DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba bugün çok yakın arkadaşımın eşi ve kızı (5 yaşında) ile ailecek Ankara'da turistik vize randevusu vardı.
    Foruma üye olmadıkları için ben özetliyorum.
    Bu forumda çok sorulan ve herkesin kafasına takılan soruya da açıklık getirmiş olayım 🙂
    Pasaportları boştu ve vizeleri onaylandı.
    Şimdi nasıl boştu diyenler olacak evet boştu ve pasaportlarını da yeni çıkartmışlardı.
    Daha önce hiç yurtdışı giriş çıkışları yoktu. Pasaportun dolu olması çok büyük bir etken size çok puan kazandırır
    ama boş pasaportu olanlarında kendilerini iyi ifade etmesi, açık ve net olmaları, dönebileceklerini ikna etmeleri ile şansları çok yüksek.
    Kendisinin orta çaplı bir işyeri mevcut. Sordukları rutin soru işiniz ne üzerine, kaç kişi çalışıyor, nereye gideceksiniz.
    Ama son kilit soru neden daha önce yurtdışına çıkmadınız ve ilk olarak Amerika'ya gidiyorsunuz?
    Verilen cevap ki bu cevap gerçekten doğru ve yaz için biz tatil planı yapmıştık 🙂
    Kızımız çok küçük olduğu için daha önceki yıllarda tek başımıza yurtdışı seyahatinin riskine giremedik,
    yazın arkadaşlarımız Abd seyahati planladılar eğer vizemiz onaylanırsa bizde onlara eşlik edeceğiz.
    Sonrasında ise vizeniz onaylandı cevabını almışlar...

• Merhaba 9 ocakta Ankaradayım vize görüşmem var. Eşim j1 vizesi turizm staj programı kapsaminda Eylül ayında abd gitti. Bende kızımla (18aylik) turist vizesi randevusu aldık. Devlet memuruyum. Daha önce work and travella abd gitmiştim. Erasmuslada 1 yıl Avrupa okudum. Eşimin turizm staj programı ile orda olması benim için vize Red olasılığını artırır mi vizeye giren yada böyle durumda olan arkadaşlara danışmak istedim

• Merhabalar, önümüzdeki hafta ailem İstanbul'da turist vizesi görüşmesine girecek. Yanlarında nakit dolar götürmeleri gerekiyor mu? Orada ödemeleri gereken bir tutar var mı?

• @gozdelymn Hayır gerekmiyor. Gereken parayı vize randevusu alarak yatırıyorsunuz.

• @gozdelymn cevabınız için teşekkürler.

• @berkozer verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Sade olduğu gibi ve insanların kafasını gereksiz yere karıştıracak yorumlar yapmadan olması gerekenleri söylemişsiniz.
    Vizeniz hayırlı olsun.

• Merhaba Arkadaşlar, haftaya Ankara'da turist vizesi için görüşmem var, gidene kadar yapmam gereken birşey var mı ve götürmem gereken evraklar nelerdir?

• Vize tipi: B1/B2
    5 Ocak 2024 - Ankara 09.15
    Profil: genc, bekar, erkek, yurtdisi var.

Gorevli (G) - Ben (B)

G: Why do you want to go to the US?
    B: After visiting over 10 destinations in Europe, I wish to expand my horizons by visiting another continent. I want to start with New York.
    G: Have you made specific travel plans? Are you going alone?
    B: Yes, I'm going alone. No specific plans since my travel date is 9 months in the future not much is set in stone. But since my university's academic year starts 30 September, I want to return to Turkey before that time. I want to stay around 10-12 days so I think my flight dates will be approximately 15-28 September 2024. I'll stay in New York and maybe take a trip to Philedelphia.
    G: So you are a student?
    B: Yes, I'm a 3rd year at XXX studying XXX. I also work part-time as XXX.
    G: When is the last time you have traveled internationally?
    B: Last year I was an exchange student in XXX. I lived in city XXX for 6 months. Here is my expired residence permit (bakmadi).
    G: What do your parents do for work?
    B: They are retired. Do you need to know their salaries?
    G: No that's not necessary. Just tell me what they were doing before retirement.
    B: They worked as travel agents.
    G: (30 saniye bir seyler yazar) Your visa has been approved.

Kendi ve sirada gozlemledigim mulakatlardan gozlemlerim:

1. Benim gittigim gun ret orani cok yuksekti, sirada onumde olan 20 kisiden ancak 2 kisi falan onay almistir.
    2. Kem kum eden, net konusmayan herkese ret bastilar.
    3. Eski pasaportum dahil belgelerimin hicbirine bakmadi. Teklif edince gerek yok dedi.
    4. DS-160 formunun duzgun ve dolu olmasi cok onemli bence, gorevliler formda bilgileri anlasilir sekilde gormeli. Gormeyince cok soru soruyorlar, cok soru da ret ihtimalini yukseltiyor.

• @zxcvbnm123123 Hayırlı olsun, tebrik ederim.

• ⭐⭐

@zxcvbnm123123 tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @zxcvbnm123123 vizeniz hayırlı olsun.

• @kutay-özçilingir selamlar, benim götürdüğüm belgelere hiç bakmadılar.

• @Uçan-Amerikalı merhaba, onay aldınız mı? Yanımızda neler götürmüştünüz. Benden hepsini isteyecekleri tutar 😊 bu konuda çok şansım yok

• @kutay-özçilingir Maaş bordrosu, vukuatlı nüfus aile kaydı, SGK hizmet dökümü, öğrenciyseniz öğrenci belgesi gibi belgeler yanınızda olsun. Bunun yanında orada vereceğiniz bilgileri teyit edebilecek diğer belgeleri de yanınıza alabilirsiniz; ama benim de hiçbir belgeme bakmamışlardı.

• @EasternStar teşekkürler

• Merhabalar, annemle babamın yarın sabah vize görüşmesi var, inanılmaz stresliyim. Formlarını tamamen ben hazırlamıştım. Birkaç gün önce de formları güncel bilgilerle yenileyip, her detayı kontrol edip, AIS'te de güncel form numarasını düzelttim.

Her şey tamam derken bir şey gözüme ilişti, annemin D160 formunda hayatta olmayan ananem ve dedemin doğum tarihini temmuz yerine haziran seçmişim 😞
    Annem 55 yaşında, annesi ve babası da haliyle 1930 doğumlular. E devlet alt üst soy bilgisinden bulmuştum doğum tarihlerini. Bu hata sorun yaratır mı?

• ⭐⭐

@gozdelymn Bu çok kritik bir hata değil. Formları siz mi doldurdunuz diye sorduklarında sizin doldurduğunuzu söylemeleri gerektiğini söyleyin ama.

• @gozdelymn çok sağ olun içimi rahatlattınız, "bilmiyorum" diye işaretleme yeri de vardı, ilk formda öyle doldurmuştum, keşke öyle bıraksaydım dedim.
    Teşekkür ederim ilginiz için.

• ⭐⭐

@gozdelymn dert edilecek bir durum değil, görüşmelerinde bol şans, umarım olumlu sonuçlanır.

• @gozdelymn
    Merhaba anne-babanızın formlarını yolladıktan sonra mı güncellediniz. Eğer öyleyse bunu nasıl yapabildiniz? Yollandıktan sonra güncelleme olmuyor diye biliyorum.

Bir de mülakat sonucunu buraya yazabilir misiniz rica etsem?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

183

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.8k

| | | |