Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @aayhann Gerçekten Forum bilgi kütüphanesi gibi gereksiz gazete ve magazin haberlerinden daha faydalı bence emeği geçen herkese teşekkürler

• @murat34 kesinlikle öyle.greencard çıksın çıkmasın amerikaya bir şekilde yerleşmeyi planlıyorum..bir şeyi çok istersen olurmuş bunu hayatımın her alanında deneyimledim 🙂 o yüzden bu ortamda verilen bilgiler bizim işimizi çok kolaylaştıracak.. bende çok teşekkür ediyorum emeği geçen herkese..

• @aayhann Evet bu işin piyango kısmı normal yollardan gidebilir insan tabi her zaman yasal olanı tercih ederim onlarla ilgilide birçok başlık var çok değerli bilgiler var müthiş

• @aayhann heyecan var tabii, olmaz mı 🙂 zaman geçmiyor ama. 106 veya 107 gün kalmış olması lazım, bu süre nasıl geçecek hiçbir fikrim yok. her gün mülakat deneyimlerine vs. bakıyorum, artık tüm adımları ezberledim bana çıksa direkt tüm işlemleri hallederim ama çıkma ihtimali çok düşük tabii. bekleyip göreceğiz bakalım umarım forumda isteyen herkese çıkar 🙂

• @ahmet-34 arkadaşlar alt tarafı şakayla karışık bişey dedik amma abarttınız hemen de ciddiye aldınız görende nededim sancak inşallah hepinize çıkar gidersiniz 🤷🏻♂😀

• @birumut DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

kendi bayrağının altında yaşamıyorsan ırkçılık gibi olayları çok dert etmemek lazım.siyasilerin en hoşuna gittiği şeydir milliyetçilik ve bunu oy için kullanırlar.
    Türkiye de yok mu ırkçılık hemde alası var ya sev ya terk et diyenlerin alkışlandığı bir ülke burası.ırkı mezhebi yüzünden evliliklerin engellendiği şivesinden dolayı dalga geçildiği bir ülkede yaşadığımızı unutmayalım.muhacir köyü mahallesi damgasının vurulduğu şehirlilerin onlar buranın yerlisi değil gibi sınıflara etiketler vurmayı çok severiz.hemşeriçilk mehzepçilik ümmetçilik ırkçılık bunlar yüz yıllardır var ve var olacaktır.yaşadağınız ülkede hakkınızı arayabiliyor musunuz adalet hukuk var mı asıl önemli olan.

@birumut @saulgoodman @Chromium
    not: "beyaz" arkadaş kız arkadaşını, "siyahi" arkadaş annesini aramak için soruyor.

• @aayhann sen buraları bir de Nisan ayında gör

• Merhaba bir soru sormak istiyorum. Diyelim ki greencard kazandım. Otomatikman esim de kazanmış olacak. Kazandıktan sonra eşimle beraber Amerika'ya giriş yapsam sonra eşim TR ye dönse ve 6 ayda bir 2 haftalık giriş-çıkışlar gerçeklestirse problem olur mu? Yani ilk yıl düzeni kurana kadar tek başıma çalışmayı düşünüyorum Amerika'da. Sonrasında eşimi de temelli almayı planlıyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@birkan1907 DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Merhaba bir soru sormak istiyorum. Diyelim ki greencard kazandım. Otomatikman esim de kazanmış olacak. Kazandıktan sonra eşimle beraber Amerika'ya giriş yapsam sonra eşim TR ye dönse ve 6 ayda bir 2 haftalık giriş-çıkışlar gerçeklestirse problem olur mu? Yani ilk yıl düzeni kurana kadar tek başıma çalışmayı düşünüyorum Amerika'da. Sonrasında eşimi de temelli almayı planlıyorum.

Ilk yillar bu tur giris-cikislar problem olmuyor.

• @aayhann @murat34 geçmiş yıllara bakarsanız insanın ilk sene yaşadığı heyecan sonraki yıllarda olmuyor sanırım bir çoğumuz geçen yıl daha heyecanlıydık ama nisan ortaları gibi daha çok aktif olan olur .

• ⭐⭐ Yasaklı

safak 105 selam olsun. G ecmiyorr

• Katılıyorum nisan ayında hatta nisan sonuna doğru en aktif konulardan olacağı kesin. Nasıl ki başvuru tarihi yaklaşırken, başladığında ve bitmeye yakın müthiş bir hareket vardı; aynı şekilde mayıs 7 öncesi ve sonrası birkaç hafta çok yoğun olacaktır, hele sonrası.. sevinçler hüzünler, meraklar...:) o telaşları yazarken bile tatlı geldi :))

• DV2020 çekilişinde en çok merak ettiğim husus; TR'den toplam yapılan başvurusu sayısı sanırım. DV2018 ve DV2019'e kıyasla daha fazla katılım bekliyorum.

• ⭐⭐

Forumdan çok kişiye çıkar umarım ya, o kadar yazıyoruz çiziyoruz sevinenler de içimizdeki kişiler olsun. 🙂

• @gözde Hanım Aslına bakarsanız birazda günlük monotonluk tanda sıyrılıyoruz bence araştırıyoruz öğreniyoruz ve en önemlisi
    karşılıksız paylaşım yapıyoruz ee tabi bu arada heyecanınızı da yaşıyoruz keyifli yani bence

• 7 yıldır uzman çavuşum yeteri kadar dağlarda yıprandım. Formunu doldurduğum arkadaşıma Green Card çıktı. Üstelik hiç aklında yoktu. Gel beraber başvuralım dedim, bana çıkmadı arkadaşa çıktı. Kul kula sebeptir. İnanıyorumki bu senede bana çıkacak.

• Kazanan arkadaşımın başarı öyküsü mükemmel insanı motive ediyor. 2007 de aracı sitenin formunu doldurarak başvuruda bulunmuştuk. Her neyse arkadaş kazandı herşeyi halletti gidecek ama ne dil var nede tanıdık birisi. Herneyse sağdan soldan memlekette araştırdık, delran dan bir hemşeri bulduk. Bulduğumuz şahıs sağolsun arkadaşı havaalanından alıp evinde bir süre misafir etti. Sonra arkadaşa iş buldu. Arkadaşım şuan Amerika vatandaşı ve taşeron firması var. Bunları 12 senede başardı.

• @crazycells teşekkür ederim

• @gözde tabi kazananlar aktifleştirir burayı diğerleri kabuğuna çekilir :))

• @aayhann DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@gözde tabi kazananlar aktifleştirir burayı diğerleri kabuğuna çekilir :))

Sonuçlar açıklanmadan başvuru yapanlar gelmeye başlar ve ilk yıl kazanamayanlar bir sonraki sene başvursalar da ilk başvurdukları yıl kadar aktif olmazlar .Kazananları dahil etmedim ilk yazdıklarıma 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.5k

| | | |