Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@7Eagle7, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

Merhaba, bu aralar kanada turist vizesi başvurusu sonuçlanan varmı acaba yaklaşık 3,5 aydır bekliyorum henüz cevap gelmedi ve en son güncelleme olarakta 13 ekim verdiğim biometri tamamladı olarak görünüyor başka bir şey yok.

23 ocakda bizim sonuçlandı.
    11 ekim başvuru 16 ekim bio, 23ocak 179-b den red.
    2 abd vizesi reddimiz vardı. Destede bi kanada reddi eksikti, o da oldu, tam olduk. Kendi işyerimiz var 10 yıllık. Yaklaşık 10 bin Cad gösterdik bankada. Ev arsa ve araç var. Aile bağlarımızı detaylı yazdık. Daha önce bir schengen imiz vardı. Beyefendi ikna olmamış. Yurtdışı defteri Greencard da dahil olarak kapandı artık bizim için. Bu yurtdışına gideceğiz sevdası huzur bırakmadı. Her seferinde dünya kadar para harcayıp foss. Canım memleketimde devam..

• @ibrahimasar Geçmis olsun, büyük ihtimal 2 abd vizesi reddiniz varmis o yüzden olabilir hiç reddiniz olmasaydi belki bir ihtimal sansiniz olabilirdi.

• @ibrahimasar geçmiş olsun. Allahın karşımıza ne fırsatlar çıkaracağı belli olmaz, biz emek veriyor deniyoruz olmuyorsa vardır bir hayrı.

"Bu yurtdışına gideceğiz sevdası huzur bırakmadı" bu cümlemize çok katılıyorum, fakat bir kere vücuda o zehir girdikten sonra onla başa çıkmak çok zor. Tamam bu son artık uğraşmıyacağım dediğimin 2. ayında başka seçeneklere bakıyor buluyorum kendimi 😊.

Yalnız bu güne kadar bu grişimlerimden olmayan bazılarına şu anda iyi ki olmadı/olmamış diyorum. Nasip bu, siz doğru yaptığınıza inanıyorsanız bir gün o bir şekilde A,B,C ülkesinin a,b,c vizesi şeklinde size gelecek

• @Muhtaradana Çok dogru diyorsunuz. Ayrıca her işte var bir hayır.
    Yurtdışında hiçbir yer toz pembe değil, nereye giderseniz gidin bir yaşam mücadelesi, düşünceler, özlemler, keşkeler gibi durumlar olacaktır. Her yerin kendine özgü iyi ve kötü yanları var.
    Bizlerdeki işte bir umut daha iyi yaşam hayali gibi beklentiler.
    Ona bakarsak amerikada yasayan amerika dısına gitmeyi hayal ediyor, kanada'da yasayan bir sure sonra kanada dışına baska ulkelere göç etmeyi hayal ediyor ve bunun gibi örnekleri çoğaltabiliriz.

• Merhaba. 11 ekim 2023 tarihinde ailemle beraber turist vizesine başvurdum. 12 Ekim'de beraber başvurduğum anne ve babama biometrics collection letter geldi ve onlar biyometriklerini verdiler. İnternetten bu durumla ilgili biraz araştırma yaptığımda bazı ailelerin benzer durumlar yaşadığını öğrendim (bir hafta sonradan gelmesi gibi). O nedenle beklemeye karar verdim illaki biyometrik istemini gönderirler bir noktada diye. Aradan birkaç hafta geçtikten sonra durum için Vfs'yi aradım bir bilgileri olmadığını konsolosluğa mail atmamı söylediler. Bu süreç içerisinde konsolosluğa 3-4 defa mail attım ve hiçbir dönüş alamadım. 3 kere webform doldurdum yine herhangi bir cevap yok. Yoğunluktan dolayı bu durumla tam olarak ilgilenemedim. Yakın zamanda sitesinden biometrics ile ilgili kısmı iyice inceleyince başvurunun değerlendirmesinin biyometrikler tamamlandıktan sonra başladığını öğrendim. Yani yüksek ihtimalle başvurumuz henüz benim biyometriğim tamamlanmadığı için değerlendirilmeye başlanmadı bile. Ankara konsolosluğunu arıyorum ve muhatap bulamıyorum. Son çare olarak sırf bu yüzden ankara konsolosluğuna gitmeyi düşünüyorum artık. 113 gün geçti ve hala biyometrik mesajı gelmedi. Durumu nasıl çözüme kavuşturabilirim bilmiyorum.

• @r-ruby bu sorun için net bir cevabım yok ama sorun gerçekten can sıkıcı. Bir arkadaşımın başvurusunda parmak izi verdiği halde sistem üzerinde güncelleme yapılmıyordu. Konsolosluk Vfs arasında mekik dokuya dokuya parmak iznini işletti.İki tarafta sorun yokcevabı veriyordu devamlı.
    Ben web formdan çözüm bulabileceğinizi düşünmüyorum. IRCC üzerinden biraz sayfayı karıştırısanız hata bildir diye bir bölüm vardı belki oradan bir iletişim kanalı bulabilirsiniz. Ama bencede sorun konsolosluk tarafından çözülebilecek gibi duruyor. Siz konsolosluğa ulaşamazsanız Vfs yi biraz daha sıkıştırın onların mutlaka içeri ile iletişim için kullandıkları bir kanalları vardır. Kolay gelsin umarım kısa sürede sorun çözülür

• @r-ruby merhaba başvuruyu kendiniz mi yaptınız? Danışmanlar bazen biometrik randevusu almayı unutabiliyorlar🫣

• @Muhtaradana Merhaba. Bahsettiğiniz gibi hata bildir kısmından bir mesaj attım bugün. Umarım cevap verirler. Fakat daha fazla beklemeden yakında Ankara'ya gitmeyi düşünüyorum. Umarım oraya gitmekle bir çözüm bulabilirim ve boşuna gitmiş olmam. Teşekkürler

• @Seda-Uysal-Avcı Merhaba. Evet başvuruyu kendim yaptım. Herhangi bir danışmandan yardım almadım süreçte her şeyle kendim ilgilendim o yüzden öyle bir durum söz konusu değil. Teşekkür ederim

• tekrardan merhabalar, bu aralar kanada turist vizesi sonucu açıklanan varmı acaba ?

• 17 kasımda başvurdum bugün 22 şubat henüz bir cevap yok. süreç fazlasıyla uzun ve can sıkıcı.. aynı durumda olan varmı

• @7Eagle7 2 ağustos bio dün sonuç geldi red, 179a maddesi ve aile ile alakalı olan maddeden vermişer

• @tolga242 17 ağustosta başvurmuştum. 17 kasımda geri döneceğinizden emin olamadık diye, red gelmişti. düzenledim. tekrar basvurdum. 23 subat bugun. henüz cevap yok

• ⭐⭐

biz de 19 ocak 2024'te biometrics vermiştik henüz bir gelişme yok. Ortlama değerlendirme süresi 127 gün olarak gözüküyor. TR'ye özel bir durum mu diye diğer ülkelere de baktım, aşağı yukarı aynı süreler mevcut, hatta daha fazla sürüyor. Çok saçma bir hal almış bakalım ne zaman yanıt gelecek..

Screenshot 2024-02-24 at 11.53.35.png

• @tufank biz kardeşim ve bir arkadaşım için aşağıdaki e-maili konsolosluğa gönderiyorduk, belki sizinde işinize yarar

[email protected]

Konu
    About CAN+ Application / V3xxxxxx- 112xxxxx

Dear Consulate Officer,

Have a good day.

My name is and I'm reaching you about for Can+ Application under V33xxx - 112xxxx

I applied for a short-term tourist visa application for me and my wife on October 22th.

However, Our application is not completed yet. We expected the Can+ program to be concluded up to this time, according to the relevant rules.

We would be very happy if you had the opportunity to review and finalize our applications during your busy schedule.

Please do not hesitate to contact me if you need any questions via my contact details below.

Sincerely
    İsim soy isim

0090 54xxxxxx

Our application details are as bellow;

Principal Applicant:

Unique Client Identifier (UCI): 11xxxx

Application number: V3xxx

Date Received: October 22, 2023

Biometrics:

Biometrics Number: 00037xxxxxxx

Date of Biometrics Enrolment: October 23, 2023

Expiry Date: October 23, 2033

• ⭐⭐

@Muhtaradana bilgi için teşekkürler.

• @tufank Kanada vizesi sonuçlanması hiçkimsenin çözemediği bir arapsaçı. Usa geçerli vizesi olanın 1 haftadada sonuçlanıyor 3 ayda sürüyor. Kimi kabul alıyor kimi alamıyor. Yapay zeka ön elemeden geçiriyor diyen var memur odaklı diyen var. Kimi ülkeler arası politik kimi ırkçı memur kaynaklı diyen var. Sabırla beklenecek. Biz aynı profille 2 öğrenci reddi aldık ardından turist kabul aldık.

• @Seda-Uysal-Avcı eşin Abd vizesi yoksa bence yapay zeka devre dışı gibi geliyor bana. İkisininde Abd vizesi varsa daha hızlı sonuçlanıyor gibi. Sizin fikriniz nedir?

• @Muhtaradana bizde eşimin usa öğrenci vizesi süresi bitmişti . üstüne 2 tane usa turist vizesi red vardı. Bizi ilkinde hadi yapay zeka eledi ikincisinde nasıl kabul aldık biz bile anlamadık.

• Abd icinden basvuran var mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |