DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @demirdenkadifeldiven Evet yeterli

• @Busra-Akdag, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Sponsor olabilmek için gelirin ne kadar olması gerekiyordu ?

I 864 poverty guideline a bakmak lazim. Sen 2 kisi, sizi sponsor olan kac kisi, sizin, yada sponsor olanin bakmakla yukumlu oldugu kisi, toplamina bakmak lazim. sayi verirsen, net rakami paylasalim

• @berkant, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Arkadaşlar merhaba 25 kasim dq ama dosya hala nvcde randevu gelmedi.Her yere mail attım aradim kimse birsey demiyor ben vazmı gecmem lazim yoksa amerikadan avukat mi bulayim uzaktan bilgilerimi verip tavsiyeniz var mi

Senin evrak basvuru tarihinde, DQ tarihinde benden once, mulakat verilmemis olmasi normal degil, kaygini anliyorum. NVC ile 1 yil icinde irtibat kurmazsan, dosyan siliniyor, NVC ye mail attiginda, benden sonra basvuru yapip, benden sonra DQ olanlara randevu verdiniz, email lerinizde first come first serve diye sallamayi biliyorsunuz? benim mulakat tarihim nerde? diye sor, sonra bakariz

• Merhaba,

zirt pirt angaraya gitmek istemedigim icin, 30 mart ta unganlara randevu alindi.
    ankarada kugulu parkin yaninda unganlarin yerine gidildi. 4 kat.
    1550 ytl kan verme ve rontgene, ve $310 a muayene ucreti bayildik.
    4 asi yapildi, grip,su cicegi(2),tetenoz,hepatit B

2 nisanda randevuya gidildi, Randevuya bilerek biraz gec gidildi.
    Randevudaki ters bayan degilde diger turk beyefendiye evraklar verilmeye calisildi. CEAC sistemine hersey yuklendigi icin,
    Cok hazir gelmissiniz, herseyinizi yuklemissiniz, dendi, sadece, sabika kaydina, nufus kayit ornegine, evlilik cuzdanina ve
    fotograflarin aslina bakti

Diger tarafta ki amerikali vize gorevlisi esin amerikan varandasimi, adi ne, senin adin ne, amerikada nerede yasayacaksin disinda green
    kartin gonderilecegi adresi teyit etti ve tebrik etti. Unganlarda muayene email i henuz gelmedi dediler, email gelince vizenizin oldugu pasaportunuz
    size ulastirilacak dendi , konsolosluk ile isim bitti, konsolosluktan cikmadan unganlardan email de geldi, muayenenin sorunsuz gectigine, dair
    unganlara tekrar gidip teyit ettim ikinci defa. Bir kac gun icinde vizeli pasaportun evime gelmesini ongoruyorum.

U.S. Department of State
    IMMIGRANT VISA APPLICATION
    Issued
    Immigrant Visa Case Number: ANK202380XXXX 01 ANK
    Case Created: 29-Oct-2023
    Case Last Updated: 03-Apr-2024

• Merhaba arkadaşlar. Bende iki ay önce covid olduğumdan dolayı aşımı cuma günü olacağım. Dün vize görüşmem güzel geçti vizem onaylandı. Fakat sağlık raporum henüz kapanmadı. Söyledim cuma aşı olacağımı. Unganlara mail atacağımı. Yine de vizem onaylandı. Bu durumu yaşayan sonrasında vizesi sorunlu olan var mı acaba? Eksik evrakla pasaportumu verirler zannediyordum. Onayladılar. Acaba dosyam kapandığında mı vizemi onaylarlar? Bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

• Bu $200 green kart basim bedelini nasil / nereye oduyoruz?

• @Sdf nerede oldunuz

• @hasanmakinaci 2 kişiyiz

• @Busra-Akdag, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@hasanmakinaci 2 kişiyiz

bu uscis sayrafina bakabilirsiniz, ne kadar gelir beyan edilmesi gerektigine istinaden.

ornegin siz 2 kisisiniz, 2 de sponsor olsa, toplam 4 kisi diyelim,
    4 kisi icin NVC $39.000 gormek istiyor. tax evraki 1040 da line 9 da bu rakami gormek ister, daha dusukse rakami yukselt gel derler.

• @Busra-Akdag ben Ankara şehir hastanesinde olmuştum

• @hasanmakinaci çok teşekkür ederim

• @hasanmakinaci attığım maillere verdikleri cevap sorularinizin cebabini sitemizde buluabilirsiniz sadece bu. Acaba direk ankaraya gitsem kapıda bor gorevli dosyama baksin diye sorsam sokarlar mi

• Herkese Merhabalar,

Buradaki herkes benden çok tecrübeli duruyor. Kafama takılan bazı sorular var. Sorularımı sorayım vakit ayırıp tecrübesini paylaşan herkese şimdiden teşekkür ederim.

Sorulara geçmeden önce bazı bilgiler vereyim, Eşimle 2023 Kasım Ayında Türkiye'de evlendik. Eşim ABD'de döndü ve ocak ayında da USCIS'den işlemleri başlattık. Süreci beklememiz gerekiyor biliyorum ama eşim duygusal olarak zorlanıyor açıkçası bu hususta;

1. Bu süreci ayrı ayrı değilde, ABD'de sürdürmemizin bir yolu var mı? (Eşimin "kocam buraya gelsin, işlemleri burada yürütelim" deme hakkı var mı?)
    2. B2 turist vizesi alıp gitsem, başlattığımız USCIS işleminde sorun olur mu ve bana turist vizesi verilme şansı nedir?
    3. Eşimin ailesi ABD'deki Valiliğe bir mektup yazabileceklerini söylediler, bunun bir faydası olur mu?

Cevap veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim, forumda sorularımın cevapları var ise yönlendirebilirseniz o da güzel olur. Esenlikler dilerim

• --https://ais.usvisa-info.com/en-tr/iv-- randevumu çevrimiçi kaydetmem lazım sayfaya bilgilerini girdikten sonra RANDEVUYA HAZIR DEĞİL diyor arkadaşlar bu ne demek ?

• @hasanmakinaci USCIS Immigrant Fee yazın çıkıyor vizenizdeki A-number ile case ıd yeterli oluyordu. ödedikten sonra receipt number veriyor kaydedin case statusten greencard basımından kargolama sürecine kadar takip edebilirsiniz.hatta kargo takip nosunuda veriyor .biz adres değiştirmiştik ama eski adrese geldiğini takip ederek farkettik.

• Merhabalar, ben de 7 Mayıs için randevu tarihi aldım. Hepimize güzel bir süreç diliyorum.

• @feyza86
    O zaman ben soyle bir soru soracagim, green kartin belirtiginiz adrese gelmesi icin amerikaya girilmesimi lazim?
    yani bu fee odendi varsayalim, lakin amerikaya 5 ay sonra giris yapildiginda green kart adreste yollanmismi olacak?

• @Seyduna üzülerek söylüyorumki beklemekten başka çareniz yok geriye dönük yazışmaları okursanız herkes bu yoldan geçti çaresizce bekledik turist vizesi içinde türkiyeye döneceğinize ikna etmeniz gerekiyo konsolosluğu çok düşük ihtimali var olabilir 1-2 örneği var turist vizesiyle giriş çıkış yapan

• @demirdenkadifeldiven 1-2 gün bekleyin düzelecektir

• @cokbekledik86 teşekkür ederim 🙏🏼

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 8
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.2k

| | | |