Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @avc enparada kesinti 150 TL sabit. aracı banka da 30-35 dolar gibi bir sey kesti. BOFA 15 dolar.

• @AE123 yazılı talimat ile ben hallettim. Tek Tek uğraşmak hem zaman hem de her transfer için ayrıca masraf ödemek anlamına geliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Cancan internet bankacılığı girip favori hesap olarak dolar hesabı gözüküyor mu yani kartı taktığın zaman favori hesap hangisi ise kart o hesaptan para çeker. Ondan dolar hesabın ilk hesap mı kontrol eder misin

• @gkmn teşekkürler. BofA kesintileri için @divionyedi nin mesajına göre BofA talep edilirse kendileri tarafından yapılan kesintileri iade edebiliyormuş.

@divionyedi, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Bofa 15$ alıyor. Diğerini aracı banka alıyor. Bofa’ya gidip konuşun. 15$ ‘ı hemen iade ediyorlar.
    Bugüne kadar yaptığım tüm transferlerde kesilen 15$’ı iade ettiler.

• @ayvalik10 hepsi tam ...
    Ama uğraşamadım parayı transfer yaptımm...
    Teşekkür ettim

• Merhabalar. Turkiye'den 50k dolar kadar para gonderecekler bana. Para ailemin hesabinda. 25k dolari ev satimindan kalani yastik alti altinlarin vs bozdurulmasi ile elde edildi. Bunun kaynagini bana ABD'de sorarlar mi ve sorarlarsa nasil cevap verilmeli?

Su an icin en uygun gonderim yontemi nedir? TEB hesabim var ama kartim yanimda degil. Enpara yada Wise en uygunlari gibi duruyor herhalde. Sizlerin deneyimleri nelerdir? Tesekkurler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlu234 amerikadan önce Türkiye de zaten masak kurumuna haber verilebilir. Ondan dolayı evraklarınız elinizde olsun.

• @mutlu234 Bu belgeler muhtemelen talep edilecek ve daha işlem onaylanmadan önce MB gerekçeleri isteyecektir. O sebeple en güvenilir yöntem ailenizin banka hesabından sizin banka hesabınıza SWIFT işlemi yapmak olacaktır. Banka muhtemelen paranın gönderileceği hesaptan işlem ile ilgili bir açıklama talep edecektir. Bu belgeler orada kullanılabilir.

• SWIFT gönderimi esnasında transfer miktarı $50K ve üzerinde ise, Görünmeyen işlemler uygulaması genelgesi gereğiyle belge yüklemenizi istiyorlar. Eğer ticari ise o kısımları uzman/işveren arkadaşlar daha iyi bilir ancak bireysel yani kendi ya da aile hesaplarınız arasında ise nerede kullanılacağının gecerli belgesi yüklenmeliymiş. Örneğin araba alacağım, okula gideceğim vb. bunlara ilişkin evraklar.

• @mutlu234 evin satisi ile ilgili tum belgeleriniz saklayin, vergi dekontlari vs . Bunlar TRden para gonderilirken sisteme girilecek, 1 ya da 2 gun icinde de para buradaki hesabu=iniza gecer muhtemelen. Swift yapmaniz masraflar acisindan en uygunu lakin once bankalar ile masraf konusunu gorusun, her banka farkli masraf kesiyor, yapabilirseniz en uygun bankayi secin. ABD de bu parayi sorarlarsa ev satisi belgelerini ve odenen vergileri gosterebilirsiniz. Sizden bunun icin vergi istemezler cunku zaten TRde odediniz ama dedigim gibi evraklari ileride lazim olur diye elinizin altinda bulundurun

• ⭐⭐⭐

@mutlu234 ben 20 bin dolar gönderdim amerikadaki banka hesaplarıma Enpara aracılığı ile herhangi bir soru sorulmadı sadece banka güvenlik ekibi arayıp bu işlemi siz mi yapıyorsunuz diye sordu bende onayladım size tavsiyem 2-3 parça halinde göndersinler biraz masraf artar ama belli bir limit altı sorgulanmıyor.

• Degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim. Enpara hesabi acmaya calistim fakat ikametim yurtdisi oldugu icin sistem izin vermedi. Sanirim en uygunu kardesimin enparasi uzerinden kendi ABD hesabima parca parca gondermek. Ya da TEB kartini bir sekilde elde edip burada BofA atm'sinden parca parca cekmek.
    25 bin dolarin kaynagini gosterebiliriz ama kalan 25 bin dolarin resmi bir kaynagi yok. Bakalim sknti olmaz umarim.
    Cok tesekkurler hepinize.
    @ayvalik10 @EasternStar @frida_beau @cnpist @tolgasatir

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mutlu234 e devletten hemen ilk ikamet adresini Türkiye yapabilirsin anne - baba evini gösterebilirsin ikinci adres amerika adres oluyor. Ozaman sistem izin verir.

• @tolgasatir, içinde söyledi: ABD-Türkiye Arası Para Transferleri

Merhaba bende kendi deneyimimi aktarayım, enpara ile çalışıyorum ben 15k doları BOFA ya 130TL enpara + 15 Dolar Bofa şeklinde masrafla gönderdim, enpara bana 40k Dolar a kadar izin veriyor ve 130 TL artmıyor.

Hocam enpara dolar hesabından mı gönderdiniz tl hesabından mı? Ayrıca enpara hesabınıza dolar yatırabilmenin tek yolu ATMler midir?

• Yakın zamanda wise ile kardeşime 7.5K$ gönderdim. Wise hesabında wise hesabına gönderildiği için ben 1.99$ masraf ödedim.
    Kardeşim bofa hesabına parayı alırken masraf ödememiş.
    Bilgilerinize

• @prometheus Wise komisyonu türk lirasını dolara çevirirken alıyor. (Bende komisyon oranı %0.95)

• Son donemde ikametgahi US olup kendi kendine 50k+ para gonderen oldu mu acaba? Herhangi bir sikinti yasadimi ?

• Ben asagi yukari 1 ay once gonderdim, sikintisiz geldi.

• Yapi Kredi'den BofA'ya SWIFT transfer yapacagim:

1. Adres kismina banka adresini mi girmem gerekiyor yoksa kendi adresimi mi?
    2. ABA numarasi icin hangi routing numarasini girmeliyim, BofA iki tane sunuyor: "Paper & Electronic" ve "Wires"
    3. Swift aciklamasina girmemi onerdiginiz bir bilgi var mi?

• @Legar Bildiğim kadarıyla ;

1. Alıcının adresi
    2. Wires
    3. Kendi hesabınıza gönderiyrsanız "ABD harcamaları için" diyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

64

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |