Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

• @yenibasladim 2 aşı yaptı ilave olarak saat 11.40ti randevum 11de gittim hemen başladılar ama denetim varmış beklettiler öğleden sonraya kaldım 13.20de gittim hemen muayeneye aldılar 15 dk sonra bitti işim yani kan alıp sonrasında rontgen çekiyorlar sonra doktor muayenesi sırasında aşıları yapıyor doktor bitiyor.

• @gkorkmaz Günaydın, umarım iyisinizdir. Geçen hafta 1 hafta gözüküyordu, bugün ise beklenenden daha uzun sürüyor yazısı çıktı bizde de. Sizde beklenenden daha uzun sürüyor yazısı halen var mı? Eğer durumunuz değişti ise, bu yazı çıktıktan ne kadar süre sonra onay geldi size. Yani onay aldıysanız ne kadar süre beklediniz bu vaziyette, beni bilgilendirirseniz sevinirim 🙏🏻

• @Erik Merhaba bizim o yazı çıktıktan 2 ay sonra onaylanmıştı 🙂

• @ceren-2 Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için 🙏🏻

• merhaba
    Aile cuzdani (kırmızı) İngilizceye çevrilerek Mülakat gününde teslim edilmesi mi gerekiyor, yoksa orijinal kopyası yeterli mi?

• Merhaba mulakata gitmeden önce vesikalık cektırmem gerek mı yoksa Ankara’da mı onların ıstedıgı yerde mı vesıkalık cektırecegım

• @Erik Maalesef hala bekliyoruz ve hala bir süre atanmış gözükmüyor.. şu an ne kadar süreceğini kestirmek zorlaştı beklemekten başka yapacak bir şey gibi gözüküyor.

• @Yesim-nisa-Kilic Vesikalik degil. 51mm x 51mm boyutunda 1 adet fotografinizi yaninizda goturmeniz gerekiyor.

• @kadargo teşekkür ederim

• @Yesim-nisa-Kilic Fotoğraf getirmeniz gerekiyor . Diğer hesap ne oldu ?

• @gkorkmaz umarım çok beklemeyiz 🙏🏻 teşekkür ederim bilgilendirme için 🙏🏻

• @D-K telefon degıstı e postam gıttı yenı açmak zorunda kaldım

• Dear friends,
    This is so funny that I have got DQ on April 2023 but I have not taken any interview scheduling so far

• @Amir-Bahman Unfortunately if you are a Turkish citizen who was born in another country, the process takes longer. If you are not a Turkish citizen then it takes even longer.
    Ankara isn't the fastest US embassy. I saw a couple of people in this topic trying to transfer their cases to other countries. I'm not sure if that's a faster route but you should look into that.
    I hope you get your appointment soon.

• @Abdul-0, içinde söyledi: IR-1/CR-1 süreci ve mülakat deneyimleri (ABD vatandaşı ile evlenip Türkiye'de Green Card almak)

merhaba
    Aile cuzdani (kırmızı) İngilizceye çevrilerek Mülakat gününde teslim edilmesi mi gerekiyor, yoksa orijinal kopyası yeterli mi?

Evlilik cüzdanının orijinalini götürmeniz gerekiyor. Çeviriye gerek yok.

• @Erik @gkorkmaz merhabalar. benim de sizin gibi önce 1 haftaya kadar düşmüştü, sonra beklenenden uzun sürüyor yazısı 1-2 ay kadar kaldı, sonra 5 hafta kaldı yazdı. 5 hafta kaldı yazdıktan 2-3 gün sonra Welcome Letter geldi 🙂 sizlere de en kısa zamanda gelir umarım.

• Merhaba sorum çok oluyor ama mülakata az kaldı kafama takılan sorular var green kart ucretı ne kadar ABD ye gırıs yapmadan ödeme mı yapacagım ordakı calısanlar bılgı verecek mı

• Hepinize merhaba;
    Dün Unganlar’da randevum vardı.
    Kısaca tecrübemi paylaşmak isterim.
    Kayıt esnasında, pasaportumu ve E-Devlet’ten almış olduğum, 2 doz Covid aşı belgesinin çıktısını ve 35 USD karşılığı olan 1010,46 TL’yi verdim.
    50 yaşındayım. Benim yaşımda veya daha büyük olanlar da bilgi sahibi olsun istedim.
    Çünkü yapılan bazı işlemler ve aşılar yaşa göre değişiyor.
    Benden kan ve idrar örneği almadılar.
    Sadece röntgen çektiler ve 3 adet aşı yaptılar. Genel sağlık soruları soruldu, boy, kilo ölçümü yapıldı.
    Daha sonra 340 USD karşılığı olan 9849 TL daha ödeme yapmam istendi.
    Yani toplam 375 USD ödemiş oldum.
    5 kez Covid aşısı olmuş olsanız da, 29 Kasım’da yeni çıkan kurala göre, son 1 yıl içinde, 1 doz DSÖ onaylı Covid hatırlatma dozu olmanız gerekiyor yoksa sistem dosyanın kapanmasına izin vermiyor. Sürece devam edilebilmesi için Covid aşısını olmanız şart. Ben ve orada bulunan herkes, Ankara Bilkent Şehir Hastanesi’nde aşımızı olduk. E-Nabız’a anında işlendi olduğumuz aşı. Tekrar Unganlar’a giderken, aşı kartının çıktısını aldım ve dosyamın tamamlanması için elden teslim ettim. İsterseniz mail yoluyla da gönderebiliyorsunuz.
    Kuğulu Park ve Ankara Bilkent Şehir Hastanesi arasındaki mesafe 11 km.
    Taksi ile 200 TL tutuyor. Ben giderken, 2 otobüs ve bir metro seferiyle hastaneye ulaştım. Metro ve otobüslerde kredi kartı geçiyor ve her binişte kredi kartından 18 TL kesiyor.
    Dönüşte, aynı süreci yaşadığım 3 kişiyle sohbet ederek ortak taksi tuttuk. Kişi başı 50 TL tuttu.
    Yakında randevusu olanlar, aşısını gitmeden olurlarsa, Ankara’da uğraşmak zorunda kalmazlar.
    Bugün de muayene sürecimle ilgili tüm bilgileri mail olarak aldım.
    Sormak istediğiniz soru varsa, tecrübem çerçevesinde yardımcı olmaya çalışırım.

• @luchadora Welcome letter mail olarak mı? Email olarak mı? Yoksa myuscis.com online hesabınızda dokümanlarda mı gözüküyor? Bilgilendirir misiniz beni rica etsem. Hayırlısı ile gelse artık, daha fazla beklemek istemiyorum 🙏🏻

• @cufer Hadi hayirli olsun, ben de 13 aralıkta gidiyorum sağlık testine, 9 ocakta 7:45 te görüşmek üzere kapı önünde 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |