DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @T-C-Kubilay-Dikici hocam barbados mantıklı bir yer değil vize almak için.
    1= çok uzak
    2= dünyanın en pahalı ülkelerinden
    3= Trye vize istiyor.

• ⭐⭐

@Riethian hah işte bana bunlarla gelin... yeni bilgiler candır teşekkürler 🙂

• ⭐⭐

@Riethian ben buradan yapamıyorum maalesef yaşım nedeniyle mc donalds çalışanı olamıyorum... oraya giderek oradan yapmam gerektiğini söylediler orada yaş ile ilgili bir sıkıntrı çıkmıyor başka yönlendirmeler yapılabiliyormuş

• @charon hocam Barbados'a vize istenmiyor ama diğer dediklerinize katılıyorum.

• ⭐⭐

@debbieLA77 Valla yaşınızı bilmemekle birlikte ben 42 yaşımdayım ve hedefim Mc Donald's ta BigMac yapmak :)) Hatta mülakat öncesinde burada MC Donald's ta kısa süre çalışmak gibi bir planım var :))

• ⭐⭐

@Riethian hemen söyliyim 46 yaşındayım ama gidene kadar 48-49 olucam düşünün 50 yaşında mc donalds çalışanı olmaz dedi bana eb3 vizelerini anlatan bey efendi... unuttum adını özgür bey miydi

• Çekiliş kazananı değilim ancak dosya taşıma ile alakalı aklıma bir şey takıldı. Numaralar cut-off olmadan taşımayı KCC, cut-off olduktan sonra da taşımayı konsolosluklar yapmıyor mu ben mi yanlış biliyorum acaba? KCC'nin taşıması için de ilgili ülkede geçerli bir oturma izninizin olması gerekiyor, konsolosluktan taşımalar için de numaranızın cut-off olması gerekmiyor mu?

• @debbieLA77 Size en uygun iki seçenekten ilki f1 öğrenci statüsü +eb3 olabilir. Eylül 2023 itibariyle online dil okulları sona erdi, haftada 2-3 gün gitmenin yeterli olduğu bir dil okulu bulmanız ve okul fiyatları da uygun olan bir şehir seçmelisiniz. İkinci bir seçenek de, bütçenizi biraz daha arttırabilirseniz e2+eb3 daha mantıklı bence. Hem yasal olarak kendi işinizde çalışır, her ay dil okuluna para vermekten de kurtulursunuz.

• ⭐⭐

@debbieLA77 vize bülteni 3 yıl geride diyolar.

• ⭐⭐

@Müberra-Dikici F1 vizesi / change of status e uygun dil okulunda en az haftalık 18 saat ders almak gerekiyor, yasal açıklama bu. Devamsızlığa izin veren okullar olabilir bilmiyorum, yine de ödemeyi isteyeceklerdir.

F1 a uygun dil okullarını aşağıdaki adresten eyalet seçimine göre filtreleyebilirsiniz: https://studyinthestates.dhs.gov/school-search

• ⭐⭐⭐

@charon 2 sene önce onlarca kişinin hayatını kurtaran barbados, valla yumurta kapıya dayanınca bu 3 maddeninde önemi kalmadığını anlıyorsunuz

• @debbieLA77 ilk başvurudan itibaren 20 ayda tamamlanırsa iyi, 6-9 ay sadece DoL süreci sürüyor.

• ⭐⭐⭐

@Karras aktif değilse kcc ilgilenir ama aktifse konsolosluk ilgilenir evet bu noktada haklısınız kural bu yönde. Ama şöyle bir durum var KCC oturum izniniz olmadığı sürece dosyanızı taşımaz çünkü adamların dosya taşımaya bakış açısı bizden farklı. Biz ankara yüzünden dosya taşımaya mecburi olarak bakıyoruz ama adamların dosya taşıma gibi bir yönteme bakma şekilleri doğum ülkenizin dışında yaşıyorsanız mülakata gitmeniz için ülkenize dönmeniz gerekmesin vb durumlar için.

Aktif olmadan konsoloslukla iletişme geçme nedeni de bu noktada ortaya çıkıyor. Kcc bu konuda katı bir halde çünkü adamlar sizin oturumsuz X ülkesine taşımanızı gerçekleştiremez ama konsoloslukların kararı daha değişkenlik gösterebiliyor. Çünkü ellerinde ki dosyayı, personeli, böyle bir yükü kaldırıp kaldıramayacaklarını kendileri biliyor ve ona göre kabul edip etmeyebiliyorlar. Onun içinde numara aktif değilse bile oturum yoksa konsolosluklara mail atıp şans denenmeli

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@debbieLA77 orçun idi

• @CVera o kısım tabi doğru, başka çare kalmayinca herşey yapılabiliyor.
    vize kalkmiş evet haklısınız.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Karras sen cut off olmadan önce biz yaparız onayını alıyorsun konsolosluktan daha sonra cut off olduktan sonra konsolosluk dosyanı istiyor. Burada ilk olay zaten bütün sorun seni kabul etmesi. oturum yada vatandaşlık istiyorlar

• Mail' de 80i buldum an itibariyle, biraz ara versem mi?Adamları biktirip kendimi kara listeye aldırmayım diyorum..

• ⭐⭐⭐

@hsn-kartal aynı konsolosluklara kısa vadede üst üste mail atmamanız daha iyi olabilir henüz bu denli baskı için erken sayılır çünkü. Konsolosluklar henüz kendi vatandaşlarının planlamasını vs yaptığı için erken dönemde oturumsuz taşıma çok sık rastlanmıyor onun için aynı yere her gün her gün atmanız olumsuz yansıyabilir size

• @Emre-Kurtulmuş haklısınız biraz ara vermek mantıklı birde önümüzdeki günlerde tatilleri olacak ,tatil dönüşünü beklemek doğru olacak sanırım

• @charon düşüncenize saygı duyuyorum ama gc kazancam bana mülakatı kutuplardan alacağımı bilsem gene giderim para konusuna gelince sırf 10k usd bütçe ayırdım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

138

42.3k
Kullanıcı

4.5k
Konu

433.5k

| | | |