DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @oturan hakkınızda hayırlısını dilerim süreç su gibi gelir geçer siz elinizden geldiğince en hızlı şekilde eksik belge tamamlayıp gönderiminizi yapin

• @Afra-Lalancı umarım olursunuz 🙏

• @oturan merhabalar. Umarım süreç istediğiniz şekilde sonuçlanır. Dün bir yerde çocukların evlilik cüzdanına eklenmiş olması ile ilgili bir şey okudum. Böyle bir şey var mıdır? Bu uygulamayı yaptırmış mıydınız ve bu bir konu oldu mu mülakat esnasında?

• @Afra-Lalancı yanlış bilgi vermek istemem ama 6 aylık süre sağlık raporu tarihinden itibaren geçerli diye biliyorum.

• @efu merhaba iyi dilekleriniz için teşekkürler. Bizde böyle bir gündem olmadı. Evlilik cüzdanımızda oğlumuz işlenmiş halde değildi. Sormadılar.

• @Önder-Bilgiç evet o yüzden sağlık raporunu randevumdan önce almadım, 6 ay içerisinde giriş yapamayacağım için. Sonradan tamamlayacağım giriş süremi ertelemek adına.

• @Afra-Lalancı anladım hakkınızda hayırlısı umarım alabilirsiniz hayırlısıyla

• @Afra-Lalancı, içinde söyledi: DV2024 Mülakat Deneyimleri

@Movistar74 hayır olmadım, mülakatta eksik belge formu aldım ve daha sonra gönderebileceğimi söylediler. Abd ye giriş zamanımı okul sebebiyle ertelemek adına böyle bir yol denedim, başarılı olacak mıyım bilmiyorum…

Konuyu tam anlamamakla birlikte; anladığım kadarı ile siz okulu bitirip ABD ye oyle gitmek istiyorsunuz. Ama vize süreleri yüzünden mezuniyete yetişmiyor. Eğer bu sebeble bütün bu riskleri almış iseniz. Ben sizin yerinizde olsam şöyle yapardım. Tabi biraz maddiyata da bağlı ama.

Ben sizin yerinizde olsam tüm süreci olması gerektiği gibi tamamlar vizemi almaya çalışırdım. Eğer alamasaydım zaten bir sorun yok. Ama vizem onaylanıp pasaportumu alınca. 6 ay sürem var abd ye giriş için. (Sağlık muayene tarihinden itibaren). Okul ve sınav durumlarınıda göz önünde bulundurarak 1 haftalık bir gezi planlardım. Sırf green cardı aktive etmek için. Sanırım yanlış bilmiyorsam GC gelen kadar pasaportunuza 1 yıllık vize baslıyor. (2018 kazanını arkadaşım bu şekilde yaptı.) Okul bitince de taşınama süreçlerini planlardım.

• @yusufalak tabii bu ihtimali ben de düşündüm fakat çok kısa süre için girip çıkmak öğrenci bütçesiyle pek mümkün değil maalesef, o yüzden böyle bir yola başvurdum.

• @Afra-Lalancı aman son aylara bırakmayın, geçen sene Eylül'ün başında kota bitmişti.

• @Afra-Lalancı

Hayırlısı olsun inşallah sorunsuz şekilde vizenize ulaşırsınız.

• @ridetowild çok teşekkürler. Faydalı oldu benim için.

• Günaydın iyi haftalar arkadaşlar,
    Mülakata girenlere birşey sormak istiyorum.

1- Bildiğim kadarı ile sağlık muayenesine girerken telefon çanta v.b. eşyalar ile gitmemizde bir sıkıntı yok. Doğru mu?

2- Mülakat görüşmesine giderken götürmeniz gereken evraklar dışında çanta, telefon, pc gibi eşyaları yanımızda götüremüyoruz. Burada sormak istediğim araba anahtarıylada mı içeri giremiyoruz? Eğer giremiyor isek çevresinde eşyaları emanet alan emanetçi gibi şeyler var mı?

• @yusufalak merhabalar günaydın,
    kendi yaşadıklarıma göre cevap verirsem eğer,
    1- sağlık muayenesine girerken çanta telefon gibi eşyalar sıkıntı olmamıştı yanımdaydı hepsi
    2- mülakat görüşmesine giderken bütün evraklarımı şeffaf çıtçıtlı dosyaya koymuştum ( bazı arkadaşlarda bütün evraklarını koydukları normal poşette görmüştüm) araba anahtarı üzerimde girmişti ama onun dışında telefon sırt çantası vb. hiçbir eşyaya izin vermiyorlardı girişte. bunun dışında konsolosluk giriş kapısının hemen yanında bir tane araç vardı emanetçi, bagajında numaralar olan kilitli kasalar vardı, bazı arkadaşlar ücret mukabilinde o seyyar emanetçiyi kullanmışlardı.

• Merhabalar,

06/01/2024 Cumartesi tarihli Unganlar deneyimimi anlatmak istiyorum.

*Randevumu 1 ay öncesinden aldım. (Sistem, mülakat tarihinizden en erken 1 ay öncesine, en geç 2 gün öncesine almanıza izin veriyor)
    *Randevumu aldıktan sonra birkaç gün beklememe rağmen onay maili gelmemesi üzerine kendilerine hatırlatma maili attım. Akabinde 1 saat içerisinde onay maili geldi.
    *Gelen onay mailinde hazırlamanız gereken evraklar detaylı bir şekilde yazıyor. (Kendi web sayfalarında da tüm detaylar var zaten)
    *6 Ocak Cumartesi günü aracım ile Kuğulu park konumuna gelip, parkın hemen arka sokağında bulunan açık otoparka aracı park ettim. (Otopark fiyatı 1 saati 60 TL, geçen her saat için +10 TL ücret alıyor konuma göre makul sayılır ve anahtar sizde kalıyor)
    *Kliniğin olduğu 4.kata çıkıp açılış saati olan 9.00'a kadar bekledik.
    *Açıldıktan sonra pasaportumuzu ve hazırlamış olduğumuz evrakları kayıt kısmına verdik. (Sadece pasaportumuzu ve aşı kayıtlarımızı aldılar, diğer evrakların hiçbirine bakmadılar bile. Sanırım bir uyuşmazlık durumunda kontrol ediyorlar)
    *Ben, eşim ve 12 yaşındaki oğlum için 1 ay önce covid aşısı (Sinovac) yaptırdık. Oğlum için 4 Ocak tarihinde 2.dozu (yine sinovac) yaptırdık.
    *Benim ve eşimin çocukluk aşı kayıtları olmadığı için sadece covid aşı kayıtlarını (e nabızdan aldığımız barkodlu sertifikalar) verdik. Çocuklarımın e nabızda mevcut olduğu için ilave onları da verdik.
    *Kayıt yaptıktan sonra fotoğraflarımızı çekip beni ve eşimi üst ve alt katta bulunan düzen laboratuvara yönlendirdiler. 5. katta kan alıp, 3. katta da akciğer röntgenlerimizi çektiler. (Çocuklara istemediler)
    *Akabinde tekrar 4.kata gelip evrakları verdikten sonra 2 saate yakın doktorun gelmesini bekledik.
    *Doktor geldikten sonra sırayla içeri çağırıp kullanmış olduğumuz ilaç, tedavi vs. olup olmadığını sordular. (Biz yok dedik)
    *Odaya girdikten sonra bize önlük verip sadece iç çamaşırımız kalacak şekilde soyunmamızı ve önlüğü giyip doktoru beklememizi söylediler.
    *5 Dk geçtikten sonra doktor Mehmet bey gelip rutin bir muayene yaptı ve sağ koluma 2 adet aşı yaptı. (12 yaşındaki oğluma 3 aşı, 4 yaşındaki oğluma ve eşime 2 şer aşı yaptı)
    *Bu işlemde bittikten sonra ödememizi yaptık ve Pazartesi günü öğleden sonra sonuçlarımızın hazır olacağını söylediler. (Olumsuz bir durum olmaz ise tabi. Aksi bir durum olursa arayacaklarını söylediler.
    *4 kişi olarak yaklaşık 41,000 TL ücreti kredi kartı ile ödedik. (İster USD ister TL olarak ödeyebiliyorsunuz. Hem düzen laboratuvarına hem de Unganlara)

Umarım Çarşamba günü mülakatı geçip onun da deneyimini yazmak kısmet olur 🙂

• Bu ileti silindi!

• @Movistar74 1.aşama için geçmiş olsun 👍 darisi mülakata

• @jtcarlos teşekkürler 🙏

• Merhaba sevgili arkadaşlar, 3 Ocak 2024 Çarşamba günü konsolosluk mülakatı deneyimimizi paylaşmak istiyorum. Daha önce sağlık raporu içinde paylaşım yapmıştım profilden ona da göz atabilirsiniz. Çanakkale'den akşam 9 da otobüse binip sabah 5 te AŞTİ otogara indik. Orada dinlendikten sonra 7 gibi konsolosluk önüne geldik. İnsanlar sıra olmuş bekliyorlardı. Çok geçmeden bahçeye aldılar hepimizi. Eşyaları herkes gibi konsolosluğun hemen önündeki siyah bir arabaya emanet verdik. Konsolosluğun bahçesinde 30dk kadar bekledikten sonra içeri almaya başladılar. Bizde kardeşim küçük olduğu için öncelik alıp alamayacağımızı sorduk kabul ettiler. Güvenlikten geçerken kardeşimin piercinglerine bir şey demediler bundan endişelenen varsa. Binaya girdikten sonra hemen kapıdan girince sol taraftaki görevliler pasaportlarımızı aldı birkaç işlem yaptı ve arkalarına etiket yapıştırdı. Yaklaşık 20dk sonra vize ücretini ödedik ve belgelerimizi vermek için diğer taraftaki veznelerin olduğu yerde sıra beklemeye başladık. Çok geçmeden sıra gelmişti. 4 kişi olduğumuz yetmezmiş gibi biraz da heyecanlı olduğumuz için bazen elimiz ayağımıza dolaştı gözümüzün önündeki kağıdı göremez olduk 😅 ve görevli memuru biraz uğraştırdık. Bir ara abd adresinin sitemde gözükmediğini söyledi, ben güncellediğimi söyledim ama duymadı sanırım biraz telaş yapıp oradaki bilgisayardan ceac a girip bakayım dedim confirmation number ezberimde olmayınca en son gittim yanına yok bulamıyorum, bir daha bakar mısınız dedim. Update mi ettiniz kontrol edeyim deyince rahatladım evet dedim öyle yapmıştım 😂 kontrol etti, buldu. Orada işimiz bitince tekrar vize ücretini ödediğimiz taraftaki veznelerin olduğu yere gittik beklemeye başladık. 10dk geçmeden sıra geldi. Hepimiz parmak izi verdik, 12 yaşındaki kardeşimin yerine annem parmak izi verdi. Klasik nereye gideceksin ne iş yapacaksın, orada tanıdığın var mı, daha önce abd de bulundun mu soruları soruldu. Farklı olarak eşin neden katılmadı dediler. Onu da babaannem ve halamın sağlık problemlerinden dolayı onlarla ilgilenmek zorunda olduğunu abd ye daha sonra geleceğini belirttik eğer isteselerdi hastalık raporlarını da getirmiştik. Banka dökümüne anlık göz atıp bize geri verdi. 4 kişi için 30 bin dolar göstermiştik. Her şey buraya kadar iyiydi ama 16 yaşındaki kız kardeşimden adli sicil kaydı istediler bize gelen mailde bunu belirtmediklerini söyledik ama yine de gerekli olduğunu bu belge olmadan onay veremeyeceğini belirtti. Daha edevleti olmadığı için orada çıkaramadık, onlarda kardeşime tekrar giriş kağıdı verdiler ve bugün 13.00 a kadar belgeyi getirmesini söylediler. Dışarı çıkar çıkmaz önce arabayı kontrol ettik hala yerinde olduğunu görünce rahatladık 😅eşyalarımızı aldık hemen taksi bulup ptt ye edevlet şifresi almaya gittik. Sonrasında hallettik ve belgeyi çıkartıp tekrar konsolosluğa döndük kardeşim tek başına içeri girip bizi mülakat yapan yabancı memura belgeyi teslim etmiş. Thank you cevabını almış ve oradan ayrılmış. Biz çıkınca elinde yeşil zarf ya da onay kağıdı gibi bir şey bekliyorduk ama eli boş dönünce şüpheye düştük. Aynı gün ben ceac tan visa status check yapınca ap gözüktü iyice telaşlandık burada da sordum hatta ama ertesi gün ap den issued olarak değiştiğini görünce gerçekten mutlu olduk. Pasaportlarımızda bu sabah elimize ulaştı. Süreç hala tam olarak bitmedi ama büyük çoğunluğunu atlattık. Bu zamana kadar sorulamızı cevapsız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürler hepiniz CANSINIZ ❤️sizlerden de güzel haberler bekliyoruz

• @cetinakkaya oradaki yeni hayatınızda başarılar dilerim burada bizleri unutmamanızı deneyimlerinizi bizimle paylaşırsanız orada yaşadığınız olumlu veya olumsuz durumları en azından sizin deneyimleriniz burada birkişinin işine yarar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

686

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

428.9k

| | | |