Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• Anlayamadigim bir konu var ve fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim; 2 Subat Tarihinde randevum var ve en son gelen randevu mailinde soyle bir ifade var; Please make sure to upload (www.ceac.state.gov ) the documents listed below and along with the translations (except for the documents in English and Turkish) prior to your interview and bring the originals with you when you come for your interview:Sormak istedigim su; ben o belirttigi evraklarin tamamini zaten zamaninda upload etmisim, aksi durumda zaten DQ olmazdi, ve randevu tarihinde de bu belgelerin orjinal ve guncel olanlarini goturecegim, halboyleyken simdi bana neden upload dettiginden emin ol` diyor, yada benden hala neyi upload etmemi istiyor ???

• @ernduru yüklediysen dikkate almana gerek yok. Emin olman adına uyarıda bulunuyorlar.

• @ernduru Evraklar eksik olmasına rağmen Dq olabilirsiniz. Nvc için zorunlu olmasa da, konsolosluk için zorunlu olan belgeler var ve nihai zorunlu belgeler listesini konsolosluktan gelen mailde görüyorsunuz. Eğer halihazırda istenen tüm belgeleri yuklediyseniz ekstra bir şey yapmanıza gerek yok.

• Merhabalar bir sorum olacaktı mülakat görüşmesindeki evraklar için e devletteki alınan belgelerden hangilerini ingilizce tercüme ettirmem gerekir ? sistem doğum belgesini çok dilli veriyor ve adli sicil kaydını ingilizce olarak veriyor askerlik belgesini ve nüfus kayıt örneğini ingilizce tercüme ettirmem gerekir mi ? birde evlilik cüzdanını ingilizce tercüme ettirmelimiyim ?

• @Can-Uğur-0 hicbirinin ingilizcesini istemiyorlar orjinlleri yeterli. Adli sicilin arşivli olmasina dikkat edin

• bilgilendirmeniz için teşekkür ederim @Nailaysegul

• @uguran i-130 da RFE almadan direkt onaylandim ben. Esler arasi para transferi anormal sayilamaz ki? Gayet normal bir sey.

• @zzehirbazz sizin iliskinizin gercek olduguna ve gozleri ile tanik olduklarina dair bir yeminli yazi oluyor.

• @arsnisa Merhaba, biz de sizden 10 gün sonra başvurmuştuk ama henüz bir dönüş olmadı. Siz hızlandırma mı talep ettiniz?

• Selamlar 26 Ocak günü Ankara'da muayene işlemlerini gerçekleştirdim. Covid ve tetanos aşımı kendim olmuştum ve çocukluk aşılarımı gösteren çok eski de bir belge ile gittim, bir kısmı kabul edildi. Yine de 3 aşı yapıldı, grip, hepatit b ve su çiçeği. İşlemler yaklaşık 1 saat kadar sürdü.

Toplamda 10bin lira civarı bir ücret ödedik ve sonuçlar ertesi gün mail olarak iletildi. Sağlık raporunun geçerlilik tarihi 6 ay olarak gözüküyor. 2 Şubat'ta konsolosluk randevum var artık sona yaklaştık.

• Merhaba herkese bir soum olacakti yardimci olursaniz cok sevinirim, esim amerikan vatandasi ben su anda turkiyede yasiyorum esim Amerika'da

evlilik uzerinden Green card'a basvuruda bulunduk su an dosyamiz NVC'de,

bizden esimden icin ek olarak "every w2, 1099 form and schedule form" istemisler, acaba bu 1099 formu ne oluyor? bu konuda yardimici olabilir misiniz,

Esim bir is yerinde calisiyor ve 2022 tax return belgesini yolladik bunun disinda bir geliri yok ve ailesi ile birlikte yasiyor kirada olma durumuda soz konusu degil,

Simdiden tesekkur ederim herkese

• Arkadaşlar azonce sisteme baktim ready yaziyordu simdi idari islem yaziyor bu nedendir acaba

• @Nailaysegul tebrikler vizeniz onaylanmış bir kaç saate tekrar güncellenir 😇

• Merhaba, bizim bir sorumuz var. Başvurumuzun üzerinden 7 ay geçti tam olarak. Fakat sanıyorum ki approval için daha uzun süre bekleyeceğiz. Bu süreçte Amerikada iş görüşmeleri yapıyorum fakat TRde bulunduğum için mülakatlarım olumsuz sonuçlanıyor. Ben ABD vatandaşıyım, eşim için başvuru yapmıştık ve onsuz da şu an gitmek istemiyorum. Bunu sebep gösterip hızlandırma talep etsek sizce sonuç ne olur? Tecrübe etmiş bir arkadaş var mı? Olumlu/Olumsuz sonuçlarını merak ediyoruz, dosyaya bir zararı olur mu talebin emin olamadık. Bir de bu hızlandırma başvurusu nereye yapılıyor?

• @gkorkmaz merhabalar hizlandirma talebin cok ciddi sebep olmasi lazim onaylanmadi için. Toplam sureciniz maximum 2 yil surebilir bizim cocugumuz olmasina ragmen hizlandirma talebi olumlu sonuclanmadi

• @gkorkmaz belirttiginiz husus hizlandirma talebinden olumsuz cevap alir. Hizlandirma talebi genellikle mucbir sebepler sonucu basvurulur. Sizinkisi mucbir sebep olarak gorulmeyecektir. Bence en gec uscis approval olduktan sonra amerikaya yerlesin. Cunku nvc kisminda domicile belgeleri yuklemeniz istenecektir.

• @Nailaysegul bu durum normal olarak biliyorum. Buyuk olasilikla Issued olacaktir.

• Herkese merhaba. 7 Haziran 2023'te Amerika vatandaşı eşim ile evlilik yoluyla green card başvurusunda bulunduk ve Kasım 2023'te başvurumuz onaylandı. NVC'ye dosyalarımızı yolladık ve 2 hafta önce de Documentarily Qualified mailimizi aldık. Ortalama ne kadar sürede bize Ankara konsolosluğu için interview maili atarlar merak ediyorum. Türkiye'de yaşayan yabancılar için bu süre Türk vatandaşlarına göre daha uzun sürüyormuş anladığım kadarıyla. Ben Türk vatandaşıyım. Bu konuda deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz, şimdiden çok teşekkür ederim

• Merhaba arkadaşlar CR1 vizesi sürecindeyim. 23 aralık 2023 de documentarily qualified maili geldi. Fakat henüz mülakat tarihi için bir mail almadım. Tahmini ortalama süreler hakkında bilgisi olan beni aydınlatabilir mi ? Şimdiden teşekkür ederim.

• @Can-Uğur-0, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

Merhabalar bir sorum olacaktı mülakat görüşmesindeki evraklar için e devletteki alınan belgelerden hangilerini ingilizce tercüme ettirmem gerekir ? sistem doğum belgesini çok dilli veriyor ve adli sicil kaydını ingilizce olarak veriyor askerlik belgesini ve nüfus kayıt örneğini ingilizce tercüme ettirmem gerekir mi ? birde evlilik cüzdanını ingilizce tercüme ettirmelimiyim ?

@Nailaysegul arkadasimiza ek olarak yaziyorum; Nufus kayit orneginin de olaylari gosteriyor olmasina dikkat edin ve tum aileyi de cikartin.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 2
  • 2
  • 18
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |