Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Seda-Uysal-Avcı ts2023 ile alının çalışma izni neticesinde SIN numarası ile SGK'ya sigorta yurtdışı prim ödemesi yapabiliyormuyuz ? yani sin numarası aldıktan sonra hiç çalışmasak bile yurtdışında geçirilen süreleri türkiye'de sgk yurtdışı prim borçlanma ödemesi olarak yapılır mı ?

• @kugutex Allah Allah çok vakit olmuş gerçekten 😞 Amerika vizeniz de var aile vs profiliniz nasıl, tek mi başvurdunuz acaba

• Merhaba, bende başvuru yaptım. Bio vereli 1 ayı geçti ama sistemde değişen birşey yok. Background check bile devam ediyor diyor. Bu background check ne zaman tamamlanır, sizinkiler tamamlandi mi?

• @idil13 benim de aynı aşamada kaldı

• @pirilparlak evet tek başvurdum. Üstelik 1 i devam eden 3 tanede shengen vizem var pasaportta. Aile herhangi bir vukuatim yok. Yıllardır sürekli çalıştığım danışmanim yaptı başvuruyu. Zaten yarın arıycam kendisini. Shengen vizemin tazelenmesi lazim. Hem kendimin hemde eşim ve oglum için. O zaman bi hatırlatayim bakaĺim. Bi dürtsun bari

• @Muhtaradana oncelikle uzuldum adiniza ama vardir her iste bir hayir.
    Arkadaslar TS2023 icin son zamanlarda Kanada'da en cok duyulan konu gelenlerin ilticaya basvurmalari.Bu sebeple de vize onaylarindaki red oraninin yukseldigi.

• @goksu SIN numarasi almaniz calistginiz anlamina gelmiyor ne yazik ki?Payroll(Bordro) bir iste calismaniz gerekiyor.Fakat Turkiye'de ki sgkya sayilmasi icin bir muhasebeci veya danismandan bilgi alinmasi gerekir diye dusunuyorum

• Online olarak nasıl ve hangi siteden başvuru yapıyoruz arkadaşlar..linkini atabilirmişsiniz?

• @ikizbabasi galiba çalışılmasa bile yurtdısında gecirilen süre kadar prim ödemesi borclanılıyormuş. yeterki sin numarası olsun deniliyor.

• @mrme12 ülkeden ayrılanlar red alıyor diye bir çok video gördüm ama bunun ABD için olup olmadığını bilmiyorum açıkçası. 2-3 hafta için 3 yıl owp riskine girmeyi doğru bulmuyorum bir zaruriye durumu yoksa tabi iş vb gibi.

• @mr-brad aynen hocam doğru, zaten abd den geçeceğim Kanada’ya geri dönme gibi bir planım yok owp aldıktan sonra aile birleşimi için yapılması gerekenleri yapıp eşim ve çocukları getirmek istiyorum bakalım büyük çocuk seneye ilkokula başlayacak. Nasip olursa Kanada’da başlasın istiyorum hayırlısı tabi.

• @Sozer üç arkadaşım çalışma izinlerini aldılar ama hepsinin onay gelme zamanları farklıydı. iki tanesine on beş gün içinde onay geldi bir tanesine ise iki ay sonra. Gerçi onlar öğrenci orada ve kanada dışına çıkma durumları olmadı okula gidiyorlar.

• 127 günü geride bırakıyoruz ve hala yanıt yok acayip ilginç

• @Forsted Çok kişi uzun süreden beri bekliyor ama netice çıkan yok. Galiba bu ts2023 için aşırı derecede başvuru var ve artık yavaş ilerliyor.

• @Sozer Kanada dışına çıkmak neticeyi negatif etkiliyormuş. ts2023 başvurusunun neticesi belli olanada kadar kanada içinde kalmak en mantıklısı deniliyor.

50 yaşında bir yakınımıza ve orada yaşayan öğrenci arkadaşlarıma 3 yıllık oturum- çalışma izni çıktı. 50 yaşındaki tanıdıgımıza başvurudan on sekiz gün sonra onay mesajı geldi. Ve netice çıkana kadar kanada dışına asla çıkmadı. Onay aldıktan sonra kanada dışına çıktı şimdi tekrar uzun süre kanada'da yaşamak için finans birikimi yapıyor. Sonra tekrar yaşamak için gidecek. Akıcı ingilizcesi var, bekar, egitimi mühendislik ve yurtdışına kolay uyum sağlayan bir kişiliği var. Umarım zorluk çekmez. Tek oda bile olsa konaklama yeter bana diyor.

• @mrme12 sonuç nedir ? çıktımı 3 yıllık oturum ve çalışma izni

• @Forsted Orada yaşayan arkadaşlarım var hepside 3 yıllık oturum ve çalışma izni aldılar fakat benimki yetişmeyecek gibi. halen uzun süredir neticeyi bekliyorum. Dediklerine göre çok para kazanma imkanı yok deniliyor ancak aylık giderler karşılanıyormuş. Yatırım yapma çok paralar kazanma durumu yok dediler. Herşey kurallı ve sistemliymiş. Ancak sakinlik için yaşanır diyorlar onun dışında maddi birikim hayalleri kurma dediler. birde son zamanlarda çok sayıda göçmen gelmiş ve herşeyin fiyatı artıyor diye belirttiler. Eğer gelirsen mutlaka iyi bir bütçe ve finans ile gel dediler. En az 5-6 ay senin tüm masraflarını karşılayacak bir bütçen olmalı diyorlar. Yoksa bayağı zorlanırsın ve negatif etkilenirsin diyorlar.
    Kararsız kaldım yani para biriktirmek için ideal değil gibi sanki. Zaten yatırım yapabilende göremedim şimdiye kadar.

• @gloria_flowers bu ay içinde gidiyorum kanadaya o zaman basvuru yapacagim

• @idil13 genelde basvurudan 2 ay sonra filan haber cikmaya başlıyor...

• @mrme12 03 ocak son tarih deniliyor kaçırma bu zamanı. bende halen netice yok 😞 sanıyorum benimki olmayacak. tüm arkadaşlarım aldı bir tek ben kaldım 😞

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

49

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |