Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@kürşat FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells hocam iyiki varsınız siz olmazsanız bu süreç bizim için çok zor olur

estagfurullah. Telas yapmaniza gerek yok, sadece sabirla beklemelisiniz 🙂
    Merak etmeyin, surec tamamlaninca size hizlica geri donus yapiyorlar.

• Merhaba sevgili üyeler,
    27 aralıkta idari surecin tamamlandıgı ile ilgili mail almıstık, aynı gun pasaportları ilettik. 4 ocakta evrakların ulastıgını ve vizemizin onaylandıgı ile ilgili mail aldık ve bugun vizeli pasaportlarımız ile gocmenlik paketini ptt den aldık. Idari surecimizin tamamlanması 21 gün sürdü. Herkesin sorunsuz bir sekilde vizesini almasını temenni ediyorum. Surecteki destekleriniz icin tesekkur ederim. 🙂

• @luna tebrik ederim. Hayırlı olsun.hayat güzel günler getirsin.

• @emre tesekkur ederim, sizlere de basarılı bir surec diliyorum.

• @luna tebrik ederim darısı başımıza bizde şuan ap durumundayız ve bekliyoruz yanlız bizden ds5535 formunu doldur diye herhangi bir mail gelmedi konsolosluğa durumum nedir diye msj attım dosyanızı inceleme aşamasında olduğunu söylediler anlaşılan sabırla beklemek gerekiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@luna gozunuz aydin tekrardan.

• @luna gözünüz aydın

• @luna Tebrikler!
    Yeni hayatınızda başarılar dilerim. Ne mutlu size 🙂

• @endyilmaz tesekkurler, sizlerde güzel haberler alırsınız umarım.

• @luna tebrikler..Yeni hayatınızda mutluluklar.

• CEAC sitesinden açıldığından beri benim için Administrative Processing eşim ve çocuklar için Ready yazıyordu. Bu akşam Benim durumum da ready'ye döndü. Ancak elçelik sitesi halen güncellenmemiş ayrıca mail da gelmedi. Tecrübesi ya da fikri olan var mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@endyilmaz FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

CEAC sitesinden açıldığından beri benim için Administrative Processing eşim ve çocuklar için Ready yazıyordu. Bu akşam Benim durumum da ready'ye döndü. Ancak elçelik sitesi halen güncellenmemiş ayrıca mail da gelmedi. Tecrübesi ya da fikri olan var mı?

email gonderilmesini beklemelisiniz.

• @crazycells Mail birkaç saat önce geldi. AP'nin bittiği ve pasaportları görmememizi bildiren bir mail aldım. Daha önce AIS kaydı yapmıştık. Hatta pasaport eve yollansın diye ilave ücret dahi ödedik. Anladığım kadarıyla bu yandı. Yeniden AIS'e kayıt yapmam gerekecek. Doğru mu? Eğer öyleyse AIS'de eksik evrak gönderimi gibi bir seçenek kullanarak mı yeniden kayıt yapacağım. Deneyimlerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. 🙏
    Gerçi pasaportlar elime geçene kadar işin olduğuna inanmıyor ve kutlamaya başlamıyorum, ama en azından bir ilerleme oldu.
    Darısı benden de şanssız @roccorocco arkadaşın ve tüm bekleyenleri başına. ☺

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@endyilmaz FY2019 Administrative Process ( AP durumu ) ( İdari İşlem ) içinde söyledi:

@crazycells Mail birkaç saat önce geldi. AP'nin bittiği ve pasaportları görmememizi bildiren bir mail aldım. Daha önce AIS kaydı yapmıştık. Hatta pasaport eve yollansın diye ilave ücret dahi ödedik. Anladığım kadarıyla bu yandı. Yeniden AIS'e kayıt yapmam gerekecek. Doğru mu? Eğer öyleyse AIS'de eksik evrak gönderimi gibi bir seçenek kullanarak mı yeniden kayıt yapacağım. Deneyimlerini paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. 🙏
    Gerçi pasaportlar elime geçene kadar işin olduğuna inanmıyor ve kutlamaya başlamıyorum, ama en azından bir ilerleme oldu.
    Darısı benden de şanssız @roccorocco arkadaşın ve tüm bekleyenleri başına. ☺

gozunuz aydin. Evet, eksik evrak gonderimi deyip yeni bir gonderim bildirimi olusturun.
    Para kismina tam emin degilim, isterseniz AIS servisine ulasip parayi yeni gonderime aktarmalarini soyleyin, yapabilirler diye dusunuyorum.

• @endyilmaz gözünüz aydın. Darısı benim gibi tüm bekleyenlere inş. Benim durumum tamamen şanssızlıklar zinciri. Üzerimde bilimsel bir çalışma yapılmalı:))

• @crazycells Takip belgeleri kısmında şöyle bir uyarı var:
    Vize başvurusunu (mülakat veya kurye yoluyla) tamamlamayan ve Konsolosluk talimatı alan bir başvuru sahibi için takip işlemi talebi gönderilmesi, bir usulsüzlük girişimi olarak değerlendirilecek ve başvuru sahibinin vize başvuru sicilinde ciddi, olumsuz bir etkisi olacaktır.
    Ayrıca yalnızca kendi mi mi tüm aile üyelerini mi seçmeliyim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells Takip belgeleri kısmında şöyle bir uyarı var:
    Vize başvurusunu (mülakat veya kurye yoluyla) tamamlamayan ve Konsolosluk talimatı alan bir başvuru sahibi için takip işlemi talebi gönderilmesi, bir usulsüzlük girişimi olarak değerlendirilecek ve başvuru sahibinin vize başvuru sicilinde ciddi, olumsuz bir etkisi olacaktır.
    Ayrıca yalnızca kendi mi mi tüm aile üyelerini mi seçmeliyim?

takip belgeleri dediginiz kisim, eksik evrakla ilgili bilgi olan kisim mi?
    Tum aile uyeleri vize alacaksa hepsini secebilirsiniz.

• @endyilmaz çok güzel bir haber gözünüz aydın sizinle aynı durumda olan arkadaşlarında en kısa sürede sonuçlanmasını temenni ediyorum.

• @endyilmaz tebrikler hayırlı olsun, ap surecini yasayanlar pasaportta vizeleri gorene kadar sevinemiyor sanırım 🙂

• @luna ben AP bitti diye sevinmiştim. :)) hatta herkesle vedalaşmaya bile başlayacaktım 🙂 Ama bu sevinç 3 hafta beklemeden sonra değişti. O yüzden pasaportlar ele ulaşmadan sevinmemek en iyisidir. Sonra benim gibi duygu fırtınaları ve gelgitleri yaşıyor olabilirler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.8k

| | | |