Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Arkadaşlar merhaba 25 kasim dq ama dosya hala nvcde randevu gelmedi.Her yere mail attım aradim kimse birsey demiyor ben vazmı gecmem lazim yoksa amerikadan avukat mi bulayim uzaktan bilgilerimi verip tavsiyeniz var mi

• @Alihan-Demir 14 mayıs mülakat tarihim bu süreçte nasıl ilerlenmesi gerekiyor detaylı bilgi verebilecek arkadaşlar varsa çok memnun olurum

• Sponsor olabilmek için gelirin ne kadar olması gerekiyordu ?

• Merhaba, bugün sabah randevum vardı. Mülakatta sadece 3-4 soru soruldu. Evliliğime dair fotolara bakmadı bile inanıyorum dedi. Ancak eşimin boşanma belgesinin orijinalini göndermem gerektiğini söyledi. Sorun görmüyorum dedi. Aile içi siddetle ilgili bir bilgilendirme kağıdıyla birlikte sarı bir kâğıt ( boşanma belgesi ve pasaport işaretli) verdi. Başka herhangi birsey istemedi.. pasaportumu geri vermesine biraz canım sıkıldı…Ptt ile belge gelince pasaportumun geri gönderilmesi gerekiyormuş. Belge Amerika’dan gelir gelmez Ptt aracılığı ile göndereceğiz. Durum bu.. umarım sıkıntı olmaz… bu gibi durumlarla karşılaşan arkadaşlar yorum yazabilirse sevinirim..

• Merhaba vizesi onaylananları tebrik ediyorum.Benimde bugun mulakatim vardı ve hersey guzel giderken bana bir sari kağıt ve pasaportumu verdi kağıtta Administrative processing yani idari işlemler kismi isaretliydi niye böyle oldu anlamadım konuyla alakalı bilgisi olan varmi acaba ?

• @MyLife-0 Gecmis olsun. Sureciniz biraz uzayacak maalesef. Bu baslik altinda sorulariniza cevap bulabilirsiniz.
    FY2023 & FY2024 Background Check & NNCP (AP durumu / İdari işlem)

• @MyLife-0 isminiz tek isimse ve çok sık kullanılan bir kombinasyonsa olabilir genelde bundan dolayı oluyor

• Herkese tekrar merhaba, ben 2 sene önce 3 doz Biontech aşısı oldum. Şimdi mülakat için tekrar bir doz daha olmam gerekiyor. Biontechten sonra sinovac olmam sorun yaratır mı bilginiz var mı? Unganlarda sorun yaratırlar mı

• @beyza890 sinovac kabul ediliyor .

• @Sdf Teşekkür ederim cevabınız için, önceden biontech olduğum için yine biontech olman gerekiyor gibi bir şey söylerler mi diye düşündüm

• Uscis mypProgress sayfasinda 1 week olarak bugun güncellendi . Nisan 25 de tam 10 ay olacak. Mart ayı hizli gecti 5 haftadan 1 haftaya indi . Umarım yerinde durmaz yada artmaz . Heyecanliyiz...haftaya yine yazacagim. Tarih olarak yakin olanlarda umarim boyledir .

• @demirdenkadifeldiven cok bir bilgim yok ama bildigim kadariyla gonderilen email'de herseyin yazmasi lazim. NVC'ye gonderdiginiz butun belgelerin orjinali ve doktor kontrolu Ankara'da ilk aklima gelenler

• @ksmdgn zor bir surec umarim en kisa surede sonuclanir

• @Sdf Peki bir doz sinovac yeterli mi? Yoksa iki doz ile serinin tamamlanması mi gerekiyor?

• @xylz24 benim de sizin gibi 3 doz biontech vardı, sonuncuyu tek sinovac oldum sorun olmadı

• Mail geldikten sonra avukat ile çalışılmıyorsa işlemler tek başına yapılması gerekiyor dün bana mail geldi dünden beri uğraşıyorum neredeyse :(( Ceac sayfasına girip sistemden ds260 formun son aşamasına kadar gelip save etmemiz gerektiğini (bu yaptığımız işlem onaylanıp konsolosluğa iletiliyor otomatik olarak ) ve sonrasında AA ile başlayan Ceac borcode number belirleniyor sayfada bu numara ile Uganda websitesinde hastane randevusu alıyorsunuz en erken 30 gün öncesinden alınması gerektiği bilgisi var henüz alamadım bu yaşadığım deneyimi paylaşmak istedim belki faydası olur. PTT için verilen linke kaydoldum 5 gün beklenmesi gerekiyor bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşırsa sevinirim

• @Sdf Anladım. Ben iki doz biontech ile seriyi tamamladım. En yakın zamanda bir doz sinovac olacağım. Yanıtınız için çok teşekkür ederim

• @Onur-Karaca evet ikiside dün geldi.

• @demirdenkadifeldiven Merhabalar benim de mülakatım 7 mayısta ama bugün Unganlar için randevu alabildim websitesinden 18 nisana. En geç 4 mayısa veriyordu

• @beyza890 4 Mayıs yeterli bir vakit değil mi sonuç alabilmek için

Benzer Başlıklar

• 8
  • 656
  • 2949
  • 2
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

146

41.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.4k

| | | |