DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba Ankara ya vize görüşmesine gidenlere sormak istiyorum çanta,telefon bırakabilinecek emanetçi var mı??

• Merhaba, 5 Aralık tarihinde ben, eşim ve 7 aylık bebeğimizin vize görüşmesi vardı. Görüşmeye hep beraber katıldık, bebeğimiz için sonradan posta yolu ile başvuru yapmadık.

Gördüğüm kadarıyla bekar erkeklerin işi çok zor, neredeyse verildiğini görmedim. Yalnızca birkaç kişi alabildi, onlarda iş amaçlı gidiyordu ve destekleyici belgeleri vardı ya da daha önce bir çok kez yurtdışına çıkmış kişilerdi. F1 'da ise kadın erkek ayırmadan inanılmaz zorluyorlar. 10 dakika kadar sürüyor görüşmeler. F1 alabilen erkek hiç görmedim. Turist vizesinde ise aileyseniz şansınız çok yüksek. Evli çocuklu ailelerin tümü vize alabildi.

Bizim diyaloğumuz çok kısa sürdü, kucağımızda bebeğimiz vardı. Bu arada bebek arabası, çantası ihtiyaçları vs içeriye alınmıyor bizde zaten denemedik her şeyi araba da bıraktık. Amerika'ya hangi amaçla gittiğimiz soruldu ardından nereye gideceğimiz soruldu. Bana ne iş yaptığımı ve kaç yıldır çalıştığımı sordu. Ardından eşime sordu. Eşim yanıtladı ve ayrıca doğum izninde olduğunu belirtti. Daha sonra hangi ülkeleri ziyaret ettiğimizi sordu. Ardından uzun uzun bir şeyler yazdı ve vizemizi onayladı. Randevuya salı günü girdik ve farklı şehirde olmamız rağmen pasaportlarımız Cuma günü elimizdeydi.

Randevuya katılacak arkadaşlara nacizane şöyle bir tiyo verebilirim. Bu görüşmeden 2 ay önce yunanistan, makedonya ve kosova'yı gezdik arabamızla. Yakın tarihli olması bence çok önemli. Yunanistan içinde schengen aldık ve pasaportları memura verirken 3 pasaportu schengen vizesi basılı olan sayfaları iç içe geçirerek verdim. Memurda pasaportu eline alıp açınca direk bizim vizelerimizi gördü ve ben orada 1-0 önde başladığımızı düşündüm. Sizde bunu değerlendirebilirsiniz.

Son olarak en azından bizim profilimize benzer, daha önce birkaç ülke gezmiş, evli ve çocuklu, kurumsal bir kariyeri olan kişilerin kendisini iyi ifade ettiği sürece vize almasının çok kolay olduğunu düşünüyorum.

Herkese bol şans dilerim.

• @berkozer çok güzel bilgiler teşekkürler. Hayırlı olsun vizeniz tebrikler

• ⭐⭐

@berkozer tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• @berkozer Tebrik ederim, pasaport sayfasını iyi düşünmüşsünüz 🙂

• @berkozer makedonya,kosova vs. etki etmez, schengenler etki etmiştir.

• @charon Etki edebilir belkide bir kaç arkadaşim almıştı balkanlara ve Gürcistan'a giderek bekarlar normal çalışanlar.

• Merhabalar, benim görüşmem bu sabahtı. Genel olarak herkes kibardı. Sanırım bu hafta tatildeler sadece 1 memur çalışıyordu. Genç bir Amerikalı. Ekmek kuyruğu gibi sırayla aldılar, randevu saati önemsiz. Önce gelen önce girdi görüşmeye. Ama çok kalabalık adam yetişemiyor. Ben görüşmemi yapana kadar önümdeki 20 kişinin 5ine ancak vize vermiştir. Bekarların neredeyse tamamına ret verdi. Erkek kadın ayırmadan. Benim görüşmem ise;

-Amerika’da nereye gideceksiniz? Kaç gün kalacaksınız.?

+Önce Indianapolis e gideceğim orada bir fuar var oraya katılmak istiyorum. 3 gün orada kalacağım daha sonra Newyork a geçip 3 -4 gün de orada kalacağım.

-ne iş yapıyorsunuz?

• Bir Norveç firmasında kimyagerim. 4 yıldır bu firmadayım.

-do you speak English?
    +yes, but my speaking level is B1. But There is no problem I want to continue in English

-(gülerek) Türkçe devam edelim
    +okey 🙂

• Amerika yaşayan tanıdığınız var mı?
      +(benim en korktuğum soru) evet kuzenlerim yaşıyor.

-Amerika’ya nasıl geldiler?
    +kaçak yollarla sanırım. Çok görüşmüyoruz

-şuan Göçmenler mi yani?

• evet sanırım

-……pfffffff
    +It is not my fault 🙂

• I see

-your visa application has been approved

• thank you

Arkadaşlar yalan söylemedim hiç, bu önemli bence. Bir de görüşmede sormadı ama, evli ve çocukluyum ve eşim memur. Bunların etkisi olmuştur diye düşünüyorum. İsteyen herkesin gönlüne göre olsun.

• @Uçan-Amerikalı tebrikler hayırlı olsun .aktif schgen yada başka bir vizeniz varmıydı ve pasaport seyahat geçmişiniz nasıldı.

• @mesut1905 merhabalar, teşekkür ediyorum. Şuan aktif bir Schengen’im yok. Ancak daha önce Almanya seyahatım vardı, 2 ay kadar da Norveç’te kalmıştım şirket eğitiminde. Bunların dışında bir de Bahrain’e gitmiştim.

• @Uçan-Amerikalı bilgiler için teşekkürler. fuara katılımınız hakkında ekstra sorular geldi mi

• @Uçan-Amerikalı Vizeniz hayırlı olsun.

• @mesut1905 fuarın adını sordu, sonra internetten 2 dakika kadar fuarı inceledi. İşimle bağdaştırmaya çalıştı sanırım. 🙂

• ⭐⭐

@Uçan-Amerikalı tebrikler, vizeniz hayırlı olsun.

• ⭐⭐

@Uçan-Amerikalı Tebrikler.Vizeniz hayırlı olsun.Güzel bir vize görüşmesi olmuş.

• @Uçan-Amerikalı vizeyi vermesinin sebebi bu olmuş(fuarı araştırması), bilin diye söylüyorum.

• @Uçan-Amerikalı vizeniz hayırlı olsun, kuzenleriniz üzerinden size ret verse gerçekten anlamsız olurdu.

• ⭐⭐⭐

@Uçan-Amerikalı geçenlerde konuşulan kaçak veya iltica etmiş yakını olunması durumu içinde güzel bir örnek olmuş yaşadığınız deneyim bence. Vizeniz hayırlı olsun

• @charon olabilir. Çünkü görüşmenin büyük kısmını buradaki araştırması aldı. Ancak ekstra soru sormadı 🙂

• @zeynep34 kesinlikle, ben de böyle düşünüyordum bu nedenle olduğu gibi söyledim. Memurun da aynı şekilde düşünmesi sevindirdi, benim için riskti çünkü 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |