Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• uscis de neden bu kadar bekliyoruz belli oldu

USCIS is expediting asylum applications for Afghan nationals paroled under Operation Allies Welcome.

• @yasmin982 anlamadım ki neden kaynaklanıyor sence ya senin eşin vatandaş olduysa sen neden hala bekliyosun vatandaş eşleri maksimum 1.5 yılda herşeyini tamamlayıp gidebiliyor avukatınız var mı bi sorsan aslında

• @49leon inşallah sizin servisiniz neresi

• @lina Vermont

• @49leon ben 2021 aralıkta başvurdum halen bir yanıt yok mayısta başvuran var yanıt yok 3 yıl olarak siz hesaplayın minimum

• @kıvanç bizim 2 yılı geçti ses yok kıvanç bey , 4 ay sonra 3. yılı olacak var grupta ona bile dönüş olmamış, dua edinde 3 yıla bitsin ilk aşama

• @memol1994 nisanda vatandaş mülakatı geçti evrak eksikliğinden aynı gün olmadı vatandaşlık yemini haziranda oldu vatandaşlık töreni gün başvurdu kategori değişimi için avukat mektup yazdı benim ve çocuğumuz için vatandaşlık olunca çocuğa ayrı başvuru oluyor.Tekrar onun onayı eylülde incelemeye girdi benim değişikliğim eylülün ortasında yani mail geldi vatandaşlığa hoşgeldiniz eş kategoriniz vatandaş eşi olarak dönüşmüştür diye yani böyle eşimin sağlık avantajı vardı becerip bunu değerlendiremedi evrakların myaccount üzerinden dosyasını sisteme işleyip documentten yüklemesi gerekiyordu. Kendine becerip bir access code alamadı kendi internet bilgisayar vs anlamıyor anlayanlara kendini anlatamıyor bir çıkmazda kaldım buralarda işte uscissin insafına kalmış bekliyoruz süreci upuzun şekilde bazen elin kolun bağlı kalıyor çok uzaklarda olduğun için 😔🥺😔🥺

• @yasmin982 benimde sürem sizinle aynı ,onayım daha gelmedi . İma ettiğiniz şey nedir acaba niye onay gelmiyor ?

• @Sibel-Demir ima ettiğiniz ne derken anlamadım.Bu süreçlerde gayretli bir eş gerekiyor bilmiyorsada bilenin yanından arılmayan parasız avukatlar hem Türkiyede hem amerikada bir iş yapmıyor gerçekten işini bilen avukata gidip ve parasını aksatmamak gerekiyor. ASLINDA İNGİLİZCEYİ PROFESYONEL BİLEN GİRİŞKEN AZİMLİ OLAN BİR KİŞİ AVUKATSIZ bile bu işin üstesinden gelebilir.Benim sıkıntım ailevi anlayacağınız çünkü bizim sürecimizi hızlandıracak çok etken oldu yazmıştım zaten bilen arkadaşlar var burda ama malesef eşim vatandaş olduğu halde beklemeye devam eden gillerdenim benim umudum da pek kalmadı gibi belki siz benden önce gidersiniz kim bilir.

• @yasmin982 ilk başvuru tarihiniz neydi acaba ? gc lıyken uscis onaylanmışmıydı

• @memol1994 gclıyken onay gelmedi ondan sonra tür değişti,temmuz 2021

• @yasmin982 okadar haklısın ki süreçle mi mücadele edelim yoksa bişeyler yapması için eşlerimizi mi teşvik edelim bizde şaşırdık ama lütfen umutsuzluğa kapılma eninde sonunda olacak bugünleri unutup inşallah yuvamızı kurcaz özel değilse eşin hangi şehirde

• @lina Allah'tan umut kesilmez lakin pek kalmadı gibi 😔😔😔😭😭😭

• @yasmin982 bizim avukatımız da var parasını da düzenli verdik başka avukata da sorduk süreci, iki avukatta aynı şeyi söylüyor bekliceksiniz . 3 yıla girecez hala onay gelmedi .dosyam californiadaydı sonra vermonta transfer oldu .umudum kalmadı arttık,hayır onay gelse birde mülakat beklicez kim bilir o kaç yıl sürer

• @Sibel-Demir benimkide öyle californiadan vermontaydı en son şimdi kimbilir nerde şarkı sözü gibi oldu güya vatandaş oldu eşim takatim kalmadı:( kızımın ki ilk teksasa gitti sonra işlem potomacta activite edildi.😔😔😔 evladımın babasından uzak büyümesi aradaki bağı açıyor evde bir baba figürü olmaması psikolojik duygusal büyük sıkıntı Allah tüm bekleyenlere büyük sabırlık ve kolaylık versin.
    Nişanlanmayı ve evlenmeyi düşünen adaylar bu formu inceleyenler amerika'daki yaşayan kişilerle bir ilişkiye başlarken 2 kez değil 4-5 kez gözden geçirerek karar vermeli aile olacakları green cardlı olan kişilerle(turist vizeniz vs Amerika giriş çıkış hakkınız olanlar hariç) evlenme durumunda malesef bizim gibi kendilerini çok sıkıntılı süreci belirsiz ikiarada bir derede kalacağınız bir kısır döngü içine düşürebilirler.😔😔😔

• @yasmin982 umarım biran önce süreç hızlanır .eşiniz vatandaş benden önce onayınızı alırsınız

• @yasmin982 okadar iyi anlıyorum ki seni hemen hemen aynı şeyleri yaşıyoruz yine de ben inanıyorum bu yıl hepimiz ailemize kavuşcaz umudunu kesme kardeşim ❤

• @Sibel-Demir inşaallah en kısa zamanda hepimizin çıksın❤🤲🏻🙏. @lina Seninle aynı gün yeniden active edildi dedi bakıyorum hep aynı yerinde sayıyor hergün😔

• Arkadaşlar merhabalar. Benim bir sorum olacaktı. Eşim green cardlı ve bizim sürecimiz 2 yıldır devam ediyor. Evlenmeden önce iki kez f1 vizesinden red aldım. Daha sonra evlendik süreci başlattık. Süreç devam ederken depremzede olduğum için turist vizesine başvurdum yine red aldım 😞 eşim buraya tatile geldi bacağı kırıldı ve şu an kalbine pıhtı attığından dolayı yoğunbakımda yatıyor. Bu süreçte ben tekrar turist vizesine başvuru yapıp inşallah eşim çıktıktan sonra birlikte gitmek istiyorum. Böyle bir durum yaşayan ve vizesi onaylanan ya da bilgi sahibi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Gerçekten ne yapacağımızı bilmiyoruz

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

56

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |