Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Selam ben DV2019 talihlisiyim. Geçen sene başvurduğumda bu sitenin varlığını bile bilmiyordum. Siz direk bulmuşsunuz 🙂 Açıkçası son yıllarda çıkıpta gidemeyen gibi üzücü bir kesimde mevcut inşallah hem çıkar hem düşük case numarası gelir. Yoksa benim gibi her gün çıktı ama acaba mülakat vericeklermi diye bir yıl daha kafayı yersiniz 🙂

• ⭐⭐

@cancakicitr DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

Selam ben DV2019 talihlisiyim. Geçen sene başvurduğumda bu sitenin varlığını bile bilmiyordum. Siz direk bulmuşsunuz 🙂 Açıkçası son yıllarda çıkıpta gidemeyen gibi üzücü bir kesimde mevcut inşallah hem çıkar hem düşük case numarası gelir. Yoksa benim gibi her gün çıktı ama acaba mülakat vericeklermi diye bir yıl daha kafayı yersiniz 🙂

Hocam çoğunluk genelde sizin gibi sonradan öğreniyor. Biz forumlarda yazan çizenler genelde üç kesime ayrılıyor. Halihazırda Amerika'da yerleşmiş olup gidecek olanlara bilgi verip yol yordam gösterenler, yerleşme hazırlığındaki talihliler ve bizim gibi yerleşme hayalleri kuran kişiler. Eh dediğim gibi biz burada anca hayalleri kuruyoruz. Green Card'ın hayaliyle daha çıkmadan nerdeyse bütün evrak işlerini ne nasıl yapılır nasıl doldurulur öğreniyoruz ve konsolosluk aşamalarını dahi ezberliyoruz. Amerika'da neyi nasıl yapacağızı her şeyi tekrar tekrar planlıyoruz. Eyalet seçiminden tut yaşayabileceğimiz evlere çalışabileceğimiz işlere kadar her şeyi didik didik ediyoruz. Sonra sonuç bir açıklanıyor not been selected 🙂 Hayaller America gerçekler Orta Doğu oluyor.

Sonra forumlara giriyorum üzüntüyle. Forumlarda yeni başlıklar yeni üyeler. Başlıklara bakıyorum "Green card çıktı şimdi ne yapacağım dil bilmem param yok tanıdığım yok mesleğim yok Amerika'ya gitmeye değer mi?"

Sinir harbi 🙂 🙂

Neyse en azından siz foruma üye olmasanız bile en azından gitmeye niyeti olan bu işe bilinçle başvurmuş birisiniz. O açıdan sevindim umarım hayırlı olur size.

• @aayhann aynı durumdayız geçen senede başvurdum çıkmadı hayal kırıklığı yaşadım
    bu sefer inşallah çıkar çooooook istiyorum çıkmasını
    çıkana kadar başvuracağım inş en kısa sürede çıkar

• @chromium ne yaptın sen arkadaş açıklanacağı zamanı iple çekiyorsun çıkmazsa aynı olay tekrardan başvuru zamanı ve birdahaki mayıs için olacak sanırım 🙂

• ⭐⭐

@sadikcagan DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@chromium ne yaptın sen arkadaş açıklanacağı zamanı iple çekiyorsun çıkmazsa aynı olay tekrardan başvuru zamanı ve birdahaki mayıs için olacak sanırım 🙂

Evet sürekli başvur, hayal kur, has not been selected, hayal kırıklığı, başvur, hayal kur, has not been selected, hayal kırıklığı, başvur... Diye gidiyor.

• ⭐⭐ Yasaklı

bizler gibi hergün forumda geri sayım ile kıvranmıs birine cıktımı acaba forum tarihinde?.Ben fitratımı biliyorum. Dil bilmeyen ilkokul mezunu feodal kekolara cıkacak. Helal et nerde bulabilirim şeklinde baslıklar atılacak

• ⭐⭐ Yasaklı

@cancakicitr bir an önce alırsınız dilegim

• biz de karı koca başvurduk ilk kez. sanki içimde çıkacakmış gibi bir his var rüyalarıma falan giriyor artık. şu mayıs gelse artık

• @chromium çıkar inş
    Bizde aynı durumdayız
    Hayalde kalıyo

• Herkese tekrardan merhabalar. Acaba GC2020 başvurup aynı heyecanı paylaştığımız İzmir'den arkadaşlar var mı ki burada ?

• Canım sıkıldıkça açıyorum forumları yazıları okuyorum ve umarım burada Amerika hayali kuran herkese çıkar ben DV-2023 ile başvurulara başlama gibi bir planım var ama bakalım hayırlısı Allah yardımcımız olsun diyorum

• ⭐⭐

@calibraturbo DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

bizler gibi hergün forumda geri sayım ile kıvranmıs birine cıktımı acaba forum tarihinde?.Ben fitratımı biliyorum. Dil bilmeyen ilkokul mezunu feodal kekolara cıkacak. Helal et nerde bulabilirim şeklinde baslıklar atılacak

DonanımHaber forumunda green card başlığını açıp yöneten kişiye çıkmıştı daha önce gördüğüm. İnşallah bu sene de sayım yapan bizlere çıkar 🙂

• @chromium Umarım çıkar özellikle size dedim az önce, ismini vermeyeyim bir kullanıcı ile aranızda geçen tartışmayı okudum da insanın bir an önce göç etme isteği kabarıyor 🙂

• 2016 dan beri başvuruyorum. Bu sene bi his çıkacak dedi. Hadi hayırlısı bakalım.

• @nilfersev izmirden merhaba:)

• ⭐⭐

@hgkd DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@nilfersev izmirden merhaba:)

Merhaba hoşgeldiniz, İlk başvurunuz mu? 🙂

@maiaraba DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

2016 dan beri başvuruyorum. Bu sene bi his çıkacak dedi. Hadi hayırlısı bakalım.

Iyi şanslar diliyorum. 🙂

@griinkart DV2020 bekleme odası içinde söyledi:

@chromium Umarım çıkar özellikle size dedim az önce, ismini vermeyeyim bir kullanıcı ile aranızda geçen tartışmayı okudum da insanın bir an önce göç etme isteği kabarıyor 🙂

Evet o ismi lazım olmayan şahıs gibilerle arama bir an önce okyanuslar girsin istiyorum. Bu siteye geldik gene kurtulamadık bu tiplerden arkadaş. Nefret ettirdiler nefret.

• Bütün İzmir burdayız... sonra hep İzmir lilere çıkıyor deniyor 🙂

• ⭐⭐

@mendebur gerçekten var mı acaba böyle bir şey insanın İzmirli olası geliyor doğrusu 🙂

• @chromium Aslında açıklandıktan sonra bunları defalarca okumak için o kadar çok zamanınız olacak ki. Şimdiden yıpratmayın demek istiyorum aslında ben sonradan öğrendim bu case numarası olaylarını ve iyikide sonradan öğrenmişim.Öğrendiğim günden beri bir teori bir istatistik 🙂 Beynim allak bullak oldu süreç insanı yoruyor umarım hepimiz için en hayırlısı olur.Ben gitmeyi çok isteyerek başvurdum ve inş kısmetse olur diyorum.

• Herkese merhabalar formu yaklaşık altı aydır sadece okuyucu olarak takip ediyorum bundan iki sene önce bir şansımı deneyim diye başvurmuştum fakat çıkmadı bu sene tekrar başvurdum eşimle beraber şimdi mayıs ayini dört gözle bekliyorum yaşım 40 bu saatten sonra Amerika benim için macera mı olur aslında bilemiyorum fakat daha önce oraya giden ve yerleşen insanların durumlarına bakınca yeni bir hayat kurmak için çok geç değil diye düşünüyorum . benim bu Green kart çekilişi haricinde E1/E2 vizesi alarak da gitme şansım oluştu şimdi açıkçası bu şansı kullanıp oraya yerleşiyim mi diye düşünürken E1-2 vize sahiplerinin daimi olarak green kart alamadıklarını öğrendim bu vizenin belirli sürelerle devamlı yenilendiğini duydum bu konu hakkında bilgi alabileceğim forumda bir başlık var mı acaba ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

136

40.9k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.0k

| | | |