Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kanada vizesine aile olarak başvuru yaptık çocukların ( çocukların ve benim ABD vizesi var eşimin yok) vizesi red olarak sonuçlandı ama benim ve eşimin henüz vizesi sonuçlanmadı. Bilgisi olan veya bu durumu yaşan var mı ? Varsa bilgilendirebilir mi?

• bu durum bizim İspanya vizesinde başımıza gelmişti. ama tabi sistem veya prosedürleri aynı mı bilemiyorum. kızımıza ret çıktığı bilgisi geldi. bizimki daha sonuçlanmamıştı. meğer dosyada ki evraklar karışmış. kızımı tek başına başvuru zannetmişler. bizim de imzayı daha önceki schengenimizden çekememişler. bunlar başvuru yaparken bize yardımcı olan vizeci arkadaşın bize verdiği bilgilerdi. sonra imzayı verdik ve hepimiz vizeyi aldık. umarım sizin de öyledir

• @Ayça-İnce çocukların vizesinin red sebebi olarak aile bağlarının kalmayacağından dolayı demişler sanki biraz bilinçli yapılmış gibi

• @grounddreamer Vancouver şehrinin hangi bölgesinde yaşıyorsunuz ? Bende şu an için kanada dışındayım ve montreal ile vancouver arasında kararsız kaldım. Ama uzun bir süre sonra gitmeyi düşünüyorum.

Vancouver için tavsiyeleriniz çok yararlı olacaktır. Yaşam ve iş konusunda vancouver bölgesini çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

• @lfcali isyerinden doneceginize dair yazi niyet mektubunuzu guclendirecektir.Bordlarinizi zaten isyeriniz islak imzali ve kaseli olarak size verecektir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

TS2023 başvurularının bitmesine 4 gün kala biz de bugün itibariyle kanada turist vizesi basılı pasaportlarımızı aldık.
    açıkçası 3 ocak'a yetişmesini hiç beklemiyorduk ancak; bu kadar da ucu ucuna gelmesini de hiç ummamıştık.
    haliyle yetişmez diyerek hazırlık da yapmadık..

work permit'in gelmesi için şu sıralar bekleme süresinin 1,5 aylara çıkması, çalıştığımız işlerden bu kadar uzun süre izin alma konusundaki sıkıntılar elimizi kolumuz bağlıyor.
    2 gün sonrasına kanada bilet fiyatlarını görünce de haliyle insana ciddi bir titreme de gelmiyor değil 🙂

ez cümle; "alınmış bir vize, alınmamış 10 vizeden iyidir.." düstüruyla pasaporttaki yerini aldı kanada vizelerimiz de.

süreçten ve profilden de biraz bahsedeyim;

• 8 ekim / online başvuru
    • 12 ekim / biometric
    • 8 aralık / onay
    • 15 aralık / pasaport teslim (yurtdışındaydım)
    • 29 aralık / vize basılı pass teslim alma (2 gün xmas tatili yüzünden kapalıydı vfs)

pasaportlarımda;
    2'si eski, 1'i geçerli toplam 3 adet ABD vizesi
    20+ eski, 1'i geçerli schengen vizesi
    5 ingiltere vizesi
    yeni zelanda vizesi
    2 uzakdoğu (tayvan, singapur,) vizesi
    35+ fazla ülke, 40+ yurtdışı seyahati

artık turist olarak ziyaret edeceğiz gibi duruyor kanada'yı, eğer kalan sürede bir uzatma daha gelmezse 😉
    bekleyen herkesin güzel haberler alması dileğiyle.

• ⭐⭐

@gucarslan tebrikler, vizeniz hayırlı olsun. Umarım başvuru süreleri uzatılır.

• @gucarslan hocam tayvanla singapur vize istemez bizden 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@charon ben gittiğimde istiyordu demek ki, yoksa evdeki yazıcıdan çıkartıp basmadım ben de pasaporta 🙂

• @gucarslan Tebrikler ve 10 yıllık vizeniz hayırlı olsun. Bundan sonra kanada'ya 10 yıl boyunca istediginiz zaman giriş , çıkış yapabilir her ziyarette maksimum 6 ay kalabilirsiniz. Ayrıca amerika vizesi olmasıda ayrıca bir avantaj amerika üzerinden çok daha uygun uçuşlar bulabilirsiniz. Tekrar tebrik ederim.
    Kısaca 10 sene kafa rahat ve vize derdi yok 🙂 Ne güzel

TS2023 konusuna gelince ilk başlarda kulağa tek bir başvuru ile kolaylıkla 3 yıllık oturum ve çalışma izni almak güzel geliyordu ama esas 3 yılın sonunda ne olacağını hiç kimse detaylı her nedense açıklamıyordu. Zaman sona doğru ilerledikçe insanlar bu üç yılın sonunda çalışma izninden PR kalıcı oturuma geçmenin zor olduğunu hatta bazı kişiler için imkansız olduğunu algılamaya başladı. Onlardan biride benim ve TS2023 ile üç yıllık oturum ve çalışma iznini aldım ama tüm ön görüm ve matematiksel hesaplamalara ragmen CRS taban puanlarına ulaşamıyorum. Yani 3 senenin sonunda PR almam imkansız. Yani benim gibi binlerce kişi vardır mutlaka ve onlarında PR almaları çok zor olacak. Tek umut belki bu ts2023 için farklı bir kolaylık getirilir ve sürenin sonuna otomatik uzatma olur. Olmazsada tekrar turist statusune geri döneriz. Bu nedenle benim büyük bir beklentim yok ve bu ts2023 work permiti hobi olarak kullanırım. yazları bisiklet ile doordash gibi yemek dagıtım kuryelik işleri yaparak hem kanada tatili hemde masrafları karşılama minvalinde olabilir 🙂 Başkada bir işe yaramaz zaten.
    Kanada içinde mühendislik diplomam gecerli değil, kanadalı iş veren kanada tecrübesi ister ve daha bir suru engel iş hayatında.
    Ancak 20'li yaşlarda gençler için belki bir mücadele ruhu oluşturur. TS2023 - OWP onun dışında 45 yaş ve üzeri için tamamen hobi diyebilirim 🙂

Size tavsiyem eğer express enrtry profiliniz CRS taban puanlara ( 500 bandı ) ulaşıyorsa en azından profili bekletin belki PR daveti daha kanadaya gitmeden size gelir. Eger CRS taban puanlara ulaşmıyorsa zaten TS2023 ile alacagınız work permit ilede çok fazla ekstra puan getiri olmaz.

• @gucarslan hayirli olsun,kahven hazir biliyorsun umarin en kisa surede gorusuruz.

• ⭐⭐

@gucarslan Tebrikler! Umarım gönlünüzce olur.

• @gucarslan ne mutlu size🙏🏻 Tebrik ediyorum yine de Kanada Montreal derseniz kapımız açık🙂🙏🏻

• Yasaklı

@gucarslan, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

TS2023 başvurularının bitmesine 4 gün kala biz de bugün itibariyle kanada turist vizesi basılı pasaportlarımızı aldık.
    açıkçası 3 ocak'a yetişmesini hiç beklemiyorduk ancak; bu kadar da ucu ucuna gelmesini de hiç ummamıştık.

work permit'in gelmesi için şu sıralar bekleme süresinin 1,5 aylara çıkması, çalıştığımız işlerden bu kadar uzun süre izin alma konusundaki sıkıntılar elimizi kolumuz bağlıyor.
    2 gün sonrasına kanada bilet fiyatlarını görünce de haliyle insana ciddi bir titreme de gelmiyor değil 🙂

ez cümle; "alınmış bir, vize alınmamış 10 vizeden iyidir.." düstüruyla pasaporttaki yerini aldı kanada vizelerimiz de.

• 12 ekim / biometric
    • 8 aralık / onay
    • 29 aralık / vize basılı pass teslim alma (2 gün xmas tatili yüzünden kapalıydı vfs)

pasaportlarımda;
    5 ingiltere vizesi
    yeni zelanda vizesi

artık turist olarak ziyaret edeceğiz gibi duruyor kanada'yı, eğer kalan sürede bir uzatma daha gelmezse 😉

Eğer tekrar bir uzatma gelirse ben de gitmeyi planlıyorum. Yeni gelişmeler yüzünden böyle düşünmeye başladım. Siz tekrar bir uzatma gelmesine ihtimal veriyor musunuz?

• @Ping-PONG ilk TS2023 çıktıgında 25 eylul 2023 tarihi son başvuru olarak açıklandı sonra 03 ocak 2024 tarihine uzatıldı. Bundan sonra uzatılma ihtimali çok düşük gibi.

Ayrıca fas ülkesinde olan depremden dolayıda fas vatandaşlarınada aynı çalışma iznine basvuru gibi destekler sağlandı ama galiba TS2023 programından deneyim kazandıkları için fas vatandaşları için depremin olduğu gün kanada içinde olma şartı konulmuş 🙂 Yani işi biraz denetime ve kısıtlamaya gitmişler.

• Yasaklı

@pink-stone, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

@Ping-PONG ilk TS2023 çıktıgında 25 eylul 2023 tarihi son başvuru olarak açıklandı sonra 03 ocak 2024 tarihine uzatıldı. Bundan sonra uzatılma ihtimali çok düşük gibi.

Ayrıca fas ülkesinde olan depremden dolayıda fas vatandaşlarınada aynı çalışma iznine basvuru gibi destekler sağlandı ama galiba TS2023 programından deneyim kazandıkları için fas vatandaşları için depremin olduğu gün kanada içinde olma şartı konulmuş 🙂 Yani işi biraz denetime ve kısıtlamaya gitmişler.

Kötü haber 😏
    Keşke bir sefer daha uzatsalar.
    Kesin giderim.
    😏

• @gucarslan Hangi şehire gidip TS2023 başvurusu yapmayı dusunuyorsunuz ? Cok az zaman kaldı. Ucak bulabilecekmisiniz ?
    Ayrıca TS2023 basvuru neticesi ne zaman cıkacagıda bellli değil ve netice belli olana kadar kanada içinde kalmak en doğrusu yoksa ret gelme riski var.
    Havalar soguk kış mevsimi ve en önemlisi konforlu konaklama bulmak. Konaklamalarda aşırı derecede pahalı 😞
    Diğer gerekli olanda posta adresi gösterme. Başvuruda belirttiginiz adrese geliyor work permit zarf ile.
    Tek bir başvuru ile kolay yoldan 3 yıllık oturum ve çalışma izni almak güzel ama en önemlisi orada yaşarken iş bulmak daha sonra üç yılın bitiminde nasıl pr kalıcı oturum alırım hedefi. Kalıcı oturum almak kolay değil ve uygun niteliklerde olmak şart.
    Tüm bunları yapmak içinde iyi bir butce finans gerekiyor. İlk 5-6 ay cepten gidiyor hersey iş bulana kadar ve bu ciddi bir rakam. Konaklama cok yuksek rakamlar
    İşte hep bunları göz önüne alınca kolay değil hiç bir sey.

• ⭐⭐⭐⭐

@gucarslan, içinde söyledi: Kanada Turist Vizesi Başvurusu

ez cümle; "alınmış bir, vize alınmamış 10 vizeden iyidir.." düstüruyla pasaporttaki yerini aldı kanada vizelerimiz de.

• 12 ekim / biometric
    • 8 aralık / onay

pasaportlarımda;
    5 ingiltere vizesi
    yeni zelanda vizesi

Çok geç ulaşmış maalesef pasaportun. Ama çalışma izni 2 ayda çıkma konusu tamamen münferit. Kayın biraderim eşi ile 11 aralıkta gittiler 20 aralık civarı izinleri çıktı. 25 inde döndüler. Biraz şans meselesi. Fakat ayın 25 i sonrası biletler dediğin gibi fiyatlar uçuyordu, zaten pahalıydı yani ben daha kasımda bakarken. 1 ocak biraz uygundu, hala öyle mi bilmiyorum. Bizim vize hala çıkmadığı ve matematiksel olarak 3 ocağa yetişme olanağı kalmadığı için bakmıyorum artık. Siz de gitmeyi bi daha düşünseniz keşke. Hala geç değil.

• @ibrahimasar Direkt aktarmasız uçak fiyatları çok pahalı en uygun zaten aktarmalı olur onlar bile pahalı.

Eğer amerika vizeniz varsa en uygunu amerika aktarma olur. TS2023 son başvuru 03 ocak 2024 ve bundan sonra bir uzatma olması zor. Zaten bu ikinci uzatmaydı.

TS2023 ile elde edilen 3 yıllık açık çalışma iznini alamazsanız bundan sonra ancak iki yıl bir devlet okulunda eğitim alıp mezun olma şartı ile elde edebilirsiniz.
    ( PGWP diye isimlendiriliyor ) Bunun içinde iki yıllık dönemsel okul ücreti, konaklamalar gibi iki yıl boyunca gerekli tüm harcamaları kapsayacaktır.
    Yüksek bir masrafa denk gelir. ( ortalama toplamda herşey dahil 90 -100 bin kanada doları arasında bir finans harcaması gerekebilir ).
    Ayrıca study permit denilen öğrenci vizesi almanız şart. Bununla ancak part time çalışma imkanı olur.
    TS2023 programının böyle bir avantajı vardı yani bu süreçlere ve masraflara girmeden çok kolay bu 3 yıllık oturum ve çalışma iznine sahip oluyorsun.

Kanadaya gelen herkesin temel amaçı pr kalıcı oturum elde etmek. Bu ise uzun bir süreç ve mücadele isteyen bir durum.
    Eger nitelikleriniz uygunsa zaten daha kanadaya gelmeden önce express entry ile başvuru yaparak pr kalıcı oturum alarak gelirsiniz.
    Kanada yaşamınıza direk kalıcı oturum sahibi olarak başlarsınız.
    Hatta başarılı bir sanatçı ( yazar, aktör, ressam,danscı gibi ) veya sporcu ( futbol, yüzme, basketbol, tenis gibi ) iseniz self-employed programı ile pr kalıcı oturum alıp kanada'ya yerleşebilirsiniz. Mutlaka mühendis doktor gibi mesleğe sahip olmanız gerekmiyor.
    Sanatsal ve yaratıcı meslek grupları gelişmiş ülkelerde her zaman değerli bir yer tutar ve önem verilir.

• ⭐⭐⭐⭐

@Picasso Henüz vizem yok. Olursa evet aktarmalı uçuşlar makul. Amerika vizem de yok. Kanada onaylanırsa bir de amerika için başvurmayı planlıyorum. O zaman kanada için pek planım kalmayacak zaten.

Benzer Başlıklar

• 24
  • 7
  • 11
  • 9
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

65

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |