DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Busra-Akdag NVC o an kendilerine sunduğunuz belgeleri onaylıyor. Belgelerde bir güncelleme/değişiklik olursa mülakatta belgenin güncelini isteyeceklerdir. O onayı almak sizden başka belge talep edilmeyeceği anlamına gelmiyor maalesef.

• @Nailaysegul merhaba bende dün girdim geçtim .youtube ta video var oradaki sorulardan çıkıyor.bu video NEW JERSEY için

Bunlara çalışırsanız kesin geçersiniz 3 saat kadar çalıştım sadece yeterli oldu.

• @feyza86 hangi eyaletten girdiniz? sorularin hepsimi cikti? cikmayan sorularda olup, tahmin etmek zorunda kaldinizmi, bunlarida yazarsaniz faydali olur

• @hasanmakinaci @feyza86 Ben yakın zamanda Nevada’dan girdim. Ben de tamamen çıkmış sorulara çalışmıştım, görmediğim soru kalmamıştı, artık hep aynıları çıkmaya başlamıştı. Hepsini defalarca çözdüm, artık ezberlemiştim. Kesin geçerim gözüyle bakarken, maalesef bir soru eksikle kaldım. Gerçek sınavda çözemediğim soruların hiçbirisi çalıştığım çıkmış soru örneklerinde yoktu. Halbuki hepsi DMV’nin sitesindeki kitapçıkta varmış. Kitapçığı bir kez bile full okusaymışım, aşinalık olur geçermişim. Bir sonraki girişimde kitapçığı okumuş olarak rahatça geçtim. O nedenle size tavsiyem çıkmış sorulara çalışın ama kitapçığı da en az bir kez okuyun.

• @hasanmakinaci New jerseyde girdim soruların tamamı burdan çıktı bu video zaten New Jersey için geçerli. yani sadece 2 sorudan emin değilim oda bir kere okuduğum için 316 soruyu belki benim gözümden kaçmıştır.sadece birkaç sorunun şıkları farklıydı cevap yine ya aynı ya da farklı olarak yukarıdakilerin hepsi olarak değiştirilmişti. Öyle ki 10 dk da bitebilecek bir sınav oldu benim için ama nolur ne olmaz diye soruları birkaç kez okudum 20.dakikada daha cevaplamadığım 6 soru kalmıştı 40 doğru tamamlandı diye ekran kapandı.

• @lavita haklısınız kitapçıktan çıkıyor .sizin şanssızlığınız olmuş nevada için nasıl bilmiyorum tabi ,ben bu formda ehliyet üzerine yazılarda gördüm bu videoyu yıllar önce biri paylaşmış new Jersey için videonun yorumlarına baktım daha 1 ay önce sadece 200 sorusuna bakabildim ve geçtim sorular burdan çıkıyor gibi birkaç yorum görünce sadece bu sorulara çalıştım ve şansıma buradaki sorulardan çıktı.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• @zzehirbazz NVC sürecinde domicile göstermek için girmek Amerikaya gitmek zorunda değilsin. Senden sahte bir hayat yaratmanı istemiyorlar. Intent to Domicile, yani Amerikaya neden gitmeye niyetli olduğunu açıklayan bir belge yazman yeterli. ben de 15 yıldır Türkiyede yaşıyorum ama düzenli oy verdim gelirin yeterliyse vergilerini falan da ödediysen sorun çıkarmadan kabul ediliyor.

• Herkese tekrar merhaba, 9 ocak 2024te DQ oldum. 2 aydır mülakat için beklemedeyim. Aralıkta DQ olanlara mülakat tarihleri geldi mi acaba? Her ay toplu mülakat maili yollanıyor diye hatırlıyorum yanlış değilse

• @beyza890 aralıkta dq oldum hala bekliyorum

• aralik basi DQ oldum banada bisey gelmedi, bu ara yollarlar diye ongoruyorum. Priority date de onemli, benim case DQ olali 3 ay, basvurali 15 ay oldu!

Lakin,
    long story short. Bu 15 aylik donemde, Amerika multeci kampina dondugu icin, verecekleri vize icin yanip tutusmuyorum!

• @hasanmakinaci Ben de bu ara Aralıkta DQ olanlara mail yollarlar diye düşünüyorum. Benim priority dateim Mayıs 2023. Priority Date gelmeden mülakat tarihi gönderilmiyor mu?

• @beyza890 piritory date nedir ?

• @Busra-Akdag, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@beyza890 piritory date nedir ?

Uscis e evraklari yolladigimiz zaman, 1-2 gun sonra receipt yolluyorlar, yani bu vize islerine basladigin ilk tarih.

• @hasanmakinaci Priority dateimiz neden önemli peki? Bu bilgiyi duymamıştım o yüzden soruyorum

• @beyza890, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

@hasanmakinaci Priority dateimiz neden önemli peki? Bu bilgiyi duymamıştım o yüzden soruyorum

Vizeye basvuran @Davut-Korkmaz in case i 5 ocak ta NVC ye gecmis, muhtemelen 15 i gibi DQ olmus, ve randevu email i yeni gelmis, benim DQ aralik basi ve halen ortada email yok, Lakin onun Priority date i kasim 22, benim aralik 22, yani Ben buradan birisi senden sonra DQ olsa dahi uscis basvurusunu daha once yaptiysa, oncelik onda gibi bir durum cikiyor. benim anladigim.

• Merhaba, şu an mülakat alabilen var mı? Ortalama ne kadar süre sonra randevu gelir? IR1 kategorimiz. Onayımız geldi.

• @hasanmakinaci hızlandırmada talep etmiş olabilir bence bu varsayımınız doğru değil

• @ygmbx merhaba
    DQ dan sonra nekadar zamanda interview date icin haber veriyor NVC?
    Teşekkürler 🙏🏻

• @Raybay1971 Bu değişkenlik gösteriyor. Bana DQ'dan 1.5 ay sonra mülakat maili geldi. Burda gördüğüm kadarıyla benden sonra DQ olan arkadaşlar daha uzun süredir mülakat maili bekliyorlar.

• @Nailaysegul https://www.dontredriving.com/nj-permit-practice-test/ ben burdan sorulari cozerek calistim tek seferde gectim yuzde 95i cikti diyebilirim basarilar

Benzer Başlıklar

• 8
  • 2977
  • 116
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.1k

| | | |