Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kanada "Rural and Northern Immigration Pilot" adi altinda yeni bir gocmenlik programini bu sene uygulamaya almis. Su anda onaylanacak gocmen sayisi ile ilgili olarak herhangi bir kota konmamis. Yani ucu acik. Bu programin amaci kirsal ve kuzey eyaletlerdeki 11 bolgedeki ekonomi ve nufusu gelistirmek imis. Anladigim kadariyla bu 11 bolgedeki bolgesel idareler adaylarin uygun olup olmadigina karar veriyor. Tabi ki temel ortak kriterler mevcut. Anladigim kadariyla adaylarin ingilizce dil seviyeleri yaptiklari is ve pozisyonlariyla alakali. Atiyorum bir elektrik teknisyeninde bir muhendiste aradiklari ingilizce seviyesini aramiyorlar. Bu 11 bolgeden birinden bir sirketten tam zamanli is teklifi almak gerekiyor. Anladigim kadariyla bu bolgelerde isgucu acigi cok yuksek. Su anda Kanada genelinde issizlik orani 5.5% imis. Kirsal bolgelerde bu oran daha dusuktur. O yuzden is bulma sansi cok daha fazla. Adayda aranan ingilizce seviyesi de is ilaninda belirtiliyormus. Tesadufen youtube daki bir video sayesinde farkettim. Bilmiyorum sert kis kosulllarinda yasamak hosunuza gider mi ama belki ilgilenenler olabilir diye buraya yaziyorum. Kanada hukumetinin gocmenlikle ilgili offical web sitesinin linki asagida.

https://www.immigration.ca/rural-and...igration-pilot

• ⭐⭐⭐

@hasbelkader günaydın
    videoya ulaşılamıyor

• Simdi calismasi lazim linklerin.

• TEŞEKKÜRLER.

• Birsey degil Nothing Man. Bilgi paylastikca cogalir. Daha baska seyler gorursem bu taraflarda paylasirim yine.

• ⭐⭐⭐

@hasbelkader teşekkürler

• @hasbelkader teşekkürler 🙏
    Hemen araştırmaya başlayacağım. Umarım şartları zorlu değildir.

• @bidünya birsey degil umarim yardimci olur bu bilgiler ben de tesadufen youtube da gordum gecenlerde ve soyle bir ufak arastirmayla canada hukumetinin web sitesine ulastim.

• @mehmet-JS birsey degil kardesim. hayirlisi ise olsun ins.

• ⭐⭐⭐

@hasbelkader teşekkürler paylaşım için

• @Oktay-İbiş, içinde söyledi: Kanada - yeni gocmenlik programi (2019)

@hasbelkader teşekkürler paylaşım için

Birsey degil Oktay.

• ⭐⭐⭐

@hasbelkader Bugün kızımla hastanede beklerken can sıkıntısından öyle facebookta gezineyim dedim. Genç genç çocuklar üniversite mezunu iş arıyorlar. Komilik garsonluk vs. Fethiye de küçük ve turizmle geçinen bir yer malum.Kızıma bir gün sizde bu şekilde üniversite mezunu işsiz olmayın diye bütün çabam dedim.....
    Diyebilirsiniz ki Amerikaya giden mühendiste yemek dağıtıyor. Ama bir ihtimal var en azından. Bir gün işini yapabilme ya da daha iyi fırsatlarla karşılaşabilme ihtimali var. Gençlerimizi bu hale getirenler Allahından bulsun ne diyim.Dellendim yine 😞

Sizinde ellerinize sağlık çok teşekkür ederiz. Umarım birilerinin işine yarar.

• Ben biri Türkiye de biri ABD de olmak üzere iki üniversite bitirdim. Bu tecrübe ile çıkardığım sonuç üniversite eğitimi, gözde üniversitelerde okumaz isen büyük tuzak. Çocuğunuz ODTÜ gibi Boğaziçi gibi üniversitelerde okuyamıyorsa, 4 yıllık eğitim için yapacağınız masrafı ona geçerli bir meslekte uzmanlık kazandırmak için harcayın. Bu benim naçizane düşüncem. Yurtdışında da her üniversite bitiren aldığı eğitime karşılık gelen işi yapamıyor maalesef. Bugünün dünyasında patronlar eleman alırken eğitimden çok tecrübeye ve adayın kabiliyetine bakıyor. Burada özellikle burada bu şekilde oluyor. Çoçuğun aldığı eğitim bir yatırım işidir. Çok paralar harcanıyor. Ama maalesef görüyorum ki Türkiye de aileler bu konuda basmakalıp düşüncelerle çocuklarına üniversite okumayı dayatıyorlar, bunların çoğu da yanlış yatırım oluyor.. Bu talebi fırsat bilen siyasiler de bundan nemalanıyorlar. size tavsiyem çocuğunuzun neye ilgisi olduğunu keşfetmeye çalışın ve Türkiye’nin işsizlik gerçeğini gözönünde bulundurun ki onu iyi yönlendirin. Aksi halde işsiz ordusuna bir birey daha kazandırmış olursunuz. İş bulsa bile işini sevmeyerek yapar ve çalışanların büyük çoğunluğunda olduğu gibi çalışma hayatı boyunca iş stresi altında ne zaman emekli olacağının hesabını yapar. Yanlış anlamayın bunlar benim düşüncelerim. Sadece paylaşmak istedim. Bununla beraber Çocuğunuz Türkiye’de bir meslekte uzmanlaşırsa, ABD veya Avrupa ya göç ederse çok çok kolay iş bulur ve hayatını kurar.

• ⭐⭐⭐

@hasbelkader tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum. Biz de bu yönde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Artık gerisi onlara kalmış.

• ⭐⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: Kanada - yeni gocmenlik programi (2019)

@hasbelkader Bugün kızımla hastanede beklerken can sıkıntısından öyle facebookta gezineyim dedim. Genç genç çocuklar üniversite mezunu iş arıyorlar. Komilik garsonluk vs. Fethiye de küçük ve turizmle geçinen bir yer malum.Kızıma bir gün sizde bu şekilde üniversite mezunu işsiz olmayın diye bütün çabam dedim.....
    Diyebilirsiniz ki Amerikaya giden mühendiste yemek dağıtıyor. Ama bir ihtimal var en azından. Bir gün işini yapabilme ya da daha iyi fırsatlarla karşılaşabilme ihtimali var. Gençlerimizi bu hale getirenler Allahından bulsun ne diyim.Dellendim yine 😞

Sizinde ellerinize sağlık çok teşekkür ederiz. Umarım birilerinin işine yarar.

Fethiye'limisiniz ? ben üniversiteyi orada okudum 😃

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hasbelkader kimse yanlış düşünüyor diyemez çünkü her iki tarafta yaşamış gözlem yapmış biri olarak şartlarını da biliyorsun yandaş değilsin doğruyu söylüyon ancak bunu kabul edip dediğin gibi yapabilmek marifet istiyor.

• ⭐⭐⭐

@Rhonster yok fethiye li değilim😀1 yıl oldu yerleşeli.

• ⭐⭐⭐⭐

@bidünya ha çok güzel memleket ya özledim bak 😃 ne yapıyorsun orda iş için mi ordasın ?

• ⭐⭐⭐

@Rhonster evet çok güzel memleket gerçekten. O yüzden geldik zaten İstanbulun kalabalığından gürültüsünden kaçtık. Doğa muhteşem ama insanları biraz zor😀 Burada ya fethiyelisin ya da dışarıdan gelen. Off resmen ırkçılığa maruz kalıyoruz😂😂😂

• ⭐⭐⭐⭐

@bidünya tam olarak neresindesiniz sıcak kanlılardı ben ordayken 😃

Benzer Başlıklar

• 7
  • 50
  • 1
  • 10
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |