DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Hamza-Kalender Hamza Bey konu mülakat yeri. Sanıyorum siz atlas kaydını söylüyorsunuz.
    Atlas kaydını da mülakata gitmeden 1 hafta önce yapmanız yeterli. Şimdiden bir sıkıntı olmaz. Online chat ile ya da deneyimlerde göreceğiniz email (atlas ile ilgili bir email idi) ile halledersiniz. Hiç endişe etmeyin 🍀

• Arkadaşlar merhaba ,

Sağlık muayenesinde göz kontrolü nasıl yapıldı benim bir gözümde 5.5 miyop diğerinde 6 astigmat var elenme sebebi olabilir mi acaba ?

• ⭐⭐

@gubaz53 Panik yapmayin bu gibi durumlar elenme sebebi degil. 🙂

• ⭐⭐

@gubaz53 Kontrol yapilmiyor, sizin beyan etmeniz yeterli, gozluk ve ya lensnizle (varsa recete de olur) gidin yeter. Buna gore elenseydik kimse gidemezdi sanirim.

• ⭐⭐

@zynp7tepe Hem KCC hemde Konsolosluklar icin mail sorgulamasi yaptiktan sonra otomatik bir cevap gelecektir , sonrasinda 1-2 mesai gunu beklemeniz faydaniza olacaktir cok yuksek ihtimalle cevap alacaksiniz. Gectigimiz sene dosya tasima maillerini atarken 4-5 gun sonra cevap aldigim veya hic cevap almadigim konsolosluklar da oldu. Otomatik cevap sonrasi mail gelmeyen konsolosluklara 1 hafta kadar sonra tekrar ayni sorguyu yapmistim yogunluktan veya keyfi bazen cevap vermedikleri oluyor maalesef.

• @lumos biliyorum ama insan her şeyi kafasına takıyor malum

• @achillesoag teşekkür ederim ama insan her şeyi kafasına takıyor çok yorucu süreç

• Sabah mülakatım var orda telefon vb.. şeyleri emanet bırakabileceğimiz bir yer bilen var mı?

• Selamlar
    Amerikaya giriş yaptıktan sonra kaç gün yada kaç ay sonra Green card elimize ulaşıyor acaba ? Ortalama olarak bilgisi olan var mı ?

• ⭐⭐⭐

@Meho35 ücret karşılığı emanet alan araç olduğu söyleniyordu bizim zamanımızda ama ben görememiştim gerekte yoktu bizim için zaten sağolsun forumdan bizle mülakatı olan bir abimizin aracına bırakmıştık.Eğer sizle gelecek bir yakınınız yoksa en mantıklısı evde, otelde vs bırakmak eşyaları o bir kaç saatliğine

• ⭐⭐⭐

@Bykunter 90 gün içinde ulaşacaktır bilgisi veriliyor fakat genelde 1-1.5 ay için gelmiş oluyor. Çok nadiren 90 günde ulaşmayanda olabiliyor yada 1 ay olmadan alanda olabiliyor

• @Emre-Kurtulmuş Teşekkürler cevabın için

• ⭐⭐

@gubaz53 Surecin en kolay kismi cekilisi kazanmak bence , mucadele sonrasinda basliyor ve vizeyi almak sizin ne kadar istediginize kaliyor. Forum bu surec hakkinda inanilmaz buyuk bir kutuphane sadece ne aradiginizi bilmeniz cevabi bulmak icin yeterli.

• @Emre-Kurtulmuş ev çok uzak olduğu için bırakamadım geldim elçiliğe şimdi de nereye bırakıcam bilmiyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eray26 gördüğüm kadarıyla sorunuz cevaplanmış zaten.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@zynp7tepe biraz sabırlı olmayı deneyebilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Meho35 yere bırakın.

• @achillesoag vallahi bu söylediğinizi 10-15 yıl çekilişe katılıpta hala kazanamayanlar görmesin sinir krizi geçirebilirler 😁

• Selamlar,

Dosyam viyana tarafından kabul edildi. Nisan ayında benden yüksek numaraya sahip arkadaşlara mülakat maili gelirken bana gelmedi. Bu durumu Viyanaya sordum şöyle cevap verdiler;

Dear Serhan,
    your interview will be scheduled in May.
    KCC is responsible for the interview scheduling, please contact that office.

Son cümledeki KCC ile iletişime geç demesi benim kafamı karıştırdı ve KCC ye şöyle bir mail attım;

Dear Sir/Madam,

Could you please provide me with information regarding the location of my interview.

diye sordum KCC şöyle cevap verdi;

Your case number is now current for interview processing. If you are scheduled for an interview date, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

Viyana KCC ye sor diyor KCC dosyamın planlanmaya hazır olduğunu söylüyor. Dosyamın hala Viyanada gözükmemesi beni endişelendirdi. Tam anlayamadım açıkcası durumu..

Viyanaya KCC nin mailini koyup sizden haber bekliyorum demeli miyim?

Cevaplar için teşekkürler..

NOT: Sistemden baktığımda dosyam hala Ankara' da gözüküyor.
    NOT2: Benimle aynı durumda olan bir arkadaş(viyanaya dosya taşıma onayı alıp sistemde dosyası hala ankarada gözüken) KCC ye dosyam nerede diye sorduğunda KCC şöyle cevap vermiş;

Your case number is now current for interview processing. Your interview location is VIENNA and will be used by KCC for scheduling process. If you are scheduled for an interview date, you will receive notification via email to check https://dvprogram.state.gov. If you need to make changes to your DS-260 you should contact the consular section where you will be interviewed, or bring the information about your changes to your interview appointment. Because your case is ready to be scheduled, KCC can no longer unlock your application.

Koyu yazılı olan dosyan Viyanadadır yazısını bana yazmama sebebi ne olabilir?

Benzer Başlıklar

• 57
  • 40
  • 1206
  • 46
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

196

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.1k

| | | |