Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar forumun şanslı GC talihlileri ve hala umutla bekleyenleri.. Amerika'da iş konusu bir çok insanın sorunlarından biri olmakla birlikte belli başlı sektörler dışında bazen yeteri kadar bilgi bulamayabiliyoruz.. Turizm, konaklama ve yiyecek sektörü ile ilgili bilgisi ve tecrübesi olanlar bunları bizimle de paylaşabilir mi acaba?
    Talihlilere GC yolunda stressiz bir yol ve başarılar dilerim.. Hala çıkmayan biz gibilere ise daha çok şans.. 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hayallerabd aklinizda belli bir eyalet var mi acaba?

• @crazycells belirli bir eyalet yok.. çünkü turizm sektörü için hangi eyaletler ve onların şehirleri daha uygundur bilmiyorum.. eğer gidip de bu sektörde çalışan ya da orada bununla ilgili bilgi edinmiş olan varsa belki tecrübelerini buraya da aktarabilir diye düşündüm..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hayallerabd en iyisini yapmissiniz. Ben sadece bir tercihiniz varsa, bilgi verecek arkadaslara yardimci olur diye dusundum 🙂 Malum, ABD buyuk yer...

• @crazycells belirli bir eyalet olmasın ki seçenekleri daraltmayalım.. 🙂 çünkü facebook grubunda da, forumda da bu konuyla ilgili aktarılmış bir bilgi yok.. belki böyle birileri paylaşım yapabilir.. ama yine ne varsa sizden var, sağolun.. 🙂

• @hayallerabd Güzel bir konu başlığı,tebrik ederim. Genelde büyük çoğunluk IT , Bankacılık ve&veya Bilgi işlem sektöründe çalışmış uzman kişilerden oluşuyor. Kısmet olur da talihli olup çekilişi kazanırsak benim de uzmanı olduğum HORECA(Hotel&Restaurant&Cafe) sektöründe iş bakmak düşüncesindeyim. Tecrübe ve bilgisi olan arkadaşlardan (Tüm eyaletler için) tecrübe ve yorumlarını okumak çok mutlu eder...

• Günaydın belki hemen hemen herkes bu haberi dün tv de gördü ancak gördüğüm kadarıyla paylaşılmamış ve tr de tv haberi biraz eksik gibi görünüyor...
    bağlantı metni

• @wedofun Turizm İş Tecrübeleri içinde söyledi:

Günaydın belki hemen hemen herkes bu haberi dün tv de gördü ancak gördüğüm kadarıyla paylaşılmamış ve tr de tv haberi biraz eksik gibi görünüyor...
    bağlantı metni

Dün bu haberi bende görmüştüm adadaki bütün işler iki kişi üzerinden yürütülecek gibi çok ciddi bir emek var ve gece gündüz hizmet bekleniyor sanırım. Maaş iyi ama o kadar maaş verdikleri bir köleye neler yaptıracaklar düşünmek bile istemiyorum :)))))

• @wedofun evet ben de okumuştum bu haberi ancak sadece "Personel, yemek, temizlik, malzeme tedariki ve müşterilerin ulaşımından sorumlu olacak." kısmı bile yetti.. tabi bir de tekne kullanmayı da bilmiyorum.. 🙂 🙂

• @hayallerabd Turizm İş Tecrübeleri içinde söyledi:

@wedofun evet ben de okumuştum bu haberi ancak sadece "Personel, yemek, temizlik, malzeme tedariki ve müşterilerin ulaşımından sorumlu olacak." kısmı bile yetti.. tabi bir de tekne kullanmayı da bilmiyorum.. 🙂 🙂

Hocam aslında yapılmayacak is değil lakin yemek ve temizlik kısmı sıkıntı yoksa bende başvuru yapardım . Hadi temizlik de yapılır bir yere kadar ama yemek işinden zerre anlamam iki yumurta yi zor kırıyorum . Tekne mevzusuna gelirsek büyük ihtimalle 4 6 kişilik bir deniz aracı olacaktır ki onlarda genelde arkadan motorlu sistemler onun için de kullanmak için bir iki defa görmek yeterli . Personel idare etmek ise zor olmayacak bir işlem malzeme tedariği içinde firmanın illaki çalıştığı birileri vardır onlardan malzeme tedarik edilir belirli periyodlarla sevkiyat sağlanır . Amma velakin henüz green card ım yok

• @mr-hakan habere göre personel yok ki idare edelim 🙂 her işi yapmak mümkün değil 2 kişi.. düşünsenize misafirleri tekneyle getiriyorsunuz, odalarını ve otelin her alanını temizliyorsunuz, yemeklerini yapıyorsunuz (e tabi bu işin servisi ve sonrasında bulaşığı var), sonrasında otelin tüm tedariklerini hallediyorsunuz.. green card olsa da -benim için- çekilecek dert değil.. 🙂

• Merhaba bu link de orijinal Metin İngilizceden
    bağlantı metni

• @hayallerabd Turizm İş Tecrübeleri içinde söyledi:

@mr-hakan habere göre personel yok ki idare edelim 🙂 her işi yapmak mümkün değil 2 kişi.. düşünsenize misafirleri tekneyle getiriyorsunuz, odalarını ve otelin her alanını temizliyorsunuz, yemeklerini yapıyorsunuz (e tabi bu işin servisi ve sonrasında bulaşığı var), sonrasında otelin tüm tedariklerini hallediyorsunuz.. green card olsa da -benim için- çekilecek dert değil.. 🙂

Hocam hiç personel yok demiyor büyük ihtimalle yönetici kadro bu ilanda bahsedilen ayrıca personel yoksa bile deniz fenerinden dönüştürülmüş bir yer ne kadar büyük olabilir ki . Aslında hepsi bir karı koca çiftin üstesinden gelemeyeceği şeyler değil ama sizin için öyle gelmiş olabilir 🙂

• Ayrıca haftanın tüm günleri değil perşembeden pazara ifadesi de var . Burda çalışıp ekstra olarak başka bir ek is daha yapılırsa yıllık gelirin çok rahat bir şekilde bir kişi için 100 doları bulması isten bile değil

• Hele Bir Green Card Çıksada İşi Gücü Sonra Düşünürüz.Oraya Bir Ayak Basabilsek Gerisi Çorap Söküğü Gibi Gelir Herhalde.Bizde Herkes Gibi Geçici İşler İle Başlarız.Dil sorununu Hallettikten Sonra Geçici İşlerden Kalifiye İşlere Geçilir Artık Bir İki Sene Sonrasında.

• @mr-hakan ben de başka personel olsaydı yemek, temizlik, malzeme tedariki ve müşterilerin ulaşımından sorumlu olmazlardı diye düşünüyorum, doğrudan o pozisyonu belirtirlerdi.. bir de sizin de dediğiniz gibi çok küçük, o yüzden 2 kişi arıyorlar.. fakat gel gelelim @sadikcagan haklı, bir çıktığını görsek de adım atabilsek başlangıçta iş de bulunur herhalde.. 🙂

• Merhabalar açıkcası benim de gördügüm kadarıyla turizmle ilgili çok bir bilgi yok keşke olsa herkes paylaşsa diyorum,ama gördügüm kadarıyla sahil kısımlarında yaz dönemi hareketlilik olmakla birlikte oralarda kısa döönemlik yogun turizm oluyor onun dısında kalan şehirlerde klasik şehir otelciligi yapılıyor,ben new jersey cape may de yaz dönemi wat yapmıştım gayet eglenceli yogun geçmişti 2 otelde çalışmıştım.

• Herkese merhaba, 2020 green card çıkmamış olup bir sonra ki lotteryi bekliyorum. Umarım herkesin gönlünden geçenler olur 2021de amerikaya gitme fırsatı yaşarız. Sorum şu, önlisans turizm ve otel işletmeciliği mezunuyum mesleki geçmiş sahibiyim. Green card çıkması durumunda ingilizcemi dahada sağlamlaştirdiktan sonra otelde çalışmayı planlıyorum. Otelde çalışıp özellikle bellboy pozisyonunda çalışan kişilerin maaş durumları tıp bilgisinden ve tecrübelerinden yararlanmak genel bilgi almak istiyorun. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz? Herkese teşekkürler 😊

• Merhabalar ben mart 5te Amerika ya girisimi yaptıktan sonra 22 nisanda bünyesinde spa da bulunduran golf resort de front desk agent olarak başladım ve halen devam etmekteyim. Daha önce turizmle ilgili hic calısmamıstım buraya geldigimde bir tanıdığımın sayesinde basvuru yaptım 2 mülakattan sonra başlamıstım.Virginia dayım Dc ye 45 dklık mesafe daha cok west virginia yaya yakınım.Marttan kasım sonuna kadar haftalık 40saat eksiksiz calısma imkanım oldu ama daha sonra kıs sartları ve müsteri azlıgı sebebiyle dönem dönem 24 saat 32 saat nadir sanırsam iki kerede 16 saat calıstım haftada. Saatlik ücreti 13 dolar tip yok. Gelen müşterilerin check in ve check outlarını yapıyorsunuz sürekli telefona cevap vermek zorundasınız ilk baslarda telefon caldıgında gözüne far tutulmus tavsan gibi oluyordum ama zamanla alısıyorsunuz cok absürd sorular soruyorlar.Bizim otelde 7am-3:30 pm,10am-6:30pm ve 3:30pm-11:30pm shiftleri var. Yaklasık bir birbuçuk ay kadarda night auditlik yaptım ama gecen gündüzünüz birbirine karıstıgı icin devam etmedim shifti 11pm-7:30 am dı sadece saatlik ücreti 14 dolardı. Bellmenlık hakkında da biraz bilgi vereyim bizde saati 10.50 dolar artı tip var yaz dönemi sekiz saatlık shiftte en az 50- 200 dolar arası tip yapan arkadaslarım vardı. kısın gelen giden az oldugu icin shiftini 5-25 dolarla tamamlayan arkadaslarım da oldu.Simdilik kesin olmamakla bu sektorde devam etmek istersem diger oteller en az 1 yıllık deneyim istiyor bende cv me pozitif gözükmesi icin devam ediyorum.Bakalım önümüzde ki aylarda denk getirebilirsem güneye inme planlarım var. Bu arada gelmeden alabiliyorsanız barista ya da barmenlik sertifikası alıp otellerde rahat iş bulabilirsiniz. Barmenlikte cok güzel para var ben otel bünyesinde bulunan 3 tane restorantımızdan birine serverlik ve barmenlik icin basvurmustum tip olayı icin sagolsun müdürüm engel oldu gecememistim.Serverda saatlik ücret 4 dolar ama tip olayı güzel. Barmenlikte saatlik ücreti hatırlamıyorum ama en az 8 dolar olması lazım ama oteldeki en iyi tip bu arkadaslarda.Genel bütün sorulara cevap vermeye calistim bildigim kadarıyla simdilik bu kadar. Baska sorularda olursa elimden geldigi kadar cevaplarım.

• Turizm ve otel isinde en guzel eyalet sanirim Florida olur. Genelde otellerin doluluk orani cok yuksek ve genelde herkes tatil icin gittiginden dolayi bahsis oranlari da yuksek olabilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

81

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |