4 banko içinde bir banko çok zorluydu. Ve tek Türk banko burasiydi. Özür dilerim. Mahkeme suratli bir genç bayan. Heryerden iyi enerjiler gelirken. Nedense bu bankoda hep bir sessizlik mevcuttu. Ve maalesef bu bankoya denk geldim. Ilk once yemin ettirdi ve parmak izi aldi. Neredeyse 30 tane soru sordu. Türkçe başladığı mulakata kötü bir ingilizce ve ağzında lafları geveleyerek sorular sorup. Her soruya ingilizce cevap verdiğim halde. Bana ingilizce bilmediğimi iddia etti. Bende kendimden kuşku duydum. Ben mi yanlış telaffuz ediyorum. Bu yüzden Özür diledim. Çok heyecanlı olduğumu söyledim. Tek bir saniye dahi gülümsemedi. Bunun üzerine türkçe sorduğu sorulara ingilizce. Ingilizce sorduğu sorulara türkçe cevap verdim. Sanırım anlatmıştır. Bayanin sorduğu sorular:

• nerede ve ne zaman tanıştınız?
    • nisanlinizin annesinin adı?
    • nisanlinizin çocuklari var mi?
    • nisanlinizin çocuklarınin isimleri ve yaşlari?
    • siz ne iş yapıyorsunuz?
    • nisanliniz nerede yaşıyor? Hangi eyalette?
    • nisanlinizin nerede çalışıyor? Ve şehri?
    • nisanlinizin aylık geliri?
    • nisanlinizin ne tarz evde yaşıyor?
    • nisanlinizin evinin kaç odası var?
    • evlilik planlariniz nedir?
    • nisanliniz kaç kez ziyaret etti?
    • nisanliniz nerede kaldı?
    • nisanliniz ve aileniz tanıştı mı?
    • kaç kardeşiniz var? ( ablam olduğunu ve evli oldugunu ve 7 yasinda cocugu oldugunu söyledigim halde. Bana israrla ablamin kaçıncı sınıfa gittigini sordu. Note: türkçe olarak sordu)
    • kaç yaşındasınız?
    • nişanlınız kaç yaşında?
    • çalışmıyorsaniz neden çalışmıyorsunuz?
    • lise ve üniversite bilgilerimi nedir?
    • nisanlimin benimle uyudugunu ya da ayrı odalarda mi kaldik?
    • nişanlınıza nasıl evlilik teklifi ettiniz ingilizce olarak anlatınız.
    • nişanlınızın dini nedir?
    • nişanlınız hangi sıklıkla kiliseye gider?
    • nişanlınızla dini farklılıklar yüzünden bir
      problem yaşadınız mı?
    • annenizin ve babanızın ismi nedir?
    • nişanlınızın bir hastalığı var mı? Varsa neler?
      Hatırladığım sorular bunlar. Eğer yeni birşeyler hatirlarsam yeniden yazarim. Sonuç olarak göçmen haklarimin olduğu bir kitapçık verdi ve 5 iş günü içinde elime ulaşacağımı söyledi. Bunu söylerken bile gülümsemedi. Ilginç bir mülakat oldu benim için. Ve bu bayan yüzünden hala stresli hissediyorum. Mutlulugumuzu bile doğru düzgün yaşatmayan bir memur olarak aklimda kalacak ömür boyu. 🙂
      Not: çanta, elektronik eşya, saat, bozuk para, kemer asla almıyorlar içeriye. Konsolosluk karşısında bir büfe var. Oraya emanet edebilirsiniz. Ya da taksi duraginin karşısında simit fırını var. Birşeyler yerseniz sizden ücret almıyorlar emanet için. Sabah 6:30 da dahi orası açıktı. Eğer otogara gelecekseniz. Taksi ile konsolosluğa 20 TL ile gidebilirsiniz. Eğer yazım hatam olduysa şimdiden Özür dilerim. Herkese iyi şanslar. Inşallah benim yaşadığım traji komik durumları yaşamazsınız. Iyi niyetlerim ve dualarim sizlerle arkadaşlar.

• @kewanee cok tebrik ederim, oyle boyle sonucta aldiniz vizenizi siz ona bakin. Kendi ulkemizde kendi milletimizden olan insanlardan bu sekilde muamele gormek tabi ki uzucudur. Tekrar tebrik ederim, darisi basimiza 🙂

• @misi-misiyos çok teşekkürler. Inşallah sizlerde hayırlı haberler alırsınız. Belki nişanlımla olan yaş farkindan dolayı bu kadar çok kurcaladi. Bir an vermeyeceğini düşündüm. Ama sonuç mutluluk verici. Yeniden teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kewanee tebrikler, evliliginiz simdiden hayirli ve ugurlu olsun.

• @kewanee Tebrikler darisi bizlerin basina. yeni hayatinizda basarilar.

• Teşekkür ederim. @crazycells @akhilleus

Benzer Başlıklar

• 1476
  • 1
  • 57
  • 116
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

29

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.9k

| | | |