Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @lavender Biz ailecek 6 valiz ve 7-8 el çantası ile geldiğimiz için 2 saat pasaport sırası, 1 saat araba kiralama, 1 saat yol derken yatağa nasıl girdiğimi hatırlamıyorum. Daha da kötüsü 3-4 saat uyuyabilmiş ve ertesi günümü de uykusuzlukla mahvetmiştim.

• ⭐⭐

@lavender teşekkürler güzel ip uçları için kesinlikle bir aileyle konuşma orayı burayı gösterme ceremony si olur hahahaha 🙂

• ⭐⭐

o kadar yorgun oluyor mu ya insan gerçekten odaya gidip bayılmaca gibi... pasaportta çok mu bekletiyorlar işlemler için, bizim bi de köpek var eyvaaah benim hayaller suda gibi sanki şuanda 🙂

• ⭐⭐

@lavender biraz yürüyüş yapıp hava almak iyi olur ama ben anlatılanlara bakılırsa senin duş yaptıktan sonra yatağa gömüleceğini düşünüyorum horlayarak 🙂 🙂

• @debbieLA77 tek tabanca geliyorsan o kadar hırpalanmıyorsun ama bana greencard çıkana kadar ne olur bilemem tabi 😂

• @EasternStar benim ilk giriş yaptığım havaalanı o kadar boştu ki pasaport sırası olarak 15 dakika falandı, kaybolduğum halde havaalanından çıkmam 1 saat sürmüştü... ama sizin tecrübe fenaymış, zor öylesi cidden

• ⭐⭐

@Birgariphayat Duanın kabul olmadığını nereden biliyorsun ki? Belki geçen sene kazanmak senin için hayırlı değildi. Hepimizin hayali, hatta bu sene en çok kazanmaya ihtiyacım olduğu sene fakat çıkmasa bile vardır bir hayır diyoruz. Çünkü hayatımda onlarca kez yaşadım bunu. Bugün seni üzen, ağlatan bir şey birkaç sene sonra iyi ki böyle olmuş vs. diyebiliyorsun. Allah hiçbir duayı geri çevirmez. Ya senin için hayırlı değildir, ya daha güzelini nasip eder, ya da ettiğin duanın karşılığını ahirette verir. Amerika'ya gitmek herkes için her zaman hayırlı olmuyor.

• @newbie97 Kimbilir belki LA günbatımı nasip olur 🙂

• @debbieLA77 çok güzel bir soru olmuş koşa koşa harvard üniversitesine gidip kızlarımın kalan göbek bağını bahçesine gömerdim sanırım 🤣🤣🤣

• @newbie97 doğma büyüme ankara(angara)lı biri olarak ankarada çok birşey olmadığını söyleyebilirim.
    Angaranın olayı çevre ile alakalı. Çok arkadaşı olan tipler seviyor, kimse zaten beton var diye sevmiyor şehri 🙂

• ⭐⭐

@debbieLA77 İlk yapacağım şey geceyi bekleyip youtube daki 4k night walk ın aynısını yapmak olur 😁

• @Atlantis00 Bu teselli cümleleri ne yazik ki safsatadan ibaret.Size saygısızlık yapmıyorum lütfen beni yanlış anlamayın ama %1 ihtimali olan bir şeyin çıkmaması hayırlı-hayırsız ilişkisinden çok,matematiksel imkansizlik nedeniyle oldu.Kendinizi daha iyi hissetmek ve ruhsal sağlığı korumak için elbette dua edebilirsiniz ama güzel bir B planının duadan daha fazla katkısı olacağı kanaatindeyim.

• ⭐⭐

@Birgariphayat Dua dediğimiz şeyin önceliği tevekküldür zaten. Allahım çekilişi kazanayım diye dua edip kenarda oturmak değil zaten olay. Dua edersin, çabalarsın ve eğer olmazsa demek ki benim için hayırlısı buymuş dersin. Kendim bizzat onlarca kez yaşadım bunu. Dün oturup hüngür hüngür ağladığım bir şey için ister birkaç gün sonra ister bir yıl sonra iyi ki böyle olmuş dediğim zamanların sayısı o kadar çok ki. Benim demek istediğim buydu. Çekilişe 2020'de katılıp o an ki durumlardan dolayı gidemeyip ertesi sene tekrar katılıp kazanan ve giden kişiler var. Hayatta her şey matematiksel olmuyor bazen. Fakat zaten duanın da bir adabı vardır. Çünkü bir müslüman olarak Allah'ın her şeye gücünün yeteceğini bildiğim için duamı mutlaka kabul edecek diye dua ediyorum. İçten inanarak. Ruh sağlığımı korumak için değil. Fakat bir sene ruh sağlığınızı korumak için dua edip, çekilişi kazanamadığınız zaman dua bir işe yaramıyor, bunlar teselli cümleleri vs. derseniz zaten sizin için yapacak bir şey yok maalesef. Önce inanın, sonra dua edip tevekkül edin. Fakat olmadığı zaman bunlar boş şeyler vs. demek biraz nankörlük gibi geliyor. Şu örneği de vermek istiyorum sana. Hasta olduğun zaman doktora gittiğinde bana şu ilacı ver dediğinde doktor sana o ilaç faydasız ise onu vermez. Yerine daha iyi sana daha faydalı olacak bir ilaç verir. Umarım demek istediklerimi anlamışsındır. Umudunu kaybetme. 🙂

• ⭐⭐

@Atlantis00 herşey dualarla arkadaşlar inanın buna 🙏

• ⭐⭐

@newbie97 iyi fikir 🙂

• ⭐⭐

@siraysessiz oyyy yerim onları inşallah orada yaşamayı okumayı nasip eder allah onlara 🙂

• ⭐⭐

@Birgariphayat %1 demek şans demek, kazananlar bizimle aynı şeyi yapıyor kimin nasibinde varsa ona çıkıyor. Duanın gücüne canı gönülden inanıyorum yıllar önce kadir gecesi boyunca bir şey için yalvara yakara dua etmiştim, ertesi gün o şey oldu. Olması da değil yüzde 1, belki milyonda 1 ihtimaldi ciddi ciddi imkansıza yakın bir şeydi. Eminim benim değil kimin başına böyle bir şey gelse inanırdı, umarım herkese gelir 🙂

• @debbieLA77, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

hellooo herkese öncelikle musmutlu bir yıl diliyorum ve sizlere bir soru amerikaya gidiyorsunuz uçaktan indindiniz green kartınızı almışsınız istediğiniz eyaletin havalimanına vardınız... havalimanının yeni maceranıza açılan kapısından çıktıktan sonra ilk yapacağınız şeyi söyleyin 🙂 benim ki çok komik en yakın chipotle ye gidip oturucam hemen burrito söyleyip yiycem yanında bir arizona şeftali ice tea ve nachos 🙂 ve yerken günümü planlıycam

Çok güzel soru 🙂

Gerçekçi olacaksak sanırım ilk işim valizlerden kurtulup travmatik yolculukları sonrasında kedilerimizle ilgilenmek olur 🙂

Ama sonra mutlaka okyanus kenarına yürüyüşe giderim. Ardından biramı açıp güzel bir taco yiyerek okyanusu izlerim mutluluktan sırıtarak 😃

• @lavender Peşpeşe binen 5 uçağın yolcularını bir terminalde kontrol ettiler, biz de o kadar eşyayla en arkada kaldık, sırada beklerken küçük bebeği olan aileleri ve yaşlıları öne davet ettiler biz 4 yaşında oğlumuzla bakakaldık 🙂 Neyse 2 saat de sürse sıkıntısız bir şekilde geçebildik. 12 saat uçak yolculuğu üzerine 2 saat pasaport kuyruğu, 1 saat havaalanı içinde kiralık araba koşturmacası derken ben de pert olmuştum.

• inanç ve dua bu işin temeli 2024 talihlisiyim yıllarca bekledim çocuklar kendini kurtarsın sıra bana gelsin diye geçmişte çıksa gitmeye hazır değildim 12 yaşında hollandaya orta öğrenim için gidecektim kısmet olmadı colaradoya gidecektim uçak saldırısı yüzünden olmadı hep dedimki allah nasip etmediyse bir hayır vardır geçen sene ilk defa başvurdum 6 mayısa kadar bana çıkacak tam zamanı diye her gün dua ettim 6 mayısta diğer aile üyeleri ve arkadaşlarıma çıkmadı bana çıktı gerçekten çok inandım her gün dua ettim simdi mülakat maili gelsin vize alayım diye her attığım adımda dua ediyorum diyorumki nasip eden allahım rızkınıda hazırlamıştır ara bul diyor evet şans işi dua ile ilgiside olmayabilir inançlı olmak sizi rahatlatır başvuru sayısı önemli değil yılda bir kere 5 dakika sonra isteyen dualarla isteyen sabırla bekler hepinizin istediği olsun hayırlısı ise olsun saygılar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

109

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.4k

| | | |