Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @Nailaysegul
    1

2

Davamı takip etmek için bu web sitelerini takip ediyorum
    İlk web sitesinde durumumla ilgili son güncelleme 10 OCAK
    ikincisinde
    09 OCAK

• @Abdul-0 attiginiz siteden baktığımda evraklar bekleniyor yaziyor. Altta notlardada 2 hafta süre taniyin diyor

• Herkese merhaba. 9 Ocak'taki vize mülakatımda vizem onaylanmıştı. Az önce, PTT kuryesi vize basılı pasaportumu teslim etti. Oldukça hızlı teslim edilmiş olması beni ayrıca memnun etti. Bu süreci yaşayan herkese sabır diliyorum ve hepiniz için hayırlısı olmasını temenni ediyorum.

• Herkese saygılar, ben de 9 ocakta teslim ettiğim pasaportumu şuan itibarı ile almış bulunmaktayım, vizem basılmış. Herkese sabırlar diliyorum, çok yıpratıcı bir süreç...

• Bu ileti silindi!

• Merhabalar, herkese bekleme sürecinde kolaylıklar diliyorum. Biz de 9.01.2024 itibariyle DQ olduk.
    Sormak istediğim bir soru var, Damgalı ve kapalı göçmen vize paketi pasaport ile birlikte adresimize mi geliyor? Bilen arkadaşlar cevap verebilirse çok sevinirim.

• @constance IR-1/CR-1 vizesinde paketi damgali, kapali bir zarf seklinde almiyorsunuz. Paket elektronik olarak ilgili makamlara iletiliyor.

• @kadargo Çok teşekkür ederim bilgi için.

• Merhabalar
    Pasaportu postayla (PTT) gönderdiklerine dair mesaj aldım.
    Web sitesinde vize durumu hâlâ "Reddedildi" olarak görünüyor
    Böyle bir deneyiminiz var mı?
    Vizenin çıktısı alınacak mı?

• @Abdul-0 Benim pasaportumu alıp, vizemin onaylandığını söyledikten 1 gün sonra issued olarak değişti durumu, yani normal. 1-2 gün sonra tekrar kontrol edin.

• @Abdul-0 ben Açıklama kısmına öyle yazmadim ama bisorun olurmu ki

• @Nailaysegul sanmıyorum

• Arkadaşlar merhaba eksik evrak olup hala sonuç alamayan varmi aranızda mülakat gününün üstünden 10 gün geçti hala haber alamıyoruz sonuç alamadik

• @Nailaysegul
    My case like yours
    Until i text them then they reply back to me with this:
    “Dear Sir/Madam,
    We have asked you to fill out a form and send it to us after your interview. Which is called DS-
    5535. You have to send us that form via e-mail to [email protected]. Then your case will undergo an administrative processing and we will inform you once it is completed. We have also attached the form above. Please fill out the form without changing the format of it and send it to [email protected]
    Sincerely,
    Immigrant Visa Unit
    U.S. Embassy, Ankara”

After i send the form 5535
    They send me text message containing PTT tracking number

Did you fill this form?

• @Abdul-0 bunu neye istinaden gonderdiler size acaba siz mail mi atmıştınız

• @Nailaysegul i tried to know what i should do from contact form so they send this mail to me

• Merhabalar, Herkese öncelikle bu süreçte bolca şans ve kolaylıklar diliyorum.. Çok fazla bir sabır gerektiren bir süreç. şuan dosyamız NVC sanırım 3-4 ay içerisinde Ankara ile iletişime geceğiz lakin ben Ankara sürecinde nasıl ilerleyeceğimi bilmiyorum Biz bu süreçte yabancı bir avukatla çalıştığımız için çok detay alamadım. ve bizden istenilen şekilde ilerliyoruz.(çok detaylı öğrenemiyorum bu süreci) Bu forum sayfasında okuduğum bilgiler çok yararlı şimdiden teşekkürler.

• @Mehmet-C Merhaba birkaç gün önce Unganlarda sağlık muayenemi oldum. Ben de 90lardan kalma aşı belgemi götürdüm. Çocuklukta olduğum aşılarımı, tarihlerini yeni verdikleri aşı belgesine işlediler. Ben de forumdaki arkadaşların tecrübelerinden 4-5 aşı olmayı bekliyordum ama 3 tane yaptılar. Bundan sonrasını okuyan herkese söyleyeyim aşı belgem eski kabul edilmez vs demeyin yine de götürün onlar karar versin. Son bir yıl içinde covid aşısı olmadıysanız imkanınız varsa muayeneye gitmeden olun o güne bırakmayın. Birkaç kişinin olmadan muayeneye geldiğine şahit oldum boşuna işiniz uzamasın. Ertesi gün akşamı da raporumun büyükelçiliye gönderildiğini söyleyen maili aldım.

• Arkadaşlar sürelerinizi imzaya taşırsanız bize sürecin ilerleyişi ile ilgili bir fikir verir teşekkür ederim

• @Abdul-0 Hi Abdul,

Can you let us know about your visa when you receive your passport? Thanks.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |