DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bayram8589 ilgili kanun maddesi var sonuçta onun için de.
    onu götürmelisiniz.

• @gucarslan tamam abi teşekkür ediyorum

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@inanc-ozturk, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

merhaba, Viyana'ya dosya taşıyan arkadaşlar çocuklarını da yanlarında götürecekler mi? belirli bir yaşın altındaki çocukları götürme zorunluluğu yoktu sanırım?

bunu konsolosluğa mail atıp sormalısınız.
    bazı konsolosluklar bunu kabul ederken, bazılar etmeyebiliyor ve çocukları fiziki olarak görmek istiyor.
    ama sağlık muayenesi için mecburen götüreceksiniz, bunun alternatifi yok.

• Merhaba, dosyamı Viyana'ya taşıdım, 16 nisanda mülakatım var. Schengen vizem var 2 Mayısa kadar geçerli, ancak çocuğum ve eşimin schengen vizesinin geçerliliği 25 nisanda başlayacak, dolayısıyla viyanadaki mülakata tek başıma girmem gerekecek. Mülakat aşamasını başarıyla geçtikten sonra eşim ve çocuğumun mülakatını Ankara'da yapabilir miyim ? tekrar viyana konsolosluğu ile mi yazışmalıyım ?

bir de forumda viyana için ayrı mülakat deneyimleri başlığını bulamadım, komple mülakat deneyimleri başlığının içinde midir ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ferhat1987-0 bence viyanaya mail atıp mülakatınızı ilgli konu sebebiyle nisan sonuna erteleyin.
    viyana bunu kabul eder, sorun yapmaz.

diğer türlü ankara'dan yıl sonuna kadar mülakat almanız çok zor, normal talihlililere vermiyorlar ki size versinler.

bir diğer seçenek de, siz gider mülakatınızı yaparsınız, eşiniz ve cocuklarınız sonra gider viyana'da mülakata girer ama bu sizin viyana için daha zahmetli.
    iki kere mülakat ayarlayacak vs. vs. 1. seçeneği kullanmanızı tavsiye ederim.

viyana deneyimleri de evet, sadece ilgili başlıkta.

• @lumos Mülakatım 2 gün sonrasında, bu dediğiniz işlemi herhangi bir zaman içinde pasaport değişikliği talebinde bulunduğumda yaptırabilir miyim?

• @gucarslan Abi tekrardan merhaba babam noter huzurunda yanında çalıştığıma dair beyan vericekte sonra belgeyi bana gönderecek ben bu belgeyi tercüme ettirebilirim sonradan değil mi kafam durdu gerçekten ilk önce mi tercüme ettirip noter huzurunda onaylatmalıyız yoksa ama bu seferde verdiği beyan noter huzurunda olmamış oluyor.Kafanızı çok ağrıttım gerçekten kusura bakmayın

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@karaloyunlar1 noter huzurunda beyan vereceğini kim söyledi?
    şirket antetli kağıdına xx.xx.xxxx tarihinden beri yanımızda çalışmakta olup şu şu şu görevleri yapmaktadır şeklinde bir yazı yazsın.
    siz onu yeminli tercüme ettirin.

• Merhaba,

Case nom: 10k , Viyana dosya taşıma talebimi onayladı fakat Nisan ayına benden yüksek case nolara mülakat vermişken bana vermedi.

Bu durumu viyanaya sorduğumda şöyle yanıt verdiler.

"Dear Serhan,
    your interview will be scheduled in May.
    KCC is responsible for the interview scheduling, please contact that office."

Sistemden baktığımda dosyamın Ankara'da olduğunu görüyorum. KCC ile iletişime geçmem mi gerekiyor? Current olduğum için konsolosluk üzerinden olması gerekmiyor muydu?

Bilgili arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim, Teşekkürler

• @lumos, içinde söyledi: DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları

@ack Bu konuda Viyana'nin bir algoritmik yaklasiminin olmadigini gecen sene tespit ettik. Current oldugunuz ve vize kaldigi surece mulakatinizi verecekler ama bundan emin olun. Simdi mulkattan once halledebileceklerinize odaklanin. Tebrikler.

Merhaba, sizinle aynı durumdayım. Sayın @lumos Hanım'ın bu iletisi içinizi ferahlatacaktır.

• @atalardankalanbirben

teşekkür ederim

• @İlker-Bulak Ben de 6binlerdeyim ve Ankara’dan sıra bekliyorum güncel mülakat sıralamalarını nereden takip edebiliriz acaba

• @serhank Merhaba, Viyana'ya taşıma mailini ne zaman atmıştınız acaba? Ayrıca, maile dönüş bugün içerisinde mi geldi? Biz cuma mesai sonrası taşıma maili göndermiştik. Kendi durumumuzu teyit etmek için merak ettik. Çok teşekkürler.

• @mamudo

Geçmiş yıllardan forumda okuduklarıma göre @gucarslan beyin cut off olmuşsanız KCC değil konsolosluk ile iletişime geçmeniz gerekmektedir yazılarını hatırlıyorum.

O yüzden acaba sorun mu var diye yazmak istedim.

• Dosyasını Viyana'ya taşıyan çocuklu aileler için Covid-19 aşı ile ilgili bilgilendirme:

Sağlık kuruluşuna 7 yaşında çocuğum olduğunu ve Covid aşısı gerekli olup olmadığını, zorunluysa kaç doz olması gerektiğini soran bir mail attım ve gelen cevaba göre 5 yaşın üstündeki çocuklarda TEK dozun yeterli olduğu bilgisi geldi. Gelen orijinal cevap şu şekilde:

"Thank you for your inquiry! All children of 5 years and up need one
    dose of Covid vaccination. So yes, your son needs a dose.
    For further info about the medical please also visit our website:

"

• Arkadaşlar Selamlar dosya taşıma sonrası ds260 formunu açtırıp, mülakat yerini güncellemek gerekir mi ?

• @gucarslan Merhabalar, DS260 formlarımızı doldurduk, AIS kaydı yapıyoruz ancak ilk kayıtta böyle bir soru var normalde seçili olan seçeneği seçiyorduk ama bu sefer mülakat tarihimiz olmadığı için acaba bir üstteki seçeneği mi seçmemiz gerekiyor?
    AIS.png

Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

• 2 gün sonra mülakatım var ama parayı bugün yatırdım hesabıma bir sorun çıkar mı var mı daha önce bu tarz deneyimi olan birisi veya bilen birisi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

167

42.2k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.5k

| | | |