Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@baymyrat bunun cevabını gruptan yazmıştık sana okumadınız mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@baymyrat FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Benim mülakat günüm bugündü CEAC'da vize durumu kontrol ettigimde Administrative Process yazıyor Passportlar elçilikde geri verilmedi. Böyle duruma düşen oldumu. Eksik evrak ve sabika kayit yok. @roccorocco

konsolosluktan size idari isleme kaldiginiza dair bilgi verilmediyse sorun yok.

• @ayvalik10 ilk önce buraya yazdım. Ondan kusura bakmayın.

• @crazycells teşekkür ederiz.

• @mhepekiz teşekkür ederiz

• @roccorocco teşekkür ederiz

• Merhaba arkadaşlar bende NIV için 31.01 2019 de girdim mülakata vizeniz onaylandı deyip beyaz kağıtla mutlu mesut ayrıldım konsolosluktan sonra o meşhur mail geldi banada vs vs benim sormak istediğim bi kaç şey var Birincisi online başvuru formunu doldurduktan sonra zaten biz mülakata gidene kadar incelenmiyor mu bilgilerimiz? Birde bu adminstratuve process tam anlamıyla bir isim soruşturması mı çünkü benim adımda soyadımda yayagın kullanılılan türden ve ordaki memurda bana daha önce tutuklandın mı olaya karıştın mı dedi bende hayır dedim ? Yani bir de ortalama ne kadar sürüyo bu yıl için çunkü grçen yillarda baya bekleyenler olmuş ? Bide process tamamlanınca önce mail mi atıyorlar yoksa durumu mu güncelliyoe yani nerden takip etmek daha doğru ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehemelt FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Merhaba arkadaşlar bende NIV için 31.01 2019 de girdim mülakata vizeniz onaylandı deyip beyaz kağıtla mutlu mesut ayrıldım konsolosluktan sonra o meşhur mail geldi banada vs vs benim sormak istediğim bi kaç şey var Birincisi online başvuru formunu doldurduktan sonra zaten biz mülakata gidene kadar incelenmiyor mu bilgilerimiz? Birde bu adminstratuve process tam anlamıyla bir isim soruşturması mı çünkü benim adımda soyadımda yayagın kullanılılan türden ve ordaki memurda bana daha önce tutuklandın mı olaya karıştın mı dedi bende hayır dedim ? Yani bir de ortalama ne kadar sürüyo bu yıl için çunkü grçen yillarda baya bekleyenler olmuş ? Bide process tamamlanınca önce mail mi atıyorlar yoksa durumu mu güncelliyoe yani nerden takip etmek daha doğru ?

Gecmis olsun. Mulakat tarihi verilmeden boyle bir background check yapilmayacaktir diye tahmin ediyorum, her formu doldurana sira gelmeyecek cunku... gereksiz yere sisteme yukleme yapmis olurlar.

Zaten mulakat sirasinda idari islem kagidi alanlar henuz islemleri bitmeyenler anlamina geliyor. Herkes background check'ten geciyor, sistem tarafindan clear edilmeden vize alamiyorsunuz.

Eskiden siz takip ediyordunuz ama artik konsolosluk email ile bildirim yapiyor.

• @crazycells hocam bide bu ap ye kalan herkese bu supplemental question form dedikleri formu doldurtturuyorlar mı? Bu doldurttukları formu amerikaya mı gönderiyorlar gerçekten yoksa buradan mı devam ediyor süreç? bir de ortalama ne kadar sürüyo bu sürec benim 26.02 de Türkiyeden hareket etmem gerek yardımcı olursanız çok sevinirim

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mehemelt FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells hocam bide bu ap ye kalan herkese bu supplemental question form dedikleri formu doldurtturuyorlar mı? Bu doldurttukları formu amerikaya mı gönderiyorlar gerçekten yoksa buradan mı devam ediyor süreç? bir de ortalama ne kadar sürüyo bu sürec benim 26.02 de Türkiyeden hareket etmem gerek yardımcı olursanız çok sevinirim

evet, herkesten degil ama buyuk bir kismindan isteniyor diyebiliriz. Maalesef sonrasinda surecin nasil isledigine emin degilim, iki turlu de olabilir kanimca.
    Pek cok idari islem 60 gunden kisa bir sure icerisinde tamamlaniyor.

Eger ABD disinda bir yere gitmeniz gerekiyorsa ve pasaportunuz sizdeyse seyahat edebilirsiniz (eger sizde degilse konsolosluktan isteyebilirsiniz), seyahat sonrasi Turkiye'ye geldiginizde vizeyi alabilirsiniz.

• Arkadaslar Merhaba,
    Cuma gunu mulakat sonrasi vizemin onaylandigi soylendi fakat Az once mail ile "Your pending immigrant visa case" konulu bir mail aldim.

MAILIN ICERIGI

"Immediate attention required
    Before we can continue processing your visa application, we need you to send the information and/or documents marked urgent to us. No further action can be taken on your file before this information reaches our office. We require a response within 20 days. Late responses may cause additional delays in processing your case.

Please submit this information via the web Contact Form listed below:

IMPORTANT: ALL IRANIAN APPLICANTS MUST PROVIDE NATIONAL ID CARD AND ITS TRANSLATION, IF THEY HAVE NOT DONE AT THE TIME OF THE INTERVIEW. (You can send the scanned copy of your card along with its translation via email to: [email protected])

NOTE: Send only your DS-5535 forms to: [email protected],

Please send all other inquiries to: [email protected]

If the passport information you have provided on your DS-260 form changes at any stage of the process after your interview, you must inform us immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

Details for each applicant
    Applicant 1: Gokhan *********
    Status: Need Info
    Documents and/or Actions Required:

Please provide proof of your timely departure from the U.S.
    Please explain the route you took when you departed the U.S.
    Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara"

Mail bu sekilde. Visa Status tan baktigimda "Ready" olarak gozukuyor.
    Simdi anladigim kadari ile DS5535 formunu indirip cikti alip el ile doldurduktan sonra tarayip mail ile [email protected] adresine gondericez.
    Lutfen yaniliyorsum duzeltiniz.
    Ayrica alt bolumde
    "Documents and/or Actions Required:

Please explain the route you took when you departed the U.S."
    uyarisi var bunun icinde ucak biletlerimi gondermem yeterli olurmu ve bunu da ayni mail adresine mi gondermem gerekiyor?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhn-clkkn FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

Arkadaslar Merhaba,
    Cuma gunu mulakat sonrasi vizemin onaylandigi soylendi fakat Az once mail ile "Your pending immigrant visa case" konulu bir mail aldim.

MAILIN ICERIGI

"Immediate attention required
    Before we can continue processing your visa application, we need you to send the information and/or documents marked urgent to us. No further action can be taken on your file before this information reaches our office. We require a response within 20 days. Late responses may cause additional delays in processing your case.

Please submit this information via the web Contact Form listed below:

IMPORTANT: ALL IRANIAN APPLICANTS MUST PROVIDE NATIONAL ID CARD AND ITS TRANSLATION, IF THEY HAVE NOT DONE AT THE TIME OF THE INTERVIEW. (You can send the scanned copy of your card along with its translation via email to: [email protected])

NOTE: Send only your DS-5535 forms to: [email protected],

Please send all other inquiries to: [email protected]

If the passport information you have provided on your DS-260 form changes at any stage of the process after your interview, you must inform us immediately via email at https://tr.usembassy.gov/visas/contact-immigrant-visa-section/. This is necessary to avoid possible delays in your visa process.

Details for each applicant
    Applicant 1: Gokhan *********
    Status: Need Info
    Documents and/or Actions Required:

Sincerely,

Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy Ankara"

Mail bu sekilde. Visa Status tan baktigimda "Ready" olarak gozukuyor.
    Simdi anladigim kadari ile DS5535 formunu indirip cikti alip el ile doldurduktan sonra tarayip mail ile [email protected] adresine gondericez.
    Lutfen yaniliyorsum duzeltiniz.
    Ayrica alt bolumde
    "Documents and/or Actions Required:

Please explain the route you took when you departed the U.S."
    uyarisi var bunun icinde ucak biletlerimi gondermem yeterli olurmu ve bunu da ayni mail adresine mi gondermem gerekiyor?

Yok, sizden DS5535'i istemiyorlar.

Sadece su iki sorunun cevabini yazip gondermeniz yeterli:

Su adrese gondermelisiniz: [email protected]

Daha once ABD'ye giris yapmissiniz ama cikis kaydinizi bulamamislar sanirim, bunu aciklamanizi istiyorlar.

• @crazycells Cok tesekkur ederim cevabiniz icin.
    Ben yinede bugun gun icinde DS-5535 i doldurup gonderdim umarim sorun olmaz ayrica sorduklari soru icin donus biletimi eke ekliyerek durumu anlatan mail yazidm. Sanirim yeterli olur?

• Selamlar 28 şubat tarihi ile ap durumumuz sonuçlanmış ve vize için pasaportları istediler.
    bugün gönderebildik. elimize ulaşınca yeniden yazarım. teşekkür ederim

• @mgulcan hadi gözünüz aydın olsun.

• @Mgulcan gözün aydın. Hayırlı olsun

• @mgulcan gözünüz aydın.. hayırlı olsun..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gkhn-clkkn evet, yeterli.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mgulcan gozunuz aydin.

• @uslanmaz teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |