DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @sefasonmez
    Enter the Electronic Diversity Visa Confirmation Number that the National Visa Center sent you
    Buraya hangi bilgiyi girmemiz gerekiyor

• Selamlar,
    support maillerinde takılı kalma durumunu okumuştum, bana da beklediğim yerlerden mail gelmediğini fark ettim. Forumda araştırma yaparken https://yesilkartforum.com/forum/topic/5336/dv2023-mülakat-deneyimleri/3587 bu gönderiye denk geldim. Girdiğimde hong kong olarak görünüyor. Tam olarak ne yapmam gerektiğini anlamadım, sürekli güncelleme mi yapapacağım mail attığım yerlerden dönüş için? Otomatik yanıt geldiği için bugün tekrar hong kong'a form göndermiştim, o yüzden mi hong kong olarak görünür?
    Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
    image.png

• @bulent043407 çekiliş sonucuna bakarken kullandığınız konfirmasyon numarasını girmelisiniz

• @Vildan-0 yaptım gözüküyor mu

• DS-260 Formu gönderdikten sonra yapılması gerekenleri birisi söyleyebilir mi acaba benimle yaklaşık aynı dosya numarası olan kişiler amerikaya giriş yapmış ve üstünden çok vakit geçmiş fakat ben hala mail almadım mülakat için

• @lumos sizde olmasanız biz ne yapardık bu süreci buraya kadar getirmemizde sizin emekleriniz sayesinde ve umarım sonuca ulaşırız herşey için şimdiden çok teşekkür ediyorum

• @rachedion henüz Ankara'dan 5000 CN üzeri görüşme yapan olmadı. sizin numaranızdan yukarıda olup başka ülkelerde görüşme yapan/randevu alanlar var ama sizin bahsettiğiniz uzun süre önce giriş yapan kişiler muhtemelen geçen yılın kazananları.

• ⭐⭐

@rachedion Forumu okumak iyi olabilir.

• ⭐⭐

@ametin-k merhaba öncelikle geçmiş olsun. Durumunuzu açık bir şekilde muayene esnasında anlatın. Varsa raporlarınızın çevirisi yanınızda bulunsun. Daimi kullandığınız ilaçlar sorulacaktır bunların reçetelerinin yanınızda bulunmasında fayda var. Fakat ülke dışında olacağınız ve istenebilecek ek bir belgeyi hemen temin edemeyeceğiniz için sürecin uzaması sözkonusu olabilir bu sebeple öncesinde durumu açıklayan bir mail ile nasıl hazırlanacağınızı kliniğe sorabilirsiniz.

• Merhaba,
    Case taşıtma konusunda geç kalanlardan biriyim, hızlıca Frankfurt,Vienna,Budapeste, Atina, Amsterdam'a başvuru için mail attım Fakat gelen cevap he pvisa navigator üzerinden form doldurulması oldu. Bu konsoloslukların tamamı da resident olmalısınız diye belirtiyor. Taşıma gerçekleştiren diğer talihlilerden caseinizi taşıttığınız en uygun konsolosluğu duymak isterim.

Dosya Numarasi: 2024EU15XXX
    DS-260 Gonderimi: 17/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• Merhaba arkadaşlar sıram 74xx lerde, sizce dosya taşıma işlemlerini araştırmaya başlayayım mı!

• @Gunesy2000 Viyana hariç vatandaşlık/oturum izni dışında dosya taşıma kabul eden konsolosluk henüz olmadı. TC vatandaşlarından vize isteyen/istemeyen tüm ülkelerdeki ve göçmen vize mülakatı kabul eden tüm konsolosluklar ile periyodik aralıklarla iletişime devam etmeniz sürecinizde yarar sağlayacaktır. Bol şans 🍀

• Merhabalar, forumda genelinin viyana'ya dosya taşıdığını gördüm. Ben de taşımak istiyorum [email protected] bu adrese mail atan arkadaşlardan mail örneği rica edebilir miyim. Ayrıyeten schengen vizesini kolaylıkla nasıl alabildiler o konuda tecrübelerini anlatan arkadaşlar var mı. Viyana haricinde şu an başka ülkelerden dosya taşıyanlar var mı ? Yardımcı olabilen olursa sevinirim.

• @tuba0607

2.sorunuz ile ilgili üstte benim yazdığım mesajı okudunuz mu? Süreç hazır bilgiyi arayanın değil, çok okuyan ve araştıranın yanında olan bir süreç başarılı bir şekilde sürecinizi bitirmek istiyorsanız.

1.sorunuzun cevabı da bu sayfanın üst kısmındaki arama butonuna basarak “dosya taşıma” veya “dosya taşıma örnek mail” diye yazarak karşınıza çıkacak geçmiş yıl ve bu yıl paylaşımlarında mevcut. Bol şans 🍀

• @tuba0607 ayrıca viyana artık dosya transferi kabul etmiyor hatta son mail atanlara kota dolu bir daha mail atmayın otomatik silinecek şeklinde bir cvp verdi

• @sonokege Merhaba oturum veya çalışma iznim olmadan sadece taşıma isteğimi belirten bir mail attım. Bu başlık altındaki eski iletileri okursanız dosya taşıma süreci ile ilgili daha geniş bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Eski mesajlarda aynı şekilde dosya taşıma mailine dair örnekler de mevcut.

• @lumos Tuğba Hanım çok emek var bu dosyada çok teşekkür ederiz

• Merhabalar,
    Bizim sıramız 15000ler bu ay itibariyle cut off olduğu için sırasıyla tüm ülkelere dosya transferi için mail atmaya başladık. Ancak Avrupa için Viyana tek kabul eden yer ve olumsuz dönüyor yanıtı alınca sizlerden çok moralim bozuldu, Ankaradan sıra gelmesi de imkansız benim numarama ancak hayatta bir kere başıma gelecek bu fırsatı kaçırmamak adına dünyanın her yerine gitmeye de hazırım. O yüzden lütfen Asya, Güney Amerika, Afrika, Türki Cumhuriyetler neresi olursa, daha önce dosya kabul etmiş bir yer varsa lütfen bilgilendirebilir misiniz?

Dosya Numarasi: 2024EU15XXX
    DS-260 Gonderimi: 17/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• @rektinpeace 2024 kazananı olarak bu sene çağırılmazsak önümüzdeki senelerde çağırılma durumumuz var mı yoksa bu sene çağırılmadıysak hakkımız yanıyor mu ? Forumda sanki sene içinde çağırılmazsak yanıyor olarak gördüm de

• ⭐⭐

@rachedion Doğru gördünüz, hakkınız yanar, kazandığınız senenin mali yılı sonuna kadar vakit var, hatta geçen sene bu durum bile gerçekleşemedi ve üç hafta erken bitti süreç.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

112

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |