Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim @Naerys

• Herkese günaydın sonunda 23 aylık sürecimiz bu gun itibariyle son buldu. Dort gözle bekledigimiz issued yazısını gorebildik. Bu stresli sancılı bi süreçte çok iyi geldi bu sayfa kuran kişilere allah razi olsun. Ve bekleyen arkadaşlarım sizlerede en kisa sürede güzel haberler gelsin. 3.5 yasinda oglum sonunda babasına kavuşacak allahin izniyle baska ne diyebilirim ki 😍

• Günaydın ocak ayı mülakatları neden dağıtılmadı acaba? @Nailaysegul Yolunuz açık olsun sizin adınıza çok sevindim🙏🏽

• @Nailaysegul PTT mesaj geldi mi acapa?

• @Özge-Dengiz teşekkür ederim darisi başınıza 😍

• @Abdul-0 henüz gelmedi bekliyorum akşam üstüne kadar gelir muhtemelen

• @Nailaysegul cok sevindim kardesim; eminim ben gibi bircok kisi de sizin durumunuzu yakindan takip etti ve iyi haberlerinizi bekledi cunku bu son stresli sureci sanki size gereksiz ve bosyere yasattilar. Hersey gonlunuzce olsun.

• Selamlar,
    Benim domicile Türkiye 7 yıldır. Consular processing ile I-130 başlatıp dosya NVC'ye yollandıktan sonra ABD ye gidip domicile gerekliliklerini yerine getirmeyi düşünüyorum. Bir kaç sorum var:

• I 130 sırasında adres v.s. sorarken Türkiye'de yaşadığımı ama süreç sırasında ABD ye yerleşeceğimi yazabilirmiyim?
    • I 130 da Türkiye'de adres gösterdikten sonra NVC formlarını doldururken ABD de ev tutarsam ve güncel adres verirsem sorun veya kafa karışıklığı oluyor mu?

Sorularım dışında bu süreci yaşarken dikkat edilmesi gereken aklınızda bir konu varsa yazarsanız sevinirim.

• @ernduru gerçekten biz ne yaşıyoruz diye çok sorguladık anlam veremesekte beklemek zorundaydik çok şükür stresimiz bitti hepinizin isleri rast gitsin inşallah

• @Nailaysegul gelirsa haber verirmisin
    azonce sisteme baktim binimki "idari islem" yaziyor

• @beyza890 bende aynı süreçteyim documentarily qualified mailini alalı tam 32 gün oldu ama mülakat için mail gelmedi. Sizin onaylanma süreciniz normalden hızlı olmuş. Expedite yaptınız mı ? Çünkü USCIS başvurularında hızlandırma kabul edildiği zaman NVC sürecinde de kabul ediliyor diye biliyorum.

• @Abdul-0 tmm tabiki yazarım sizinde gözünüz aydın 😍

• Arkadaslar pttden mesaj geldi sonunda pasaportum kargoya teslim edilmiş😍

• @Nailaysegul tebrikler. Yarin mulakatim var. Insallah guzel haber aldigimi belirtirim burada. 🙏

• Bende 22 Kasım 2023 de DQ maili aldım. 2 aydan fazla oluyor fakat hala konsolosluktan bir haber gelmedi

• Daha once konsolosluk randevusuna katilmis olan arkadaslara bir sorum olacak; Anladigim kadariyla giriste aksi, asabi ve gelenleri demoralize eden bir adam var :=) ve yine anladigim kadariyle gorusmeden once bizden goturdugumuz evraklar isteniyor, sorum su; bizden evraklari toplu olarak almayacaklarina gore, bize randevu oncesi gonderilen ve kisisellestirilmis istenen belgeler listesine gore tek tek mi aliyorlar evraklari? vereceginiz bilgi evraklarin organineze ederken cok ise yarayacak, tesekkurler simdiden.

• @beyza890, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Herkese merhaba. 7 Haziran 2023'te Amerika vatandaşı eşim ile evlilik yoluyla green card başvurusunda bulunduk ve Kasım 2023'te başvurumuz onaylandı. NVC'ye dosyalarımızı yolladık ve 2 hafta önce de Documentarily Qualified mailimizi aldık. Ortalama ne kadar sürede bize Ankara konsolosluğu için interview maili atarlar merak ediyorum. Türkiye'de yaşayan yabancılar için bu süre Türk vatandaşlarına göre daha uzun sürüyormuş anladığım kadarıyla. Ben Türk vatandaşıyım. Bu konuda deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz, şimdiden çok teşekkür ederim

ve @venomyns ; Mulakat tarihi ortalama 6-8 haftada geliyor ama bu durum buyukelciligin yogunluguna bagli olarak da degisebiliyor. Kimse net bir sey diyemiyor. Ancak ortalama sureler bu sekilde. Hayirli olsun herkese.

• @ernduru, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Daha once konsolosluk randevusuna katilmis olan arkadaslara bir sorum olacak; Anladigim kadariyla giriste aksi, asabi ve gelenleri demoralize eden bir adam var :=) ve yine anladigim kadariyle gorusmeden once bizden goturdugumuz evraklar isteniyor, sorum su; bizden evraklari toplu olarak almayacaklarina gore, bize randevu oncesi gonderilen ve kisisellestirilmis istenen belgeler listesine gore tek tek mi aliyorlar evraklari? vereceginiz bilgi evraklarin organineze ederken cok ise yarayacak, tesekkurler simdiden.

En basta herkesi demoralize eden kadinmis, ben adama denk geldim, cok rahat ve nazikti. Hatta evraklari vermeyi beklerken; bi dk cayimi alip geleyim dedi.. o kadar rahat yani 😃
    Ilk olarak bina kapisinin disinda siraya giriyorsunuz ve guvenlige sirayla pasaportlari veriyorsunuz. Onlar sizi ona gore iceriye cagiriyorlar. Pasaportunuzu kapida alip bilumum guvenlik aramasindan gectikten sonra hangi binaya gitmeniz gerektigini soyluyorlar. Oraya gitten sonra tekrar danisma gibi bir masanin onunde sira bekliyorsunuz ve pasaportunuzu veriyorsunuz. Sonra size sira numarasi alip beklemenizi soyluyorlar. Sira numarasi aldiktan sonra ekranda yanan kisma gidip evraklarinizi teslim ediyorsunuz. Orada size birkac soru soruyorlar; evlilik tarihiniz ne, esinizin adi ne, mulakati hangi dilde yapmak istiyorsun vs. On bilgi alma gibi sanirim. Sonra evraklarinizi sizden alip tekrar beklemenizi soyluyorlar. Ikinci bekleme mulakat icin. Iki kisiydiler en son, onlardan birinde numaraniz yaniyor ve mulakata basliyorsunuz.

• @Naerys tesekkurler, surecin kendisi zaten yeterince stresli ve sancili, umarim zaten var olan stres ve sanciyi artiracak etmenler, kisiler karsimiza cikmaz🤲 Allah herkesin yardimcisi olsun, herkese kolayliklar diliyorum.

• @beyza890 merhaba dosyalarını hangi center da onaylandı. Süreciniz çok hızlı ilerlemiş. Biz mayıs 2023 te evrakları yolladık ama ses seda yok. Eim abd vatandaşı abd de yaşıyor. Türkiyede evlendik

Benzer Başlıklar

• 57
  • 41
  • 2
  • 654
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |